Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיס-המלצה על צלחות בלם פוסטר

shha
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום שלישי האחרון כשחזרתי מירושלים לכיוון השפלה, בירידות, התחלתי להרגיש רעידות בהגה כשלוחצים על הבלמים. הרעידות הלכות והתגברו עד למצב של החלקת הרפידות על גבי הצלחות הקדמיות וכושר בלימה מופחת. עצרתי בתחנת דלק באיזור שער הגיא. משם הרכב הגיע הביתה על גבי גרר.

הצלחות היו על הרכב שנה בדיוק וכשהורדתי אותם הם כמעט ולא נשחקו כלל. בפוסטים קודמים כאם בפורום טענתי שאין בעיה בצלחות סיניות, היום אני בא לתקן. הצלחות הנ"ל כשלו בבלימה בירידות מירושלים. לא הייתי שם יותר לעולם צלחות סיניות, בייחוד לא מקדימה, שם נופל עיקר העומס בבלימה. בנוסף, כמו שהמליץ לי חברנו אסף מהפורום, כדאי להיעזר בבלימת מנוע ע"י הורדת הילוך בעיקר בירידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו לא מדובר בכשל של הצלחות אלא בכשל של הנהג.

מאוד קל להרתיח בלמים בירידות ממושכות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה להשתמש כמה שיותר בבלימת מנוע במיוחד בירידות חדות כמו בדרך ויותר בחזור מירושלים לכיוון המרכז,

ואם כבר לוחצים על הבלמים אז לא לחיצה רציפה אלא לחיצות חוזרות עם הפסקות כדי לא לשרוף את הבלמים ולגרום לזה שברקס לא יהיה אפקטיבי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו לא מדובר בכשל של הצלחות אלא בכשל של הנהג.

מאוד קל להרתיח בלמים בירידות ממושכות.

ראשית, לא לחצתי על הבלמים ממושכות אלא לסירוגין, שנית, זו לא פעם ראשונה שאני נוסע לירושלים או בירידות, ב 38 שנות נהיגה, מעולם לא קרה לי מקרה כזה, לכן אני מניח שעם צלחות מקוריות זה לא היה קורה. לבסוף, כפי שכבר אמרתי, אכן הייתי צריך להיעזר בהורדת הילוך, וזו טעות שלי. מודה באשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנת או בדקו עבורך גם את מצב הצלחות וגם את מצב רפידות הבלימה?

נא שים לב אם הצלחות קבלו מרקם זגוגי על פני השטח והאם שינו את צבען.

וודא גם שיש בשר על הדיסקיות.

לפני שיפרקו את הצלחות בקש שישלבו הילוך וקרב עיפרון מחודד אל הצלחת המסתובבת כדי לגלות אם היא (ואחר כך בדוק גם את בת הזוג שלה) זורקת כלומר מתקרבת אל חוד העיפרון ומתרחקת ממנו. כמובן שמקצועית נכון לבדוק זאת באמצעות גייג' דייל - פופיטסטר או משהו דומה אך באין ציפור שיר גם ....זמיר.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, הצלחות היו במצב חדש ממש, מדדתי עם מיקרומטר, היה כ 28 מ"מ (אולי עשירית מילימטר פחות), על הרפידות היה המון בשר (צלחות ורפידות הוחלפו לפני שנה, רכשתי צלחות פוסטר כי המוכר טען שהן טובות ולא היו לו צלחות לא סיניות). מבחינת צבע נראה לי שאכן הצבע השתנה, הן לא נראו כמו שהיו בתחילת דרכן לפני שנה. אילו היה לי את המכשיר לבדיקת עיוות בצלחות הייתי בודק, זה סקרן גם אותי. לא לקחתי סיכון והחלפתי כבר לצלחות מקוריות של קיה + רפידות חדשות של Hi-Q.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...