Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בהחלטה על תקציב לרכב

ברבורשחוריפה
שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

*זהירות פוסט פריקת תסכול חופר לפניכם

התחלתי את מסע החיפושים שלי כמה חודשים לפני שהכסף היה אצלי ביד וכך במהלך החודשים החלפתי כמה וכמה םעמים את דעתי.

לבסוף כשהכסף הגיע החלטתי שלהקצות עד 35אלף לרכישת רכב מכיוון שבמשך 3 שנים הרכב לא יסע בסופשים.

נראה לי שזה מעיין זריקת כסף לחינם אם אני קונה רכב ב70+ ולא משתמש בו בסופשים.

והרכב הישן מתחיל לעשות בעיות ורכב חייב וזמן לחיפושים נגמר.

אז החלטתי עד 35 ורכב שיהיה מפנק מבפנים או נאה מבחוץ וקמ נמוך ככל האפשר.

אז חיפשתי והחלטתי בהתחלה רק פרטיים!

אם נתקלתי בסוחרים ברחתי.

אם משהו היה נראה חשוד , ברחתי.

אחרי שנשארתי רק עם האמינים והרציניים ושנכנסו בתקציב לקחתי את הרכבים לבדיקות.

את תוצאות הבדיקות תוכלו לראות בשרשורים שפתחתי - כנראה שהרכב המתפרק בן ה18 שלי היה יוצא יותר טוב בבדיקות מאשר אותם אמינים.

אז התייאשתי והלכתי למגרשי רכב כשאני עייף ממסע החיפושים ומבזבוז כספים לחינם על בדיקות + זמן (במצטבר כבר 3 ימי חופש וכ1500 שקל).

לפחות שם יתחייבו לי על הבדיקות.

מודה שאני לא לגמרי מבדיל בין מגרשים של סתם סוחרים לבין מגרשים של חברות גדולות יותר (מכיר רק אלדן ואלבר וההיצע גדול בהרבה).

לאחר חיפושים רבים גליתי שבסכום שלי אין במגרשים האלה רכבים שמרגשים אותי .

כעת ההתלבטות האם לעלות את הסכום וללכת למשהו מרגש יותר או להיצמד למסגרת?

האם אני צודק כשאני מעדיף לקנות רכב ל3 שנים שרק משמש אותי לנסיעות בתוך העיר ופעם בשבוע (מקס) עליות לכרמל?

ושאלה לסיום מצאתי במגרשים 2 רכבים מאוד שונים:

הראשון - ספורטאז 2010 יד 2 עם 130 אלף קמ , קצת מתפרקת ביקשו עליה 27 בלי שידעו שיש לי רכב ישן (קצת מתפרק בעצמו) . מסוכנות לא מוכרת.

השני - סובארו אימפרזה רגילה יד 1 אחרי ליסינג של נהג יחיד עם 100אלף קמ ב38 שכולל טרייד על הרכב הישן. מסוכנות יותר מוכרת .

מרוב עייפות ותסכול החלטתי לתת מקדמה ולשריין את הסובארו אבל אני טועה האם לא עשיתי טעות בכך שלא התמקחתי על הגיפ?

הסובארו - לא מלהיבה בלשון המעטה ואין בה שום אבזור.

גם בספורטאז לא אבל עם התמקחות הייתי יכול לקבל רכב ב15 אלף פחות ועם נסועה נמוכה ב3 שנים דברים כמו צריכת דלק גבוהה כנראה פחות היו מפריעים לי.

האם לא עדיף כלכלית לקנות היה את הספורטאז?

לפי מה מתפשרים אם אף רכב לא עושה חשק?

אני כבר כמעט קונה רק כדי להוריד את העול הזה ממני

*סליחה על החפירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מלהבין את הצרכים שלך.

אתה חייב רכב משפחתי?

כמה אנשים תסיע ברכב הזה?

בתקציב של 35 תוכל לרכוש סופרמיני חדישה יותר.

וגם משפחתית אירופית חדישה יותר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב רק אני.

לפעמים 3 וכשיש 3 צריך שיהיה מרווח מאחור לפחות ככה שלא צריך לצופף רגליים.

מיני לא באות בחשבון .

סופר מיני ישבתי בסיאט איביזה והרגשתי מאחורה חנוק . .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפורסמת פה למכירה (לא מכיר באופן אישי, רק ראיתי) ג'ולייטה 2011 בורדו מ-ה-מ-מ-ת (לטעמי האישי), והיא אפילו ידנית אאל"ט. נשמע לי שילוב של אופי ויופי בדיוק בתקציב שאתה מחפש.

אם לא, אפשר למצוא מגאן קופה ידנית (או אוט' קצת ישנה יותר) בתקציב הזה, ובקצת מעל (45-50) אפשר למצוא פוקוס האצב'ק טרנד 2016 (אחרי מתיחת הפנים, 1.5 טורבו) יוצאת ליסינג.

מה איבדת בספורטאג' 2010? סתם רכב גדול, לא יפה ולא אופה (וגם מאוד לא חסכוני). בשביל מה אתה צריך מפלץ כזה?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפורסמת פה למכירה (לא מכיר באופן אישי, רק ראיתי) ג'ולייטה 2011 בורדו מ-ה-מ-מ-ת (לטעמי האישי), והיא אפילו ידנית אאל"ט. נשמע לי שילוב של אופי ויופי בדיוק בתקציב שאתה מחפש.

אם לא, אפשר למצוא מגאן קופה ידנית (או אוט' קצת ישנה יותר) בתקציב הזה, ובקצת מעל (45-50) אפשר למצוא פוקוס האצב'ק טרנד 2016 (אחרי מתיחת הפנים, 1.5 טורבו) יוצאת ליסינג.

מה איבדת בספורטאג' 2010? סתם רכב גדול, לא יפה ולא אופה (וגם מאוד לא חסכוני). בשביל מה אתה צריך מפלץ כזה?

אני לא אבל במגרשים לא היה מבחר גדול בטח לא כמו אלה שהצעת (אבדוק אותם) , וספורטאג זה אחרי שסיננתי מה שלא רלוונטי .

הגולייטה מפחידה מבחינת עלות אחזקה ? כל בלתמ קטן יעלה לי 1/6 רכב וזאת עלות לא סבירה לרכב שאפילו לא אנהג בו בסופשים ב3 שנים הקרובים.

רנו מגאן אוט' ראיתי אבל כשכולם אומרים לא להתקרב - אני מקשיב. כנ"ל לגבי הפורד (ואפילו יותר מרנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'ולייטה היא לא הרכב הכי זול לתחזוקה בעולם, אבל מראש אתה מחפש רכב מעניין בתקציב נמוך, אי אפשר הכל ביחד. אני לא מכיר עלויות ספציפיות, תחפש כאן ואפשר גם לשאול בפורום אלפא. באופן כללי זה לא אמור להיות אסון, אם הרכב מטופל כמו שצריך.

למגאן קופה (דור 3) האוט' יש גיר רציף שמגיע מניסאן אאל"ט. לא מכיר שם בעיות אמינות. כנ"ל הפוקוס, החל מ-2016 (ואחרי מתיחת הפנים) היא מגיעה עם גיר פלנטרי 6 הילוכים נטול בעיות מיוחדות (בניגוד לגיר הרובוטי שאיתו היא הגיעה קודם).

חבל שתפסול סתם, אלא אם בא לך להתנייד באימפרזה סבתאית לכמה שנים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'ולייטה היא לא הרכב הכי זול לתחזוקה בעולם, אבל מראש אתה מחפש רכב מעניין בתקציב נמוך, אי אפשר הכל ביחד. אני לא מכיר עלויות ספציפיות, תחפש כאן ואפשר גם לשאול בפורום אלפא. באופן כללי זה לא אמור להיות אסון, אם הרכב מטופל כמו שצריך.

למגאן קופה (דור 3) האוט' יש גיר רציף שמגיע מניסאן אאל"ט. לא מכיר שם בעיות אמינות. כנ"ל הפוקוס, החל מ-2016 (ואחרי מתיחת הפנים) היא מגיעה עם גיר פלנטרי 6 הילוכים נטול בעיות מיוחדות (בניגוד לגיר הרובוטי שאיתו היא הגיעה קודם).

חבל שתפסול סתם, אלא אם בא לך להתנייד באימפרזה סבתאית לכמה שנים.

תודה על ההצעות אחזור לחפש מה נמצא בסביבה לרכבים שהצעת אולי יהיה משהו מעניין .

יש לי לא מעט רגשות חרטה על האימפרזה עוד לפני עשיתי סיבוב רציני עליה , אבל השיקול המרכזי - עוד 3 שנים יהיה קל למכור אותה עם שמירת ערך טובה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה מאוד לדעת. אימפרזה היא לא קורולה.

לגבי הפוקוס - שים לב שמדובר בדגם אחרי מתיחת הפנים (2016 ומעלה, 1.5 טורבו) אחרת תקבל את הגיר הרובוטי שאתה מפחד ממנו (ובצדק).

לגבי המגאן - שים לב שזו הקופה, המגאן הרגילה מגיעה עם גיר רובוטי גם כן.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה אופל קורסה פרטית עם קמ נמוך מיד פרטית, חפש ב 40 ותתמקח- מאמין שתמצא רכבים שמורים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בגלל ששמתי מקדמה לפני שהתייעצתי איתכם והרכב הגיע הלכתי לראות את הרכב (בכל זאת שמתי 1000 שקל מקדמה לא עניין של מה בכך) .

אימפרזה 2015 שהייתה בליסינג 105 קמ.

הגעתי מאוחר אז לא היה לי כבר לאן לקחת את הרכב לבדיקה אבל כן עשיתי סיבוב עליה .

האוטו לא מרגיש חזק ואין את תחושת 'קיק דאון' שהייתה לי אפילו בקורולה 2002 שלי .

מצד שני הרכב נראה לא רע עם היסטוריית טיפולים מלאה ובידיוק עבר טיפול 105 וגם התחייבות לתשלום טסט עליהם.

כן הוצאתי מהם את טופס הבדיקה של הרכב מטעמם :

Capture.PNG

האם צריך לחשוש ממה שמופיע פה - ועוד כשזה מוזמן על ידם ? האם הייתה תאונה ?

אני כן אציין טובה שהמוכר היה מאוד סבלני איתי הסביר הכל וזה כן משחק תפקיד מאוד חשוב אצלי במיוחד אחרי הנפילות שהיו לי בבדיקות רכב מאנשים פרטיים.

+יש ברכב מוביילאי מולטימדיה וחיישני רוורס (שלא עבדו אבל אמר שיתקן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה נראית בסדר. תאונה רצינית כנראה שלא היתה. תיקוני שריטות זה שטויות. אם הם נותנים לך אחריות מסוימת וטרייד אין על הרכב שלך שנראה לך הוגן והאוטו מוצא חן בעיניך, אז לך על זה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה אופל קורסה פרטית עם קמ נמוך מיד פרטית, חפש ב 40 ותתמקח- מאמין שתמצא רכבים שמורים

הרכב אמין? לאיזה שנה התכוונת ב 40,000?

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2015 יש במחיר שלך, שווה לך לבדוק, בתקציב שלך זה יכול להיות רכב לא רע

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...