Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות בעמידה בלאנטיס

nevokl
שימו לב! השרשור הזה בן 1536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מאזדה לאנטיס 2004 מנוע 2000. הרכב מטופל כל שנה (בפדנטיות) רק במוסך מורשה, עבר לאחרונה החלפה של כל המצתים ושל שני הקוילים.

לפני כמה ימים התחילו להיות מורגשות רעידות כשהרכב עומד (ברמזור או בפקק נגיד), הנה הסימפטומים שאספתי עד עכשיו:

1. זה לא קורה כל הזמן, רק מדי מפעם (זה יותר לא קורה מאשר כן)

2. קורה בין אם המנוע קר או חם, זה לא משנה

3. רק כשהרכב נמצא ב-D, אין רעידות ב P/R/N, ורק בעצירה מלאה

4. כשעוזבים את הבלמים והרכב מתחיל לנוע (לגלוש) הרעידות מפסיקות

5. לפעמים בהתנעה מורגשת דפיקה, כמו בעיטה

6. בזמן נסיעה, בכל מהירות, לא מורגש משהו לא תקין

אני חושד בתושבות מנוע קרועות, אבל אני לא מכונאי.

מישהו עבר את זה, מכיר, שמע?

מישהו חושב שזה יכול להיות משהו אחר?

תודה מראש

עריכה אחרונה על ידי nevokl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן צריך לבדוק תושבות מנוע וגיר, ושהטורים לא נמוכים מידי ויציבים.

חפש מישהו אמין, למה ירצו להחליף לך הכל, יגידו לך זה יבש זה מחלה שלהם.

חייב רק מקורי וזה לא זול.

הרעידות חזקות?

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל התושבות לא הוחלפו מעולם אז סיכוי טוב שכולן כבר קרועות/יבשות.

הייתי מתחיל מהתושבת מנוע העליונה והתושבת אחורית שיושבת על הגשר והגישה אלייה מצריכה פירוק כל הגשר.

בלאנטיס 2001 החלפתי את כל הארבע והשינוי עצום, כולן היו קרועות לגמרי.

אל תשים חליפי, רק מקורי.

בהתחלה החלפתי 3 מקוריות ורק את האחורית שהכי קשה להחליף החלפתי לחליפית שחשבתי איכותית Febest, על הפנים, הרעידות המשיכו, בדיוק אתמול החלפתי אותה למקורית(אפשר להרגיש את ההבדלים ברכות והקשיחות של הגומי) והרכב מרגיש כמו חדש(מזל שיש לי ליפט זמין).

בנוסף, לבדוק סדקים בצינור יניקת אוויר למצערת, צינור לבוסטר בלם וכל שאר צינורות וואקום.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה צנרת ואקום סביב יחידת הזרקת הדלק.

בדוק את זה, ייתכן וישנו צינור סדוק.

יתכן והבעיה תחלוף תמורת שקלים בודדים.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי כולם, תודה על התגובות, מצטער שלא עניתי קודם (לא היה לי יותר מדי זמן), אבל חזרתי לעדכן (אם זה מעניין מישהו).

בקצרה, הוחלפו כל 4 התושבות.

החלטתי לא ללכת בכיוון של בעיה בואקום או משהו בסגנון, זה פשוט לא "הרגיש" כמשהו כזה, זאת לאחר

סימפטומים

נוספים שאספתי:

- הרעידות קרו בעיקר כשהרכב עמד בשיפוע קל (עליה או ירידה)

- הסל"ד בסרק נשאר יציב בסביבות 750 סל"ד

- בנסיעה, בכל מהירות, לא הורגשה בעיה או שחסר כח למנוע

ביצעתי בדיקה ויזואלית לתושבות: ימנית גמורה, קדמית קרועה, אחורית קרועה, שמאלית לא יכולתי לראות אבל הנחתי שגם היא לא במצב טוב.

וודאתי את זה בעזרת חבר שהחזיק את הבלם ופמפם את הגז בזמן שהסתכלתי בתושבות - נראה שהיה חופש תנועה די גדול בתושבות.

כבר בשלב הזה החלטתי להחליף את כל ה-4. שקלתי לבצע את זה בעצמי אבל אחרי שיכלולים של עלות וזמן החלטתי שזה לא משתלם.

אז נסעתי למוסך, סיפרתי להם מה קורה (לא אמרתי תושבות, נתתי להם לאבחן), ישר אישרו את מה שחשבתי - תושבות גמורות.

יאללה, מחליפים, 4 תושבות מקוריות, 2417 ש"ח כולל עבודה, מע"מ והנחות (מוסך מורשה מאזדה).

הרעידות נעלמו לגמרי, הרכב מרגיש אחרת לגמרי - שקט יותר, יציב יותר, פשוט תענוג!

שוב תודה לכולם ושהיה המשך יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...