Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מומחי גינון/חובבי גינון-רעיונות לגינה גדולה וזולה.

pasparto
שימו לב! השרשור הזה בן 1579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עובר לבית שעומד על 2 דונם.

הבית חדש והשטח בחוץ לא עובר פיתוח, אני מקבל שטח נקי עם אדמה פוריה ומפולסת(ישרה).

הבית בשכירות ואין לי רצון להשקיע סכומים גדולים בפיתוח יחד עם זאת רוצה שיהיה נעים לעין.

רעיונות שעלו:

בפרונט של הבית:

1. גדר ולאורך הגדר שתילי פסיפלורה(גדל מהר)+אפונה ריחנית.

2. מפזר זרעים של פרחי חורף שיגדל חצי פראי.

מאחור:

1. מפזר זרעי דשא.

2. תוחם גינת ירק+תבלינים.

משתעשע ברעיון לעשות גינת זן יפנית.

אשמח מאד לרעיונות טובים, בעלי אפקט מהיר, יעילים וזולים.

תודה!!

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מרצף אותה במכוניות.

:-D

זה כבר קורה+אופנועים.

נשאר עוד הרבה שטח...:shock:

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פסיפלורה ואפונה, פסיפלורה חייבת הדלייה. האפונה עונתית.

כללית לגבי מהירי גדילה, זה אחלה בשנתיים הראשונות. אחכ אתה חייב לטפח כי זה נהיה ג'ונגל.

זריעת דשא תראה טוב בחורף. בקיץ זה יתייבש.

גינה פראית תהיה יפה בחורף ובקיץ תהיה חייב לכסח. אחרת נחשים יחגגו.

אצלי בחצר האחורית, השטח עם עשבייה רבה. במהלך החורף אני מכסח אחת לשבועיים כך שהשטח ירוק ויפה. בקיץ יבש. הוצאות ההשקייה פשוט כבדות מדי לדשא על שטח כה גדול.

מכל מה שאמרת, גינת זן היא האופציה עם האחזקה הכי זולה, בהנחה ונבנית נכון. לגבי ההשקעה הראשונית, זה כבר תלוי מה אתה מתכנן.

בהצלחה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פסיפלורה ואפונה, פסיפלורה חייבת הדלייה. האפונה עונתית.

כללית לגבי מהירי גדילה, זה אחלה בשנתיים הראשונות. אחכ אתה חייב לטפח כי זה נהיה ג'ונגל.

זריעת דשא תראה טוב בחורף. בקיץ זה יתייבש.

גינה פראית תהיה יפה בחורף ובקיץ תהיה חייב לכסח. אחרת נחשים יחגגו.

אצלי בחצר האחורית, השטח עם עשבייה רבה. במהלך החורף אני מכסח אחת לשבועיים כך שהשטח ירוק ויפה. בקיץ יבש. הוצאות ההשקייה פשוט כבדות מדי לדשא על שטח כה גדול.

מכל מה שאמרת, גינת זן היא האופציה עם האחזקה הכי זולה, בהנחה ונבנית נכון. לגבי ההשקעה הראשונית, זה כבר תלוי מה אתה מתכנן.

בהצלחה.

תודה.

לצערי אחרי שנתיים כנראה כבר לא יהיה אכפת לי.

פסיפלורה על גדר כך שהדלייה זו לא בעיה.

לגבי פרא התכוונתי רק שיהיו פזורים צמחים יפים פה ושם בסגנון לא מסודר, יש בזה קסם. יכול בקיץ לפזר זרעי פרחי קיץ.

תנסה כן להוציא מהבעלים דשא סינטטי לשטח המקסימלי שתצליח להוציא ממנו

לא יקרה.

חיסלו את התקציב שלהם על הבניה ובכל מקרה אני לא חוזר מסיכומים. כך הבהירו וכך הסכמתי.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זריעה וצמיחה פרא יעבדו יםה בחורף ובאביב.

בקיץ אם לא תשקה, זה לא ילך...

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתול כמה עצים מהירי צמיחה כמו דק פרי או היביסקוס.

עוד משהו מקסים - 200 גרם "גרעינים שחורים לא קלויים" (חמנייה) - לזרוע במרווחים.

כובע הנזיר - לזרוע פעם אחת - יחזור כל שנה בחורף.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרת את הדיר הלא נכונה, כיוון שגינה זו התעסקות אינסופית מבחינת השקעת זמן וכסף, ואם לא מדובר ברכישה או שכירות ארוכת טווח לא תהנה מפרי עמלך.

דשא זה יה, אבל מצריך עבודה אינסופית - כיסוח, דישון, הדברה (למד את המילה "פרודניה", הדבר הזה יהרוס את הדשא וישגע אותך), השקיה בכמויות מים עצומות (הדשא מתאים לאקלים של אנגליה, לא של ישראל). מצד שני, אסור לך להזניח את השטח, הן בשל אסתטקה והן בשל חיות רעות. ואפילו העוזר האולטימטיבי -חתול שמסייר בחצר - יהיה בעיה כאשר תעזוב את המקום.

לדעתי עליך לתאם את טיפוח הגינה עם בעל הבית, הרי הוא זה שיגור בו בהמשך או ישכיר אותו עוד שנים רבות. והעלויות ממש לא זניחות, עליך להביא בחשבון השקעה ראשונית גדולה. לפני 6 שנים עברנו לבית עם גינה קדמית של 50 מ"ר וגינה אחורית קצת יור קטנה, שתיהן כבר לא היו חדשות כך שכבר היו עצים וחלק מהצמחים היותר נמוכים, וההשקעה הראשונית עמדה על לפחות 15,000 ש"ח, כמחציתם לדשא סינתטי והשאר להשלמת הגינון. ומאז השקענו עוד די הרבה אלפי ש"ח בתחזוקה. לפחות נהנים מאספקה שטפת של לימונים משובחים.

עריכה: בגינה האחורי, שבה יש לי שני עצי פרי וכמה עצי נוי, פיזרתי טוף. פתרון זול שמצריך תחזוקה מינימלית, אבל, כמובן, מחייב יציאה מהבית בנעיליים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...