Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש ערכת כלי עבודה לבית

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יקר מדי, נניח בתקציב של 500-600 ש"ח.

הערכה תשמש אותי בבית, כך שלא חשוב במיוחד שהיא תהיה ניידת.

החל ממברגים, וכלה במפתחות אלן, שוודי, פטישים וכד'.

האם מברגה כזו יכולה להספיק לי?

https://ksp.co.il/?select=.3511..3483.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=0&txt_search=%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%94&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

מחפש משהו פשוט שיש לו קצת כוח, לחילוץ ברגים והברגה.

אני לא חושב שבשלב זה אני זקוק לאימפקט או לקידוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב שלך מוגבל, אז צור לך סדר עדיפות.

אם אינך מתכוון לקדוח הרכי שמברגה היא nice to have, אבל יכולה לחכות עד שתצטייד בארגז כלים ידניים.

תתחיל בביקור בחנות כלי עבודה (לצורך העניין גם אייס או הום סנטר, אם הם הנוחים לך, למרות שאולי יהיו טיפה יותר יקרים) וקנה לך סט מברגים סטנדרטיים, פלאייר (רגיל ושפיץ), קואטר, מפתח שוודי, סכין יפאני, פטיש, משורית סט מפתחות אלן, אפשר גם סט בוקסות (פחות קריטי). לעבודות בית קלות אתה יכול להסתפק בכלים גנריים, לא צריך להוציא הרבה כסף על כלים יקרים שמיועדים לשימוש יומיומי אינטנסיבי.

לגבי כלים חשמליים - תלוי בצרכים. אם אתה מתכוון לקדוח שקול בין מקדחה חשמלית (220V) למברגה\מקדחה, בהתאם לחומרים בהם תקדח. אבל, כאמור, אלה כלים בעדיפות שניה, במיוחד אם אתה גר בדירה שכורה וממילא לא קודח בקירות ועושה רק תחזוקה מינימלית.

חשוב שיהיו בבית גם כל מיני אבזכים - דיבלים (5,6,7 מ"מ), ברגי עץ, ברגיל לדיבלים, מסמרים ומסמרי פלדה, דבק מגע, דבק לנייר, סרט הדבקה רגיל ודו צדדי ואני בטוח שיש עוד הרב מתכלים שלא עולים במוחי כעת.

סט כלים שימושי מאד הוא מברגים קטנים לפתיחת וסגירת מכשירים אלקטרוניים, אפשר לקנות בכל חנות כלי עבודה או להזמין מעליאקספרס, איביי ודומיהם. ממליץ לרכוש גם סט לפתיחת טלפונים סלולריים (עולה כמה דולרים בעליאקספרס). להחזיק במגירה סוללות (AA ו-AAA שנרכשות במבצעים בסופרמרקט או בחנות כלי עבודה), סוללות 2025 ו-2032 לשלטים, מאזניים וכו' (בדוק מה דרוש למכשירים הביתיים שלך) - אותן אני מזמין מאיביי (בד"ח מאיזה חנות בליטא או באנגליה) להחזיק גם נורות ספייר בהתאם לאבזרי התאורה שלך, פנס (או פנס ראש) ולכבוד החורף לקנות בכמה פרוטות פנס חרום אחד או שניים.

כדאי להחזיק גם סט קטן של כלי תפירה, מספריים קטנם וגדולים, סרטי מדידה וסרגלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כלים חשמליים בגלל נושא מתח הרשת, אלא אם אתה רוצה להתעסק עם מתאמים למיניהם. כלים המופעלים ישירולת מהרשת גם בגלל תדר הרשת השונה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי על קידוח כיון שאתה שוכר דירה, ובד"כ לא קודחים בקירות של דירה כזו.

מעל מקום - אם יש לך כלי, אין צורך לקנות נוסף. לא אוכל לייעץ לך בענייני מברגות, יש לי אחת שקיבלתי במתנה והיא לעו עובדת קשה מדי. אבל אני חייב לומר שיש לי גם איזו מברגה של SKIL שאין לי מושג מהיכן הגיעה, וגם היא משמשת אחותי לעבודות קלות מפעם לפעם שנים רבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק בחוזה שלך. בהחזרת הדירה עלולים לחייב אותך בתיקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא חובב DIY מושבע קנה כמה כלים בסיסים וזהו.

פטיש קטן, סט מפתחות אלן אינצ'י+מילימטר, מברג שטוח+פיליפס 3 או 4 מידות שונות, שוודי קטן, פלייר פטנט, פלייר אף ארוך וקטר. סט מפתחות פתוחים המתאימים לברזים או רק מידות נפוצות.

בהמשך לאט לאט קנה כלי נוספים המתאימים לתיקונים בבית.

בוקסות וראצ'טים כמעט ואין להם שימוש בבית.

* תמיד אבל תמיד יחסר לך הכלי הנכון ברגע שתרצה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית כמה כלים שקניתי במסגרת ערכות. בסופו של דבר אני עושה שימש במה שצברתי עם השנים כאשר קניתי כל פעם לפי הצורך או באיזה מבצעים בהום סנטר.

סה"כ תוכל לסגור את הפינה הראשונית בפחות מהתקציב של, ובהמשך להשלים לפי הצורך.

מה שכן - קנה לך ארגז טוב כיוון שאחרת הכלים יתחילו תטייל בבית ולא תמצא אותם דווקא ברגע הקריטי.

ועוד דבר - לגבי חומרים מתכלים כדאי שיהיו לך כמה פריטים כמו חלקי חילוף לברזים (פשוטים, לא מיקסים למיניהם שחלקי החילוף שלהם יקרים), צירים למושב האסלה ופריטים כאלה שצריך אותם דווקא בשבת בבוקר. תעבור באגף הפרזול בהום סנטר ותראה מה אתה צריך. מדובר בפריטים שעולים שקלים בודדים ו"טוב שיהיה בבית".

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקר מדי, נניח בתקציב של 500-600 ש"ח.

הערכה תשמש אותי בבית, כך שלא חשוב במיוחד שהיא תהיה ניידת.

החל ממברגים, וכלה במפתחות אלן, שוודי, פטישים וכד'.

ההגדרה של "תיקונים לבית" היא מאד מאד כללית...

תן קפיצה לחנות כלים הקרובה למקום מגוריך (בחיפה יש לך את שזר\בורג המפרץ למשל, השניים החביבים עליי) ותוכל לראות אופציות שונות לכל כלי ואת הגודל וכמובן את המחירים.

הבסיסי ביותר- סט אלן באולר (הכי נוח ושימושי לדעתי), פלאייר אף ארוך, פלאייר רגיל, פלאייר אף מכופף, שוודי 10", סט מברגים שטוח ופיליפס, פטיש 500 גרם, סרגל 60 ס"מ קשיח (תתפלא כמה שימושים יהיו לו, קנה אחד טוב ולא זיבלון גמיש), פלס קטן ("טורפדו"), 2 גדלים שונים של שפכטל שטוח (צר ורחב, ממליץ על 50 ו-100 ממ) וקערה גמישה עבור תיקוני גבס, ולדעתי אתה מסודר עד שתיתקל במשהו שיצריך רכישת כלי ספציפי (ואז גם תדע מהו).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סוף לכמות הכלים הנדרשת במידה והבחור מתכוון לבצע גם שיפוצים בבית הכוללים טיח, צבע ושאר הדברים. לעבודות מסוג זה דרושים כלים נוספים כגון: מאלג’ לרובה, רולר, מברשות בגדלים שונים, אקדח לסיליקון ועוד...

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק בחוזה שלך. בהחזרת הדירה עלולים לחייב אותך בתיקונים.

מקובל שאפשר לקדוח מה שרוצים, ובסוף השכירות מחזירים את הקירות למצב שהיו, כלומר סותמים חורים וצובעים. קדחתי עשרות חורים בדירות שכורות, זה כל כך מובן מאליו שזה צורך הכרחי שאין מה לדון בזה. קודחים ומתקנים בסוף.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבודה מזדמנת לא צריך יותר ממה שיש בלינק.

סט כלים תקציבי של דקו.

https://deko.aliexpress.com/store/group/Hand-Tool-Sets/1854241_505774066.html?spm=a2g0o.store_home.pcShopHead_6048901.1_3_0

עם הזמן והצורך תשדרג כלים באופן עצמאי.

תבחר משלוח מישראל, מגיע מהמחסן שלהם בקפריסין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי , סט כלים לבית זה משהו שנבנה לאט לאט, כל פעם קצת, בהתאם ליכולות של כל אחד.

הרי כל אחד יודע מה הוא יודע לעשות, ומה לא.

לא נראה לי נכון לרוץ לחנות כלי עבודה ולהשכיב כמה מאות שקלים או יותר, בפעם אחת.

מסכים עם ספריאל לגבי המתכלים ו"פריטים הקטנים". לי יש חוק, שמהדברים האלה אני תמיד קונה בזוגות/ שלשות. קטן, זול, ותמיד טוב שיש ספייר.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...