Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיזו גולף? כי המחיר של הדגם הבסיסי של המודל 3 בתרגום ישיר מדולרים הוא 135,000 ש"ח, וזה לפני מיסוי והוצאות כאלו ואחרות שמן הסתם יהיו (וגם ההטבת מיסוי כנראה תצטמצם בינואר), וזה די רחוק מהגולף אני חושב..

מן הסתם תעלה 200-220 לדגם הבסיס, שזה עדיין יותר זול מהמתחרות הישירות שלה להבנתי (סדרה 3, C קלאס וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Morningstar

אתה ציני ? איך יותר זולה מגולף?

מחיר מדבקה גולף 145K

טסלה מתחילה ממחיר בסיס של

$39,990 , שזה לערך 140K

לפני מע"מ , מס 10% ,הובלה , רישוי , ופינוק הלקוח הישראלי.

במינימום 180K , אחרת אני יהיה מופתע מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אתם עושים המרה ישירה כאילו טסלה בארה"ב לא מרוויחה על הצרכן.

בואו ניקח את השוק האמריקאי, לצורך הדיון.

טסלה, לפני מיסים וקשקושים - 40K$

גולף כמו שנמכרת בישראל [בערך] - 25K$

הטסלה יקרה יותר ב 60% אבל המיסים עליה קטנים ב 74% (במידה ורכב חשמלי עדיין נהנה מ 10% מס, אני לא מעודכן לגמרי).

אדגים במספרים.

נגיד שעולה 1500$ לשלוח רכב מארה"ב לישראל.

נגיד שיבואן "לוסיפר מורנינגסטר ובניו" הוא צדיק גמור ומוכר לחברי קארספורום במחיר שהוא קונה ולא שקל יותר.

לוסיפר קונה את הגולף מארה"ב ב 25K ומשלם עוד 1.5K משלוח. לוסיפר מוסיף 114% מס קנייה, מכס ומעם שאותם הוא מעביר למדינה.

סה"כ לוסיפר מוכר את הגולף לחברי הפורום ב 26,500*2.14 שהם 56.71K$ - זה כמובן לא המחיר של הגולף בישראל כי מן הסתם היבואן קונה בזול יותר ממה שהצרכן האמריקאי קונה.

לוסיפר גם קונה טסלה מארה"ב ב 40K ומשלם גם עליה עוד 1.5K משלוח. לוסיפר מוסיף 40% מס קנייה, מכס ומעם שאותם הוא מעביר למדינה.

סה"כ לוסיפר מוכר את הטסלה לחברי הפורום ב 58K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס על רכב חשמלי עומד על 10% ובינתיים לא יעלה.

מניח שהתמחור של טסלה בארץ יהיה דומה לאירופה+עוד כמה אחוזים, גרסת בסיס של המודל 3 עולה בגרמניה 44K יורו כך שאפשר להעריך שבארץ גרסת הבסיס תמכר באיזור ה180-200 אלף ש"ח, גרסת הlong range כנראה 220-240 והפרפורמנס כ250-270.

אם תרצו את פונקציית הנהיגה האוטונומית (כרגע זה כולל ניווט אוטונומי בכבישים מהירים, זימון הרכב בחניה וכו...) זאת תוספת של עוד 7000 דולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטווח הוא לא 300 ק"מ בממוצע?

עבור הנהג הישראלי (הממוצע) מדובר במעל הנסועה בית-עבודה-בית וכן לרוב המקומות בסופ"שים (למעט בקצוות, כמו אילת).

אז נכון שזו מגבלה אבל בהינתן תמורה ומחיר תחרותי למודל 3 כנראה יש סיכויים רבים להיות להיט.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בחו"ל טסלה מודל 3 לא מתחרה במשפחתיות קומפקטיות כמו טויוטה קורולה או גולף והיא מתחרה בסגמנט של ב.מ.וו סדרה 3 וגם מתומחרת בהתאם.

לכן הגיוני שגם בארץ היא תעלה כמו ב.מ.וו סדרה 3, כ 200k פלוס ולא כמו משפחתית קומפקטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהמר על 230-250 לדגם הבסיסי.

מקווה שתגיעה במהרה.

386 ק"מ ביום (לפי מה שהם מצהירים, נניח 350) זה לחלוטין מספיק לרוב משקי הבית בישראל ובמרכז בפרט. עבודה+בילויים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אני שנוסע לאילת יחסית הרבה 350 ק"מ מספיק לי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...