Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע למה אתה קורא סים "עולמי". בישראל זו לא צריכה להיות בעיה, כיוון שממילא יציאה עם הרכב מתחומי הארץ היא עניין נדיר והחבילות הישראליות גדולות מאד. באירופה זו בעיה קטנה בזכות חוקי roam like at home של האיחוד האירופי. מעבר לכך שחברה כמו טסלה יכולה להגיע להסכמים עם ספקי סלולר על תמחור מתאים. סים מליטא או לטביה יכול לפתור את הבעיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד שאלה שעלתה בראשי: מה קורה במדינות כמו גרמניה, שבהן השימוש במצלמות דרך אסור?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון,

שימוש במצלמות רכב בגרמניה מותר, לשימוש אישי , או בשימוש בית המשפט.

ז"א אתה לא יכול לפרסם את הסרטונים שלך ברשת עקב פגיעה בפרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שאתה צודק. השאלה היא האם העברת החומר לטסלה מותרת.

מדוהר בחוקי הגנת הפרטיות, ובעניין הזה החוק הגרמני שונה ממדינות אחרות, וההקפדה עליו גדולה. והגרמנים בלשון המעטה, לא אוהבים את שיטות העבודה של החברות האמריקאיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אתה קורא סים "עולמי". בישראל זו לא צריכה להיות בעיה, כיוון שממילא יציאה עם הרכב מתחומי הארץ היא עניין נדיר והחבילות הישראליות גדולות מאד. באירופה זו בעיה קטנה בזכות חוקי roam like at home של האיחוד האירופי. מעבר לכך שחברה כמו טסלה יכולה להגיע להסכמים עם ספקי סלולר על תמחור מתאים. סים מליטא או לטביה יכול לפתור את הבעיה.

הוא מתכוון שהרכב יסופק ללקוח הישראלי עם SIM נניח גרמני או אמריקאי, או SIM "עולמי" כמו World8 ודומיו שיש להם הסכמי נדידה עם מפעילות בהרבה מדינות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סים "עולמי" ישראלי אינו דבר יקר. בארה"ב עלויות הסלולר גדולות בסדרי גודל מאלה שבאירופה או בישראל, או, לפחות, על היה כאשר בדקתי לאחרונה.

לצורך תפעול רכב בישראל אין צורך בסים בינלאומי. כמה ישראלים נודדים עם הרכב שלהם לחו"ל? מעטים, כך שזו לא צריכה להיות בעיה, בודאי לא יומיומית.

השאלה היותר עמוקה היא האם אתה מסכים למעקב על ידי טסלה, ואולי גם שותפותיה העסקיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשגרתי בהוואי עד לפני כשנה, חבילה של ”Unlimited” האטה אחרי 30GB הייתה עולה 55$ אחרי הנחה של 5$ של חידוש אוטומטי בכרטיס האשראי.

חבילה כזאת בארץ משמעותית זולה, אך נשאלת השאלה האם בחול טסלה גובה דמי שימוש חודשיים בSIM, (ואם כן, כמה?) בדומה ליצרניות בארץ שנותנות שירות של וויז ומערכת אנדרואיד שלהן מובנה באוטו בכפוף לחידוש הSIM, בדומה לכלמוביל וצ׳מפיון..

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סים "עולמי" ישראלי אינו דבר יקר. בארה"ב עלויות הסלולר גדולות בסדרי גודל מאלה שבאירופה או בישראל, או, לפחות, על היה כאשר בדקתי לאחרונה.

אין הגיון בקניית SIM עולמי ישראלי. יש שני תרחישים הגיוניים:

1. הרכב מגיע לנמל כשבבטן יש לו כבר SIM - הוא לא יהיה SIM עולמי ישראלי אלא SIM עולמי אמריקאי או סיני או גרמני או הולנדי או לא יודע איפה הם יקימו עוד מפעלים.

2. הרכב מגיע לנמל כשבבטן אין לו SIM - טסלה עושה עסקה עם נניח פרטנר לאספקת SIM של 012 לדוגמה ושמים לרכב SIM של 012.

בשום קונסטלציה אין היגיון שהרכב יגיע לארץ בלי SIM וידחפו לו SIM עולמי שקנו בישראל.

לצורך תפעול רכב בישראל אין צורך בסים בינלאומי. כמה ישראלים נודדים עם הרכב שלהם לחו"ל? מעטים, כך שזו לא צריכה להיות בעיה, בודאי לא יומיומית.

הכיוון הוא הפוך, אם יספקו SIM עולמי זה מכיוון שקנו SIM עולמי במרוכז במדינה אחרת (נניח הולנד) וזה יותר זול לטסלה מאשר לסגור עסקה עם ספק מקומי ל-SIM מקומי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון בישראל שונה מאשר באירופה, כיוון שאנחנו אי, ולכן סים מקומי (אפילו בלי חבילה בינלאומית) יעשה את העבודה ב-99.9% מהמקרים. אפשר להציע אופציה לסים אירופי למי שמתעתד להוביל את רכבו לאירופה.

ניצן, חבילה של 30 ג"ב בארץ היא מוצר די היסטורי. חבילה כזו תעלה בארץ בסביבות 5 דולר (פוסטפייד). אני משלם 50 ש"ח לחודש לחבילה של שיחות ללא הגבלה (תנאי FUP שאף אדם נורמלי לא מגרד), 100 גב בארץ ו-2 גב בחו"ל. וזו חבילה יקרה, שאני מחזיק בגלל הנסיעות לחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב - היה והרכב יגיע עם SIM עולמי - הסיבה לכך לא תהיה הובלת הרכב לאירופה, אלא שיותר זול לטסלה לקנות 20 יחידות SIM עולמי הולנדי​, לתקוע אותם בתוך הטסלות ולשלוח לארץ, מאשר לנהל מו"מ עם חברה מקומית על 20 יחידות SIM מקומי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שאתה צודק, אבל עם מחירי הסלולר בישראל בהשוואה לרוב מערב אירופה כנראה שיהיה יותר זול לשלוח נציג לקניון הקרוב ולקנות קו ישראלי סטנדרטי, או, בכמות כזו, כמה קוים עסקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש מכוניות שבהן כל הניהול עשה מהמסך - מזגן, שמע, ניווט וכל השאר. ואז אין ברירה אלא לדפדף. למשל, אחת הסיבות המרכזיות לכך שאני לא סובל את הקקטוס.

לא מבין מדוע הם לא עדכנו עדיין את הממשק לכזה שיהיה בקרוב בקבוצת פולקסווגן. פשוט שמים תצוגה קבועה של המיזוג וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשגרתי בהוואי עד לפני כשנה, חבילה של ”Unlimited” האטה אחרי 30GB הייתה עולה 55$ אחרי הנחה של 5$ של חידוש אוטומטי בכרטיס האשראי.

חבילה כזאת בארץ משמעותית זולה, אך נשאלת השאלה האם בחול טסלה גובה דמי שימוש חודשיים בSIM, (ואם כן, כמה?) בדומה ליצרניות בארץ שנותנות שירות של וויז ומערכת אנדרואיד שלהן מובנה באוטו בכפוף לחידוש הSIM, בדומה לכלמוביל וצ׳מפיון..

עד לאחרונה טסלה לא לקחה שום תשלום על הקישוריות הסלולארית. לאחרונה הם החלו לגבות $10 לחודש על שימוש במידע סלולארי לצרכי סטרימינג, גלישה באינטרנט, הצגת עומסי תנועה ותמונות לווין. מי שקונה רכב מקבל שנה חינם (פרט לדגם הבסיס שמקבל רק חודש) להתנסות ומי שהזמין לפני יולי 2018 ממשיך לקבל את השירות חינם. מי שבוחר שלא לשלם עדיין נהנה מקישוריות סלולארית בסיסית שמאפשרת קישור לאפליקציה, ניווט וכו׳. ניתן גם לחבר את המכונית לרשת WiFi כדי לקבל את התכונות המתקדמות בלי להשתמש בקישוריות הסלולארית של הרכב. דרך אגב, אין במודל 3 SIM פיזי, כך שאין אפשרות ללקוח לרכוש SIM עצמאית ולהשתמש בו במקום מה שטסלה מספקת.

https://www.tesla.com/support/connectivity

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ב-eSIM יש צורך בהסכמה של חברה סלולרית לחבר אותו לרשת שלה.

הטכנולוגיה הזו היא נסיגה לשיטת החיבור לרשת שהיתה נהוגה לפני הופעת ה-GSM, שבה היית תלוי בחברה הסלולרית לכל החלפת ציוד קצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אוכל להוסיף שבזואי הסים מגיע עם הרכב מהמפעל, ואף אחד לא נוגע בזה פה. יש סימים עם הסכמים עולמיים שמיועדים לIOT וכו', ובדיוק אלה נמצאים ברכבים.

החשד שלי הוא שברוב הרכבים בארץ יש את הסימים , אבל הבעיה היא בלפתוח את החשבון בשרת החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...