Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה מתמ"א - בעד ונגד

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

אני מתלבט אם לרכוש דירה בתמ"א באזור חולון.

חולון היא עיר טיפה בעייתית אז האופציה היא די טובה.

הנכס נמצא באזור מתפתח.

הדירה שאני רוצה היא 4 חדרים עם 94 מ"ר, מגיעה עם מרפסת, מעלית כמובן ונמצאת בקומה 6 והיא מהדירות החדשות שהוא מוסיף כחלק מהתמ"א בקומות החדשות למעלה.

הבעיה היא שיש מכפילים בחניה ולא חניה רגילה.

המחיר הוא סביב ה-1.85, שזה מחיר מעולה לנכס כזה באזור המדובר.

השאלה שלי בכללי, האם דירה חדשה מפרוייקט תמ"א (חיזוקים ותוספות) הוא משהו טוב ? בעתיד יהיו לי בעיות כלשהן ?

האם חניה במכפילים זה משהו שצריך להיזהר ממנו?

אשמח להבהרות בנושא בבקשה.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הדירה כבר קיימת ויש אישור איכלוס או שזה עדיין בבניה?

אישית לא הייתי קונה דירה עם חנייה במכפיל כי זה פחות נח ויש דירות עם חניות נורמליות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכפיל זה טעם אישי וזה העתיד בהרבה מבנים במרכז.

באיזה שלב נמצא הפרויקט? יש היתר? יש בנק מלווה?

אני לא יודע אם הייתי קונה דירה שלא מהריסה ובניה מחדש, אבל אולי זה חשש לא מבוסס מדי

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מכפיל זה בעיקר בבתים של תמא1, כלומר תוספת על קיים ולא הריסה ובניה, למרות שיש גם וגם. בחניון של מקומות עבודה זה לא נורא אבל בבית זה לא נח לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית נמנעתי מרכישה דירה מתמא עם חניה של מכפילים.

אצלי זה דיל ברייקר עקב הרבה תלונות שמצאתי במרשתת.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכפיל זו צרה צרורה. קח את זה כאקסיומה.

יש להם גם עלות אחזקה שוטפת לא קטנה כלל, שאין בחניה מרוצפת אקרשטיין...

בעיות נוספות בדירות מתמ"א- חדר מדרגות ומעלית שלרוב אינם עומדים בתקנים העכשויים. (רוחב מהלך מדרגות צ"ל 110 ס"מ, גודל פיר מעלית ל-6 נוסעים צ"ל 160/160. זה אם היו בונים בית חדש). כמו כן גובה לוביים וכו'.

בחלק מהמקרים העמסת תשתיות קיימות (בעיקר ביוב ופירי חשמל ותקשורת) בצורה שלא עוברת תקן היום.

כל אלו דברים שעלולים ליצור בעיות. אבל זה אם אתה משווה לבית חדש מקבלן. אם אתה משווה לדירה בת 50 (שזה מה שיש לרוב באיזורים האלה), הרי שעשית אחלה עסק.

בדוק את הערבויות שאתה מקבל להשלמת הפרויקט, בעזרת עו"ד, ולך תגור זוג צעיר :-P

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהשכנים שקיבלת בירושה הם לא השכנים של ה 1.85 מליון... רק אומר

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנאמר פה נכון, וגם אני אישית לא הייתי קונה דירה כזו.

אבל צריך לזכור שמי שרוצה לגור בחולון בדירת 4 חדרים "חדשה", אין לו הרבה יותר מדי אפשרויות בתקציב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל מה שנאמר.

הדברים הכי חשובים בעיני זה מיקום שמתאים לכם ,מחיר שמתאים לכם ורמת בניה ונראות הבניין לאחר הביצוע .

שכנים גם במגדל של 3 מיליון דולר לדירה, יכולים להיות סיוט בהתגלמותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנאמר פה נכון, וגם אני אישית לא הייתי קונה דירה כזו.

אבל צריך לזכור שמי שרוצה לגור בחולון בדירת 4 חדרים "חדשה", אין לו הרבה יותר מדי אפשרויות בתקציב כזה.

נשמע שאתה מכיר את חולון.

כן, זה בערך המצב, או להוסיף איזה 70K לטובת דירה שתתפנה עוד חצי שנה במצב די טוב עם חניה ומעלית בבניין בן 25+-.

זה כאילו המקסימום שאפשר להשיג במחיר הזה. פשוט לא יודע מה לעשות. מה עדיף?

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמ"א יש לך גם שנת בדק. מה שבדירה מיד שניה אין.

בדירה מיד שניה יהיו לעיתים תוספות שבחדשה אין, כמו מזגנים, ארונות קיר, מטבח משודרג...

מעבר לזה-הדירה עצמה- מי מהן מתוכננת טוב יותר? עם חדרים מרווחים יותר?

חצי שנה זה כלום זמן לדירה טובה.

גם הצפי לסיום של התמ"א עלול לפתח "גמישות" מפתיעה (לרעה).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדירה שמתפנה עוד חצי שנה היא באותו אזור (קרית שרת?) ויש בה ממ"ד, היא שווה הפרש של 70K לדעתי.

כלומר אתה חושב שעדיף לשלם עוד 70K בשביל דירת יד שניה ?

עריכה אחרונה על ידי gozal

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי דירה מיד שניה זה קניה בטוחה יותר.

כל עוד לא מדובר על בניין בן 50 שנה שאתה מפליץ בשירותים ונופלת חרסינה מהקיר, אתה יודע בדיוק למה אתה נכנס. אתה רואה מה אתה קונה, אתה יודע שאנשים חיו שם לפניך בלי בעיות מיוחדות, אין בעיה של התקנת מזגנים בכל חדר לעומת דירות חדשות שאתה חייב מיני מרכזי, יש בדרך כלל מרפסת שירות שזה נחשב למותרות בדירות חדשות, יש לך חניה נורמלית. האוטו עומד על רצפה ויש לך תמיד גישה נוחה אליו, הכניסה לבניין לא נראית כמו מוסך עם כל המכפילים האלה. יש בדרך כלל תקרות גבוהות יותר מאשר בדירות חדשות, פעם היו עושים חדרים גדולים יותר, היו בונים דירות עם 3 כיווני אויר, פחות דירות בבניין (פחות שכנים), ועוד כל מיני דברים. החיסרון הכי משמעותי בבניינים ישנים זה שאין ממ"ד אלא מקלט משותף ולפעמים גם זה לא, ולא תמיד יש מעלית.

כל מיני מהנדסי בניין שיצא לי לדבר איתם, טוענים שהחיזוק שעושים לבניינים בתמא 38/1 (לא הריסה ובניה מחדש) לא באמת מחזק את הבניין לרעידות אדמה באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...