Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשבה ראשונית לגבי תיבת פיברגלס לסאב

Orku_1991
שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים שבת שלום :)

אפתח ברשימת הציוד הקיים כדי להקל על ההסבר של הפוסט:

רדיו דיסק: פיונר avh-z7150

פרוססור: audison Bit Ten

מגבר מונו בלוק: lightning audio s4.1000.1d

מגבר 4 ערוצים: hertz hdp4

קומפוננט קדמי: audison voce

קומפוננט אחורי: morel virtus

סאב כפול: focal p30f בתיבה פתוחה

כבילה: קיט 0 גייג' עם monster rca

פיוז: 150a

איטומים: אין.

הרכב: יונדאי I30 שנת 2010.

הפרוססור מכוון לשתי מפות, האחת ל SPL השניה ל SQ, בגלל שאין איטומים ברכב ההבדלים בין המפות הם לא שמים וארץ אבל כן מורגשים, באופן אישי ברוב הזמן אני שומע SPL.

אז אחרי ההקדמה - מה בעצם אני רוצה לעשות? חשבתי להוציא את הסאב מהבגאז' ולפצל אותו מתיבה אחת לשתי תיבות פיברגלס שיהיו מותקנות או בדיפונים של הדלתות מקדימה (במקרה הזה אני אצטרך כמובן להחליף את הסאבים מ 12 אינץ' ל 10 אינץ' בגלל משקל, גודל ועומס על הדלתות) או לחלופין למצוא פינה כלשהי (אולי ליד הרגליים מתחת לתא הכפפות בצד של הנוסע ובצד של הנהג זה יהיה בפינה השמאלית ולדאוג שזה לא יפריע במהלך הנסיעה לא לנהג ולא לנוסע) או אם יש לכם הצעה אחרת אני פתוח לשמוע, השאלה מה דעתכם הכללית בנושא ואם ראיתם/שמעתם פעם מישהו שהתקין בצורה כזו ברכב, המטרה לשמור על עוצמות הבאסים, לפנות מקום מהבגאז' ותוך כדי זה לגרום לבאס להשמע מתוך קדמת הרכב ולא מהבגאז'.

שוב אני מדגיש - זו מחשבה ראשונית בלבד, יכול להיות שאני טועה לחלוטין ואז פרוייקט כזה ירד מהפרק אבל כך או כך אמרתי שכדאי לפתוח את הנושא ולראות מה אנשים חושבים על זה, אם זה מהלך הגיוני וחכם או שהכיוון שגוי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון בדלתות זה לא רעיון טוב, הכל רועד שם,

ליד הרגליים מקדימה יש הרבה אנשים שעושים את זה.

מוסיפים סאבוופר קטן בשתי הצדדים בדרך כלל 8 אינץ׳, אבל זה תמיד יבוא על חשבון הנוחות ברגליים.

האופציה הכי טובה זה לפי דעתי שתי סאבים קטנים עם בניות מתחת למושבים.

ברגע שהסאב מתחת למושג זה הרגשה אחרת אתה נהנה מכל התדרים הנמוכים,

בדר״כ זה בא במכוניות ספורט עם גג נפתח שיש להם סאב חלש מתחת למושב אבל זה עדיין כיף לא נורמלי.

בהצלחה.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עם 8 אינץ' אני לא אוכל להסתדר, בתור אחד שנהנה מבאסים חזקים שמשתלטים על הרכב המינימום שאוכל לרדת אליו זה 10 אינץ' של חברת רוקפורד אחרי שיצא לי לשמוע באוזניים שלי את ה T1 שלהם בתיבה אטומה - זו האופציה האידיאלית מבחינתי, גם לשמור על עוצמה וגם על דיוק בגודל יחסית קטן.

הרעיון של מתחת למושב בעייתי בגלל שהפרוססור מותקן מתחת למושב הנוסע ולא ארצה שסאב אחד יהיה מתחת למושב הנהג ואחד בפינת הרכב ברגליי הנוסע, השאלה עד כמה תיבת פיברגלס לסאב בגודל 10 אינץ' באמת תפריע ברגליים לנהג ולנוסע, לצערי אני לא מצליח למצוא תמונות ברשת של התקנה מהסוג הזה (אפילו מחו"ל, רק כדי לקבל פרספקטיבה לאן אני נכנס).

איך זה ישתלב מבחינת סאונד? ההגיון אומר שסיטואציה כזו אמורה לתקן את הפרשי הזמן שלוקח לבאס להגיע מהבגאז' לקדמת הרכב אף על פי שהרכב האצ'בק ובין הבגאז' לתא הנוסעים אין הפרדה מלבד מגש עדין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מצחיק אותי, בוא תשמע את ה-8 אינץ שיש לי באוטו מפלצת, אנשים לא מאמינים שזה סאב כזה קטן.

ואני עובד איתו על 30-50% עוצמה גג יכול לסחוט ממנו עוד הרבה.

יש סאבים קטנים מצויינים.

תרד מהאופציה של תיבת 10 אינץ מקדימה, לא יכול לקרות אין מקום.

יש לך אופציה להעביר את המגברים מהפרוססור לאחורה ואז להוסיף שתי סאבים מתחת למושב או 2 סאבים 8 shallow mount ברגליים מקדימה אבל גם זה לא בטוח שיש מקום.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kalmangar לא באתי ממקום מזלזל, אבל כמו שציינתי בהתחלה אני שומע בעיקר SPL ומודע לזה שאני שומע "כמו חוראני" אם נרד למילים לא יפות ולכן בעצם אמרתי שלקחת סאב 8 אינץ' יכול להוות סיכון, אבל לקחתי את ההצעה שלך ואני אחשוב על הסאב של JL, אני מודה שלא חשבתי עליהם ויש להם סאבים מעולים (בעיקר לקולנוע ביתי ד"א).

בהצעה שלך להעביר את הפרוססור אחורה - יש בזה משהו, אבל אני מודה שלא רוצה להכנס להתעסקות הזו שוב. אני אחשוב על הדברים...במידה ויהיו עידכונים מעניינים אשוב לעדכן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאתה מזלזל, פשוט רציתי להסביר לך שיש סאבים 8 אינץ מאוד קטנים(גם דקים) שמוציאים 300rms ויורדים יפה נמוך,

וכן התכוונתי בעיקר לjl audio של בתחום הסאבים הקטנים והדקים הם הכי טובים.

לפי דעתי יש להם אפילו אחד 10 אינץ דק מאוד שנותן 400rms.

תבדוק את האופציות אבל לי היה סאב מקדימה בגלל זה אני ממליץ לך מתחת למושב.

אני פשוט השארתי סאב מקדימה על חשבון הנוחות של הנוסע מקדימה עם תיבה פיצית, כמעט לא פגע בנוחות אבל לא היה שווה את זה כי עם כיווני זמן נכונים אין כל כל הבדל בין סאב מאחורה למקדימה, בגלל זה ממליץ בחום על סאב מתחת למושב.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

אם יש לך פרוססור, הדבר הראשון זה לבצע תיקון זמנים שהבאסים ישתלבו עם הסט הקידמי.

בעיה של נפח בתא המטען זה סיפור אחר, יש המון פרויקטים של בניות שמנצלות נפח בתא המטען בדיוק בגלל הנושא הזה.

עד היום ראיתי בעיקר התקנה אחת של סאב *בודד* במקום תא הכפפות, אבל זה יותר לכיוון sq.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיית כיוונים ברכב וגם לא בעיית זמנים, הפרוססור כוון וכמובן נעשו גם תיקוני זמן לסאב ולשאר הרמקולים ברכב. חלק גדול מהרעיון שלי נובע כדי *לדלג* על הפלסטיק הרועדת בבגאז, עכשיו תגידו לי "איטומים!!" ואתם צודקים! אבל לצערי שמתי לב לאחרונה שקצב החלפת הרכבים אצלי מזעזע (זה לא נעשה מבחירה) וזה גם ככה קשה לבצע פירוק והרכבה מחדש בין רכב לרכב ולהתחיל כל פעם כיוונים מ 0, הרעיון הוא להשאיר את הרכב כמו שהוא ופשוט לדלג על הבגאז', אבל כרגע לא נראה לעיין פיתרון כלשהי אז אני אמשיך להנות ממה שיש, ברגע שאני ממש אתעצבן על הקירקושים בבגאז' - אני פשוט אוריד את הפלסטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...