Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטייג׳ לרכב ללא טורבו

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים

יש ברשותי אופל אסטרה 2011 מנוע 1.6

אני נורא אוהב את הרכב ורציתי לשפר אותו קצת

רציתי לדעת אם זה אפשרי ואם זה יזיק למנוע

לגבי עלייה בצריכת הדלק זה לא מפריע לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מה התקציב?, ברכב לא מטורבת, ההשקעה הכספית תהיה גדולה והתוצאה נמוכה מול רכב עם טורבו.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מה התקציב?, ברכב לא מטורבת, ההשקעה הכספית תהיה גדולה והתוצאה נמוכה מול רכב עם טורבו.

מה העלויות בדרך כלל? עדיין לא הגבלתי תקציב

רציתי קודם לדעת אם ארגיש שינוי ואם כדאי

והאם זה עושה בעיה בטסטים לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

העלויות יאמירו למעל 10k, דבר שני, כל שינוי מבני לפי החוק אסור לביצוע.

בתור דוגמה, במנוע טורבו, כל שינוי תוכנתי בעלות של 2000 ש"ח (+/-), אתה יכול להקפיץ את ההספק ב- 20-30 כ"ס מינימום וולא שינוי שנראה לעין.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשפר מנועים אטמוספריים, אבל מבחינת הספקים זה הרבה מאוד כסף ומעט מאוד תועלת. אפשר להגדיל נפח, להחליף קאם שאפטים, מערכת יניקה+פליטה (גם וגם, רק פליטה או רק יניקה לא יעשו הרבה), לשים גלגל תנופה קל וכו'. אבל חוץ מהגדלת נפח, כל השיפורים האלה משפיעים יותר על הגרף של ההספק ופחות על ההספק עצמו. נגיד עדיין תקבל 120 כ"ס או שזה יעלה בעוד 5-10 כ"ס, אבל במקום נניח גרף שנותן לך 80 כ"ס מ-3000 סל"ד, תקבל מנוע שעולה בסל"ד הרבה יותר מהר, ואת מירב ההספק תקבל נניח ב-4500 או 5500 סל"ד או משהו כזה (אם המשפט האחרון הוא שטות, תקנו אותי. זה מה שאני זוכר מהתקופה לפני שלכל מכונת אספרסו היה מנוע טורבו). כדי לשפר הספק של מנוע אטמוספרי, מה שעושים זה מוסיפים טורבו. אצלך זה קל מאוד, כי יש גרסה של האוטו שלך עם מנוע טורבו. תקנה אותה. זה יהיה הכי קל והרבה יותר זול מאשר לנסות לשפר את האוטו שלך :)

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...