Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעה במינימום השקעה?

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 1564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש סכום כסף מסוים בבנק, הוא לא גדול, אבל עובר את רף המינימום לרוב ההשקעות שאני רואה שמפרסמים, וכואב לנו לראות אותו שוכב בעו"ש ולא עושה כלום.

לאן הולכים? מה עושים?

יש לי אפס ניסיון והדבר האחרון שאני רוצה זה להתחיל להתעסק עם זה ולקרוא בלוגים של הסולידרית או איך שלא קוראים לה ולהוריד תוכנות day trading ולקנות 6 מסכים לחדר העבודה ו... הבנתם. מדרון חלקלק.

אני צריך כתובת או אתר אינטרנט או אני לא יודע מה שאני אוכל לבוא, להגיד "היי, הנה XXX כסף, תעשו איתו משהו" ואז יגידו לי "איזו רמת סיכון אתה רוצה?" ואני אגיד "לא יודע... נמוכה-בינונית כזה?" והם יגידו "אוקיי" ויקחו את הכסף שלי ואני ארוויח עליו 1-2-3-4% בשנה.

בנק? בית השקעות? מה זה בכלל בית השקעות? זה אשכרה בית אמיתי שבאים אליו עם כסף? אתר אינטרנט? לא יודע.

דברו איתי כאילו אני איש מהמאה ה-14 שהגיע לזמננו ומחפש תחבורה. כן, עד כדי כך אין לי שמץ של מושג.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

https://www.meitavdash.co.il/products/meitav-dash-manager/#11723

*אין לי שום קשר לבית השקעות, פשוט זה רק מה שאני מכיר.

רק שים לב, העמלות ניהול שאתה משלם+ ניכוי מס חותכות לך משמעותית את הרווחים, לכן חבל.

מומלץ להשקיע מעט זמן(15 דקות ביום) בשביל לקרוא בסולידית או מקומות אחרים. גם ככה אתה בונה על השקעה לכמה שנים לא?

הקריאה היא לא בשביל לקבל ידע כי באמת שאין יותר מדי מה לדעת בשביל משקיע פאסיבי לטווח ארוך. זה יותר בשביל לקבל הרגעה פסיכולוגית(כמה שאפשר) כאשר יש ירידות(והם יכולות להיות כואבות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי בחופשיות?

'השקעה במינימום השקעה' עדיף שתשאיר את הכסף בפק"מ שנותן ריבית של 0.001% שנתי לפני מס.

כל יתר ההשקעות יחייבו אותך להשקיע זמן, מחשבה ומעקב.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי כמה הכסף דחוף לך. כלומר אם אתה צריך את הכסף בתקופה הקרובה, תשאיר בפק"מ.

אם זה לטווח ארוך, ואתה מוכן לקחת מעט סיכונים, תשקיע במניות, רצוי בחו"ל. יש לי מניות מושקעות בחו"ל (אמזון וטכנולוגיה לדוגמה)

שהניבו בטווח של שנה יותר מ - 100% רווח. כמובן שזה לא נקי כי צריך להוריד מס רווחים.

יש אפיקי השקעה עם פחות סיכונים כגון קרנות נאמנות שמשקיעות חלק במניות וחלק באיגרות חוב/מדד וכד'. עדיין הרווחים שלהם משמעותית יותר גבוהים מאשר הכסף יושב בעובר ושב/בפק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכן לשתף אותנו בסכום?

*** לא ממליץ, לא מבין בזה כלום סתם נותן לך כמה נקודות לבדיקה ולמחשבה.

בקצרה -

ניהול עצמי פשוט:

להפקיד כסף בבית השקעות, ולקנות באופן עצמאי קרן מחקה של מדד מניות רחב כלשהו (נניח ת"א 125/S&P500) בדמי ניהול נמוכים/סבירים.

לצורך העניין אתה בן 35 והחלטת שרמת הסיכון שלך היא נמוכה-בינונית.

האפיק המנייתי שלך יהיה בגובה של כ- 20-30% מהתיק, והחלק הסולידי יותר פק"מ/מק"מ/אג"ח/מזומן יהיה כ- 70%.

שגר ושכח.

זה ממש פשוט, ולא צריכים להבין יותר מדי ואפשר לעקוב פעם ב... אין צורך להיות על המסך כל היום.

עוד אפשרות

השקעות מנוהלות:

https://haoptimit.com/%d7%94%d7%a9%d7%a7%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%a7%d7%98%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9c%d7%9e%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%9d/

פקדונות בבנק ירושלים:

https://www.bankjerusalem.co.il/deposits-savings

פסגות פרו:

https://www.psagot.co.il/heb/Finance/pro/Pages/default.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני עושה; רק שלמיטב ידיעתי קופ"ג להשקעה מוגבלת להפקדות עד 70K בשנה. השאלה היא האם זה מתאים לתוכניות של פות"ש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^אנחנו בדיוק בסוף של השנה, אם יזדרז מספיק יוכל להפקיד 70K עבור שנת 2019 ועוד 70K במהלך השנה הבאה.

עריכה: אפשר גם לצרף את זוגתו ולהכפיל את המכסה השנתי.

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו לשגל את המוח. ברצינות. העצות שלכם בין גרועות לגרועות מאוד.

אתם נותנים דוגמאות של מה שאתה עושים עם הכסף שלכם.

אין קשר, אפילו לא חלש, בין הצרכים שלכם לצרכים של פות"ש.

הסכום לא מעניין בכלל.

בלי בירור צרכים של פות"ש - אתם אחיתופלים קטנים.

ואם זה כסף שמיועד לדירה? ואם זה כסף שמיועד לטיפול רפואי? ואם פות"ש גר בוילה בבעלותו בלי משכנתא?

ואם יש לפות"ש הלוואת בוליט שנפרעת עוד ארבעה חודשים? שנה? שנה וחצי? ואם פות"ש מייעד את הכסף לחגיגת הבר מצווה של הנסיך שלו?

עריכה - אחיתופלים גדולים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיכף יגיע מומחה הפורום עם: "גש ליועץ השקעות"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום דווקא רלוונטי במקרים מסויימים.

אם הוא מתכוון להשקיע דרך בית השקעות- ברוב בתי ההשקעות דורשים סכום מינימאלי של כ-20,000 ש"ח וחלקם אף יותר. למרות שלאור מה שהוא כתב והסביר, כנראה שהוא לא יפעל בדרך הזו.

בקופת גמל להשקעה אין מינימום אם אני לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אפרט קצת יותר.

מדובר על סכום של 50-60-70K בסך הכל ואולי עוד אלפים בודדים (2-3K) בחודש לאחר מכן. הוא מיועד, או יותר נכון יהיה מיועד, לרכישת בית בעוד 5-10 שנים, אלא אם כן מחירי הדיור ירדו בחדות קודם לכן. מעבר לסכום הזה, יש עוד כסף שישאר לשכב בחשבון למקרי צרה (בר מצווה של הנסיך, למשל).

אין הלוואות או כל סוג של חוב אחר.

שיהיה ברור, אני לא מחפש לעשות מכה או להרוויח 100% בשנה, כי יש את הצד השני שאני פחות מתחבר אליו :) אני מחפש משהו שיניב כאמור בהודעה הראשונה אחוזים בודדים. לפני כמה שנים השתחרר לי סכום נמוך משמעותית ונכנסתי ליועץ השקעות בבנק והוצעו לי שם מספר מסלולי שגר ושכח. זה פחות או יותר מה שאני מחפש. המצב הנוכחי הוא כזה שגם מסלול של 0.5% נטו (אחרי מיסים ותשלומי ניהול) הוא סבבה כי זה עדיין 0.5% יותר ממה שהכסף צובר כרגע.

אגב, גם תשובה של "עזוב, אין לזה תועלת" היא לגיטימית לחלוטין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שדיסקו ציין, חסרים המון נתונים.

למה הכסף מיועד? האם יש קופת חירום כלשהי שאיננה הסכום הזה? האם אתה צופה שימוש בכסף הזה בטווח 3-5-10 שנים הקרובות? אלה רק חלק מהשאלות, בשליפה מהמותן.

כתבת סיכון בינוני נמוך אך אתה תסתפק בתשואה מאוד נמוכה (לכל הפחות ביחס לרמת סיכון בינונית), משהו פה לא ברור לי.

מצד אחד אתה רוצה לבצע השקעה. מצד שני אתה לא מעוניין ללמוד/להשקיע זמן כדי לבצע זאת.

רוב הדברים הם לא בחינם. למיטב הבנתי תחום ההשקעות לא שונה. אולי לפנות לגורם אובייקטיבי (לא ליועץ בבנק ובבית ההשקעות) שיוכל לבנות איתך תיק השקעות, זה יקח פחות זמן מאשר ללמוד לבד מצד שני זה יעלה כסף.

עריכה- לפני שדיסקו מעיר על ההפניה שלי. בלי להכיר את התחום במידה מסויימת (כלומר משאירים את הלמידה על 0) אז גם ההצעה של אותו גורם לא תועיל בהרבה.

עריכה2- אחרי שכתבת שהכסף מיועד לעוד 5-10 שנים ומטה לטובת דיור, אישית הייתי מסכן מעט (וכנראה מרוויח מעט).

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, אם אתה מתכוון לעצה שלי ( וזה יותר כיוון, מאשר ייעוץ \ הצעה , שכל אחד יעשה מה שטוב לו )

אשמח לדעת מה כל כך גרוע ?

בהתחשב בזה שפותח השירשור מכוון את ההשקעה למינימום 5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיכף יגיע מומחה הפורום עם: "גש ליועץ השקעות"...

בזמן האחרון אני סובל דווקא מיועצ השקעות ופרישה שמטרידים אותי....

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...