Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בהחלטה על תקציב לרכב

ברבורשחוריפה
שימו לב! השרשור הזה בן 1554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסוף ביטלתי את העסקה והאשראי שלי חויב ב1000 שקל למרות שהוסבר לי שהכסף ירד רק אם אני רוכש את הרכב .

האם זה נהוג ואני צפוי לקבל את ה1000 שקל חזרה חודש הבא או שאני בבעיה עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נהוג. בטופס של המקדמה רשום שהכסף יוחזר לך אם לא תהיה עסקה. לפעמים בניכוי של ₪300 (עלות שינוע או שקר כלשהו). לקחת מקדמה לוקח להם עשר דקות. להחזיר מקדמה לוקח להם עד חודשיים.

אם אפשרי, עדיף להמנע ממתן מקדמה ולהגיע אל הרכב לבחינה ראשונית

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקר טוב

אני המוכר של הגו'לייטה המדוברת.

הדיעה הקדומה בדבר עלות אחזקה יקרה של אלפא ארכאית וחסרת קשר למציאות.

הרכב הנ"ל אצלי 5 שנים, וחי מטיפול לטיפול-ממש כך.

גם מחירי החלפים סבירים לגמרי, הרכב חולק הרבה מכלולים עם פיאט.

יש לי עוד אחת זהה בבית, ידנית כמובן.

מזמין אותך לנסיעת מבחן, בטוח שתהנה ואולי גם תשנה דעתך על המותג.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי - אין לך מה לחפש במגרשים.

במגרשים עם אבא ואמא, סביב ה 50-70 תמצא דברים טובים - סביב ה35 תמצא בעיקר צרות.

התקציב שלך הוא מעולה לחיפוש עצמאי בשוק הפרטי (חפש רכבים סביב ה40).

אגב, אם לא היה ברור, המוכר, מי שלא יהיה, לא צריך לדעת את התקציב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא צריך לדעת ?

אז מה אני עונה להם כשהם שואלים מה התקציב וכו' ?

לגבי השוק הפרטי -

היום הלכתי לראות רכב רנו מגאן עם קמ מאוד נמוך במחיר סבבה - האוטו נראה אחלה .

אבל 1) לאוטו הוחלף מנוע במסגרת אחריות בגלל שאכל שמן 2) יש לאוטו שעבוד לבנק.

בעוד שאת 1) נשמע לי סביר ואפשר אולי לבדוק אני לא ממש יודע מה לעשות עם 2 ?

אם לרכב יש שיעבוד לבנק אז עדיף לעשות פרסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבסוף כשהכסף הגיע החלטתי שלהקצות עד 35אלף לרכישת רכב מכיוון שבמשך 3 שנים הרכב לא יסע בסופשים.

לא הבנתי את הקשר בין התקציב לאי נסיעה בסוף שבוע.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שבסופי שבוע אין לי צורך ברכב אז הקמ הנמוך ממילא שאני עושה בשנה ירד עוד יותר כך יצא שמרבית הכסף אני אשלם בכלל על זה שיושב לי רכב בחנייה ולא על זה שנסעתי בו ( אין לי עניין לפתוח את הדיון של תועלת מרכב לעומת מוניות , כבר עשיתי לעצמי את השיקולים).

לכן אני מרגיש שלקנות רכב שמפסיד 10 אלף שקל בשנה מהערך שלו רק על זה שהוא יושב לי בחניה יהיה בזבוז לעומת ....לחסוך את הכסף הזה .

ההגדרה שלי למרגש היא אמביוולנטית - מצד אחד אני אוהב את הנראות של הרכב ומצד שני אוהב להרגיש שהרכב זריז ואם צריך לתת כוח הוא נותן .

אחרי כל הרכבים שראיתי אני די מוכן לוותר על הנראות של הרכב כי כנראה לא יכנס לי בתקציב כזה מתאים.

אני יכול להגיד שבאימפרזה 2015 שראיתי הרגשתי שהרכב חלש לא יודע אולי זה הגיר אבל אין את אפקט ה'קיק דאון' שהתרגלתי אליו .

צריכת דלק אני רגיל ל1:10 , עוד לא הבנתי מזה בלשון העם רכב 'שותה דלק' . 1:10 זה הרבה ? זה קצת ? לי זה סביר.

סחירות - אם הרכב ימצא חן בעיני ככזה שאפשר להחזיק אחרי 3 שנים אני מוכן להתפשר בנושא , או לחילופין רכב זול מלכתחילה (ראיתי מודעה ביד 2 על מאזדה 2008 ב13 אלף שקל . ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדברים על סחירות, לטעמי רכבי הבנזין יאבדו בשנים הקרובות הרבה מערכם בגלל כניסת הרכבים ההיברידיים.

איך שהוא נראה לי שאתה לא מחפש נכון:

מגרשים בכלל לא.

טרייד אין - של קראסו ואולי יהיו אחרים שימליצו על טרייד אין מכובד ומכבד.

חפש מכוניות שאנשים פרטיים מוכרים, בתנאים ראשוניים אלה:

1. תן עדיפות לרכב נפוץ (סליחה ג'ולייטה...) - התחזוקה שלהם תמיד יותר זולה וקל למצוא חלפים מפירוק

2. חפש רכב עד יד 2, עם עדיפות ליד קודמת פרטית (ברישיון צריך לראות 01 בעלים קודמים)

3. בטלפון, תוודא - שהמוכר הוא בעל הרכב (בלי פשרות בעניין הזה), ו, תוודא שהוא מחזיק את הרכב יותר משנתיים

4. שאל איפה הרכב טופל, ותן עדיפות מוחלטת לרכבים שטופלו במוסכי רשת היבואן, עוד יותר עדיף - "אך ורק במוסכי היבואן" - זה מראה שלא חסכו עליו, ותוכל לקבל היסטוריה מלאה (שמור עליה ליום שתרצה למכור)

5. חפש מכוניות עם עד, נגיד 120,000 ק"מ, ווודא שהן שמורות היטב פנים וחוץ וה-כל תקין.

במקומך הייתי הולך על מכונית 5 דלתות כמו יונדאי I30, שהיא מרווחת, נוחה ואמינה. וגם, לא יקרה כלום אם תמצא מכונית עם נתונים טובים שעולה 10,000 ש"ח פחות... (ראה למטה במה אני נוסע...)

בהצלחה

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העצות ,

ראיתי 2 מאזדות לאחרונה

מאזדה 6 - 2008 , 140 קמ , אקזיוטיב יד ראשונה.

מאזדה 6 - 2011 , 130 אלף קמ , לאקסורי , יד שלישית אחרי ליסינג.

רציתי לשאול האם יש המלצות לגבי אחת או השניה והאם ההבדל בין השנים והדגמים גדול ?

האם הוא כזה ששווה הוספה של 9 אלף שח לטובת המאזדה 2011 ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה לכולם ,

בסוף קניתי סובארו b3 2010 מזוג זקנים ב15 אלף שקל .

מטופל במורשה כמו שעון.

לצרכים שלי הרכב עומד בדרישות נקווה בלי הפתעות .

השקעתי רק בהחלפת פנס קדמי .

בעוד חודשיים טיפול לפני טסט נעשה לו טיפול גדול.

לזה אני קורה קצת רכב בקצת כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב השני בבית הוא b3 2008 מנוע 2000, רכב חזק מאוד במחיר זול, צריכת הדלק 1:7 בערך. תתחדש

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...