Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתגעתי לגמרי? גרמניה מתיישנת כרכב דיילי W210 / E39 /E34

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התלבטתי אם לפתוח את השירשור הזה בייעוץ או כאן. מניח ששם יסתכלו עלי ממש מוזר אם אצא בהצהרה שמשעמם לי עם מגאן 2014 ואני רוצה להתעסק עם בווארית זקנה בת 20+ כרכב יום יומי.

כבר פתחתי שירשור אחד לגבי יבוא של רכב אספנות ספורטיבי, קיבלתי שם כמה כיוונים מעניינים וכמה נקודות למחשבה. לאחר התייעצות עם החבר'ה מUSHOPS, הוחלט להמשיך לחסוך ולהגדיל את תקציב הרכישה מה שיאפשר בעתיד לייבא רכב מעניין/מיוחד/במצב טוב יותר. לכן השלב הזה בהולד לכמה שנים.

המגאן עושה עבודתה נאמנה כמצופה מרכב מודרני. לא דורשת ממני שום דבר מלבד דלק, טיפולים ושטיפות. חלום. או שלא?

חסר לי אופי. לא יודע איך להסביר את המושג הזה ובייעוץ לרכישה אני די בטוח שהרוב לא היו מבינים על מה אני דבר. אולי כאן זה יהיה מובן יותר.

רוצה לנסוע על רכב שנחשב אייקוני בעיני, עם אפשרויות קאסטומיזציה ושיהיה "בחירה לא טריוויאלית" - אולדסקול שכזה.

מצד שני אני רוצה שישמש אותי כדיילי ולכן צריכה להיות לו אמינות ביסיסית טובה יחסית, זמינות חלפים/שיפורים גבוהה, נוח לעבודה עצמית (חלק ענק מהכייף מבחינתי זה עבודה עצמית על הרכב), עלויות חלקים סבירות וכן, שיהיה נוח, מספיק מאובזר כדי לא להרגיש מקופח מדי גם היום ולא אלכוהוליסט גמור (10 ק"מ לליטר בשיוט רגוע זה הגיוני).

התכנסתי עם עצמי ל3 מועמדות: מרצדס W210 , במוו E34 שמדהימה בעיני אבל אולי מעט מיושנת מדי ובמוו E39 שהכי מודרנית מהחבורה ואני לא יודע עד כמה היא נוחה לעבודה עצמית ואמינה בבסיסה. כחבילה כוללת הE39 היא הפייבורטית שלי. מצד שני מבחינת עלויות ותחזוקה אני די בטוח שהמרצדס לוקחת בהליכה.

מה דעתכם? האם השתגעתי לגמרי ואני מוביל את עצמי לשיעבוד לרכב? או שניתן להוציא את התוכנית הזו לפועל במידה ולוקחים בחשבון שיש לי המון זמן לחפש רכב (לא אמכור את המגאן עד שאמצא משהו ראוי ואיישר לו קו) והכוונה היא כל פעם להתלבש על איזור ברכב, להזמין חלקים מחו"ל ולרענן אותו באופן יזום.

השירשור שרץ פה עם הוולוו המיושנת גרם לי לחשוב שאני לא המשוגע היחיד :wink:

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

קודם כל, משוגע זה לא. זה אולי לא שפוי במיוחד אבל לא משוגע :lol:

אתה אומר דיילי, מה הדיילי שלך כולל? 10 ק"מ ביום או 50?

פקקים מאתגרים או שיוט פתוח? אולי תוואי דרך לא קל?

רכב בן 20-25 יכול להיות אמין בבסיסו אבל אם תקשה עליו והוא הרי כבר מזדקן, הוא יחזיר בחזרה.

במיוחד רכבים כאלה שהיו מפוארים ומאובזרים ביחס לתקופה, שלא לומר מורכבים יותר לתחזוקה.

רוצה לומר שאמינות ככל שיהיו, בפז"מ כזה זה לא שגר ושכח וזה יכול להפתיע אותך בדיוק ביציאה בבוקר עם הילדים למסגרות או בדרך בערב מהעבודה, השאלה כמה טולרנס יש לך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הדיילי שלי הן שתי איטלקיות בנות 22, קאפה ו 166.

בהחלט אפשרי, בהחלט כיף, אני לא בטוח שיותר יקר מתחזקת רכב מודרני בנסועה סבירה אבל:

- שני רכבים גם כי בא לי אבל בעיקר כי רכב כזה יכול להתקע על חלק די שגרתי ועכשיו לעמוד לפרק זמן לא קצר כי החלק לא נמצא בארץ או מחירו מופרך. אם אתה צריך רכב שמניע ונוסע בכל בוקר, ויש לך רק אחד כזה, אתה בבעיה.

- צריכת הדלק גבוהה משמעותית מרכב מודרני ולכן לא סבירה בשימוש אינטנסיבי.

- אצלי הן לא מבוטחות בביטוח מקיף ואני מודע לכך שתאונה או גניבה משמעותה נזק כלכלי משמעותי.

That said:

אני נהנה מאוד משתיהן וקשה לי לדמיין את עצמי ברכב מודרני כלשהו.

רכבים מהשנתונים האלה מספקים איכות חיים טובה בהחלט, אמינות טובה ביחד עם בטיחות (פאסיבית בעיקר) סבירה.

ההתעסקות עם מציאת חלקים, מכאניים/חשמליים/קוסמטיים נשמעת כמו סיוט אבל בפועל, אני נהנה מזה...

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיילי שלי לרוב מורכז מנסיעה קצרה יחסית מאיזור נס ציונה רחובות לראשל"צ בשעות הבוקר. מה שאומר תנועה צפופה על גבול הפקוקה בכניסה לראשון עצמה אבל דקות בודדות.

משם לאשדוד על כביש 4, לרוב תנועה זורמת. ומאשדוד חזרה לרחובות עם פקק קצת ביציאה מאשדוד.

סה"כ אני לא נמצא הרבה בפקקים, הנסועה השנתית הכוללת היא בין 15K ל20K כתלות בכמה מטיילים בסופ"שים :wink:

רכב מושבת פעם בשכחתי זה משהו שיכול להתקבל על הדעת (יש רכב של בת הזוג או פיתרונות אחרים אם צריך), אבל לא משהו בתדירות של כמה פעמים בשנה.

שי, אני מזדהה. חסר לי הפן של עבודה עצמית על הרכב וההתעסקות. ההתרגשות של לקבל חלקים לאוטו ולחכות כבר להרכיב וכו'.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי, משוגע מי שנוסע דיילי עם רכב מודרני.

הדיילי שלי ב5 שנים האחרונות BMW E34 525i, מודל 1996 מהאחרונות שיוצרו.

נוסעת כ12000 ק"מ בשנה. רק פעם אחת נתקעתי כשהלכה משאבת דלק.

התנאי להחזיק רכב כזה, לדעתי, הוא עבודה עצמית. אם אתה אחד שהולך למוסכים על כל דבר תתרושש.

החלפתי את כל החלקים שלדעתי עלולים לפגוע באמינות הרכב. כמובן גם החלפתי את הבולמים והמוטות המייצבים לספורטיביים יותר.

מבחינת יחס מחיר/תמורה לדעתי כרגע הכי כדאית BMW E39.

רוב הE34 די שחוטות, אבל את שלי עוד הצלחתי לקנות מהבעלים הראשון. ממש רציתי E34.

אם הייתי נאלץ להחליף אותה היום קרוב לוודאי שהייתי הולך על E39.

לגבי מרצדס, אין לי ניסיון עם מרצדס בכלל אבל הW210 לא נחשבת דגם מוצלח במיוחד.

ו-תשכח מצריכת דלק של 1:10. זה לא קיים.

לא מפריע לי, אני מסתכל על חשבון ירידת הערך הנסתר של הנהג שמתדלק לידי.

אם תרצה ייעוץ נוסף על כל דגם של BMW, מוזמן לפנות בפרטי.

WhatsApp Image 2019-12-31 at 09.26.57.jpeg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אני מסכים לגמרי עם עניין ירידת הערך של רכב חדש/חדיש.

לכן, למרות צריכת הדלק ולמרות עלות החלפים, אחזקת רכב מיושן איננה יקרה יותר, כל עוד הנסיעה הגיונית.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הE39 בהחלט מרגישה הכי מודרנית מבין השלוש ואולי עוד יש סיכוי למצוא כזאת מבעלים נורמלי ובמצב סביר. יש לי ספקות לגביה מבחינת עלויות של חלקי חילוף (יותר מחושמלת מהאחרות) ונוחות עבודה עצמית.

נשמע שבW210 הבעיה הגדולה ביותר היא דווקא איכות המרכב שנוטה להחליד. למזלינו אנחנו במדינה שטופת שמש ולכן הסבירות למצוא אחת כזו לא חלודה גבוה יחסית. מעבר לזה, ממה שחפרתי, אין לה הרבה נקודות תורפה והיא מאוד נוחה לעבודה עצמית.

לאיזה צריכת דלק ריאלית כן ניתן לצפות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושש שהE39 קשה לעבודה עצמית.

כל המכוניות עם מנוע לאורך נוחות מאוד.

בסידרה 5 הגישה למנוע טובה מבסידרה 3.

ההבדל בין הE34 לE39 מסתכם בכיוון פתיחת מכסה המנוע.

יש חלקים בשפע והוראות לתיקונים בעשרות אתרי אינטרנט ברחבי העולם.

צריכת הדלק אצלי במנוע M50B25TU עם אוטומט 5 הילוכים 1ל6 בעיר. 1ל8 מחוץ לעיר.

אבל אני אוהב ללחוץ על הדוושה.

אני מאמין שלמרצדס ולBMW אופי שונה. הBMW ידועה יותר כמכונית לנהג.

מציע שתיסע על כל אחת ותתרשם. אבל לא על אקזמפלרים עם מתלים גמורים.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער , אך לא מכיר ספציפית את המכוניות המדוברות .

אולם להשכלה כללית - בבעלותי שתי משאיות איווקו מאותו הדגם ( עד 10 טון ) - האחת שנת 1992 עם 1.250.000 ק"מ !!! השנייה שנת 2009 עם 320.000 ק"מ .שתיהן מטופלות במוסך אמין ביותר ( אותו המוסך ) , בסך הכל כל אחת מהן נוסעת סביב 15.000 ק"מ בשנה .

האחזקה של המשאית היותר חדשה עולה לי כמעט פי 3 מאשר הישנה יותר !!!

איכות החומרים ברכב החדיש יותר - פחות טובה , מחשבים לכל פעולה ( מנוע , מאותתים , אורות ,מגבים ) , ואילו בישנה - פשוט סוס עבודה .

לגבי חלפים - לומדים היכן ניתן למצוא ( וניתן למצוא בארץ הכל ) .

ביומיום אני מתנייד על קטנוע , אך אם זקוק לרכב ( גשם חזק או לקחת משקל או נוסעים ) - דה שבו שנת 1965 - אמינה מאוד , חסכונית - וגם מסובבת ראשים .

בקיצור מה שרציתי לומר - חלומות יש להגשים ( ואני גם לא חושב שיהיה יותר יקר ) .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני עשיתי ב-3 שנים 40 אלף ק"מ על אלפא סוד ומדובר על סביב 2005-2008, כך שהיא היתה כבר מבוגרת.

משאבת קלאץ' השביתה אותה פעם אחת וזהו לכל התקופה, אבל הקמ"ז והשימוש האינטנסיבי (פקקים, נסיעות ארוכות) כן גבו מחיר בבלאי מואץ ונדרשתי להיות עם אצבע על ההדק.

אבל היה לי כיף והייתי גאה לנסוע בה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיהן מטופלות במוסך אמין ביותר ( אותו המוסך )

אשמח אם תשתף אותנו בהמלצה על המוסך הזה, כי לגיסי יש איווקו ישנה והוא מחפש נואשות מוסך כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתחיל לחפש אחת ראויה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תשתף אותנו בהמלצה על המוסך הזה, כי לגיסי יש איווקו ישנה והוא מחפש נואשות מוסך כזה.

מוסך ניצנים - מטלון פתח תקוה - 03-9225310 .

כבר 30 שנה מטפל שם - ובכל פעם שנראה לי יקר וניסיתי למצוא מוסך אחר :x .

גם אם תגיע עם תקלה ותגיד להם להחליף חלק כלשהו - ולבסוף יתברר שטעית , הם יעשו רק את מה שבאמת נחוץ !

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-E39 היא הסדרה 5 האחרונה שעוד ניתן להגיד עליה שהיא מהנה לנהיגה ועדיין אמינה, אבל אם יורשה לי... שקלת גם E46?

קל יותר לתחזק אותן בעצמך בהשוואה ל-5 באופן ניכר, חלקים בשפע ושוק אפטרמרקט עצום, אמינות מצוינת מהדגמים בעלי 6 צילינדרים ומאגרי ידע בלתי נגמרים בכל פינה ברשת. בעיניי אגב, הן אפילו יותר מרגשות לנהיגה מה-E9X שבאו לאחר מכן, אם כי ההמלצה שלי היא לחפש רכב אחרי תאריך ייצור נוב' 01, ולהתמקד באלו המצוידים ב-M54.

אמנם עם מספר צילינדרים שגוי, אבל הנה הדיילי שתמיד גורמת לי לשכוח מימים גרועים:7053c0d30a7bab84b4c25aa57a756b81.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי killerbinn

דע מניין באת, לאן אתה הולך וכמה זה יעלה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם אחריה אני במעקב בלוחות למרות שהיא לא חביבה עלי במיוחד. הE36 הרבה יותר לטעמי. בעל אופן נראה שלמצוא את אחד הדגמים האלה במצב צבירה ראוי זו משימה קרובה לבלתי אפשרית.

דרך אגב, מה אומרים המומחים לגבי הדיזלים של במוו? ספציפית לגבי הM57 בנפח 3 ליטר. מיטה חולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...