Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על וולוו C30

A900
שימו לב! השרשור הזה בן 1566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

מבקש חוות דעת על וולוו C30

ראיתי בעיקר מנוע 2000 אוטומט, איזה הגיר שם? עליו אחזקה כללית?

והאם אפשר למצוא 1.6 ידני?בעיקרון מעדיף מאוד גיר רגיל אבל ראיתי רק אחת אבל עם ק"מ גבוהה וגרים רחוק

הרכב מיועד לנסיעות בעיר (גר בפ"ת עובד ת"א) לא יוצא מגוש דן, האוטו הזה ממש מוצא חן בעיניי, אני מחפש אוטו ייחודי,אוטו מפנק, עדיף נמוך וצעיר שיתאים לבחור בן 32.

עכשיו יש לי אלפא 147 1.6 105 כ"ס 2001 אוטו מעולה אבל נראה לי הגיע הזמן לשדרג, מחפש אוטו באותו סטייל.

עריכה אחרונה על ידי A900

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני התעניינתי באחת מאוד אבל בסוף ירדתי מזה והלכתי על אאודי איי 1.

בגדול מהמחקר שעשיתי הבנתי שהמנוע 2000 שאחרי מתיחת הפנים (נראה לי ב2011) משודך לתיבה כפולת מצמדים תוצרת פורד (powershift) יתקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שמדובר בגיר רטוב ולא היבש הבעייתי כמו בפוקוס.

בכל מקרה הסיבה העיקרית שגרמה לי לרדת מהרכב היא העובדה שהמנועים הגדולים יחסית יהיו צמאים לדלק ואני בכל מקרה מעדיף רכב ידני.

בהקשר לc30 ידנית, ממה שהבנתי הגיעו רק בשילוב מנןע 1.6 יחסית חלש (מאמין שגם מדובר במנוע פורד) ורק בשנים הראשונות של הדגם בארץ. אני יכול להגיד שבחודשים שדגמתי את יד 2 צצה רק אחת כזאת.

מה שכן, גרסת ה T5 קורצת מאוד, מדובר במנוע שנחשב אמין מאוד למיטב הבנתי ונמצא גם בפוקוס ST מאותם שנים, משודך לגיר פלנטרי בעל 5 הילוכים.

ביחס למחיר בו הן נמכרות מדובר ביחס כ״ס לשקל מהגבוהים שיש בשוק היד 2.

בכל מקרה אם אתה מחפש רכב בעל 3 דלתות וגיר ידני, ממליץ לך לבדוק גם בכיוון שאני הלכתי עליו בסוף, אני אישית מאוד מרוצה.

בהצלחה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו C30 שנת 2010 עד לפני כמה חודשים, נמכרה עקב התרחבות המשפחה.

מנוע 2 ליטר T5 עם 227 כ"ס, גיר 5 הילוכים אוטומטי.

רכב מאוד כייפי, זריז, וממש אהבנו אותו, ואלמלא הילד היינו משאירים אותו.

לגבי אחזקה אין לי מושג איך זה בישראל אבל חוץ מטיפול שנתי הרכב לא היה צריך כלום, וגם את זה לא ממש הקפדנו לעשות, מאוד אמין, ונסענו עליו לא מעט, נמכר עם כ180K ק"מ ובלי שום בעיות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, גרסת ה T5 קורצת מאוד, מדובר במנוע שנחשב אמין מאוד למיטב הבנתי ונמצא גם בפוקוס ST מאותם שנים, משודך לגיר פלנטרי בעל 5 הילוכים.

ביחס למחיר בו הן נמכרות מדובר ביחס כ״ס לשקל מהגבוהים שיש בשוק היד 2.

מסכים ובגלל זה גם אני מחפש כזאת בדיוק.

אבל יש שתי בעיות שצריך לקחת בחשבון:

1. קודם כל, למצוא אקזמפלר נורמלי, ראיתי כבר 5 או 6 וכולן היו במצב לא וואו בלשון המעטה. בנוסף לזה המחירים היו לא הגיוניים.

2. בהמשך לעניין המחיר, כל אחד דורש כמה שבא לו ובתוספת לא מאוד גדולה אפשר לקבל S60 T5 אחרי מתיחת פנים עם תיבת 8 הילוכים פלנטרית והמון המון המון יתרונות אחרים על הC30. מי שלא חייב את כל ה220/230 כ"ס (וגם ומוכן לתיבה רובוטית כפולת מצמד) אפשר גם V40.

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים ובגלל זה גם אני מחפש כזאת בדיוק.

אבל יש שתי בעיות שצריך לקחת בחשבון:

1. קודם כל, למצוא אקזמפלר נורמלי, ראיתי כבר 5 או 6 וכולן היו במצב לא וואו בלשון המעטה. בנוסף לזה המחירים היו לא הגיוניים.

2. בהמשך לעניין המחיר, כל אחד דורש כמה שבא לו ובתוספת לא מאוד גדולה אפשר לקבל S60 T5 אחרי מתיחת פנים עם תיבת 8 הילוכים פלנטרית והמון המון המון יתרונות אחרים על הC30. מי שלא חייב את כל ה220/230 כ"ס (וגם ומוכן לתיבה רובוטית כפולת מצמד) אפשר גם V40.

V40 מומלצת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו C30 שנת 2010 עד לפני כמה חודשים, נמכרה עקב התרחבות המשפחה.

מנוע 2 ליטר T5 עם 227 כ"ס, גיר 5 הילוכים אוטומטי.

רכב מאוד כייפי, זריז, וממש אהבנו אותו, ואלמלא הילד היינו משאירים אותו.

לגבי אחזקה אין לי מושג איך זה בישראל אבל חוץ מטיפול שנתי הרכב לא היה צריך כלום, וגם את זה לא ממש הקפדנו לעשות, מאוד אמין, ונסענו עליו לא מעט, נמכר עם כ180K ק"מ ובלי שום בעיות מיוחדות.

כדאי להתמקד בC30 מנוע 2000 עד 2010 ?

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר מחזיק אלפא ידנית, למה שלא תשתדרג לג'ולייטה ידנית? תוכל למצוא לא מעט כאלו בשוק.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זה לא בתקציב שלי וגם לא אודי A1 מישהו הציע

כן מצאתי אלפא מיטו 2014 מנוע 90 ידני, איך זה למי שנוסע רק בעיר?

מצאתי גם סיטרואן DS 3 מנוע 150 כ,ס ו120 כ"ס,אוטומטים, אם מישהו מכיר.

למה בארץ לא מביאים כמעט מכוניות עם 3 דלתות? באירופה יש הרבה

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבלתי בהודעה הקודמת, T5 זה מנוע 2.5 ליטר טורבו.

בכל מקרה אין לי ניסיון עם גרסאות אחרות, אצלינו הרכב הגיע רק עם מנוע 2.5 T5.

יכול להגיד שלמרות שהרכב היה אצלינו רק שנה, קיבלנו אותו מקרובת משפחה שקנתה אותו מהחנות בזמנו, הרכב הפגין אמינות מופלאה.

אם אתה רוצה את הרכב והתקציב מאפשר, הייתי הולך על ה T5 אחרי מתיחת הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מביאים כי זה לא נמכר, ובשנים האחרונות היצרנים מפסיקים לייצר אותן והיום גרסאת 3 דלתות למכונית עממית היא דבר נדיר בשוק הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?

בנוגע ל-ds3, גם עליה חקרתי קצת בזמנו. המנוע 120 כ״ס משודח רק לגיר אוטומטי בעל 4 הילוכים, בגדול רוב הבעיות שהיו איתו בתחילת הדרך נפתרו, אבל הוא לא המעודן שבגירים והמחסור בהילוכים מורגש למי שנוסע מחוץ לעיר (יש לי נסיון עם הc3 מאותם שנים עם אותו שילוב של מנוע גיר).

המנוע שמשודך לגיר הידני הוא ה-thp 155, תוכל לקרוא עליו פה בפורום הרבה, בגדול יש לו כמה מחלות ידועות, יש כאלה שאומרים שכדאי להמנע ממנו לגמרי ויש כאלה שאומרים שעם תחזוקה נכונה אפשר לחיות איתו... אני בסופו של דבר החלטתי לוותר [emoji51]

אם הצריכת דלק לא מפחידה אותך אני מאמין שה-c30 עם המנוע 2.4 האטמוספרי עם הגיר 5 הילוכים פלנטרי הוא שילוב אמין שגם קיים בהרבה דגמי וולוו אחרים.

הייתי מחפש גם מידע על הדגם שבא אחרי מתיחת הפנים עם הגיר הרובוטי של פורד. יכול להיות שהגרסה עם המצמדים הרטובים יותר אמינה.

בנוגע למיטו אין לי מושג אז אני לא אגיב.

בהצלחה!

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?

בנוגע ל-ds3, גם עליה חקרתי קצת בזמנו. המנוע 120 כ״ס משודח רק לגיר אוטומטי בעל 4 הילוכים, בגדול רוב הבעיות שהיו איתו בתחילת הדרך נפתרו, אבל הוא לא המעודן שבגירים והמחסור בהילוכים מורגש למי שנוסע מחוץ לעיר (יש לי נסיון עם הc3 מאותם שנים עם אותו שילוב של מנוע גיר).

המנוע שמשודך לגיר הידני הוא ה-thp 155, תוכל לקרוא עליו פה בפורום הרבה, בגדול יש לו כמה מחלות ידועות, יש כאלה שאומרים שכדאי להמנע ממנו לגמרי ויש כאלה שאומרים שעם תחזוקה נכונה אפשר לחיות איתו... אני בסופו של דבר החלטתי לוותר [emoji51]

אם הצריכת דלק לא מפחידה אותך אני מאמין שה-c30 עם המנוע 2.4 האטמוספרי עם הגיר 5 הילוכים פלנטרי הוא שילוב אמין שגם קיים בהרבה דגמי וולוו אחרים.

הייתי מחפש גם מידע על הדגם שבא אחרי מתיחת הפנים עם הגיר הרובוטי של פורד. יכול להיות שהגרסה עם המצמדים הרטובים יותר אמינה.

בנוגע למיטו אין לי מושג אז אני לא אגיב.

בהצלחה!

מנוע 2.4 יהרוג אותי בדלק חחח

התקציב סביב 20 אבל אפשר לחרוג ל30 אם יש משהו באמת שווה

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחפש מגאן קופה ידנית. היא בטח לא תהיה חזקה כמו T5 (לא ממש משנה איזו...), אבל היא כן תהיה חדשה יותר וחסכונית יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחפש מגאן קופה ידנית. היא בטח לא תהיה חזקה כמו T5 (לא ממש משנה איזו...), אבל היא כן תהיה חדשה יותר וחסכונית יותר.

מגאן 2?

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...