Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וכשאתה רוצה לשנות טמ"פ, אתה מוריד עינים למסך או לא?

בואו, אני אנסה להסביר את זה דרך מערכות פיזיות בשתי מכוניות שונות:

nsoa1nwbv3e3fbm6zihakopa50isewhx.jpg

הנ"ל זו יחידת הבקרה של האסטרה; כפי שניתן לראות, ה-Auto הוא כפתור רחב שאי אפשר להתבלבל בו בשום פנים, ואחרי לחיצה עליו מה שנותר זה לסובב את הגלגלת השמאלית (או הימנית, כי זו בקרת אקלים מפוצלת). הטמ"פ, אגב, מוצגת גם בתוך הגלגלת אבל גם מעלה הודעה זמנית על המסך. ולכבות את המערכת גם פשוט, כי הדלקה\כיבוי זה הכפתור השמאלי קיצוני. יותר אינטואיטיבי מזה לא יכול להיות.

לא, אין צורך להוריד את המבט כדי לשנות טמפרטורה, אני יודע איפה הכפתור. כמו כן, הטמפרטורה מוצגת גם במסך המולטימדיה אך גם בלוח השעונים, ולא כהודעה זמנית אלה כחלק בלתי נפרד מלוח השעון.

כמו שכבר נאמר, נראה שעקב ניסיון עם מערכת אחת לא מוצלחת חלק מהמשתמשים קובעים שעל המערכות אותו דבר.

כל מה שאני כותב כאן זו את דעתי ואני לא מנסה "למכור" לך כלום.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יוחאי, על הנייר אתה צודק, בפועל אני יכול לספר לך שזה הרבה פחות נורא משאתה חושב - או בניסוח נכון יותר, זה לא נורא בכלל (בטסלה).

הUI מאפשר לך לשנות טמפ׳ בלי תפריטים ובלי כלום, פשוט לגעת במסך ולזוז הצידה. זה מבלי להתייחס להפעלה הקולית.

לי זה נראה שהרבה אנשים נורא מתבאסים מדברים מסוימים (למשל: חוסר בכפתורים פיזיים) - מהסיבה שמה שהם חושבים שקורה, יחד עם מה שהם חוו בפועל שקורה אצל יצרנים מסויימים עם ממשק גרוע, גורם להם להתנגד למה שהם טרם חוו.

בכל הכנות, וכמובן שזה עניין סובייקטיבי, לא רק שלא מפריע לי שאין לי כפתורים פיזיים - זו אחת מה-מעלות של הרכב (מודל 3 ספציפית), לדעתי והעדפתי. ואני אומר את זה בתור אחד שלגמרי התנגד לעיצוב כשראיתי את הקונספט במקור. וואלה, טעיתי, מודה.

כן אציין שרמת השיח של ״אל תמכרו לי״ (רומז שיש כאן נסיון להונות) זה מיותר, מותר לא להסכים גם מבלי לרדת לשם. לא הייתי קורה לזה ״קדמה״ בהכרח, כן טוען שזו פרשנות אחרת לעיצוב תא הנוסעים (״מינימליזם״), ואני בספק גדול (ענק, עצום) שזה בגלל ״עלויות הכפתורים״. ז׳תומרת - אני מניח שהם קודם כל הלכו לכיוון המינימליסטי (או אולי ״עתידני״, לדעתם) ואח״כ הוסיפו הצדקה לסטייקהולדרס מבחינת ״היי זה גם יחסוך לנו כסף״, ולא להיפך.

אני מבין שאתה לא מסכים אבל לא רואה איזה רציונל סופר חזק לטענה שלך, ולטעון שטסלה שמה עלויות כפתורים לפני חזון זה נשמע לי כמו ניתוח די מנותק ממהות (ובפרט, פעולות) החברה.

כלומר, זה עוד יותר רע ממה שאני חושב - שבשם המינימליזם העדיפו לוותר על התפעול הכי נוח ואינטואטיבי שיש, רק כי זה מתאים לעיצוב (לא שנולדתי אתמול, זה קיים בעוד ענפים ולא רק ברכבים). אגב, התייחסתי לא רק לטסלה אלא לכל היצרנים שמכניסים את המזגן למולטימדיה, בין אם אודי או פיג'ו.

למה שאני ארצה לשנות טמפרטורה באמצע הנסיעה? 20 מעלות זה מה שנוח לי. המזגן / חימום מספיק יעילים שהרכב מגיע לטמפרטורה הרצויה מהר מאוד ואין שום צורך לשחק עם הטמפרטורה. במקרי חום / קור קיצוניים אפשר להפעיל את בקרת האקלים מרחוק דרך האפליקציה. כך גם ביום קיץ לוהט וגם ביום חורף קפוא נכנסים לרכב נעים. אם בכל זאת חייבים לשנות טמפרטורה תוך כדי נסיעה, יש פקודה קולית. לא צריך אפילו להוריד את הידיים מההגה.

נו, אבל "למה שארצה לשנות?" זה לא טיעון - אתה לא רוצה לשנות, מישהו אחר כן. לא משנה, אור ענה לי לגבי התפעול.

לא, אין צורך להוריד את המבט כדי לשנות טמפרטורה, אני יודע איפה הכפתור. כמו כן, הטמפרטורה מוצגת גם במסך המולטימדיה אך גם בלוח השעונים, ולא כהודעה זמנית אלה כחלק בלתי נפרד מלוח השעון.

כמו שכבר נאמר, נראה שעקב ניסיון עם מערכת אחת לא מוצלחת חלק מהמשתמשים קובעים שעל המערכות אותו דבר.

כל מה שאני כותב כאן זו את דעתי ואני לא מנסה "למכור" לך כלום.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

קודם כל לגבי ה"תמכרו לי". לא נעשה כאן נסיון לפגוע, אלא לתאר את ההסברים שלכם לגבי התפעול, בהשוואה למה שיש עכשיו (באסטרה, כאמור - אני מתאר לעצמי שברכבים אחרים תפעולים שונים). כן, אני בטוח שהשד לא נורא בכלל. אבל להגיד לי שלבצע את הפעולות שכתבתם נופל על אותה סקאלה של לשלוח יד בפחות משניה ולסובב גלגלת*, לזה אני קורא "תמכרו לי". אם בחירת הניסוח לא מוצלחת אני מתנצל, אבל מקווה שעכשיו אתם מבינים את כוונתי. אגב, בנוגע ליצרנים - ועוד איך הם מנסים למכור את זה כהתקדמות טכנולוגית, וזה לא. צריך לשים גבול בין המוצר לממשק ההפעלה שלו.

קחו דוגמא נוספת - בתחילת שנות השמונים, חיל הים הכניס צגים דיגיטליים לחדרי המכונות של חלק מהסטי"לים, במקום שעונים מסורתיים. מהר מאד חזרו לשעונים האלו כי הסתבר שלהעיף מבט ולקלוט את מיקום המחט של השעון, הרבה יותר מהיר מלקרוא מספר. ושימו לב ללוח מחוונים ברכב- זה אותו דבר. אפילו שהיום מדובר ביחידה אלקטרונית לחלוטין (אני לא מדבר על virtual cockpit ודומיו, ששם זה גם קיים), בכל זאת היצרנים ממשיכים להציג חוגות ומחטים, כי זה הכי אינטואיטיבי להעיף מבט מאשר לקרוא מספר.

אני חושב שהראיתי והסברתי למעלה איך מבצעים נכון לוח בקרה של מזגן, ואיך לא. וכתבתי שהרעיון הוא לשחרר אותי כנהג מכל התעסקות מיותרת, שבמערכת הנוכחית מבוצעת הכי טוב, בשיא הכנות לא יודע איך להסביר את עצמי טוב יותר.

כפי שכתבתי, זה דיון חסר תוחלת, גם כי כנראה שלא נסכים וגם כי ממילא הכיוון הוא לשם, בין אם אני רוצה או לא.

* לא סתם אני יושב על העניין של גלגלת - זה הכי נוח, יעיל, ומהיר שאפשר, יותר מהחלקות למיניהן או Tapping על למעלה\למטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להמנע מציטוטים תופסי מקום על המסך יש לי כמה הערות:

1. אלעד - בודאי שאני מתעסק במזגן בזמן הנסיעה. למשל - בתחילת הנסיעה אני רוצה להפשיר את החלון הקדמי, בהמשך אני רוצה אויר קר לפנים.

2. לחזק את דברי יוחאי - ההבדל מתחיל במקום מאד יומיומי: שעון היד. מתברר שהמוח תופס בצורה שונה ספרות לעומת מחוג. במקום שאתה רוצה משהו יחסי עדיף מחוג, גם אם מדובר בציור על צג אלקטרוני. מבחינה זו, למשל, הייתי מרוצה במיוחד מכמה רכבים ששכרתי - דומני ממשפחת VAG, אבל אולי זה היה הרנו - שבהם ניתן להציג את המהירות גם כמחוג (אלקטרוני) וגם כמספר (שלפני פניה מתחלף להוראות הנווטן). אבל את מיקום המחוג קולטים בזוית העין בעוד שהספרות דורשות ריכוז בצג.

3. התחושה שלי היא שיש כאן לא מעט עניין של אופנה, ומחלקת המכירות רוצה מוצר שיראה חדשני. עדיין, מבחינתי, הסיבות היחידות להתקין צגים אלקטרוניים על לוח המחוונים הן חסכון בכסף בהשוואה לצג מיכאני והצגה של מפות הנווטן. את השליטה אני מעדיף בכפתורים פיזיים. לא כתבתי לחצנים של רדיו תדיראן 5 תחנות, אבל לחצנים או חוגות פיזיים שניתנים למישוש ונותנים פידבק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רק לגבי זה -

". אלעד - בודאי שאני מתעסק במזגן בזמן הנסיעה. למשל - בתחילת הנסיעה אני רוצה להפשיר את החלון הקדמי, בהמשך אני רוצה אויר קר לפנים."

ב C4 פיקסו (ולהבנתי גם ברכבים אחרים ולאוו דוקא של PSA) יש כפתור הפשרה לחלון קדמי - שמפעיל מזגן על קירור וגם אוויר חם ומפעיל מאווררים בשיא העצמה קדימה. זה כפתור ייעודי שבסיום הפעלתו הכל חוזר למה שהיה קודם. במזגן עצמו אתה לא צריך להתעסק. לחיצה להפעלה. לחיצה לסיום הפעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים למבקרים של פיקוד על מערכות שליטה דרך מסך מגע. גם במכונית שכולה בקרים פיזיים אנחנו מסיטים מעת לעת את המבט בכדי להציץ במשהו שאיננו די בטוחים שאליו כיוונו, אנחנו עושים את זה מבלי יכולת להטמיע באמת את העובדה שבאותו חלקיק שניה האוטו שלנו עשה כמה מטרים טובים, למרות שאנחנו מכירים יופי את התאוריה. נכון שסטטיסטית הסיכוי שבשל כך נקלע לתאונה, הוא אפסי, אבל הוא קיים ותאונה שמתרחשת בשלו הופך אותו מסיכוי של חלקיק אחוז לודאות מחרידה של מאה אחוזים. גם נכון שאי אפשר להיות כל זמן הנהיגה דרוך, עירני ועם המבט אל הכביש, זה ענין של מבנה פיזיולוגי ונפשי שלא נוצר להתמודד עם מהירויות שאינן אנושיות, אבל דווקא בשל כך חשוב להמעיט ככל האפשר בפעילות מסיחת דעת ומבט בזמן נהיגה, שליטה ממסך מגע על מערכות שונות מרחיקה אותנו משם, בדיוק כמו שיחת טלפון ( חוקית ושאינה כזו ) שמקטינה משמעותית את היכולת שלנו להתרכז בנהיגה ובאמת לראות מה קורה מסביבנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שאני ארצה לשנות טמפרטורה באמצע הנסיעה? 20 מעלות זה מה שנוח לי. המזגן / חימום מספיק יעילים שהרכב מגיע לטמפרטורה הרצויה מהר מאוד ואין שום צורך לשחק עם הטמפרטורה. במקרי חום / קור קיצוניים אפשר להפעיל את בקרת האקלים מרחוק דרך האפליקציה. כך גם ביום קיץ לוהט וגם ביום חורף קפוא נכנסים לרכב נעים. אם בכל זאת חייבים לשנות טמפרטורה תוך כדי נסיעה, יש פקודה קולית. לא צריך אפילו להוריד את הידיים מההגה.

גם ב-XC40 אצלי זה כך [כולל האפליקציה, אבל בארץ היא לא פועלת]

יש לי גם איזה מערכת פילטור אוויר.

כשמזגן והמיזוג הוא טוב, אז לא מתעסקים -- כמו במקום העבודה.

שנה שעברה עם מזדה כל הזמן הייתי צריך לעלות/להוריד/להגביר

לי חוסר הכפתורים לא מפריע, בהחלט עדיף לי לראות את ה-playlist של Spotify ברזולוציה גבוה ע"ג מסך גדול במקום.

וכן זה סוג של קדמה, כמו בית חכם בבית. גם אם לאט, בסוף זה היה אצל כולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב-XC40 אצלי זה כך [כולל האפליקציה, אבל בארץ היא לא פועלת]

יש לי גם איזה מערכת פילטור אוויר.

כשמזגן והמיזוג הוא טוב, אז לא מתעסקים -- כמו במקום העבודה.

שנה שעברה עם מזדה כל הזמן הייתי צריך לעלות/להוריד/להגביר

לי חוסר הכפתורים לא מפריע, בהחלט עדיף לי לראות את ה-playlist של Spotify ברזולוציה גבוה ע"ג מסך גדול במקום.

וכן זה סוג של קדמה, כמו בית חכם בבית. גם אם לאט, בסוף זה היה אצל כולם

אי אפשר להפעיל את המזגן / חימום מרחוק ברכב עם מנוע בעירה פנימית בישראל, כי לפי החוק אסור להניע רכב ללא נהג שיושב בתוכו. ברכב חשמלי לא אמורה להיות בעיה כי גם שהמזגן פועל המנוע שמניע את הגלגלים לא פועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה בצרות? הממשל יבדוק האם חצי מיליון מכוניות מאיצות ללא שליטהhttps://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3777939,00.html

כמה אדיוטים שמתבלבלים בין הדוושות הגישו תלונה, אז הממשל חייב לבדוק אותה. סיפורים כאלו יש אצל כל היצרנים. היו בהלות דומות על אודי, טויוטה ואחרים. הבעיה בדרך כלל ברכיב שבין מושב הנהג להגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להפעיל את המזגן / חימום מרחוק ברכב עם מנוע בעירה פנימית בישראל, כי לפי החוק אסור להניע רכב ללא נהג שיושב בתוכו. ברכב חשמלי לא אמורה להיות בעיה כי גם שהמזגן פועל המנוע שמניע את הגלגלים לא פועל.

לחבר שלי שהיה בזמנו עם buick lacrosse , לפני כמה שנים טובות.

היה אפשרות בשלט להניע את הרכב (אך אי אפשר להזיז את האוטו), מן הסתם אם הייתה משאיר את המזגן דולק בעת הכיבוי.

אז המזגן היה מתחיל לעבוד.

נראה לי שזה מאפיין נפוץ לרכבים בצפון אמריקה,

בה התנאים בחורף קשים, ויש צורך לחמם את הרכב לפני תחילת הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מוכרים רכבים בישראל עם אפשרות להניע מרחוק (אמריקאים בעיקר).

בכל אופן אכן אין שום בעיה עם רכב חשמלי או פלאג אין היבריד לצורך העניין. יש לי את הפונקציה אצלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע החוק לגבי הפעלת מזגן והפעלת מנוע בעמידה חל רק על אוטובוסים (סעיף 72 לתקנות התעבורה). החוק אוסר הפעלת המנוע כאשר אין ברכב נהג (סעיף 74ב)

באיסור המוחלט להשאיר מנוע פועל נתקלתי דווקא בבוסטון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלי שהיה בזמנו עם buick lacrosse , לפני כמה שנים טובות.

היה אפשרות בשלט להניע את הרכב (אך אי אפשר להזיז את האוטו), מן הסתם אם הייתה משאיר את המזגן דולק בעת הכיבוי.

אז המזגן היה מתחיל לעבוד.

נראה לי שזה מאפיין נפוץ לרכבים בצפון אמריקה,

בה התנאים בחורף קשים, ויש צורך לחמם את הרכב לפני תחילת הנסיעה.

כן, היתה לי אפשרות כזו גם בוולט. תמיד יש איזה זוכה בפרס דרווין שמפעיל את זה בחניה הסגורה בבית שלו וחוטף הרעלת CO. המטרה של האפשרות הזו זה לחמם או לקרר את תא הנוסעים לפני נסיעה, לא את המנוע. לחמם את המנוע לפני הנסיעה זה לא משהו שצריך לעשות במכוניות עם הזרקת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע החוק לגבי הפעלת מזגן והפעלת מנוע בעמידה חל רק על אוטובוסים (סעיף 72 לתקנות התעבורה). החוק אוסר הפעלת המנוע כאשר אין ברכב נהג (סעיף 74ב)

באיסור המוחלט להשאיר מנוע פועל נתקלתי דווקא בבוסטון.

דיברתי על הפעלה מרחוק, אז ברור שאין ברכב נהג. לגבי האיסור המוחלט על השארת מנוע פועל זה משיקולים סביבתיים - מנועי בנזין ודיזל יוצרים בסרק הרבה זיהום ורעש. למרבה הצער זה חוק שלא ממש נאכף פה. הרבה אנשים בחורף משארים מנוע פועל כדי לחמם את הרכב, גם בדגמים ישנים שאין בהם אפשרות הפעלה מרחוק. פשוט מניעים ומשאירים את המפתח בסוויץ׳. גם אני חטאתי בזה כשהייתה לנו מיצובישי לנסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...