Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד לאחרונה טסלה לא לקחה שום תשלום על הקישוריות הסלולארית. לאחרונה הם החלו לגבות $10 לחודש על שימוש במידע סלולארי לצרכי סטרימינג, גלישה באינטרנט, הצגת עומסי תנועה ותמונות לווין. מי שקונה רכב מקבל שנה חינם (פרט לדגם הבסיס שמקבל רק חודש) להתנסות ומי שהזמין לפני יולי 2018 ממשיך לקבל את השירות חינם. מי שבוחר שלא לשלם עדיין נהנה מקישוריות סלולארית בסיסית שמאפשרת קישור לאפליקציה, ניווט וכו׳. ניתן גם לחבר את המכונית לרשת WiFi כדי לקבל את התכונות המתקדמות בלי להשתמש בקישוריות הסלולארית של הרכב. דרך אגב, אין במודל 3 SIM פיזי, כך שאין אפשרות ללקוח לרכוש SIM עצמאית ולהשתמש בו במקום מה שטסלה מספקת.

https://www.tesla.com/support/connectivity

זאת אומרת שמדובר בeSim, למיטב ידיעתי (רק מהApple watch) היחידות שמפעילות בארץ שירות כזה נכון לכתיבת שורות אלו הם פרטנר ופלאפון, זה אומר שטסלה תיהיה חייבת לעבוד איתם ולא עם כל מפעילה..

יתרה על כך, ככל הנראה שתיהיה בעיה ביבוא אישי של האוטו שהוא לא מותאם לאירופה, בגלל התדרים האמריקאים ששונים מהתדרים האירופאיים / ישראלים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יתכן שאתה צודק, אבל עם מחירי הסלולר בישראל בהשוואה לרוב מערב אירופה כנראה שיהיה יותר זול לשלוח נציג לקניון הקרוב ולקנות קו ישראלי סטנדרטי, או, בכמות כזו, כמה קוים עסקיים.

לחברה מסודרת עם הנהלת חשבונות מסודרת הרבה יותר קשה לשלוח נציג לקניון עם כרטיס אשראי Corporate מאשר להביא SIM שקנו דרך ספק שנמצא אצלם במערכת כבר.

וזה בהנחה ואכן SIM מקומי ללקוח קצה (שקונה מקסימום 20 כאלה) יהיה זול יותר מאשר מה שהחברה בחו"ל תשלם על SIM כשהיא קונה אלפים כאלה.

עד לאחרונה טסלה לא לקחה שום תשלום על הקישוריות הסלולארית. לאחרונה הם החלו לגבות $10 לחודש על שימוש במידע סלולארי לצרכי סטרימינג, גלישה באינטרנט, הצגת עומסי תנועה ותמונות לווין. מי שקונה רכב מקבל שנה חינם (פרט לדגם הבסיס שמקבל רק חודש) להתנסות ומי שהזמין לפני יולי 2018 ממשיך לקבל את השירות חינם. מי שבוחר שלא לשלם עדיין נהנה מקישוריות סלולארית בסיסית שמאפשרת קישור לאפליקציה, ניווט וכו׳. ניתן גם לחבר את המכונית לרשת WiFi כדי לקבל את התכונות המתקדמות בלי להשתמש בקישוריות הסלולארית של הרכב. דרך אגב, אין במודל 3 SIM פיזי, כך שאין אפשרות ללקוח לרכוש SIM עצמאית ולהשתמש בו במקום מה שטסלה מספקת.

https://www.tesla.com/support/connectivity

אם זה eSIM זה אמור להיות אחלה, למעט המצב הזמני שרק חלק מהמפעילות תומכות בו בישראל כרגע.

אם מדובר ב-eSIM יש צורך בהסכמה של חברה סלולרית לחבר אותו לרשת שלה.

הטכנולוגיה הזו היא נסיגה לשיטת החיבור לרשת שהיתה נהוגה לפני הופעת ה-GSM, שבה היית תלוי בחברה הסלולרית לכל החלפת ציוד קצה.

הפוך, זה אומר שאתה כבר לא צריך לקנות / לקבל SIM פיזי ואז להפעיל אותו ולקשר את ה-ICCID למספר הטלפון שלך, אלא רק לקשר את ה-ICCID למספר הטלפון שלך / החשבון שלך.

אין כאן עניין של הסכמה, אין שום סיבה שהם יסרבו לחבר את ה-ICCID שלך לא משנה על איזה חומרה הוא יושב.

זאת אומרת שמדובר בeSim, למיטב ידיעתי (רק מהApple watch) היחידות שמפעילות בארץ שירות כזה נכון לכתיבת שורות אלו הם פרטנר ופלאפון, זה אומר שטסלה תיהיה חייבת לעבוד איתם ולא עם כל מפעילה..

יתרה על כך, ככל הנראה שתיהיה בעיה ביבוא אישי של האוטו שהוא לא מותאם לאירופה, בגלל התדרים האמריקאים ששונים מהתדרים האירופאיים / ישראלים.

אכן נראה שלפחות מודל 3 מגיע עם שבב LTE מתוצרת Telit דגם LE940B6, שיש לו 4 ווריאנטים:

NA ל-AT&T ו-T-Mobile

NV ל-Verizon, AT&T ו-T-Mobile

RW לאירופה, APAC, אמריקה הלטינית ועוד

CN לסין

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואללה M3XXX - אתה לא קולט ציניות.

ובכל מקרה - eSIM נראה כמו מזימה של מפעילות לקשור את הלקוחות אליהן כיון שיותר פשוט להחליף כרטיס במכשיר הקצה מאשר לגשת לחנות או המשרד של חברת הסלולר ולבצע הליך של העברת המספר ממכשיר למכשיר במקום 2 דקות בכל מקום. חזרה לימי ה-AMPS וה-TDMA.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעית הקישור הסלולארי היא הקטנה בבעיות של מי שינסה להביא רכב במפרט אמריקאי. הרבה אנשים בפורומים בארה״ב שיש להם טסלה ועוברים לאירופה שואלים אם כדאי להם להביא איתם את הרכב שלהם והתשובה היא חד משמעית לא.

1. טסלה לא מספקת שירות ואחריות לרכב שמיועד לשוק שונה.

2. שקע הטעינה שונה בין מכוניות בתקינה אמריקאית ומכוניות בתקינה אירופאית, מה שאומר שלטעון את המכונית יהיה סיפםור מסובך.

3. הפנסים בתקן אמיקאי - פנסים קדמיים סימטריים, מאותתים ואורות בלימה משולבים.

4. לא יהיו מפות וניווט.

5. לא תהיה קישוריות סלולארית.

חוץ מזה, בגלל שטסלה לוקחת פחות או יותר את אותו המחיר בכל העולם, זה לא יצא אפילו יותר זול. תשלם על הרכב מיסים גם בארה״ב וגם בישראל וסביר שזה יצא יותר יקר מהיבוא הרשמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין הפנסים לא קריטי כי התקן האמריקאי תופס בישראל.

עניין השקע הוא יחסית לא מורכב לפתרון, מחליפים חלק וזהו.

השאלה עד כמה מורכבת להחליף את הרכיבים והתוכנה הרלוונטים לקישוריות סלולרית.

אגב - בנושא האחריות, החוק הישראלי יחייב אותם לתת אותה.

בכל מקרה אתה צודק בנושא המחיר, לא מאמין שזה כלכלי והכאב ראש הנלווה בהחלט הופך את זה ללא כדאי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל מקרה - eSIM נראה כמו מזימה של מפעילות לקשור את הלקוחות אליהן כיון שיותר פשוט להחליף כרטיס במכשיר הקצה מאשר לגשת לחנות או המשרד של חברת הסלולר ולבצע הליך של העברת המספר ממכשיר למכשיר במקום 2 דקות בכל מקום. חזרה לימי ה-AMPS וה-TDMA.

לפחות בארצות הברית שימוש ב-eSIM הרבה יותר פשוט והגדרתו נעשית דרך האינטרנט. אתה מוריד אפליקציה של המפעילה הסלולארית והיא מגדירה את ה-e-SIM תוך שניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין הפנסים לא קריטי כי התקן האמריקאי תופס בישראל.

עניין השקע הוא יחסית לא מורכב לפתרון, מחליפים חלק וזהו.

השאלה עד כמה מורכבת להחליף את הרכיבים והתוכנה הרלוונטים לקישוריות סלולרית.

אגב - בנושא האחריות, החוק הישראלי יחייב אותם לתת אותה.

בכל מקרה אתה צודק בנושא המחיר, לא מאמין שזה כלכלי והכאב ראש הנלווה בהחלט הופך את זה ללא כדאי.

אתה צודק בענין הפנסים, אבל זה חדש יחסית ואני לא חושב שאי פעם ראיתי בישראל רכב עם פנסים בתקינה אמריקאית. איך נהגים ישראלים שלא רגילים למאותתים ואורות בלימה משותפים יגיבו כשתאותת ותבלום בו זמנית זה לא משהו שהייתי רוצה לבדוק.

החלפת שקע הטעינה זה לא רק החלפת הפלסטיק בקצה הפנס האחורי. הכבילה שמגיעה אליו שהיא שונה, כי באירופה יש תמיכה בטעינת זרם חילופין תלת פאזית ובארה״ב לא. גם התוכנה של הרכב צריכה לדעת שזה רכב עם שקע טעינה אירופאי ולא אמריקאי.

בכל מקרה טסלה לא מוכנה לבצע התאמות כלשהן כדי להתאים רכב לשוק שונה. כל מי שביקש לעשות כזה דבר נתקל בסירוב מוחלט. במוסכים שלהם אין בכלל חלקים עם מק״ט שלא מתאים לאיזור. מה תעשה עם אם תצורך להחליף יחידת תאורה? אני לא חושב שמשרד התחבורה מאשר יחידת תאורה בתקינה אירופאית בצד אחד ואמריקאית בצד שני.

לגבי האחריות, חוק רישוי רכב קובע: יבואן ישיר יממש את אחריות היצרן לכל דגמי הרכב שהוא מייבא. אני די בטוח שאם מישהו ייבא אישית טסלה מארה״ב וינסה לממש את האחריות, טסלה תטען שהיא לא מיבאת לישראל את הדגם שרכש. אם מישהו נהנה לבלות זמן בבית המשפט, שיהיה לו לבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקע יגיע אירופאי, מה השאלה בכלל, כך גם הפנסים.

טסלה מייבאת את הרכבים לארץ, זה לא מקרה דומה בכלל לג'ון פארקר שעבר לגור בפאתי פריז מליטל קריק, דלאוור.

גם על הסימים יסתדרו, איך מוצאים פה בעיות איפה שאין.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בשאלות מסוג זה הרבה פעמים כשהשואל היה רציני לחלוטין, לכן זה לא מספיק רחוק מהמציאות כדי שאני אתפוס את זה כציניות.

למיטב זכרוני eSIM מחייב אפשרות להגדרתו בצורה עצמאית או דרך נציג של חברת הסלולר (צ'אט, טלפון, אימייל וכו') מבלי להגיע פיזית לחנות או נקודת שירות.

בימי ה-TDMA (וגם CDMA) היה צורך בהכנסת הגדרות למכשיר הפיזי שלך, כשבעולם ה-eSIM לא צריך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

eSIM ממש לא דורש הגעה פיזית לחנות.

דבר נוח מאוד שחוסך ממני להחליף בין הסים הבריטי שלי (שלמעשה בו אני משתמש באירופה ובארה״ב) ובין הישראלי כל פעם שאני נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקע יגיע אירופאי, מה השאלה בכלל, כך גם הפנסים.

טסלה מייבאת את הרכבים לארץ, זה לא מקרה דומה בכלל לג'ון פארקר שעבר לגור בפאתי פריז מליטל קריק, דלאוור.

גם על הסימים יסתדרו, איך מוצאים פה בעיות איפה שאין.

הוא דיבר על ייבוא אישי מארה"ב.

כל הנושאים שאלעד העלה גם אני העלתי בנושא של ייבוא אישי, ואין להם ממש פיתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין האחריות, היבואן חייב לכבד אחריות לרכבים שמיובאים על ידו, אבל אם יצרן רכב מסוים לא מכבד אחריות בגלל העברה של רכב ממדינה למדינה, גם היבואן לא חייב לכבד את האחריות הזאת, לדוגמה:

אנשים שמייבאים ריינג' רובר מארה"ב ולא מאירופה, מגלים כי היצרן לא מכבד אחריות מחוץ לארה"ב.

ליבואן אין מה לעשות בנושא.

למיטב ידיעתי מקרה שכזה עדיין לא הגיע לבית משפט, אבל יהיה מאוד מעניין לראות את התוצאה אם וכאשר זה כן יגיע.

לעניין הסים.

למה להסתבך עם קישוריות בינלאומית? אפשר להסתפק בקישוריות מקומית שתעביר את המידע מהרכב לשרתים של היבואן פה בארץ, ומשם דרך האינטרנט הקווי הסטנדרטי למחשבי היצרן.

מעניין באמת מה יעשו עם הדבר הזה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לאף יבואן פה שרתים בארץ, ולרוב גם אין להם שמץ של מושג ששרותי טלמטיקה קיימים ומה עושים איתם.

ואין דבר כזה קישוריות "בינלאומית" או "מקומית". יש אינטרנט וזהו.

לגבי האחריות, לא היה משפט לפני זמן לא רב בדיוק לגבי רכב ממדינה אחרת שחייב את היבואן באחריות, אע"פ שהרכב עבר ממדינה למדינה?

שים לב לשורה שניה בכתבה:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001303717

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל יבואן בארץ יש שרתים שמחוברים לשרתים של היצרן בחו"ל. לרוב זה בשביל המוסך, אולי לעוד דברים שאני לא מכיר.

ברור שזה הכל "אינטרנט", הכוונה הייתה למקום שאליו עובר המידע.

כמו במקרה שאתה טס לחו"ל, חבילת האינטרנט שלך לא מתאימה לשימוש בחו"ל ואם תשתמש באינטרנט ללא חבילה זה יעלה לך הרבה יותר. זה הכוונה שלי בקישוריות בינלאומית ומקומית.

לגבי האחריות, שים לב מה כתבתי - "

אם יצרן רכב מסוים לא מכבד אחריות בגלל העברה של רכב ממדינה למדינה, גם היבואן לא חייב לכבד את האחריות הזאת".

אני לא מדבר על יבואן שלא מכבד אחריות כדי לעצבן את הלקוח שלא יקנה שוב מייבוא מקביל, אלא על מצב שבו היצרן עצמו אומר שהוא לא מכבד אחריות מחוץ למדינה בה הרכב נמכר, ונתתי את ריינג' רובר כדוגמה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את המאמר שצירפתי. זה בדיוק מה שהיה שם.

עזוב, כל הדיון עם הסימים לא רלוונטי בכלל. יש סים בינלאומי כמו לכל היצרנים והוא עובד באירופה ובארץ. בארה"ב זה בכלל מודמים בתדרים שונים (ולפעמים לא GSM) ולכן יהיו בעיות עם טלמטיקה אם יביאו רכב מארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...