Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתבצע הליך רכישת רכב יד שניה מאדם פרטי ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בפעם הראשונה אני נאלץ לקנות רכב יד שניה (מאדם פרטי)

מעבר לבדיקת הרכב עצמה,

איך עובד התהליך ? נניח ואני רוצה את הרכב ויש לי צ'ק בנקאי שהוצאתי על הסכום

איך הכל מתבצע ?

איך המוכר מבטיח שאני לא אקח את הרכב ואברח

ומצד שני איך אני מבטיח שאני לא אתן לו את הצ'ק והוא יברח ?

מה אמורים לרשום בזכרון דברים ?

מה צריך לבדוק חוץ משיעבוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

המוכר, לפני העברת בעלות, רואה את הצ'ק הבנקאי בעיניים ( הצ'ק הוא על שמו ), אבל מקבל אותו שניה אחרי העברת בעלות תמורת שני סטים של מפתחות.

חוץ משיעבוד, צריך לבדוק האם קיים משכון על הרכב, ניתן לעשות זאת לבד , לפי מספר הרכב באתר המשכונות תמורת 11₪.

https://m.tabu.co.il/%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA/%D7%A8%D7%A9%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93-%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%A8%D7%A9%D7%9D-%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%94/

בשונה משעבוד, המשכון לא מונע העברת בעלות.

מה לרשום בזכרון דברים?

פרטי המוכר והקונה, סכומים ( מקדמה/ יתר התשלומים ), תאריכים, גובה פיצוי במקרה של ביטול.

יש טפסים מוכנים, לדוגמה :

https://levi-itzhak.co.il/%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D---%D7%97%D7%95%D7%96%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91

בהצלחה!

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי רכב לא מזמן,

קודם כל אני בתור מוכר דרשתי מהקונה לבצע העברת זה"ב, שכן לא ניתן לבטל אותה ורואים אותה די מהר בחשבון הבנק.

במקרה שלי זה לקח יותר זמן (כשעה), אבל מהניסיון של ההורים שלי במכירת רכב, רואים את זה תוך דקות בודדות. לא יודע מה לגביי צ'ק בנקאי.

ככה אני הבטחתי שאתה לא לוקח את הרכב ובורח.

מעבר לכך, כל עוד לא ביצעתם העברת בעלות, איך אתה רוצה לקחת את הרכב ולברוח? ;)

אם מדובר בזה שאתה נותן לו מקדמה ובא אחר כך להשלים את העסקה (שזה לא מה שהיה במקרה שלי, הקונה פשוט הגיע, קנה ולקח את הרכב באותו יום) אז תסגרו את העניין הזה בחוזה.

נותנים מקדמה סבירה שמראה רצינות ודואגים שבחוזה יהיה רשום שבמידה ואחד הצדדים מפר את העסקה אז קורה XYZ (בדרך כלל הצד המפר יהיה חייב כסף לצד השני).

אם מדובר בתשלום כל הסכום, אז תדאג לתשלום ומיד לאחר מכן לבצע העברת בעלות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן מכרתי רכב,

סגרנו על העברת זהב ברגע שמעבירים בעלות,

הקונה נכנס לאפליקצייה מילא את כל הפרטים שלי,

מתחילין העברת בעלות, הפקידה אומרת שהכל בסדר ומתחילה בניירת.

באותו זמן הקונה מבצע העברת זהב ומראה לי אישור,

חצי שעה אחרי זה הכסף כבר היה אצלי בעובר ושב,בדיוק בזמן שהתחלתי לפנות את הדברים מהאוטו, זה היה בשישי ואומרים שבדרך כלל זה קורה תוך דקות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף צ'ק בנקאי שנמסר למוכר ברגע שעברה הבעלות כנגד המפתחות. העברת זהב הכל טוב ויפה, אבל אם לא תעבור הבעלות?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אז מחזיר לו את הכסף.

חוץ מזה אין סיבה שאם הרכב לא משועבד לא תצליח להעביר בעלות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מחזיר לו את הכסף.

חוץ מזה אין סיבה שאם הרכב לא משועבד לא תצליח להעביר בעלות.

ואם אתה במינוס והסכום נבלע?

יש המון סיבות מדוע לא תעבור בעלות אם אין שיעבוד. עיקול, ריקול, רכב שלא שולמו עליו כל המיסים לדוגמא.

צ'ק בנקאי עדיף בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'ק בנקאי מחליף ידיים כנגד 2 סטים של מפתחות, במהלך העברת בעלות בדואר.

אבל לפני זה: איך אתם מאמתים את הצ'ק? הולכים עם הקונה לסניף הבנק שלו? קופצים לסניף בנק קרוב?

איך אתם יודעים (כמוכר) שיש לכם צ'ק בנקאי ביד ולא דיו של מדפסת על נייר A4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אם יש חשש, תמיד אפשר לקפוץ לבנק עם הקונה.

כשאני קניתי את הרכב הנוכחי, הצעתי למוכר לבוא איתי, הוא אמר שהוא סומך עליי "מילה של גבר" או משהו בסגנון...

אני מנגד הייתי הולך עם הקונה אם הייתה לי האפשרות.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'ק בנקאי מחליף ידיים כנגד 2 סטים של מפתחות, במהלך העברת בעלות בדואר.

אבל לפני זה: איך אתם מאמתים את הצ'ק? הולכים עם הקונה לסניף הבנק שלו? קופצים לסניף בנק קרוב?

איך אתם יודעים (כמוכר) שיש לכם צ'ק בנקאי ביד ולא דיו של מדפסת על נייר A4?

הולך עם הרוכש לסניף שלו. המהדרין יבקשו המחאה נמוכה יותר בשקל או שניים מהמחיר המוסכם כדי לוודא שהוא לא מסתיר את ההמחאה האמיתית ומספק מזויפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בואו תשמעו למה לא העברת זהב

קניתי את הרכב מאוטו דיל

אחרי בדיקה, וכמובן שסמכתי עליהם בענייני כסף כי מדובר ברשת גדולה

בגלל שאני אוהב שדברים כאלה מסודרים מראש, סיכמנו שאני מעביר את התשלום (בכל דרך שארצה) ביום חמישי, ומגיע בשישי לאסוף את הרכב, כי שילמתי את החובה לתאריך של יום שישי.

הלכתי בחמישי בבוקר לבנק וביצעתי העברת זהב

קבלתי מהבנק את כל הניירת ואמרו לי שתוך כמה דקות זה יופיע.

המוכר באוטודיל אומר לי תתחדש הכל טוב, נעדכן אותך כשזה יופיע.

עוברת שעה ואני לא מקבל ממנו שום עדכון, מתקשר אליו, אומר לי שעדיין לא עידכנו אותו שהכסף נכנס

הוא מתקשר לרואה חשבון - אין כסף

מחכים עוד חצי שעה - אין כסף

אומר לי תתקשר לבנק תבדוק אולי מישהו שם שכח ללחוץ אנטר

אני מתחיל להתעצבן

מתקשר לבנק, אומר להם שהכסף כבר שעתיים לא עבר, עושים בדיקה ומודיעים לי שהכסף בוודאות יצא החוצה ומהצד שלנו הכל תקין

מתקשר שוב לאוטו דיל - אין כסף

התקשרתי לסניף בנק של אוטודיל, שואל אם זה יכול להיות ?

הפקידה בודקת - אכן אין כסף

בינתיים המוכר באוטודיל אומר לי שזה לא קרה לו מעולם והוא והרואה חשבון שלו בהלם

החלטתי לעשות ועידה בין הבנק שלי לבנק של אוטודיל

הפקידה בבנק שלי מאשרת שהכסף עבר, הפקיד בבנק של אוטודיל אומר שאין כסף

אחרי שאני מתעקש שיבדוק מה קורה פה ולא ינפנף אותנו

הוא עושה מספר בדיקות ומודיע לי שהכסף אצלהם, רק צריך אישור מנהל

אומר לנו שמהצד שלי הכל בסדר, זה ממתין ותלוי רק במנהל שלו

מתקשר לאוטודיל - הרואה חשבון שוב אומר שבדק והם לא מכירים דבר כזה

שולח לו הקלטת שיחה

עוברת עוד חצי שעה

לבסוף מקבל אישור שהכל עבר

אם זה תלוי במנהל או לא תלוי, אם אצלי בבנק שכחו ללחוץ אנטר או לא - אני לא יודע

אבל בטוח שלא הייתי רוצה שכל זה יקרה כשאני יושב באוטודיל ומחכה לקבל את הרכב

ובטח לא כשאני נמצא עם המוכר בבנק הדואר ומחכים 3 שעות כדי להשלים עיסקה

זה ביזיון שבשנת 2020 העברה שנחשבת כל כך זריזה ובטוחה לוקחת 3 שעות וגורמת לשני הצדדים לפקפק אחד בשני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה כותב זה לא נכון ולא הגיוני. ברגע שאתה עושה העברה בנקאית לחשבון של אוטודיל, (גילוי נאות, גם אני רכשתי מהם רכב לאחרונה), אתה מקבל קבלה במייל/בהודעה לפלאפון שהכסף הועבר.

עם האסמכתא הזאת אתה הולך לאוטודיל והם נותנים לך את הרכב עם טופס העברת בעלות או מה שצריך שם אני לא זוכר בדיוק. מה שנשאר לך זה להדפיס רשיון בדואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה כותב זה לא נכון ולא הגיוני. ברגע שאתה עושה העברה בנקאית לחשבון של אוטודיל, (גילוי נאות, גם אני רכשתי מהם רכב לאחרונה), אתה מקבל קבלה במייל/בהודעה לפלאפון שהכסף הועבר.

עם האסמכתא הזאת אתה הולך לאוטודיל והם נותנים לך את הרכב עם טופס העברת בעלות או מה שצריך שם אני לא זוכר בדיוק. מה שנשאר לך זה להדפיס רשיון בדואר.

בוא אני אחדש לך

קבלה מקבלים רק לאחר שהכסף התקבל

אם היית קורא מה שכתבתי בעברית מאוד פשוטה היית מבין שהכסף לא התקבל בגלל שמנהלת הבנק שלהם התעכבה עם האישור של ההעברה

והטענה שלי פה לבנקים ולהפרוצידורה של העברת זהב ולא לאוטודיל. זה כתוב מאוד ברור

איך כל זה קשור להעברת בעלות ועוד דברים שכתבת סתם כדי לספר לנו שקנית רכב באוטודיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני עוד יותר מפקפק באמינות הסיפור שכתבת פה. ברגע שאתה מעביר כסף אתה מקבל אישור מהבנק שהכסף הועבר. זה מספיק לכל בית עסק בשביל לבצע את העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני עוד יותר מפקפק באמינות הסיפור שכתבת פה. ברגע שאתה מעביר כסף אתה מקבל אישור מהבנק שהכסף הועבר. זה מספיק לכל בית עסק בשביל לבצע את העסקה. אז לא מובן לי פה כל בלבולי המוח שחירטטת עם רואי חשבון וכ'ו.

חבר אני לא יודע מה האינטרס שלך ומטעם מי אתה נמצא פה

אבל אף בית עסק כולל אני, לא מעניין אותנו אישור שהלקוח שלח

זה לא שווה כלום ברגע שהבנק שאליו עבר הכסף לא רואה את הכסף

אסמכתא קבלתי ישר וצילמתי להם

אבל חיכו לראות את הכסף בחשבון וזה לקח קרוב ל 3 שעות

עד שהבנק שהכסף צריך לעבור אליו לא רואה אותו בחשבון זה לא מעניין אותו ששלחתי אישור ולא שמישהי מציגה את עצמה פקידה בבנק ואומרת לו "הכסף עבר תהיה רגוע"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...