Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט לגבי טנדר עבודה שיכול גם להתאים לטיולים

galbaruch
שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אחרי ויכוח קטן עם חבר ואני אשמח לשמוע כאן את דעתכם, מבחינת פולסייז מה הטנדר האולטימטיבי לעבודה אבל אחד שגם יהיה סבבה לטיולים בסופי שבוע שרוצים לנסוע.

כרגע ההתלבטות היא בין סילברדו, ראם או פורד

מה דעתכם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו פחות או יותר הפולסייז היחידים.

השברולט נכון לרוב חוות הדעת המומלץ ביותר וגם הנפוץ ביותר

Sent from my Redmi 6A using Tapatalk

JDM its my life,Subaru b3 Sport

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של ראם מזה 4 שנים (תודה לאל השנה האחרונה)הטבות מס תקפות לשלושת הרכבים - דודג', פורד ושברולט. אני כאמור בשנה האחרונה מתוך 5 של הראם והוא לא יוחלף לראם נוסף למרות העדכון שהוא עבר השנה. עיקר הבעיה שלי איתו היא האיכות הירודה של הרכב והמוסך שלו-5 ריקולים כבר עברו שאחרי כל אחד ניסו ברמאות לחייב אותנו על התיקון בשיטת מצליח. הרכב לא עובד קשה בכלל ועדיין איכות החומרים הפנימית מראה סימני גיל מתקדמים אם זה פלסטיקים שדוהים, גומיות חלונות שנופלות, תקלות חשמל רבות בקבינה וכו...כל דבר כזה מצריך אינטרקציה אין סופית עם מוסך שאין לי מילה טובה אחת לומר עליו. לא עוד! הבא שלנו ללא ספק יהיה השברולט. קח בחשבון שכ"רכב פנאי" אף אחד מהרכבים האלה לא אידיאלי. הגודל שלהם לא מאפשר טיולים עירוניים מוצלחים בשבתות ובשטח ממש לא קל וצפוף להתנהל איתם והנוחות יכולה למחזר לך את הגב מהקפיצות. יש לנו 2 טנדרים מלווים - די מקס שעושים הכל יותר בקלילות ובאלגנטיות אך הם לא רכבים פטורים ממס.

עריכה אחרונה על ידי lior2321
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי לאחרונה ראם שנקנה חדש ב-2014 ואני מחכה לחדש שיגיע בינואר.

לטיולי שטח יש לראם ול-F350 יתרון ע"פ הסילברדו - סרן חי קדמי מול משולש ומוט פיתול בשברולט. מאחור יש לשלושתם סרן חי.

בשטח, הסרן החי מאפשר מהלך מתלה ארוך יותר ומכאן היתרון לראם ול-F350.

לפורד יש גם נעילת דיפרנציאל אחורית.

בכביש הקונפיגורציה של הסילברדו מוצלחת יותר.

מבין השלושה, בהיבט של השטח, כנראה שהייתי בוחר ב-F350 בגלל הנעילה (ולמרות שהוא ארוך ב-200 מ"מ מהראם וקצת יותר מהסילברדו).

אני טיילתי לא מעט עם הראם. המימדים שלו בהחלט בעייתים ודורשים תשומת לב מוגברת במעברים צרים אבל סה"כ הצלחתי להגיע איתו עמוק לתוך השטח. הבעיה הגדולה אם הוא נתקע - חייבים פולסייז אחר או יסעור שיחלצו.

הראם שלי היה עם קפיצי עלים, מכאן שהיה נוקשה מדי (בעיקר בסרן האחורי). החדש יהיה עם קפיצי סליל ולפחות בכביש הוא נוח משמעותית.

מבחינת אחזקה, היו שתי הוצאות כבדות - החלפת מסנן אוריאה וטורבו שהתפגר. חוץ משני אלה לא היה משהו משמעותי. בחמש שנים זה נראה לי סביר.

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בסיסית, האם אתה חייב טנדר פול סייז לעבודה?

אם לא, טנדר סטייל טויוטה/דימקס יהיה הרבה יותר קלה לאחזקה, קל להתנהלות יומיומית וקל להתנהלות בטיולי שטח.

נכון, הוא לא מוכר במלואו כמו הפול סייז אבל הפשרה לחיות עם טנדר פול סייז היא לא קלה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא, טנדר סטייל טויוטה/דימקס יהיה הרבה יותר קלה לאחזקה, קל להתנהלות יומיומית וקל להתנהלות בטיולי שטח.

ויקר יותר לאחזקה

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויקר יותר לאחזקה

בכלל לא בטוח.

נכון, כל שקל במשאיות האמריקאיות מוכר מהשקל הראשון, מצד שני, חלפים יקרים וצריכת דלק של הרקולס לא מתוחזק היטב גורמים לכפות דיי להתאזן.

תוסיף לזה את נוחות המחיה עם הטנדרונים הקטנים יותר ותבין איך זה שהם עוד נמכרים ונמכרים היטב בזמן שבהתיחס לקיזוז המעמ על האמריקאים...האמריקאים זולים יותר לרכישה ראשונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק נוראית אבל מהצד השני קיזוז של מס הבלו על הסולר.

עלויות החלפים לא יקרות באופן משמעותי מהטנדרים היפנים. חוץ אולי מכמויות השמן שנצרכות בטיפולים.

הגודל, הוא המגבלה האמיתית.

אני עברתי השנה מהמושב לעיר. אחד הדברים הראשונים שעשיתי היה לקנות אוטו במימדים הגיוניים.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של ראם מזה 4 שנים (תודה לאל השנה האחרונה)הטבות מס תקפות לשלושת הרכבים - דודג', פורד ושברולט. אני כאמור בשנה האחרונה מתוך 5 של הראם והוא לא יוחלף לראם נוסף למרות העדכון שהוא עבר השנה. עיקר הבעיה שלי איתו היא האיכות הירודה של הרכב והמוסך שלו-5 ריקולים כבר עברו שאחרי כל אחד ניסו ברמאות לחייב אותנו על התיקון בשיטת מצליח. הרכב לא עובד קשה בכלל ועדיין איכות החומרים הפנימית מראה סימני גיל מתקדמים אם זה פלסטיקים שדוהים, גומיות חלונות שנופלות, תקלות חשמל רבות בקבינה וכו...כל דבר כזה מצריך אינטרקציה אין סופית עם מוסך שאין לי מילה טובה אחת לומר עליו. לא עוד! הבא שלנו ללא ספק יהיה השברולט. קח בחשבון שכ"רכב פנאי" אף אחד מהרכבים האלה לא אידיאלי. הגודל שלהם לא מאפשר טיולים עירוניים מוצלחים בשבתות ובשטח ממש לא קל וצפוף להתנהל איתם והנוחות יכולה למחזר לך את הגב מהקפיצות. יש לנו 2 טנדרים מלווים - די מקס שעושים הכל יותר בקלילות ובאלגנטיות אך הם לא רכבים פטורים ממס.

על איזה מרכז שירות אתה מדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי לאחרונה ראם שנקנה חדש ב-2014 ואני מחכה לחדש שיגיע בינואר.

לטיולי שטח יש לראם ול-F350 יתרון ע"פ הסילברדו - סרן חי קדמי מול משולש ומוט פיתול בשברולט. מאחור יש לשלושתם סרן חי.

בשטח, הסרן החי מאפשר מהלך מתלה ארוך יותר ומכאן היתרון לראם ול-F350.

לפורד יש גם נעילת דיפרנציאל אחורית.

בכביש הקונפיגורציה של הסילברדו מוצלחת יותר.

מבין השלושה, בהיבט של השטח, כנראה שהייתי בוחר ב-F350 בגלל הנעילה (ולמרות שהוא ארוך ב-200 מ"מ מהראם וקצת יותר מהסילברדו).

אני טיילתי לא מעט עם הראם. המימדים שלו בהחלט בעייתים ודורשים תשומת לב מוגברת במעברים צרים אבל סה"כ הצלחתי להגיע איתו עמוק לתוך השטח. הבעיה הגדולה אם הוא נתקע - חייבים פולסייז אחר או יסעור שיחלצו.

הראם שלי היה עם קפיצי עלים, מכאן שהיה נוקשה מדי (בעיקר בסרן האחורי). החדש יהיה עם קפיצי סליל ולפחות בכביש הוא נוח משמעותית.

מבחינת אחזקה, היו שתי הוצאות כבדות - החלפת מסנן אוריאה וטורבו שהתפגר. חוץ משני אלה לא היה משהו משמעותי. בחמש שנים זה נראה לי סביר.

תודה רבה על התגובה המושקעת, נתת לי הרבה חומר למחשבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בסיסית, האם אתה חייב טנדר פול סייז לעבודה?

נכון, הוא לא מוכר במלואו כמו הפול סייז אבל הפשרה לחיות עם טנדר פול סייז היא לא קלה.

בגדול כן, זה פשוט יצא לי יותר משתלם כלכלית ואני צריך את זה לגרירות כבודת.. בכללי הרצון להינות מפולסייז גם בשטח שמטיילים גרם לי לתהות מה עדיף לכן שואל ומתייעץ גם פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת שטח, פול סייז בעייתי במימד האורך, הרוחב, המשקל וסרך עודף מאחור.

מצד שני, לפני שנים רבות עבדתי בחברה לטיולי מדבר, רכב ת"ש וחילוץ מלווה שלנו היה סוברבן (שדיי זהה לטנדרים פול סייז) והוא נסע איפה שכולם נסעו (רכבי הטיול היו ג'יפ צ'רוקי) וכיסה על חלק מהמגרעות במומנט עוקר הרים, ככה שבעיקרון, כן, פחות נח ואולי יש כמה מסלולים ספציפיים שמראש לא הייתי נכנס עם כלי כזה גדול, אבל בגדול, יבצע כמו גדול.

בגלל המשקל שלו והקפיצים היחסית רכים (יחסית), הייתי שוקל מאוד ברצינות למגן גחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מתפרץ אבל בלאי ותקלות לא קורות גם ברכבים אחרים? למה שברולט ולא פורד נגיד? מנסה להבין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה שלי קיימים כ11 טנדרים, רובם פול סייז, כבר מספר שנים וכמה דורות של טנדרים.

הקבינה של הפורד מרווחת יותר מהקבינה של הסילברדו והראם. שלושתם סבירים על הכביש כל עוד הארגז לא ריק. הפורד הכי טוב בשטח.

אם אני לא טועה הפורד גם מאושר לגרירת והעמסת משקלים גבוהים יותר מהסילברדו ( רק קצת ).

בקיצור, אצלנו לאט לאט כולם עוברים לפורד.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה שלי קיימים כ11 טנדרים, רובם פול סייז, כבר מספר שנים וכמה דורות של טנדרים.

הקבינה של הפורד מרווחת יותר מהקבינה של הסילברדו והראם. שלושתם סבירים על הכביש כל עוד הארגז לא ריק. הפורד הכי טוב בשטח.

אם אני לא טועה הפורד גם מאושר לגרירת והעמסת משקלים גבוהים יותר מהסילברדו ( רק קצת ).

בקיצור, אצלנו לאט לאט כולם עוברים לפורד.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ואיך הצריכת דלק שלו? כי ממה שהבנתי הוא זולל הרבה יותר דלק מהשאר. כמה חברים שלי שעובדים בפאנדנגו על F350 מתבאסים מהקטע הזה..

ומה לגבי העמסה וגרירה? אם אני לא טועה לראם יש יכולת גרירה יותר גבוהה מפורד ובטוח יותר מהסילברדו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...