Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך החוויה\ניסיון שלכם מבקרת השיוט האדפטיבית?.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ב-3008 בקרת השיוט האדפטיבית מביאה את הרכב לעצירה מלאה, עמידה במקום, קרי 0 קמ"ש.

אולם אין האצה מ-0 קמ"ש, זה הנהג מבצע ואז מחזיר חזרה את בקרת השיוט האדפטיבית.

להוציא רכב אוטונומי, האם יש רכב בארץ, שמבצע האצה מ-0 קמ"ש?.

שמעתי שהיונדאי סונטה מבצעת את זה, זה נכון?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אספר את התנסותי האישית מהמערכת.

* כל המהירויות הן המצאה שלא הייתה ולא נבראה ונובעות ממוחי הקודח וההוזה...

נוסע באמצע מבחן דרכים בסקודה סופרב L&K, כביש 9 לכיוון מערב, "נעול" על איזה אוודי A6 שטסה ב 130 (כביש ריק לחלוטין) מתקרבים לסוף הכביש שבו יש רמזור עם פניה שמאלה וימינה בלבד.

שניינו בנתיב הימני, הוא מאט, הסקודה מאיטה... הוא עוד יותר מאט...הסקודה עוד יותר מאטה... הרמזור אדום.

אולי 20-30 מטר לפני הרמזור (שרק שניינו מגיעים אליו) הבחור מסיבות ששמורות עימדו פתאום חותך בחדות לנתיב השמאלי, הרמזור אדום, התנועה החוצה טסה ב 100-120 קמ"ש עם תנועה משאיות כבדות, הסקודה מזהה שהמכשול האיטי לפניה נעלם, הקרוז קונטרול האדפטיבי עדיין על 130 ופתאום היא משתגרת לי מהמקום כמו שרק 290 כ"ס 4X4 יכול כשהוא מפיל איזה 3 הילוכים בבת אחת ומביא וואחאד קיק דאון אל תוך הצומת.

קפיצה על הברקס ודחיפה שלו לכיוון הרדיאטור ונעצרתי עם חצי אף בתוך הנתיב החוצה עם משאית שעברה איזה 30 ס"מ מהחרטום שלי. :shock:

חשוב לי להדגיש:

1. כיום אני כבר יודע שאפשר לכוון את מידת שמירת המרחק ואת עוצמת ההאצה של המערכת.

2. בגדול המערכת נהדרת, אבל זה לא שגר ושכח, צריכים לשמור על ערנות "כאילו אתה נוהג".

3. בהמשך המבחן לא התגלו עוד "תקריות כאלה" והמערכת תענוג.

כמו שאמרתי, ברור לי כבר היום, שבגדול, מדובר בארוע שבאשמתי, רק סביר להניח שלהדיוט הנהג הממוצע, תקרית כזו יכולה להתרחש בלי שום בעיה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של מערכת פרט לדבר אחד - התאמת המהירות לרכב בנתיב השמאלי.

אני יכול לשייט לי בכיף בימין על 100 קמש ואז בגלל אהבל שנוסע בשמאלי על 90, הרכב מוריד מהירות. זה נורא מעצבן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אספר את התנסותי האישית מהמערכת.

* כל המהירויות הן המצאה שלא הייתה ולא נבראה ונובעות ממוחי הקודח וההוזה...

נוסע באמצע מבחן דרכים בסקודה סופרב L&K, כביש 9 לכיוון מערב, "נעול" על איזה אוודי A6 שטסה ב 130 (כביש ריק לחלוטין) מתקרבים לסוף הכביש שבו יש רמזור עם פניה שמאלה וימינה בלבד.

שניינו בנתיב הימני, הוא מאט, הסקודה מאיטה... הוא עוד יותר מאט...הסקודה עוד יותר מאטה... הרמזור אדום.

אולי 20-30 מטר לפני הרמזור (שרק שניינו מגיעים אליו) הבחור מסיבות ששמורות עימדו פתאום חותך בחדות לנתיב השמאלי, הרמזור אדום, התנועה החוצה טסה ב 100-120 קמ"ש עם תנועה משאיות כבדות, הסקודה מזהה שהמכשול האיטי לפניה נעלם, הקרוז קונטרול האדפטיבי עדיין על 130 ופתאום היא משתגרת לי מהמקום כמו שרק 290 כ"ס 4X4 יכול כשהוא מפיל איזה 3 הילוכים בבת אחת ומביא וואחאד קיק דאון אל תוך הצומת.

קפיצה על הברקס ודחיפה שלו לכיוון הרדיאטור ונעצרתי עם חצי אף בתוך הנתיב החוצה עם משאית שעברה איזה 30 ס"מ מהחרטום שלי. :shock:

חשוב לי להדגיש:

1. כיום אני כבר יודע שאפשר לכוון את מידת שמירת המרחק ואת עוצמת ההאצה של המערכת.

2. בגדול המערכת נהדרת, אבל זה לא שגר ושכח, צריכים לשמור על ערנות "כאילו אתה נוהג".

3. בהמשך המבחן לא התגלו עוד "תקריות כאלה" והמערכת תענוג.

כמו שאמרתי, ברור לי כבר היום, שבגדול, מדובר בארוע שבאשמתי, רק סביר להניח שלהדיוט הנהג הממוצע, תקרית כזו יכולה להתרחש בלי שום בעיה.

למדתי גם שצריך ללמוד איך לנהוג איתה - וצריך מאוד להיזהר במקרים מסויימים.

הפעם הראשונה שהייתי עם בקרת שיוט אדפטיבית היא בנורווגיה והרכב היה קוגה 4WD דיזל.

אני יכול להגיד שלמדתי שבהרבה מקרים היא מסוכנת ועדיף בלעדיה:

- כיכרות - המערכת מופתעת שהרכב מקדימה מאט לקראת כיכר(עדיין מן הסתם רחוק משלב הכניסה, בהתקרבות רק) ודופקת חתיכת ברקס עצבני ומבוהל אם הרכב מקדימה מאט(ברמה שאני בטוח שהורדתי את הלב לכמה נורווגים שנסעו מאחורי), אחרי 2 כיכרות שזה קרה לי נטרלתי אותה רק בהתקרבות לכיכר.

- צמתים כפי שציינת - אצלי זה היה אחרת, היה צומת עם 2 "נתיבים"(כביש נורווגי ממוצע בחורף לא באמת עם ניתוב) השמאלי ביותר עמד רכב שעמד לפנות שמאלה בזמן שלי שהמשכתי ישר היה כביש פנוי - ברגע שהרכב משמאלי האט לפנות הקוגה דפק ברקס עצבני בנתיב שלי, שוב נורווגי שכמעט חטף התקף לב מאחורי.

למדתי שמחוץ לכבישים ישרים ובין עירוניים המערכת הזאת צריכה להיות כבויה, רק חבל שאי אפשר להפעיל בקרת שיוט בלעדיה רק לטובת הדרכים הללו(בלי לנטרל את האדפטיבית קבוע).

ברכב הבא ששכרתי עם בקרת שיוט אדפטיבית(גולף דיזל ידנית בבריטניה) למדתי מתי להשתמש בה, בידני הבקרת שיוט בכלל מבדרת כי אני מוצא את עצמי בפקק של זחילה מעביר לה הילוכים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי שהיונדאי סונטה מבצעת את זה, זה נכון?.

לא מכיר את הסונטה, אז לא יודע להגיד אם זה נכון לגביה, אבל ב Eyesight, הרכב ממשיך להתקדם גם מ -0 אם אתה עומד פחות מכמה שניות.

(לא ספרתי בדיוק כמה שניות, אבל זה טווח שמאפשר זחילה בפקק, גם אם אתה עומד קצת).

כלומר, אם תעמוד דקה - שתיים תצטרך ללחוץ על כפתור בהגה או לתת נגיעה קטנה בדוושת הגז כדי לאפשר לרכב להתקדם, והבקרה תידרך שוב למהירות שהגדרת אותה מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, וולוו.

הוא עושה את זה אוטומטי אם אני עומד לא יותר מ-15-20 שניות, אם הפקק ארוך יותר אני צריך ללחוץ על +

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיוויק - בקרת השיוט האדפטיבית עובדת מעולה והיא פעילה מ-0 קמ"ש (מתאימה לזחילה בפקקים). בשילוב עם בקרה אקטיבית למניעת סטייה מנתיב + שמירה על הרכב בתוך הנתיב הייתי אומר שהסיוויק מפחיתה במידה משמעותית את העייפות אחרי נסיעה ארוכה.

היתרונות הבטיחותיים מובהקים.

Gesendet von meinem J8110 mit Tapatalk

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בפולקסווגן על כל יצרניו היא יודעת להתחיל חזרה נסיעה מ-0, ליטוף של הגז או לחיצה על המנוף כלפי מעלה והיא מתחילה בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכרוני עם האיוניק (בדגם שלפני מתיחת הפנים) - ניתן להגיע לעצירה אך יש צורך בדריכת המערכת מחדש ברגע שהמהירות יורדת מ 30 קמ"ש אאל"ט. ההאטה בעת הבחנה במכשול לטעמי היתה אגרסיבית למדי, ולרוב הייתי מוצא את עצמי מלטף את הגז בכדי שהמערכת פשוט "תתעלם" מהמכשול ואוכל לצאת לעקיפה בסבבה מבלי להרגיש תלמיד בשיעור נהיגה. שמירה על המהירות עם כלי רכב שנוסע מלפני באופן קבוע (יעני, ללא הפתעות) היא breeze ; הייתי מוצא את עצמי נוסע מאחורי רכבים כבדים שנוסעים על 100~ ו"נהנה" מהדרך. אורות הבלימה היו נדלקים כמובן אוטומטית אם הבלימה/האטה שנעשית אגרסיבית מספיק. בהאטה מתונה הם לא היו נדלקים.

על המערכת שלכאורה אמורה לשמור את הרכב במרכז הנתיב איבדתי את האמון בשלב די מוקדם לאחר קבלת הרכב, וזאת לאחר שת"כ עיקול בהגעה לצומת מרומזר (שבירת הרצף, מבחינת המערכת) לפתע הרגשתי שההגה בא לבצע תמרון חד למדי לשמאל, שללא ההתערבות שלי כנראה שהיה מביא לכך שאפגוש מקרוב את אי התנועה הבנוי (הייתי על הנתיב השמאלי בדרך עירונית). כשלא מדובר בעיקול גם לא התחברתי לאלגוריתם שחייב קודם למסור את הרכב בין גבולות הנתיב (פינג פונג סטייל) לפני שהוא ממרכז אותו.

מקווה שבמתיחת הפנים המערכת הספציפית הזו עברה שיפור.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...