Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורסם דוח על עתיד כמות המכוניות בישראל לשנת 2040,הרכב האוטונומי לא שם. מדוע?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פורסם שיהיו 6 מיליון רכבים וכל מיני שטויות של צהובונים יותר מאשר עתידות מושערות

אבל לא רשמו כלום על רכב אוטונומי.

אנחנו שם?

יהיה ב2023?

לא יצטרכו רישיונות נהיגה ב2027 ואילך?

למה לא מתייחסים לזה.

נראה כאילו המדינה לא מעוניינת.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מישהו יכול לספר מה התשתיות הנדרשות, כמה הן עולות ומה קצב ההתקנה המהיר ביותר האפשרי?

יותר מדי שנים אנחנו שומעים שאוטוטו יהיה רכב אוטוומי. נראה לי שאפשר לסגור את השרשור ל-15-20 שנה.

דרך אגב, אני בכלל לא בטוח שאי פעם יהיה רכב אוטונומי ממש. יתכן שהסיפור יהיה מורכב ויקר מדי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת יותר מדיי שנים מדברים על זה.

אמרו שמדרצדס סידרה S שנת 2020 יכולה לנסוע לבד בכביש בין עירוני.

זה נכון? זה יעבוד פה בארץ?

אחד הלקוחות שלי קנה אחת כזאת ששאלתי אותו הוא נתן לי מבט של מישהו שעקרב עקץ אותו.לא מבין דבר וחצי דבר ברכב המדהים הזה.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

למרבה האירוניה, רבים מאד מאלו שקונים רכבים משוכללים ועתירי מערכות, אפילו איך לתפעל את האורות ברכב כמו שצריך לא יודעים, מי מדבר על מערכות כאלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אסור להאמין למי שמנסה לנבא, בטח לא 20 שנים קדימה

לגבי הרכבים האוטונומיים כפי שציינתי בשרשור אחר, התפיסה השולטת היום היא MaaS/TaaS, שאומרת שאתה תקנה שירות כזה שיוביל אותך ממקום למקום.

בשלב הראשון זה יהיה אך ורק בתוך הערים (וגם רק הערים הצפופות), מה שאומר שרוב מוחלט של הישראלים ימשיכו לקנות רכבים ורק חלק ישתמשו בהסעה אוטונומית (ולמעשה ישאירו את הרכב בבית או בחניון רכבת וכו').

בשלב השני זה יהיה בתוך מטרופולינים, ויותר ישאירו את הרכבים בבית או בתחנות רכבת מרוחקות.

בשלב השלישי אנשים פחות יחליפו רכבים ויחזיקו אותם לזמן ארוך יותר (אם היה לכם בבית 2 רכבים שהגיל הממוצע שלהם הוא 3 או 4 שנים, אתם תחכו שאחד יתקלקל ולא יהיה שווה לתקן אותו ותורידו אותו מהכביש ותישארו עם אחד, כשזה יתקלקל ולא יהיה שווה לתקן אותו אתם תחליפו אותו באחד חדש יותר ותישארו עם רכב אחד שהגיל שלו בממוצע יעלה).

רק באיזשהו שלב כמה שנים טובות מאוד קדימה, כשיהיה כיסוי מספיק של רכבים אוטונומיים בין גדרה לחדרה, והמכוניות הרגילות יתקלקלו מספר הרכבים יירד (כלומר כל הזמן יש עלייה בכמות האוכלוסיה + ירידה בכמות הרכבים יחסית לנפש, אבל בסה"כ תהיה עלייה בכמות הרכבים) כי הרכבים הישנים לא יוחלפו פשוט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אסור להאמין למי שמנסה לנבא, בטח לא 20 שנים קדימה

בשלב הראשון

בשלב השני

בשלב השלישי

רק באיזשהו שלב כמה שנים טובות מאוד קדימה

אומר שאסור להאמין לי שמנבא.

מנבא.

אחחח אינטרנט, אתה לא מפסיק לשעשע אותי :lol:

*נאמר בהומור ורוח הלצה, לא חלילה כדי לפגוע. בעיקר כי אני מסכים עם חלק גדול ממה שתיארת.

לגבי כמות רכבים - בעשר השנים האחרונות, באופן עקבי וכמעט ללא יוצא מהכלל, בכל שנה נוספים לכבישים כ-100K מכוניות. עכשיו תעשה את החישוב. האם מה שהיה הוא שיהיה? רק אללה יודע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נבואה, אני לא יודע מתי יקרו השלבים, אבל מי שמבין מספיק בתחום, כלומר כל מי שמתעסק בזה מבין שאלה יהיו השלבים כמעט בוודאות.

פשוט משיקולים של עלות ותועלת. האלטרנטיבות פשוט לא ישימות מבחינה תשתיתית או כלכלית.

וגם זה לא נבואה אלא התפיסה של MaaS/TaaS, הניבוי הוא האם זה אכן יקרה ככה:

התפיסה השולטת היום היא MaaS/TaaS, שאומרת ...

בשלב הראשון ...

בשלב השני ...

בשלב השלישי ...

רק באיזשהו שלב ...

את כל זה אומרת התפיסה של MaaS/TaaS, האם היא תנצח או שלא? נבואה.

אבל לנבא עכשיו כמה רכבים אוטונומיים יהיו בשלב הראשון? והאם זה יקרה ב-2025 או ב-2030? זה ניבוי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לספר מה התשתיות הנדרשות, כמה הן עולות ומה קצב ההתקנה המהיר ביותר האפשרי?

יותר מדי שנים אנחנו שומעים שאוטוטו יהיה רכב אוטוומי. נראה לי שאפשר לסגור את השרשור ל-15-20 שנה.

דרך אגב, אני בכלל לא בטוח שאי פעם יהיה רכב אוטונומי ממש. יתכן שהסיפור יהיה מורכב ויקר מדי.

תשתית אחת חשובה היא רשת סלולרית דור 5

בכדי שאפשר כמה דברים בין היתר

- לשתף מידע עם הרכבים הסמוכים

- לקבל מידע על בעיות צפויות בדרך

- להעביר חלק מתהליך העיבוד מהרכב לענן ובכך לחסוך משקל ומקום של מחשב חזק ועדכונים קלים יותר

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתית אחת חשובה היא רשת סלולרית דור 5

בכדי שאפשר כמה דברים בין היתר

- לשתף מידע עם הרכבים הסמוכים

- לקבל מידע על בעיות צפויות בדרך

- להעביר חלק מתהליך העיבוד מהרכב לענן ובכך לחסוך משקל ומקום של מחשב חזק ועדכונים קלים יותר

דור 4 לא מספיק טוב? כשמדברים על דור 5 מדברים על רשת מאוד מהירה לטווחים יחסית קצרים. זה יהיה שימושי במרכזי ערים, לא בכבישים בין עירוניים. לגבי הורדת עיבוד לענן - זה לא מעשי בגלל ההשהיה שקיימת בכל תקשורת. גם דור 5 לא עובר את מהירות האור. מחשב עם צ׳יפ יעודי לנהיגה אוטונומית לא תופס הרבה מקום ולא שוקל הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה כותב כאן רק מחזק את הספיקות. האם תדרש תקשורת בין הרכבים השונים ובין כל רכב לתשתיות הכביש? אם כן, באיזה טכנולוגיה ומה המידע שיידרשו להעביר? האם המידע יועבר ישירות בין הרכבים או דרך איזה מתווך (רשת מרכזית)? נדמה לי - והמומחים יתקנו אותי אם אני טועה - שכל אלה עדיין נושאים פתוחים. ןכיוון שכך תקן שייקבע יצטרך להיות בעל אורך חיים של עשרות שנים, ויצטרך להיות בנוי ל-back compatibility לדורות הבאים. מדובר בפיתוח מורכב שאורך זמן רב, והתקנת התשתיות גם היא תהיה לא קצרה. וכמובן שיהיה צורך בהקצאת תדרים כדי להכיל את מילארדי ההתקנים (בעולם) שיצטרכו לתקשר. לא עניין פשוט בעולם שבו הדרישות להפחית תקשורת גדלות בקצב מהיר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה צ'יפ ייעודי לחישובים ועיבודים של הרכב בנהיגה האוטונומית שלו, אבל הוא יצטרך לקבל הרבה מאוד מידע רשתי שאין לו סיכוי לקלוט בעצמו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה כותב כאן רק מחזק את הספיקות. האם תדרש תקשורת בין הרכבים השונים ובין כל רכב לתשתיות הכביש? אם כן, באיזה טכנולוגיה ומה המידע שיידרשו להעביר? האם המידע יועבר ישירות בין הרכבים או דרך איזה מתווך (רשת מרכזית)? נדמה לי - והמומחים יתקנו אותי אם אני טועה - שכל אלה עדיין נושאים פתוחים. ןכיוון שכך תקן שייקבע יצטרך להיות בעל אורך חיים של עשרות שנים, ויצטרך להיות בנוי ל-back compatibility לדורות הבאים. מדובר בפיתוח מורכב שאורך זמן רב, והתקנת התשתיות גם היא תהיה לא קצרה. וכמובן שיהיה צורך בהקצאת תדרים כדי להכיל את מילארדי ההתקנים (בעולם) שיצטרכו לתקשר. לא עניין פשוט בעולם שבו הדרישות להפחית תקשורת גדלות בקצב מהיר.

רק לידיעתך , דור 5 בסלולר כבר עובד בדרום קוריאה ובחלקים מסין.

אין יותר מדי מה לקבוע רק לפרוס תשתיות.

הבעיה העיקרית היא שכרגע שאם בעבר כאשר שילמת על כל דקה ועל כל מגה בנפרד , כל אנטנה הכניסה כסף לחברת הסלולר , היום כאשר הכל פיקס כל אנטנה עולה כסף לחברת הסלולר ולכן אין להם אינטרס לפרוס עוד אנטנות.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לעניין דור 5. אני מדבר על כל מי שיצטרך "לדבר" דרכו: מכוניות, רכבות קלות וכבדות, רמזורים, הכבישים, מערכות בקרת תנועה, מי יודע מה עוד. זה שיש תשתית דור 5 התחלתית ותפרש בעוד ועוד מקומות זה רק אפס קצהו של התשתיות. ולא לשכוח, יהיו לרשת עוד כמה צרכנים חוץ ממערכות התחבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...