Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני או משפחתית? יתרונות וחסרונות

יוני380
שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט בעניין שאני מעריך שרבים התלבטו בו ויתלבטו בו בעתיד, ולפי החיפוש שעשיתי לא היה עליו דיון בפורום (אם אני טועה אשמח להפניה), כך שאני מעריך שהדיון בו יכול להביא תועלת להרבה משתמשים.

אנחנו מחפשים לקנות רכב ראשון. כיוון שאנו משפחה קטנה, זוג +2 שחושבים בעז"ה גם על השלישי, הדבר הראשון שעלה בדעתינו היה רכבים משפחתיים קלאסיים, דוגמת המאזדה 3 קורולה טידה וכאלה.

רק שעקב התקציב הדי מצומצם שלנו (20-30 אש"ח), ההצעות שעלו לא היו מספקות בשבילנו.

כשניתחתי את הצרכים שלנו יותר לעומק גיליתי שלמעלה מ95% מהנסיעות המתוכננות שלנו הן לא בהרכב משפחתי מלא. מקסימום הורה יחיד עם שני ילדים, רק שתיים שלוש נסיעות בחודש הן בהרכב מלא וגם אז לא תמיד עם מטען משמעותי.

אחרי שהגעתי למסקנה הזו, עלה בדעתי שאולי אין לנו צורך ברכב משפחתי אלא ניתן להסתפק ברכב סופר מיני ובנסיעות הבודדות בחודש בהרכב מלא להצטופף או לפתור את הבעיה בצורה אחרת (בכל זאת הסתדרנו תקופה לא קטנה בלי רכב..).

אנחנו ספציפית מייעדים את הרכב לנסיעות יומיות עירוניות ובינעירוני "רך" (מירושלים לפרווריה וחזור) ופעם בחודש מירושלים למרכז. אנו לא מתעניינים ביופי, ביצועים או נוחות, והדברים המשמעותיים מבחינתנו הם (בסדר הזה), אמינות גבוהה, בטיחות וחיסכון בהוצאות.

אבל יש כאן גם שאלה כללית, איפה בעיקר מתבטאים ההבדלים בין המשפחתיות לרכבי הסופר מיני?

היתרונות של המשפחתיות בתחום המקום, הגודל ובד"כ גם חוזק המנוע ברורות וידועות. האם ישנם יתרונות משמעותיים נוספים? בפרט בתחום הבטיחות (יש איזו הנחה אצל הדיוטות כמוני שרכב גדול יותר, הוא בטיחותי יותר, היש דברים בגו?) והאמינות אבל אולי בעוד תחומים?

ומהן היתרונות של הסופר מיני על פני המשפחתיות (מלבד מציאת חניה)? האם ההפרש בצריכת הדלק הוא משמעותי? כמה משמעותי ההפרש במחיר (או במילים אחרות, האם באותו תקציב יתאפשר לעלות שנתון או שניים בסופר מיני על פני המשפחתית)?

כמובן שאני לוקח בחשבון שיש קושי להשוות בין קטוגריות כלליות ולא בין מכוניות ספיציפיות, אבל בכל זאת להרבה מהיצרנים ישנם רכבים בשני הקטגוריות, אז אני חושב (תקנו אותי אם טעות בידי) שיש כאן איזה מימד כללי להשוואה.

תודה מראש בתקווה שיועיל גם לאחרים ולא רק לנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שבאף פרמטר אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בין סופר מיני למשפחתית .

המשפחתיות מעט יקרות יותר ומעט גדולות יותר.

בשניהם יהיה צפוף מאחור עם שלושה ילדים. נכון שהמשםחתיות היותר גדולות כמו אוקטביה סבירות יותר בעניין הזה. ועדיין צפוף.

הייתי מכוון למשפחתית כי ההבדל בעלות הרכישה והתחזוקה קטן.

אבל אם תתקל בסופר מיני אטרקטיבית במיוחד לך עליה.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים הם שהמשפחתיות יושבות יותר טוב על הכביש, חזקות יותר, מאובזרות יותר, בטיחותיות יותר. וזה בא לביטוי במחיר.

כשהם חדשות ההבדל בין סופרמיני למשפחתית הוא בערך 20 אלף שקל. בתקציב שאתה מתכנן עליו ההפרש בין מיני לסופרמיני כמעט לא קיים,

לכן במידה ואתה לא מחפש מראש סופרמיני(מסיבה כזאת או אחרת), לא רואה שום טעם לקנות אותה ולא משפחתית מקבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברף התקציב העליון- 30K אפשר לקנות I30 CW סטיישן משנתון 2011 ואולי גם 2012.

רכב כזה,יהיה פרקטי ל 3 ילדים בלי כאבי ראש וכבונוס,תקבל גם תא מטען גדול.

אז למה למשל,לקנות את ה I20 הצפופה יותר מאחור ועם תא מטען קטן בהרבה ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני ילדים רק משפחתית עדיפות לסטיישן. יהיה מאתגר למצוא משהו טוב ב30 אלף.

ל3 צריך כבר משהו יותר גדול.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאלה כללית, היא כללית מדי. כלומר, יש יצרנים שההפרש בין הסופר מיני למשפחתית שלהם לא משמעותי, ויש כאלו שהוא עצום.

ספציפית, לדעתי למשפחה עם 2 ילדים יהיה קצת צפוף בסופר מיני, אבל זה די אישי (תלוי בגובה, בגילאי הילדים ובכמויות שצריכים / רוצים לארוז). עם תאומים שצריכים עגלת אמבטיה + תיקים לשבוע בקמפינג יהיה מאוד גבולי עד בלתי אפשרי, עם שני ילדים שכבר לא צריכים עגלה / חיתולים / מטרנה וכו' לנסיעה בשישי בערב להורים לא תהיה שום בעיה.

קטגוריה שיכולה מאוד להתאים לכם היא מיקרו וואן, כדוגמת טויוטה ספייס וורסו, סיטרואן C3 פיקאסו, ניסאן נוט ובמובן מסויים הונדה ג'אז. אלו בעצם סופר מיני גבוהות יותר עם דגש על תכנון פנימי יעיל (הג'אז היא למעשה סופר מיני מרווחת). הטויוטה ממש תענה לדרישות שלכם מעולה אבל תהיה די ספרטנית, הסיטרואן מגיעה עם גיר רובוטי שלא מתאים לכל אחד (או ידני, אם אתם בכיוון), הניסאן לא מאוד חסכונית עם מנוע בנזין וגיר פלנטרי 4 הילוכים והג'אז תהיה טיפה יותר צפופה אבל לגמרי אפשרית.

3 ילדים שיושבים כולם במושבי בטיחות זו כבר אופרה אחרת לגמרי, מכיוון שגם בהרבה משפחתיות 3 כיסאות לא יכנסו במושב האחורי. פה אתה כבר צריך מיני וואן, או לחכות קצת לילד השלישי עד ששני האחרים כבר לא יצטרכו ממושבי בטיחות מלאים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...