Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעה במינימום השקעה?

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 1565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תיכף יגיע מומחה הפורום עם: "גש ליועץ השקעות"...

צריך כסף? גש לכספומט.

ספייר, אם אתה לא יודע מה אתה עושה, ולא מעוניין לדעת מה לעשות, תשאיר את הכסף בבנק. יש עשרות אלפי אנשים שעובדים בבתי השקעות ייעוץ וגופים נוספים שכל מטרתם היא לגלח מאנשים כמוך דמי ניהול.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אפרט קצת יותר.

מדובר על סכום של 50-60-70K בסך הכל ואולי עוד אלפים בודדים (2-3K) בחודש לאחר מכן. הוא מיועד, או יותר נכון יהיה מיועד, לרכישת בית בעוד 5-10 שנים, אלא אם כן מחירי הדיור ירדו בחדות קודם לכן. מעבר לסכום הזה, יש עוד כסף שישאר לשכב בחשבון למקרי צרה (בר מצווה של הנסיך, למשל).

אין הלוואות או כל סוג של חוב אחר.

שיהיה ברור, אני לא מחפש לעשות מכה או להרוויח 100% בשנה, כי יש את הצד השני שאני פחות מתחבר אליו :) אני מחפש משהו שיניב כאמור בהודעה הראשונה אחוזים בודדים. לפני כמה שנים השתחרר לי סכום נמוך משמעותית ונכנסתי ליועץ השקעות בבנק והוצעו לי שם מספר מסלולי שגר ושכח. זה פחות או יותר מה שאני מחפש. המצב הנוכחי הוא כזה שגם מסלול של 0.5% נטו (אחרי מיסים ותשלומי ניהול) הוא סבבה כי זה עדיין 0.5% יותר ממה שהכסף צובר כרגע.

אגב, גם תשובה של "עזוב, אין לזה תועלת" היא לגיטימית לחלוטין.

חפש תכנית חיסכון באיזה בנק שתתאים לך מבחינת תקופה ושתיתן ריבית כלשהי (יש לך סיכוי למצוא קרוב לחצי אחוז). אישית עם כל המנהיגים המסובבים שצצים בעולם בזמן האחרון הייתי מחפש משהו שנותן הצמדה למדד גם במחיר של ריבית אפס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן האחרון אני סובל דווקא מיועצ השקעות ופרישה שמטרידים אותי....

אז מה, החלטת שאתה הוא ה"מומחה"?

"מומחה" רב תחומי.

מומחה בעיני מי, בעיני עצמך? נו, שויין.

אין איזה אתר שבו אתה יכול לעזור לאנשים בענייני אוטומובילים?

אנשים שנוסעים לשויצריה או פולניה?

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נעשה את זה מסודר.

50-70 אלף ש"ח זה סכום נחמד וסביר לגמרי.

קצת עדיף על כלום והמחשבה שלך נכונה.

דבר ראשון שאתה צריך לבחור בו היא התשתית. המקום שבו הכסף יופקד ודרכו (דרך המערכת המסחר שלו) תבצע הוראות קנייה ומכירה.

לך על הכי זול שתמצא. אם אני זוכר נכון במיטב ד"ש עלות חודשית היא 20 ש"ח פיקס ועוד 0.1% לקנייה/מכירה.

תעשה סקר שוק, אולי המספרים השתנו.

אני אחסוך לך, אל תטרח בבנקים אלא אם יש לך שם איזה הטבות מופלגות ואתה והמנהל משחקים כדורגל כל שישי.

דבר שני, אתה צריך להחליט איזה נייר/ניירות לקנות.

עכשיו אני מתחיל קטע סובייקטיבי לגמרי, זה מה שאני הייתי עושה, *לא ממליץ ולא מייעץ*, אתה צריך להגיע למסקנות בעצמך.

אני הייתי קונה שתי קרנות נאמנות, הכי חשוב שהעמלות בהן, כלומר דמי הוספה ודמי ניהול ושאר השקרים יהיו 0%.

תיכנס לאתר שמשווה בין קרנות ותסתכל בעצמך. זה אתר טוב להשוואה - https://trade.bankleumi.co.il/trade/info/funds/fundcompareLTI.asp

*אני אישית*, מעדיף קרנות מחקות, כלומר עוקבות אחרי מדד/תמהיל של מדדים בלי שום שיקול דעת של מנהלי הקרן.

אז כמו שאתה רואה בכל זאת תצטרך ללמוד קצת, אבל זה ידע שימושי מאוד ושווה להשקיע.

שוב, לא ממליץ, ולא מייעץ. מה שכתוב פה היא דעתי האישית בלבד.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה משלם לבנק שלך דמי ניהול ועמלות, למה שלא תנצל אותו ותתיעץ עם הבנקאי שמטפל לך בחשבון. יסביר לך על התכניות חיסכון שיש להם ותבחר מה שמתאים לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
אולי לפנות לגורם אובייקטיבי (לא ליועץ בבנק ובבית ההשקעות) שיוכל לבנות איתך תיק השקעות, זה יקח פחות זמן מאשר ללמוד לבד מצד שני זה יעלה כסף.

מי האדם האובייקטיבי הזה? יש בכלל חיה כזו?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-70

שוב, לא ממליץ, ולא מייעץ. מה שכתוב פה היא דעתי האישית בלבד.

לאור הדברים שהוא אמר, אני אישית באמת הייתי הולך ליועץ השקעות אובייקטיבי ובלתי תלוי. (אם יש כזה).

בעוד 5 שנים לך תדע מה יהיה השווי של התעודות האלה, בדיוק באותו הזמן שבו הוא יזדקק לכסף.

Spire, אשאל אותך שאלה אחרת.

האם אתה מוכן להפסיד חלק מהכסף?

ואם כן, כמה הפסד תהיה מוכן לקבל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתי השקעות יכולים לפעמים להציע תוכניות זולות יותר מהבנקים, שזה גם משהו כשמדובר בהשקעה לכמה שנים קדימה.

כן כדאי לך להשקיע את הזמן המינימאלי בקריאה על קרנות מחקות וכו'.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, אם אתה מתכוון לעצה שלי ( וזה יותר כיוון, מאשר ייעוץ \ הצעה , שכל אחד יעשה מה שטוב לו )

אשמח לדעת מה כל כך גרוע ?

בהתחשב בזה שפותח השירשור מכוון את ההשקעה למינימום 5 שנים.

גם אבל לא רק.

כאשר כתבת את עצתך, לא היה ידוע לך לא טווח השקעה ולא מטרת הכסף העתידיות.

ולכן מדובר בהחלט ב'התניית אהבים פסיכולוגית'.

כמו הרבה הצעות בפורום, עוד יותר בעוף טופיק, כל אחד כאן חושב שמה שמתאים לו זה הדבר הכי נכון בעולם, ובהכרח הוא פעל הכי חכם שיש, ולכן זה מתאים לכולם.

דווקא יש כאן הרבה אנשים עם ידע פיננסי נרחב, והם נמנעים ממתן עצות, בעיקר בגלל שבלי לשבת עם פות"ש שעה / שעה וחצי, להבין את הראש שלו, להבין את הראש של אישתו, להבין אנא פניהם מועדות ברמה הפיננסית, ולאן הם מכוונים - העצות הן פשוט עצות באוויר.

ובנוסף, פות"ש לא רוצה להשקיע זמן ומשאבים על מנת לשמור על הכסף שהצליח לחסוך במאמץ כל-כך גדול, אז אולי כדאי לו להקשיב לעצותיכם, יחטוף כאפה משוק ההון (או לא) ואז יבין שכדי לשמור על כסף צריך להקדיש לא פחות מאמץ ממה שהיה נדרש לחסוך את הכסף. מתישהו הכאפה מגיעה, ואז צוברים צלקות, ובפעם הבאה פועלים באופן שונה, ולפעמים חוטפים שוב.

ובכל מקרה, פות"ש צעיר, והסכום אינו גדול, כך שלטווח הארוך הוא יכול להרשות לעצמו להפסיד סכום כלשהו מתוכו, ועם הזמן יתגבר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם לבנק שלך דמי ניהול ועמלות, למה שלא תנצל אותו ותתיעץ עם הבנקאי שמטפל לך בחשבון. יסביר לך על התכניות חיסכון שיש להם ותבחר מה שמתאים לך.

אני לא... (בנק יהב, אשתי עובדת מדינה)

אני כמובן אגש לבנק ושם יספרו לי כמה הפקדונות שלהם מדהימים וסוכן ההשקעות יספר לי כמה קשה הוא הולך לעבוד בשבילי. שנינו מבינים טוב מאוד שזה שירות שהם מוכרים, והם יעשו (כמעט) הכל כדי למכור אותו. הסיבה לפתיחת השרשור הזה היא כדי להבין א. האם יש דברים בגו, והפקיד/יועץ בבנק אומרים 30% אמת לפחות וב. האם בכלל יש טעם לגשת לשם. בינתיים, אני מבין שהתשובה מתחלקת בערך 60140 לטובת "כן".

ספייר, אם אתה לא יודע מה אתה עושה, ולא מעוניין לדעת מה לעשות, תשאיר את הכסף בבנק. יש עשרות אלפי אנשים שעובדים בבתי השקעות ייעוץ וגופים נוספים שכל מטרתם היא לגלח מאנשים כמוך דמי ניהול.

לגיטימי, וזו בדיוק תשובה כמו שחיפשתי. השאלה היא האם אותו גילוח של אותם אנשים יהיה גדול/קטן/שווה לרווח שזה יניב. אם זה גדול/שווה, אז ברור ששוווה להשאיר את הכסף בבנק, אבל אם זה קטן, אז בכמה זה קטן. משם כבר נחליט.

חפש תכנית חיסכון באיזה בנק שתתאים לך מבחינת תקופה ושתיתן ריבית כלשהי (יש לך סיכוי למצוא קרוב לחצי אחוז). אישית עם כל המנהיגים המסובבים שצצים בעולם בזמן האחרון הייתי מחפש משהו שנותן הצמדה למדד גם במחיר של ריבית אפס.

זאת הבחירה הדיפולטית, שכמובן נמצאת בראש כל הזמן. מנסה לראות אילו אופציות נוספות קיימות (שוב, במינימום התעסקות בלבד).

בוא נעשה את זה מסודר.

50-70 אלף ש"ח זה סכום נחמד וסביר לגמרי.

קצת עדיף על כלום והמחשבה שלך נכונה.

דבר ראשון שאתה צריך לבחור בו היא התשתית.

איבדת אותי ב"התשתית". לצערי כמות הזמן הפנויה והיכולת המנטלית שלי לא מאפשרות לי להתחיל להתלמד בעוד תחום.

Spire, אשאל אותך שאלה אחרת.

האם אתה מוכן להפסיד חלק מהכסף?

ואם כן, כמה הפסד תהיה מוכן לקבל?

תכלס, גם אם כל הכסף הזה יישרף זה לא יהרוג אותי. זה יבאס נורא ויקח אותנו איזה שנה אחורה, אבל לא יהיה אסון כלכלי בשום צורה. יחד עם זאת, אני ממש מעדיף שלא להפסיד כלום מהכסף הזה בכלל. לצורך הדיון האקדמי בוא נגיד שאני יכול, אבל לא מוכן, להפסיד בכלל.

בתי השקעות יכולים לפעמים להציע תוכניות זולות יותר מהבנקים, שזה גם משהו כשמדובר בהשקעה לכמה שנים קדימה.

כן כדאי לך להשקיע את הזמן המינימאלי בקריאה על קרנות מחקות וכו'.

ברור שכדאי. אין את היכולת.

ובנוסף, פות"ש לא רוצה להשקיע זמן ומשאבים על מנת לשמור על הכסף שהצליח לחסוך במאמץ כל-כך גדול, אז אולי כדאי לו להקשיב לעצותיכם, יחטוף כאפה משוק ההון (או לא) ואז יבין שכדי לשמור על כסף צריך להקדיש לא פחות מאמץ ממה שהיה נדרש לחסוך את הכסף. מתישהו הכאפה מגיעה, ואז צוברים צלקות, ובפעם הבאה פועלים באופן שונה, ולפעמים חוטפים שוב.

להיפך, פתחתי את השרשור כדי להימנע מניסיון לעשות את זה בעצמי. חשבתי על זה בעבר אבל אחרי בערך חצי שעה של קריאה הסתובבו לי העיניים במקום. אני מספיק "גבר גבר" כדי להודות בכך שיש דברים שאני לא טוב בהם, לכן מחפש אנשים שמקבלים תשלום עבור העבודה הזו. השאלה שלי, כפי שנשאלה בכותרת, היא האם יש דרכים להשקיע כסף במינימום השקעה, ומה התשואה שאפשר לצפות לקבל ממסלולים כאלה.

או בפרפרזה, כמו שאמר לי מישהו חכם, "קצת נמאס לי מהקורולה 2003 שלי, מה שווה לקנות". כשהתשובה שאני מחפש היא "קורולה 2016 היא די סבבה".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, עכם היעוד של הכסף והידע שלך שמור על הערך שלו. השקעות זו מילה יפה לסיכון מול סיכוי וכשמדובר על הבסיס לפחות אני לא מהמר.

בשמנת אפשר להשתולל חופשי אבל לא בלחם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את כל הליצ'י/ קייוי/ פיטנגו וכו' של מזרחי טפחות.

נותנים לך מגוון של אפיקי השקעה עם מנעד גדול של ריבית אל מול טווח השקעה (ולא אל מול סיכון).

לא יודע יותר מידי עליהם אבל נראה כמו מסלולי שגר ושכח עם ריבית נמוכה כמו כל השוק היום.

https://www.mizrahi-tefahot.co.il/he/bank/savings-category/pages/default.aspx

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע לגבי ההטבה של ריבית חיובית על הסכום המצוי בעו"ש בחשבון פפר?

https://www.hon.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A4%D7%A4%D7%A8-%D7%A8%D7%99%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-3/

והעליתי עוד רעיון ^ בדוק האם הבנק שלך מציע תוכנית כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את כל הליצ'י/ קייוי/ פיטנגו וכו' של מזרחי טפחות.

נותנים לך מגוון של אפיקי השקעה עם מנעד גדול של ריבית אל מול טווח השקעה (ולא אל מול סיכון).

לא יודע יותר מידי עליהם אבל נראה כמו מסלולי שגר ושכח עם ריבית נמוכה כמו כל השוק היום.

https://www.mizrahi-tefahot.co.il/he/bank/savings-category/pages/default.aspx

חשבתי שאתה מסתלבט עם הפיטנגו הזה, אבל זה אשכרה דבר אמיתי! :lol:

למען האמת הפרסומות של הפקדון רימונים הזה הם בדיוק מה שהוביל אותי לפתוח את השרשור.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני לא... (בנק יהב, אשתי עובדת מדינה)

אני כמובן אגש לבנק ושם יספרו לי כמה הפקדונות שלהם מדהימים וסוכן ההשקעות יספר לי כמה קשה הוא הולך לעבוד בשבילי. שנינו מבינים טוב מאוד שזה שירות שהם מוכרים, והם יעשו (כמעט) הכל כדי למכור אותו. הסיבה לפתיחת השרשור הזה היא כדי להבין א. האם יש דברים בגו, והפקיד/יועץ בבנק אומרים 30% אמת לפחות וב. האם בכלל יש טעם לגשת לשם. בינתיים, אני מבין שהתשובה מתחלקת בערך 60140 לטובת "כן".

לפעמים, אבל רק לפעמים, יש אמת בפרסום. שווה לבדוק, ומבחינתך זה בול מה שהגדרת - תכנית חיסכון עם 0 אחוז השקעה. גם אם תרוויח אחוז וחצי זה עדיף מלהפסיד כל חודש בדמי ניהול ועמלות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...