Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים - בקשת ייעוץ.

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאמור, התעורר אצלי החשק לאופניים. בתור נער רכבתי המון על אופני הרים עם בולמים מקדימה. לא עשיתי להם חיים קלים והן החזיקו מעמד יפה. עכשיו אני מחפש אופניים בשביל לצאת איתם לטיולי שטח, שבילים וכ'.

חיפוש באינטרנט בעיקר בלבל אותי ולא כ''כ הבנתי על מה לשים דגש. אז הדרישות שלי הן:

תקציב: עד 2000 ש''ח - משומש בא בחשבון ואפילו עדיף.

משהו עמיד וחזק, אני 1.80 שוקל 90 ק''ג ולא מתכוון לנסוע לאט ורגוע. אומנם אצטרך להוריד מעלי מעט חלודת רכיבה, אבל בתור נער, הייתי רוכב חזק.

משהו שניתן לשפר ולכוון - יכל להיות יתרון מבחינתי כי אני אוהב את ההתעסקות בזה.

אם אפשר על הדרך גם המלצה למתקן נשיאה לרכב אשמח מאד! תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לרוכב המתחיל ובטווח המחירים שלך מומלץ להתחיל עם זנב קשיח (ללא בולם אחורי).

גלגלי 29 אינץ גם כן מאוד מומלצים.

חשוב להתאים את מידת האופניים והגאומטריה שלהם למבנה הגוף שלך.

ביד 2 יש המון מציאות, מומלץ ללכת על המותגים המוכרים כגון טרק.

הנה אופציה אחת לשם המחשה:

https://www.yad2.co.il/s/c/dn7lgd

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר המחיר. ב2000 שקל שיכוך מלא תקבל מפרט מאוד חסר - אופני "מדבקה" בלבד או אופני מותג מאוד ישנים שהמצב שלהם יהווה סיכון עבורך.

2000 שקל הוא סכום מכובד כדי להתחיל להכנס לתחום.

לאחר מספר חודשים, אם תראה שאתה רוצה להתקדם הלאה, תוכל למכור את האופניים בהפסד יחסית נמוך ואז לקנות זוג טוב יותר.

חשוב להשאיר בצד סכום לקסדה, כפפות ולבוש מתאים.

התחזוקה יחסית קלה. לאחר כל רכיבה בשטח יש לנקות את השרשרת והקסטה ולשמן מחדש.

בהתאם למספר הק"מ השנתיים יש לבדוק מדי פעם את מצב השרשרת, הקסטה, המייסבים והחומר בגלגלים. החלפה בהתאם למצב.

מדובר בתחביב מדהים שמשלב פעילות גופנית, נופים יפים וחברה טובה למי שרוכב בקבוצה.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על חנות ציודים בצומת כנות, תתקשר אליהם יש להם לא מעט "מציאות" יד שניה הם אמינים וישרים.

ממליץ לעלות מעט את התקציב ולחפש שיכוך מלא חווית הרכיבה שונה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי למצוא חבר שמבין באופניים וללכת איתו, באופניים יכול להיווצר המון בלאי עם הזמן ואם ה"יד הקודמת" לא טיפל והחליף דברים בזמן זה יכול להיות בשבילך הרבה כאב ראש וכסף.

אם אין לך חבר כזה הנה מספר נקודות שעלו במוחי ברגע האחרון:

1. מערכת הינע - לבדוק את מצב גלגלי השיניים, בעיקר האחוריים (קסטה) ואת הגלגש האמצעי מקדימה (במידה ויש 3 כאלה).

כדאי לבדוק את מצב התארכות השרשרת כאינדיקציה קטנה לרמת התחזוקה של היד הקודמת.

2. כדאי לשחק עם הקראנק ולהזיז אותו בכיוונים שהוא לא אמור לנוע בהם כדי לבדוק אם נוצרו חופשים בציר מרכזי

3. גלגלים - לבדוק שאין שמיניות ושהחישורים אינם רפויים. כמו כן לנסות להזיז את הגלגל בכיוונים בהם הגלגל לא נע כדי לבדוק חופשים בנאבות.

4. בולם קדמי - לבדוק שאין הזעות של שמן וכמו כן לבדוק שכפתורי הכוונון באמת זזים ומשפיעים על התנהגות הבולם.

5. ללחוץ על הברקס הקדמי, לנדנד את האופניים קדימה ואחורה ולבדוק שאין חופש לא בבולם ולא בין השלדה לבולם (שאין חופש בהד-סט)

6. לבדוק מצב צמיגים, רפידות בלם.

7. לרכוב לרכוב לרכוב - לא להתבייש ולקחת את האופניים לסיבוב קצר, להרגיש שהדברים יושבים טוב והדוקים, שהברקסים עובדים באופן חד, שההילוכים עוברים מדויק, שאין איזשהם רעשי "קראק" שיוצאים ממקומות שונים ולתת גם ללב להתערב בתהליך הקניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה! מה הסיבה שאעדיף זנב קשיח? מעבר לעניין המחיר.

עניין המחיר מספיק.

כמה טכני השטח שאתה בונה עליו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מציין שהולך לרכב חזק, ואם ״חזק״ בישבילו זה כולל קפיצות והרבה ״זמן אוויר״, אופני xc לא יחזיקו הרבה זמן.

לדעתי 2000 ש״ח זה תקציב סופר בעייתי לדרישות כאלה (שים לב, הרבה פעמים רק המנשא עולה יותר מזה. ועוד לא דיברנו על ציוד בסיסי כמו מיגון).

בזוג אופניים ראשון, חשוב לא ליפול בבחירה של אופניים, כי בקניה של אופניים לא מתאימים יתכן ותזניח את התחביב הזה רק בגלל אופניים קקה, ולא כי אתה לא מתחבר לתחביב הזה באופן כללי.

אני הייתי מעלה קצת את התקציב (לכיוון ה3K), לוקח סיכון, וקונה אופני טרייל משומשים ישנים יותר. במיוחד כשפותש מציין שהוא אוהב להתעסק ולתקן דברים לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בגרופי משהו שרשמתי לפני 5 שנים, שעדיין נכון היום - ואני מאמין שיכול לעזור לך.

חפש את ״המדריך לרכישת אופניים״, יש 3 פרקים, הנה לינק

אמ;לק:

1. התקציב שלך לא ״מכובד״, זה תקציב בסיסי (פחות מזה כבר יהיה באמת קשה למצוא משהו סביר לסינגלים, בהנחה שזה מה שאתה מחפש)

2. אך ורק זנב קשיח בתקציב הזה, והאמת שגם ללא מגבלת תקציב לרוב המתחילים אני מאמין שעדיף ז״ק ע״מ ללמוד טכניקה נכונה

3. אם אתה מעל 1.75, לך על 29 אינטש. בעיקר בהמשך לסעיף (2)

במדריכים שפרסמתי יש הסברים על מכלולים חשובים, איך לרכוש יד 2, ואביזרים נלווים למי שנכנס לשטח. תעדכן אותי אם זה עזר.

בהצלחה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על חנות ציודים בצומת כנות, תתקשר אליהם יש להם לא מעט "מציאות" יד שניה הם אמינים וישרים.

ממליץ לעלות מעט את התקציב ולחפש שיכוך מלא חווית הרכיבה שונה לחלוטין.

מצטרף להמלצה על חנות "ציודים", שרות יוצא דופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מציין שהולך לרכב חזק, ואם ״חזק״ בישבילו זה כולל קפיצות והרבה ״זמן אוויר״, אופני xc לא יחזיקו הרבה זמן.

לדעתי 2000 ש״ח זה תקציב סופר בעייתי לדרישות כאלה

קודם כל אתה אומר שאתה לא יודע מה זה "חזק" בשבילו. אחרי זה אתה קובע שהתקציב לא מספיק.

אולי תחכה שיגדיר מה הדרישות?

"זמן אוויר" זה מושג נחמד, רלוונטי לאחוז קטן מהרוכבים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא ממליץ על 26".

אנשים לא רוצים אותם, ולכן השוק מוצף באופניים טובות במחירי רצפה.

אחיין שלי קנה אתמול טרק שיכוך מלא ב1700 שח.

לגבי מתקן לרכב, אם דגם הרכב שלך נמכר באירופה, חפש באיביי הגרמני גגון מקורי משומש של יצרן הרכב עם מתקן לאופניים.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי לא מזמן אופניים שהכניסו אותי לתחום, מרידה ביג 7 ז"ק 27.5", עשו את העבודה גם שלא עשיתי להם חיים קלים (כמישהו בא מתחום אופנועי השטח, מכיר את הסינגלים טוב) נקנו משומשות ונמכרו כעבור שנתיים באותו המחיר שנקנו. שזה סביב התקציב שלך, ממליץ לך לחפש כאלו.

לאחרונה היה מבצע על אופניי KTM שנשארו במלאי מ2017 ב50% הנחה, אני התחדשתי לי, שווה לך לבדוק את הכיוון אולי יש משהו חדש בתקציב שלך לקראת סוף שנה והדגמים המתחדשים אצל היבואנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...