Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בענייני ירושה

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סבתא רבא ז"ל נפטרה לפני 5 שנים. השאירה אחריה 2 נכסי נדלן. אין צוואה, ויש 5 אחים שהם יורשים. כל האחים לא בקשר אחד עם השני. כל השנים האלו 2 הנכסים היו מושכרים, ואחד מהאחים קיבל, וממשיך לקבל עליהם כסף (שכירות חודשית אני מניח או כל קומבינה אחרת), מבלי לחלק לשאר האחים. הדבר הזה נודע לי רק לפני חודש בערך, ומשהו פה מסריח לי. איתרתי והדפסתי את הצו ירושה, ואכן רשום שמגיע 5\1 לכל אח. הלכתי עם סבתא שלי (שהיא רשומה כאחת היורשות) למשרדי המקרקעין, והוציאו לנו את רשימת הנכסים שהיו לסבתא רבא שעוד היו בבעלותה. אכן, 2 נכסים.

לפי ההיגיון והחוק כל אחד אמור לקבל חמישית מהשכירות, לא?

היחסים בין האחים לא טובים, בלשון המעטה, וזה סוג של הנישה שהם יצרו לעצמם, שעדיף להיות בריב ושלא ידברו איתם על זה, מאשר לחלק את הירושה.

יש עצות איך לפעול? עד עכשיו מהחיפוש שעשיתי זה חסך זמן להוציא את הצו ירושה ואת רשימת הנכסים, אבל מהנקודה הזאת אני אבוד.

בנוסף, זה אפשרי לדעת מהו הסכום שהאח הבודד מקבל כל חודש מהנכסים האלו? והאם אפשר לקבל "החזר" רטרו על כל השנים האלו שהאח הבודד לא חילק עם שאר האחים?

אשמח להכוונה, תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה לאח שמטפל בנכסים.

בקש ממנו את חלקה של הסבתא רטרואקטיבית.

לא ישלם... בית משפט

ישלם? אחלה

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכס נדל"ן יכול להיות בנין ובו 12 דירות או מחסן 20 מ"ר

תעריך מה שווי נכסי הנדל"ן ואם מדובר בכסף רב שכור שירותיו של עו"ד הבקי בנדל"ן ובדיני הירושה וצאו לדרך לחלק את העיזבון בין היורשים + קבלת הכסף של שכר הדירה שנאסף לקופת אחד היורשים. קח בחשבון שייתכן ואותו אח גם נשא בהוצאות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה אם יש עם מי לדבר תהליך גישור.

התהליך המשפטי עלול להיות ארוך מאוד ויקר. סוג של loose loose situation שהמרוויחים העיקריים יהיו עורכי הדין.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתחילו בלדבר. יכול להיות שדווקא זה יביא אותם לחדש קשר.

אם לא הולך אז כמו שישה אמר, עו"ד. במקרה הכי גרונ הילכים לפירוק שותפות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבתא רבא ז"ל נפטרה לפני 5 שנים. השאירה אחריה 2 נכסי נדלן. אין צוואה, ויש 5 אחים שהם יורשים. כל האחים לא בקשר אחד עם השני. כל השנים האלו 2 הנכסים היו מושכרים, ואחד מהאחים קיבל, וממשיך לקבל עליהם כסף (שכירות חודשית אני מניח או כל קומבינה אחרת), מבלי לחלק לשאר האחים. הדבר הזה נודע לי רק לפני חודש בערך, ומשהו פה מסריח לי. איתרתי והדפסתי את הצו ירושה, ואכן רשום שמגיע 5\1 לכל אח. הלכתי עם סבתא שלי (שהיא רשומה כאחת היורשות) למשרדי המקרקעין, והוציאו לנו את רשימת הנכסים שהיו לסבתא רבא שעוד היו בבעלותה. אכן, 2 נכסים.

לפי ההיגיון והחוק כל אחד אמור לקבל חמישית מהשכירות, לא?

היחסים בין האחים לא טובים, בלשון המעטה, וזה סוג של הנישה שהם יצרו לעצמם, שעדיף להיות בריב ושלא ידברו איתם על זה, מאשר לחלק את הירושה.

יש עצות איך לפעול? עד עכשיו מהחיפוש שעשיתי זה חסך זמן להוציא את הצו ירושה ואת רשימת הנכסים, אבל מהנקודה הזאת אני אבוד.

בנוסף, זה אפשרי לדעת מהו הסכום שהאח הבודד מקבל כל חודש מהנכסים האלו? והאם אפשר לקבל "החזר" רטרו על כל השנים האלו שהאח הבודד לא חילק עם שאר האחים?

אשמח להכוונה, תודה

סבתא שלך למעשה זכאית לקבל מחצית מן הירושה, והילדים מתחלקים שווה בשווה במחצית הנותרת. נניח והדירה מושכרת במחיר של 4000 שקלים לחודש סבתא שלך זכאית לקבל כ-2000 שקלים וכול אחד מהאחים כ-400 שקלים.

*תבדוק האם לסבתא רבא היה כסף בחשבונות בנקים שונים ו

קופות גמל וביטוחי מנהלים

וכמובן יהלומים/זהב.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - מה שאני מבין מהודעת הפתיחה הוא שלסבתא 4 אחים ואחיות, והעזבון צריך להתחלק ביניהם שווה בשווה.

צריך לבדוק איזה רכוש נוסף היה לסבתא רבא. יתכן שאחד היורשים העלים חשבונות בנק קטנים וא גדולים. קצת בעיה להזכר בכך באיחור של 5 שנים, במיוד כאשר היחסים בין היורשים מעורערים.

דרך אגב - מי טיפל בהוצאת צו הירושה? סביר שהוא זה שגם יודע מה כלל העזבון, ואולי גם דאג להעלים אותו מעיני שאר היורשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה לאח שמטפל בנכסים.

בקש ממנו את חלקה של הסבתא רטרואקטיבית.

לא ישלם... בית משפט

ישלם? אחלה

כמובן שזאת הדרך הראשונה שאני אנסה. אבל ממה שהתרחש כל השנים ומאיך שהמצב עומד הסיכוי שואף לאפס. לנסות לא יזיק כמובן.

לי זה נשמע כמו מקרה בו הולכים לעורך דין.

על הפרק. כמובן האופציה הכי מסודרת. תודה!

נכס נדל"ן יכול להיות בנין ובו 12 דירות או מחסן 20 מ"ר

תעריך מה שווי נכסי הנדל"ן ואם מדובר בכסף רב שכור שירותיו של עו"ד הבקי בנדל"ן ובדיני הירושה וצאו לדרך לחלק את העיזבון בין היורשים + קבלת הכסף של שכר הדירה שנאסף לקופת אחד היורשים. קח בחשבון שייתכן ואותו אח גם נשא בהוצאות

אכן מדובר בנכסים בעלי שווי רב. רציתי לדעת פחות או יותר את הכיוון בתחום הזה מבחינת המחירים לפני שאני קופץ לאחריות הזאת.

אני הייתי מנסה אם יש עם מי לדבר תהליך גישור.

התהליך המשפטי עלול להיות ארוך מאוד ויקר. סוג של loose loose situation שהמרוויחים העיקריים יהיו עורכי הדין.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

סיכוי קלוש. אנסה כמובן כי זה לא מזיק, אבל אלה סוג האנשים שמעניין אותם רק כסף, והם ימצאו דרך להאשים גם אם אני יבוא ממקום טוב והוגן.

סבתא שלך למעשה זכאית לקבל מחצית מן הירושה, והילדים מתחלקים שווה בשווה במחצית הנותרת. נניח והדירה מושכרת במחיר של 4000 שקלים לחודש סבתא שלך זכאית לקבל כ-2000 שקלים וכול אחד מהאחים כ-400 שקלים.

קופות גמל וביטוחי מנהלים

וכמובן יהלומים/זהב.

שאלה - למה היא זכאית לקבל חצי? למרות שהיא היחידה שטיפלה באמא שלה כל השנים האלו בזמן שאף אחד מהאחים אפילו לא התקרב אליה, היא רשומה לפי החוק כ1\5. לגבי בנקים למינהם איך אני בודק? מתקשר ואומר שיש לי צו ירושה?

מרק - מה שאני מבין מהודעת הפתיחה הוא שלסבתא 4 אחים ואחיות, והעזבון צריך להתחלק ביניהם שווה בשווה.

צריך לבדוק איזה רכוש נוסף היה לסבתא רבא. יתכן שאחד היורשים העלים חשבונות בנק קטנים וא גדולים. קצת בעיה להזכר בכך באיחור של 5 שנים, במיוד כאשר היחסים בין היורשים מעורערים.

דרך אגב - מי טיפל בהוצאת צו הירושה? סביר שהוא זה שגם יודע מה כלל העזבון, ואולי גם דאג להעלים אותו מעיני שאר היורשים.

האח שמקבל את הכסף כרגע הוא זה שטיפל בזה.

ושוב תודה רבה לכולם על העזרה.

עריכה אחרונה על ידי Turbulence
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופות גמל וביטוחי מנהלים

וכמובן יהלומים/זהב.

הבנת הנקרא שלך לא משהו.

לסבתא רבא 5 ילדים ביניהם הסבתא של פות"ש

לכן בהיעדר צוואה מתחלק העזבון על פי חוק הירושה = כל בניה של סבתא רבא ( ביניהם הסבתא של פות"ש ) יורשים כל אחד 1/5 מן העיזבון

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם 2 הנכסים עדיין רשומים על שם הסבתא רבא?

או שהאח המקמבן כבר העביר אותם על שמו?

רשמת שהלכתם למשרד המקרקעין והוצאת את רשימת הנכסים שהיו רשומים .. השאלה מה רשום כעת

אתה יכול מפה להוציא נסחים מעודכנים זה 15 ש"ח לכל נסח

https://www.gov.il/he/service/land_registration_extract

פשוט אם האח הצליח בתחבולות להעביר את הנכסים על שמו אז זאת התנהלות אחרת לגמרי..

1) הנכסים עדיין רשומים על שם הסבתא רבה -> לתבוע לחלוקת הירושה ואולי צו פירוק (הרבה יותר קל)

2) העביר את הנכסים על שמו -> תביעה על גניבה , זיוף מסמכים (הרבה יותר קשה ) חובת ההוכחה עליכם..

הוא והילדים שלו והנכדים שלו יכולים לטעון שזה היה ההסכם בין האחים .. השאר קיבלו מזומן או משהו אחר..

בכלל הנכסים היו במצב מוזנח... הם השקיעו מיליונים בנכסים .. ועכשיו אחרי 5 שנים שערכם זינק משמעותית

אתם פונים ורוצים אותם..

כמובן שאם הכל עדיין רשום על שם הסבתא רבא והם השקיעו כספים אז הם בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני עם כל הנושא של מקרקעין ועם בית משפט, אף אחד לא מרוויח בסוף. תנסה להגיע לפשרה איתו ובלי קשר לשאר האחים. תייצג רק את סבתא שלך והחלק של שאר האחים לא מעניין.

זו דעתי

בכינוס ימכרו הנכסים במחיר מופחת+ הוצאות עורכי דין פירוק של מאות אלפי שח והמון זמן וכאב ראש.

תנסה ביפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון ... לרוב בקשות פירוק שיתוף מגיעות למצב שמעבירים את כל הנכסים למפרק/כונס.

הנכסים נמכרים במכרז תוך תקופה קצרה במחיר נמוך ממחיר השוק, המפרק/כונס לוקח אחוזים יפים מהמכירה.

ואז מחלקים חמישית לכל יורש..

עדיין זה חמישית ממשהו יפה.

אבל הוא לא שם עדיין ... הוא יוכל להיות שם רק אם הנכסים יהיו רשומים 20% על שם סבתו , אם זה המצב אז הבעיה היחידה שלו זה שכר הדירה שלא מחולק.

אני מבין שהבעיה היא יותר מהותית... האח השתלט על כל הנכסים ..

פה פירוק לא יעזור.. וגם לדבר יפה לא יעזור..

התיישנות רגילה זה 7 שנים , במקרקעין זה יותר.. אז הזמן גם משחק פה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם 2 הנכסים עדיין רשומים על שם הסבתא רבא?

או שהאח המקמבן כבר העביר אותם על שמו?

רשמת שהלכתם למשרד המקרקעין והוצאת את רשימת הנכסים שהיו רשומים .. השאלה מה רשום כעת

אתה יכול מפה להוציא נסחים מעודכנים זה 15 ש"ח לכל נסח

https://www.gov.il/he/service/land_registration_extract

פשוט אם האח הצליח בתחבולות להעביר את הנכסים על שמו אז זאת התנהלות אחרת לגמרי..

1) הנכסים עדיין רשומים על שם הסבתא רבה -> לתבוע לחלוקת הירושה ואולי צו פירוק (הרבה יותר קל)

2) העביר את הנכסים על שמו -> תביעה על גניבה , זיוף מסמכים (הרבה יותר קשה ) חובת ההוכחה עליכם..

הוא והילדים שלו והנכדים שלו יכולים לטעון שזה היה ההסכם בין האחים .. השאר קיבלו מזומן או משהו אחר..

בכלל הנכסים היו במצב מוזנח... הם השקיעו מיליונים בנכסים .. ועכשיו אחרי 5 שנים שערכם זינק משמעותית

אתם פונים ורוצים אותם..

כמובן שאם הכל עדיין רשום על שם הסבתא רבא והם השקיעו כספים אז הם בבעיה.

איך הוא יכול להעביר אותם על שמו ללא הסכמה וחתימה של כל אח?

ממה שהבנתי מהפקידה במשרד המקרקעין, הרשימה של הנכסים שהיא הוציאה לי הם הנכסים שהיו בבעלותה לפני מותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל להיפגש... לדבר ולנסות לסגור יפה.

לפי כל איום, תביעה או טביעה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...