Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית מעריב

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי המשיך לתת לרם כרמי פרויקטים למרות שכל דבר שהוא נגע בו הפך למפגע אורבני?

אופנתי לשנוא אותו (ואת רכטר מקבילו) עוד מימי באקדמיה (וזה באמת היה מזמן :-P)

האמת היא, שאין בארץ עוד הרבה משרדים בסד"ג הזה (משה צור, ויסקי-סיוון זו לא באמת אותה ליגה מבחינת גודל) וכשיש פרויקט של, נניח, בית משפט עליון או בית חולים חדש אז לא יתנו את זה למשרד של 15 עובדים, כי הוא יקרוס תחת העומס לפני שהפרויקט יסתיים, גם אם זה יהיה הפרויקט היחיד שלו. (שאז הוא יקרוס כלכלית...)

למה אין? כי ישראל היא מדינה קטנה, ואין בה הרבה פרויקטים בסד"ג הזה, וצריך כיס עמוק מאד כדי לעבור תקופות בין פרויקטים גדולים.

אז יש כמה משרדים שקיימים כאן מלפני קום המדינה, שהתבססו וצמחו. מה לעשות. גם משפחת עופר "שיחקו אותה" כי היו במקום הנכון, בזמן הנכון, וידעו גם למנף זאת לטובתם האישית.

אם נדמה לך שרם בעצמו יושב ועושה יותר מסקיצות רעיוניות מאד לפרויקט, אתה טועה. יש לו צוותים, חלקם כישרוניים יותר, חלקם פחות. זה בית חרושת.

ולמה זה יוצא ח*א? מאותה סיבה שהמון דברים אחרים יוצאים פה ח*א: תרבות ה"סמוך" ה"אחי נדפוק קופה" ו"יאללה חפיף" ששולטת בכל תחום אחר

...ולא שיש לי איזה אינטרס להגן עליו- אבל שמעתי כמה הרצאות שלו, והוא יוצא שם איש מאד מעניין ומשכיל. תיאורתיקן לא רע בכלל.

לעומת זאת, עדה כרמי... טוב. נעצור פה :smile:

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי הכבוד לגור במבנה אותו תכנן רכטר. אהבתי את המיקום, הגישה לפארק לחתולים, וטיולים עם הכלבה, השכנים, וסידור של שתי קומות. למזלי לא הייתי בעל דירה שם, כי את החורבה הזו צריך לשמר כי... רכטר. "זה קורבזיה" הסבירה בעלת הדירה הסמוכה, וגלגלה עניה בייאוש השמיימה.

נראה מה ייקרה קודם, הכיעור הזה ייקרוס או מישהו יצליח לעשות משהו עם 'השימור לחומרה' הזה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה לי הדבר היחיד שהוא עשה כמו שצריך זה המלון בזכרון, שבמקור היה הרבה יותר צפוף ומעפן מהגרסה המחודשת שלו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלון בזכרון (שגם אני הזכרתי בהודעה שלי) הוא כנראה אחד המבנים היפים ביותר שתוכננו בארץ ב-100 השנים האחרונות (ולידו אחד המבנים המכוערים ביותר...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופנתי לשנוא אותו (ואת רכטר מקבילו) עוד מימי באקדמיה (וזה באמת היה מזמן :-P)

האמת היא, שאין בארץ עוד הרבה משרדים בסד"ג הזה :smile:

בדיוק. ההסבר המלא, קצר וקולע. המשרד שלו פשוט ידע להשלים פרויקטים בקנה מידה גדול (וזה לא פשוט בכלל).

הטראומה שלי איתו היא לא מהתחנה המרכזית, אלא מהר הצופים - אוסף של מסדרונות ומדרגות אפלים לקוחים מאיזה סיוט של Escher.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שיש בארץ גם אדריכלים טובים עם הבנה טבעית של צרכי התושבים והמשתמשים. אני משער שחלק משמעותי מהתכנון העירוני הדפוק ומההתפרעויות הברוטליות (לא ברוטליסטיות - פשוט ברוטליות) במרחב הציבורי, נובע מכך שהם נאלצים להתכופף בפני מזמיני העבודה - מוסדות, עיריות, משרד השיכון. לאלה יש רעיונות משלהם איך צריך להראות המרחב הציבורי, ולפעמים מונומנט ברוטלי שאי אפשר להתעלם ממנו הוא בדיוק מה שהם רוצים. יש כנראה מעט מאוד אדריכלי-על שיכולים לסרב לקחת פרוייקט אם מכופפים להם את הידיים, הרוב צריכים להחליט אם הם רוצים להתפרנס או לפתוח את הפה.

בנושא תכנון אדריכלי שמתאים לאזור ולאקלים, מדהים שחמישים שנה אחורה עשו כאן דברים יפים וחדשניים לזמנם, למשל העבודה של אריה שרון בבאר שבע (natco יהיה מעניין לשמוע את דעתך בנושא). מאז נדמה שרק הלכנו אחורה. אין צל, יש דשא, מזרקות ודקלים בכל מקום.

בכל זאת יש פה ושם עבודות יפות לדעתי, גם מהשנים האחרונות. מלון בראשית במצפה רמון - לפחות מבחוץ נראה שעשו עבודה מרשימה מאוד.

לצבי הקר אני מוכן לסלוח על מעבדות דנציגר - בזכות בה"ד 1. מבנה מונומנטלי שגם היום אחרי חמישים שנה נראה יותר טוב מבסיסים צהליים שנבנו שלושים שנה אחריו. (כן, גם אני "גרתי" שם כמה חודשים.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב נחזור אל המכון הטכנולוגי לישראל- בניין הפקולטה לאווירונאוטיקה הוא די מעניין ואף נעים לעין. אפשר לדון באלמנטים של העיצוב שלו מבפנים ומבחוץ לא מעט, במיוחד במבואת הכניסה העגולה.

ועם זאת- הוא מוזנח מאוד מבחוץ, צמחיה מטפסת בכל מקום עם כתמי רגבי אדמה, וכמובן פיח. קצת עבודת תחזוקה וזה היה יכול להיות אחד ההיילייטים של הסיורים שמתקיימים בטכניון.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Aerospace_Faculty_%28Technion%29.JPG

רק ביקשת... צולם הבוקר. קרדיט: אולגה יופה.

81275867_10159281187862586_1205604166165069824_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlCUw_1-jekYZEGXauPUSpL0iglAAxoMdz5YrjTY3VQurALlrELm8pDC3DSS45Ohl0&_nc_ht=scontent-hel2-1.xx&oh=1e6ba0708221364133029f95be40c203&oe=5EAD151D

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בשעה טובה ומוצלחת מחר יפתח גשר יהודית לתנועת הולכי רגל. בהחלט גשר מרשים ומאוד מתבקש שמחבר את תל אביב ומאחה קצת את הפצע הפתוח בשם "נתיבי איילון".

חשבתם שלמדו מטעויות העבר? אז חשבתם. הגשר לא יעניק מילימטר הגנה מפני שמש/גשם.

תנו לי לנחש התירוץ של האדריכל יהיה "הזמינו ממני גשר ולא מסדרון"?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5662555,00.html#autoplay

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הגנה מגשם אפשר להבין. זה בסך הכל חיבור בין רחובות, לא בניין. אבל באמת לא ברור למה לא שילבו הצללה אם החליטו לשים שם מקומות ישיבה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי פינות ישיבה הם אלמנט נוסף בעיצוב הגשר סוג של קישוט לא פונקציונלי. שים לב שפינות ישיבה תוכננו באדריכלות עויינת מתוחכמת כדי שחסרי בית לא יוכלו לישון עליהם ומצד שני זה לא in your face כמו מעקה ברזל באמצע הספסל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגשר חשוב וקריטי, אבל וואלה, יכול לחשוב על איזורים נעימים יותר לשבת בהם, מאשר מעל לכביש עם 12 מסלולים ו3 מסילות רכבת עם רכבות דיזל. אבל אולי זה רק אני.

200 מטר משם בשדרות יהודית יש ספסלים והצללה ואיזור נעים הרבה יותר לישיבה.

אם כבר, הרבה יותר מפריע לי העובדה ששוב לא תכננו עד הסוף, ולמרות שבנו גשר הולכי רגל ורוכבי אופניים, המכוניות עדיין מקבלות קדימות. איך? פשוט תסתכלו על סיום הגשר בצד המזרחי של איילון:

אין חיבור רציף במדרכה לצד השני. אין חיבור רציף בין מסלולי האופניים השונים. מה שיביא למצבי סיכון בין הולכי רגל לאנשים. נתיב האופניים גם לא מתחבר בצורה ישירה לנתיב הנגדי.

איך היו בונים את זה במקום מוטה אנשים ולא מכוניות? איזור מיתון תנועה בהגבהה עם אבנים משתלבות, נתיבי אופניים שמתחברים באופן ישיר לנתיבים בשני הכיוונים. זה בידיוק ההבדל בין 80% ל-100%. וחבל. כי באמת שלא צריך הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגשר חשוב וקריטי, אבל וואלה, יכול לחשוב על איזורים נעימים יותר לשבת בהם, מאשר מעל לכביש עם 12 מסלולים ו3 מסילות רכבת עם רכבות דיזל. אבל אולי זה רק אני.

200 מטר משם בשדרות יהודית יש ספסלים והצללה ואיזור נעים הרבה יותר לישיבה.

אם כבר, הרבה יותר מפריע לי העובדה ששוב לא תכננו עד הסוף, ולמרות שבנו גשר הולכי רגל ורוכבי אופניים, המכוניות עדיין מקבלות קדימות. איך? פשוט תסתכלו על סיום הגשר בצד המזרחי של איילון:

אין חיבור רציף במדרכה לצד השני. אין חיבור רציף בין מסלולי האופניים השונים. מה שיביא למצבי סיכון בין הולכי רגל לאנשים. נתיב האופניים גם לא מתחבר בצורה ישירה לנתיב הנגדי.

איך היו בונים את זה במקום מוטה אנשים ולא מכוניות? איזור מיתון תנועה בהגבהה עם אבנים משתלבות, נתיבי אופניים שמתחברים באופן ישיר לנתיבים בשני הכיוונים. זה בידיוק ההבדל בין 80% ל-100%. וחבל. כי באמת שלא צריך הרבה.

ואז ראיתי שלא צירפתי את התמונה. מבט מכיוון מזרח למערב.

82790809_3080603261952822_416627611716812800_o.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגנה מגשם אפשר להבין. זה בסך הכל חיבור בין רחובות, לא בניין. אבל באמת לא ברור למה לא שילבו הצללה אם החליטו לשים שם מקומות ישיבה.

האדריכל טוען שיש כיסוי הצללה, אבל העדיפו בגד ים ביקני ולא מלא..

בקיצור זה הכיסוי הצללה יותר ליופי מאשר פרקטי... גם פינות הישיבה זה יותר ליופי ולא לפיקניק

ככה שאם מישהו מתעייף שיוכל לשבת קצת , אבל שיקום וימשיך ללכת.

הצלה יהודית.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...