Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מקווה שבת הזוג שלי לא תנהג בטסלה המאפשרת פקודות קוליות. אלוהים יישמור הרכב יסע רק במעגלים.

יש האומרים שאולי בעוד כמה שנים (בזכות טסלה ואחרות) היא לא תצטרך ממש לנהוג כלל... :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ולמה שיעניין אותי הדבר הבא, או שלב מעבר? אני נוהג עכשיו, לא בעתיד. ועכשיו הרבה יותר יעיל (שלא לומר מהיר) לשלוח יד לכיוון המזגן, ללחוץ Auto על כפתור רחב (שאני לא צריך לחפש כי הוא באותו מיקום נוח) ואחרי כן לשלוט על העסק עם גלגלת הטמ"פ, ששולטת גם על עוצמת המפוח. ואת כל זה אני עושה מבלי להוריד עיניים מהכביש.

אגב, זו דוגמא מצויינת ליתרון של טכנולוגיה מתקדמת יותר (בקרת אקלים) על פני ישנה יותר (מזגן מכני). כי מעבר לניהול האקלים ברכב, שבגלל בקרת האקלים מתבצע באופן חכם יותר, היא משחררת אותי מהצורך להתעסק בזה בעצמי - ופה ההתקדמות. כל עוד הרכבים לא אוטונומיים מלאים ודורשים התערבות שלי כנהג, הטכנולוגיה צריכה לשחרר אותי מהתעסקויות מיותרות, לא להוסיף לי משימות.

טוב, זה דיון חסר תוחלת שמתנהל בכל שרשור בו היצרן העביר את הפקדים לתוך המולטימדיה.

בטסלה יש בקרת אקלים. כשקיבלתי את הרכב, ההתעסקות שלי איתה כללה להעביר את התצוגה לצלזיוס, לכוון את הטמפרטורה ל-20 מעלות וזהו. המערכת תמיד במצב Auto ואין מה להתעסק איתה, בטח שלא בזמן נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה שיעניין אותי הדבר הבא, או שלב מעבר? אני נוהג עכשיו, לא בעתיד. ועכשיו הרבה יותר יעיל (שלא לומר מהיר) לשלוח יד לכיוון המזגן, ללחוץ Auto על כפתור רחב (שאני לא צריך לחפש כי הוא באותו מיקום נוח) ואחרי כן לשלוט על העסק עם גלגלת הטמ"פ, ששולטת גם על עוצמת המפוח. ואת כל זה אני עושה מבלי להוריד עיניים מהכביש.

אגב, זו דוגמא מצויינת ליתרון של טכנולוגיה מתקדמת יותר (בקרת אקלים) על פני ישנה יותר (מזגן מכני). כי מעבר לניהול האקלים ברכב, שבגלל בקרת האקלים מתבצע באופן חכם יותר, היא משחררת אותי מהצורך להתעסק בזה בעצמי - ופה ההתקדמות. כל עוד הרכבים לא אוטונומיים מלאים ודורשים התערבות שלי כנהג, הטכנולוגיה צריכה לשחרר אותי מהתעסקויות מיותרות, לא להוסיף לי משימות.

טוב, זה דיון חסר תוחלת שמתנהל בכל שרשור בו היצרן העביר את הפקדים לתוך המולטימדיה.

אצלי באוטו הבקרים של המזגן נמצאים במסך המולטימדיה. המסך נמצא על המזגן באופן תמידי, כפתור ה"אוטו" נמצא באותו מקום (אני לא צריך לחפש אותו כמו שאתה אומר), וכל שנשאר לעשות הוא לקבוע את הטמפרטורה על ידי לחיצה קטנה על לחצן במסך. באמת שאני לא רואה בזה שום דבר פסול וזה אפילו נוח לי מאוד.

אם אני רוצה להעביר תחנה או להגביר את הווליום ברדיו אני מבצע את זה דרך גלגל ההגה.

אני לא "מדפדף" בין מסכים שונים באמצע הנהיגה פשוט כי אין צורך בזה. אני באמת לא מבין למה זה בעיתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי mm1987
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש מכוניות שבהן כל הניהול עשה מהמסך - מזגן, שמע, ניווט וכל השאר. ואז אין ברירה אלא לדפדף. למשל, אחת הסיבות המרכזיות לכך שאני לא סובל את הקקטוס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי הכל נעשה מהמסך, שמע-טלפון-מזגן-הגדרות-ניווט ( שלא עובד בארץ ). חוץ מעל ההגדרות, שחלק מהן מנוטרלות בכלל במהלך נסיעה, על הכל אפשר לשלוט מההגה.

הרכב שלי מאותו בית כמו הקקטוס שלך, אז מניח שהמערכות לא שונות מאוד אחת מהשניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]526732[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526733[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526734[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526736[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526737[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526738[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]526739[/ATTACH]

קרדיט IMC

נחמד לראות שמכון הרישוי כבר דאג להחליף את מסגרות לוחיות הרישוי. אחלה קבלת פנים 8).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי קקטוס, ב-25 השנים האחרונות אני נאמן ליוצאות המזרח הרחוק.

הקקטוסים (וגם 208, עם בעיה דומה) היו רכבי השכרה, והשארתי לאשתי את התענוג להאבק במערכת הזו. צרה לא קטנה לטכנופובית שצריכה הדרכה על כל צעד במערכת מבוססת תפריטים. ואמנם מערכת שונה, אבל לפני 3 שנים שכרתי רנו אספאס שהיתה נהדרת, אבל את כל תפעול המסך השארתי ל-co-pilot שלי. ולזכותה ייאמר שחלק מהפונקציות, למשל המזגן, הופעלו על ידי כפתורים פיזיים.

אחת הסיבות שבגללן אני מרוצה מהסוזוקי קרוסאובר שלי היא השמרנות של היצרן בעניין הזה, הכל מופעל על ידי כפתורים פיזיים. ואפילו אם הייתי קונה את הרכב לאחר שהחלו לשווק את המערכת הסינית הידועה כנראה שהייתי מבקש להשאיר לי את המערכת המקורית השמרנית.

רק כדי להבהיר: עם מכשירים מבוססי softkeys אני עובד כבר למעלה מ-30 שנה ועם מכשירים מופעלי מסך מגע מ-1993. אין לי אתם בעיה עקרונית. יש לי אתם בעיה במסגרת של נהיגה, בגלל הצורך בריבוי פעולות ובהסטת מבט ממושכת מהכביש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
נחמד לראות שמכון הרישוי כבר דאג להחליף את מסגרות לוחיות הרישוי. אחלה קבלת פנים 8).
השאלה אם השתמשו בחורים הקיימים או שקדחו לה את הטמבונים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חשמלי כרגע לאור הצרכים שלי בנסיעות מאוד תכופות מהצפון למרכז ולחלופין זה החלום שלי, אני מקווה שהם יכנסו לשוק מהר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שבת הזוג שלי לא תנהג בטסלה המאפשרת פקודות קוליות. אלוהים יישמור הרכב יסע רק במעגלים.
חחח ענק

אההה, טסלוש? לא היינו צריכים פה ימינה?

הוויז הזה דפוק. קח ימינה, עלי.

פה שמאלה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסלה יש בקרת אקלים. כשקיבלתי את הרכב, ההתעסקות שלי איתה כללה להעביר את התצוגה לצלזיוס, לכוון את הטמפרטורה ל-20 מעלות וזהו. המערכת תמיד במצב Auto ואין מה להתעסק איתה, בטח שלא בזמן נהיגה.

ואם אתה רוצה להעלות טמ"פ ל-22 באמצע הנסיעה?

אצלי באוטו הבקרים של המזגן נמצאים במסך המולטימדיה. המסך נמצא על המזגן באופן תמידי, כפתור ה"אוטו" נמצא באותו מקום (אני לא צריך לחפש אותו כמו שאתה אומר), וכל שנשאר לעשות הוא לקבוע את הטמפרטורה על ידי לחיצה קטנה על לחצן במסך. באמת שאני לא רואה בזה שום דבר פסול וזה אפילו נוח לי מאוד.

אם אני רוצה להעביר תחנה או להגביר את הווליום ברדיו אני מבצע את זה דרך גלגל ההגה.

אני לא "מדפדף" בין מסכים שונים באמצע הנהיגה פשוט כי אין צורך בזה. אני באמת לא מבין למה זה בעיתי.

וכשאתה רוצה לשנות טמ"פ, אתה מוריד עינים למסך או לא?

בואו, אני אנסה להסביר את זה דרך מערכות פיזיות בשתי מכוניות שונות:

nsoa1nwbv3e3fbm6zihakopa50isewhx.jpg

הנ"ל זו יחידת הבקרה של האסטרה; כפי שניתן לראות, ה-Auto הוא כפתור רחב שאי אפשר להתבלבל בו בשום פנים, ואחרי לחיצה עליו מה שנותר זה לסובב את הגלגלת השמאלית (או הימנית, כי זו בקרת אקלים מפוצלת). הטמ"פ, אגב, מוצגת גם בתוך הגלגלת אבל גם מעלה הודעה זמנית על המסך. ולכבות את המערכת גם פשוט, כי הדלקה\כיבוי זה הכפתור השמאלי קיצוני. יותר אינטואיטיבי מזה לא יכול להיות.

honda-civic-oro-kondicionieriaus-klimato-peciuko-valdymo-blokas-salone.JPG

והנה דוגמא ליחידה עם שליטה גרועה, למרות שגם היא פיזית - זה של הסיוויק דור תשיעי; אין מצב שמדליקים אותה מבלי להסתכל על Auto בשביל ללחוץ עליו, כי הוא נחבא בין שאר הכפתורים ולא ייחודי כמו באסטרה, ובנוסף, לאחר ההדלקה צריך לגשש עם האצבעות כדי לתפעל את כפתור שליטת הטמ"פ. או כל כפתור אחר, בעצם.

ברור שאם אתם מורידים עיניים ומסתכלים, אין בעיה, אבל זו לא המטרה, נכון?

מה שאני כותב הוא פשוט - טוב לכם עם זה? התרגלתם? סבבה. אבל אל תמכרו לי את זה כ"קידמה" (אולי לא אתם בקארספורום, אלא היצרנים). כי זה לא. זו עוד דרך לחסוך כמה גרושים על כפתורים בכל רכב (שמצטברים למי-יודע-כמה בכללי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

מחילה, אבל בעניין הזה הוא צודק (ולא תקרא אותי כותב את זה על מארק הרבה). לא צריך ליפול אפיים ארצה בכל פעם שטכנולוגיה חדשה נשפכת לעולם. אחת הרעות החולות של עולם הרכב אלו מסכים שאתה חייב לתפעל בשביל להפעיל פונקציות בסיסיות (וכן, מזגן זו פונקציה מאד בסיסית).

יוחאי, על הנייר אתה צודק, בפועל אני יכול לספר לך שזה הרבה פחות נורא משאתה חושב - או בניסוח נכון יותר, זה לא נורא בכלל (בטסלה).

הUI מאפשר לך לשנות טמפ׳ בלי תפריטים ובלי כלום, פשוט לגעת במסך ולזוז הצידה. זה מבלי להתייחס להפעלה הקולית.

לי זה נראה שהרבה אנשים נורא מתבאסים מדברים מסוימים (למשל: חוסר בכפתורים פיזיים) - מהסיבה שמה שהם חושבים שקורה, יחד עם מה שהם חוו בפועל שקורה אצל יצרנים מסויימים עם ממשק גרוע, גורם להם להתנגד למה שהם טרם חוו.

מה שאני כותב הוא פשוט - טוב לכם עם זה? התרגלתם? סבבה. אבל אל תמכרו לי את זה כ"קידמה" (אולי לא אתם בקארספורום, אלא היצרנים). כי זה לא. זו עוד דרך לחסוך כמה גרושים על כפתורים בכל רכב (שמצטברים למי-יודע-כמה בכללי).

בכל הכנות, וכמובן שזה עניין סובייקטיבי, לא רק שלא מפריע לי שאין לי כפתורים פיזיים - זו אחת מה-מעלות של הרכב (מודל 3 ספציפית), לדעתי והעדפתי. ואני אומר את זה בתור אחד שלגמרי התנגד לעיצוב כשראיתי את הקונספט במקור. וואלה, טעיתי, מודה.

כן אציין שרמת השיח של ״אל תמכרו לי״ (רומז שיש כאן נסיון להונות) זה מיותר, מותר לא להסכים גם מבלי לרדת לשם. לא הייתי קורה לזה ״קדמה״ בהכרח, כן טוען שזו פרשנות אחרת לעיצוב תא הנוסעים (״מינימליזם״), ואני בספק גדול (ענק, עצום) שזה בגלל ״עלויות הכפתורים״. ז׳תומרת - אני מניח שהם קודם כל הלכו לכיוון המינימליסטי (או אולי ״עתידני״, לדעתם) ואח״כ הוסיפו הצדקה לסטייקהולדרס מבחינת ״היי זה גם יחסוך לנו כסף״, ולא להיפך.

אני מבין שאתה לא מסכים אבל לא רואה איזה רציונל סופר חזק לטענה שלך, ולטעון שטסלה שמה עלויות כפתורים לפני חזון זה נשמע לי כמו ניתוח די מנותק ממהות (ובפרט, פעולות) החברה.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה רוצה להעלות טמ"פ ל-22 באמצע הנסיעה?

וכשאתה רוצה לשנות טמ"פ, אתה מוריד עינים למסך או לא?

למה שאני ארצה לשנות טמפרטורה באמצע הנסיעה? 20 מעלות זה מה שנוח לי. המזגן / חימום מספיק יעילים שהרכב מגיע לטמפרטורה הרצויה מהר מאוד ואין שום צורך לשחק עם הטמפרטורה. במקרי חום / קור קיצוניים אפשר להפעיל את בקרת האקלים מרחוק דרך האפליקציה. כך גם ביום קיץ לוהט וגם ביום חורף קפוא נכנסים לרכב נעים. אם בכל זאת חייבים לשנות טמפרטורה תוך כדי נסיעה, יש פקודה קולית. לא צריך אפילו להוריד את הידיים מההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם השתמשו בחורים הקיימים או שקדחו לה את הטמבונים.

למה אתה חושב שקדחו? הטסלה מגיעה עם תושבת ללוחית הקדמית שמודבקת לפגוש ותושבת ללוחית האחורית שנמצאת בכלל על דלת תא המטען. בארה״ב יש הרבה שמוותרים על הלוחית הקדמית ואז גם אין את התושבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמעט כל רכב מגיע עם מיקום יעודי, השאלה אם זה מעניין את המתקינים. בכל רכב שני שראיתי בישראל, לוחית הרישוי תפוסה בברגי פח שנקדחו לטמבון ב2 נקודות רנדומליות על הלוחית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...