Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אגרת חידוש רישיון נהיגה בסך 419 ש״ח - למה עושקים אותנו כך?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא משתמט, לא בצלם, לא טס לחו"ל, בקושי יושב במסעדות (גם אם כן זה עם קופונים), לא עוכר ישראל, לא חבר בבי די אס,

פשוט אזרח שנמאס לו ששודדים אותו על שטויות כל שני וחמישי! עדיין חוקי להתלונן פה?

ברוב חוצפתם המבישה עוד כותבים שלא זקוקים בכלל לתמונה חדשה שלי אז בשביל מה החידוש הזה בכלל? למדינה ההנפקה הזו עולה במקסימום 10 ש"ח אז כמה תאבי בצע אפשר להיות על חשבון האזרח?

לכל מי שמגיע לגיל 24 מגיעה מתנה מהמדינה היקרה שלנו חידוש רישיון בסך 419 ש״ח מישהו יודע להסביר למה ?כמה משלמים כבר לפקידים של משרד התחבורה או שזה בכלל עשוי זהב ולא פלסטיק. כל סכום שיזרקו לאוויר נצטרך לשלם?

אלה שני פוסטים שפורסמו בפלטפורמה אחרת, ורציתי לשמוע את דעתכם.

kjiwtbW.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שתי מיליארד ש"ח עלות שלוש מערכות בחירות... מי ישלם?

מטוס לראש הממשלה כמעט מליארד...

תחשוב כמה בתי חולים, מורים, רופאים ורווחה אפשר לעשות בכסף הזה.

איך אמרו בפרסומת לטוטו לפני שנים? ״אני שותף״

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אם אתה משרת מילואים פעיל, העלות יורדת בצורה ניכרת.

למה העלות מטורפת? מאותה סיבה שהם משחילים לך אגרת רדיו לטסט, ככה...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה עולה לתחזק את הכבישים?

כמה עולה לבנות מחלפים?

כמה עולה לסלול כבישים חדשים?

כמה עולה להחזיק משטרת תנועה כדי שיהיה קצת יותר בטוח בנסיעה בכבישים?

ומי ישלם על כל זה?

אם אתה לא משתמש ברישיון שלך אז אל תשלם,

אם אתה משתמש ברישיון אז אל תצפה שאחרים ישלמו את העלות של התשתית שאתה צריך על מנת להשתמש ברישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה עולה לתחזק את הכבישים?

כמה עולה לבנות מחלפים?

כמה עולה לסלול כבישים חדשים?

כמה עולה להחזיק משטרת תנועה כדי שיהיה קצת יותר בטוח בנסיעה בכבישים?

ומי ישלם על כל זה?

אם אתה לא משתמש ברישיון שלך אז אל תשלם,

אם אתה משתמש ברישיון אז אל תצפה שאחרים ישלמו את העלות של התשתית שאתה צריך על מנת להשתמש ברישיון.

גם במקומות אחרים בעולם צריך לתחזק כבישים, לבנות מחלפים ולסלול כבישים חדשים, וממש לא נראה לי שהם משלמים סכומים הזויים כאלה בכל מה שקשור לרכב

לגבי המשטרה, לא חושב שצריך לדון על זה כאן, אבל אני ממש לא חושב שבטוח לנסוע בכבישים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח ח ח ...

נניח מחר בבוקר מודיעים שלכבוד השנה החדשה, אין אכיפה במשך שבוע.

אין קנסות למי שעובר באדום,

אין קנסות על מהירות.

אין שום אכיפה על עצירה בעצור ..

הכל מותר..

מה לדעתך קורה בכביש? כמה בטוח לדעתך יהיה לנסוע על הכבישים בשבוע הזה?

העתקת פוסט ישן מלפני שנה וחצי.. כבר אז משרד התחבורה ומשרד האוצר ענו לכתב.

הרישיון נהיגה עולה 40 ש"ח לשנה.

רישיון רכב עולה 1000 ש"ח לשנה.

העלות ההשקעה בתשתיות ב 2017 חלקי מספר הרכבים/נהגים (לא ברור איך הם חישבו את זה) הייתה 1970 ש"ח לרכב/נהג.

אז אתה בוכה על 40 ש"ח לשנה?

העתקה מmako

תגובת משרד התחבורה: גובה אגרות נקבע (כמו שאר האגרות במדינה) על ידי משרד האוצר ומועבר ישירות לאוצר ולא למשרד התחבורה.תגובת משרד האוצר: אגרת רישיון נהיגה מתבססת על עלויות מערך הרישוי, כולל הנפקת רישיונות נהיגה ושירות לאזרח. כמו כן האגרה משקפת חלק מהוצאות המדינה על השקעה בתשתיות, ההוצאה הממוצעת לרכב פרטי על תשתיות כבישים בשנת 2017 עמדה על 1,940 שקלים, סכום גבוה משמעותית מהאגרות המשולמות על ידי בעלי רישיונות נהיגה ורכב.

https://www.mako.co.il/finances-money/Article-b43efe174a54461006.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכיפה אולי יש, אבל מה זה עוזר כשיש לנו מערכת משפט רופסת?

הרי רק עתה שמענו על נהג שנתפס בפעם ה-18 ללא רישיון, ולא יישב יום אחד בכלא

ותתפלא, אנשים עוברים באדום, אנשים עוברים על המהירות המותרת, ובטח ובטח שלא עוצרים בעצור בהרבה מקרים אלא מתייחסים אליו כהמלצה בלבד.

כשבישראל משלמים פי 3 עד 5 על טסט לרכב, בנוסף למיסוי הכבד והמשמעותי שמוטל על רכישת רכב (שבטח כבר דנו עליו כאן עשרות פעמים) בהשוואה למדינות אחרות - אני חושב שכולנו צריכים לבכות.

לגבי התגובה של משרד האוצר, זאת עוד תשובה דיפלומטית שלא באמת מראה הצדק לכל המחירים ההזויים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וממש לא נראה לי שהם משלמים סכומים הזויים כאלה בכל מה שקשור לרכב

ההבדל בין ״לא נראה לי״ לבין ״אני יודע ש״ מסתכם בגיגול קצר וקצת קריאת חומר באנגלית.

עלות הרישיונות והאגרות בארץ דומה מאוד לעלות בשאר ארצות המערב,

וכל מיני הבדלים למיניהם מתקזזים בדמות מיסוי עקיף כזה או אחר ב-90 אחוז מהמקרים.

לגבי הסכום הספציפי הזה - בעבר היה נהוג סכום נמוך יותר אך חידוש הרישיון היה צריך להיעשות לעתים יותר תכופות.

לפני כמה שנים עברו לתשלום יחיד עבור תקופה ארוכה יותר - בשורה התחתונה, התשלום בסך הכול די זהה למה שהיה נהוג

לפני 20 או 30 שנה, רק שהקלו עליך - משלם פעם אחת וגמרנו לעשור שלם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוצאה של מיסוי מימי הסוציאליזם שהחחיט שרכב מיובא זה מוצר מותרות שעם השנים הפך לפרה חולבת של המשק.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני גיליתי לפני כמה חודשים כמה עולה את החידוש רישיון, זה ל10 שנים אבל, אנחנו משלמים יותר על דברים שלא צריכים תכלס.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם גיליתי ש"משרת מילואים פעיל" משלם כ50₪ על העניין הזה. אבל; הסיכוי שיגמר התוקף בדיוק באותה שנה שיש לי את הפעיל כל כך קלוש, ככה שזה יותר כמו זכיה בלוטו. וכמובן שגם אם כן, זה לא יקרה יותר מפעם בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב... בסינגפור העלות היא 125 ש"ח לעשר שנים...

וגם שם מתחזקים כבישים, משטרת תנועה, רמזורים ומצלמות...

גזל ככל גזלי המיסוי הבלתי הגיוניים בארץ הקודש

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לדיון הספציפי הזה, נמאס כבר לקרוא "נראה לי ש" על משהו שלא בדקת (שלא לדבר על כך שפות"ש בהמשך פשוט קובע שזה המצב).

בחייאת, אם אתם טוענים משהו תשקיעו בפורום שאתם כותבים בו ותביאו נתונים, שאפשר יהיה לנהל דיון רציני. להגיד" רק בישראל" זה הכי קל, והכי טמקא, ואני כותב את זה כאחד שגר בכמה מקומות אחרים בחיים שלי, ועדיין לא מעיז להתיימר שהניסיון שלי הוא הקובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...