Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני מבחן - ניסאן מיקרה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העניין שבמציאות לדעתי רוב הנהגים יבלמו ולא יבצעו את התימרון ללא בלימה כמו במבחן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אין פה ענין של בחירה, מדובר במצבים בהם תבחין במכשול מאוחר מדי והתגובה היא כמעט אינסטיקטיבית וכרוכה בביצוע סטיה חדה בכדי להמנע מפגיעה בו. ביכולת להשתלט על הרכב ולצאת מתמרון כזה בשלום כרוכים גם כישוריך כנהג וגם יכולותיו של הרכב לשמור על יציבות כיוונית במהלך תמרון חריף במהירות גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב שסטיה ובלימה היו באות די ביחד.

כמו כן, הרכב לא התהפך או עף מהמסלול.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא התהפך ככה שאין פה אלוהים ישמור.

אני מתאר לעצמי איך הספייס סטאר הייתה מתנהגת פה במבחן..

אם הייתי נתקל במכשול הדבר הראשון שהייתי עושה זה לבלום ולא לעבור את המכשול בסנגון קרלוס סאינס.

כשאני רוכש רכב אני נותן דגש ל euroncap.

Sent from my iPad using Tapatalk

הנה משהו שאני עברתי ממש לא מזמן.

ברגע האמת, לא תמיד יש לך את הלוקסוס לבחון, להתלבט ואז להחליט אם בלימה ו/או תרגיל התחמקות.

המיקרה מהסירטון (של הספרדים, לא שלי), בידיים פחות מיומנות היתה מסיימת כנראה על הגג.

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהוא בלם ( תגובה ראשונית שנהג יעשה לדעתי) יחד עם סטיית הגה, אחרת היה נכנס בעמוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה שנים אתה נוהג ומקווה שלא חווית פגישה כזו עם מכשולים במהירות גבוהה שמחייבת סטיה, אבל ושוב אין כאן ענין לבחירה מושכלת אלא פעולת הגה חדה על גבול האינסטיקט, בלימה לרוב אינה כלל חלק מהתהליך ובכל מקרה אין לכך רלבנטיות לענין יכולותיו הדינמיות של הרכב. לענין הקביעה שהרכב לא התהפך או עף מהמסלול, זה מובן מאליו שכן במבחן הזה המהירות מבוקרת ומוגבלת בהתאם ליכולות הרכב והדבר מובן מאליו. אין לעורכי המבחן הזה ענין להפוך מכוניות או להעיפן מהמסלול, אבל רכב שבמהירות נמוכה יחסית מגיע למגבלות האחיזה, הוא הרכב שקרוב לודאי יעוף מהכביש או יתהפך במהירות גבוהה יותר. מבחנים כאלו נועדו להשוואה בין מגבלות האחיזה ושמירת הכיוון של כלי רכב שונים בתמרון חריף, לא להראות מתי האוטו מתהפך או עף מהכביש, קצת מיותר להסביר את המובן מאליו הזה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בלימה היא כן חלק חשוב כמו שניתן לראות מהסירטון, סטיית הגה לא הייתה עוזרת הרבה.

אישית בלימה וסטיית הגה זה הדבר הראשון שעשיתי ולא נסיעה ללא בלימה תוך כדי התחמקות ממכשול.

בכביש מהיר במהירות 100 ויותר אי אפשר לדעת איך שאר הרכבים יתנהגו, במבחן הם בודקים רכבים במהירות 75 קמ״ש.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בלימה היא כן חלק חשוב כמו שניתן לראות מהסירטון, סטיית הגה לא הייתה עוזרת הרבה.

תוכל להסביר, כי נראה לי שלא הבנתי את מה שהתכוונת אליו.

ללא התמרון (האינסטינקטיבי), במקרה הכי טוב הייתי מעלה את התגובה הזו מהשיקום בבית לוינשטיין

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרנת ובלמת כמו שאני הייתי עושה ולדעתי נהגים רבים.

אבל במבחן הם לא בולמים- לדעתי פחות משקף את המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההשוואה של חלק מהמגיבים פה לדור הקודם של המיקרה.

כאחד שראה את הדור החדש מדובר ברכב אחר לגמרי ואין שום סיכוי שנראה אותו במבצעי סוף שנה ב55,000 שח.

הדגם החדש יותר מרווח, בנוי משמעותית טוב יותר, עם מנוע 1000 טורבו שאמור להיות חזק וחסכוני.

נתקלתי פה בפורום שמישהו כתב שהעניין של החלונות חשמל הוא זמני ואמור להיפטר בנגלות הבאות.

יוליאן, אהבתי את הסקירה כתבת יפה. עדיין לא נהגתי, לפחות מהנתונים וחיצונית נראה רכב מעניין.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שיהיה פיתרון איכותי יותר.

אם כי בתכלס? זה לא היה מהווה דיל ברייקר במידה והרכב טוב בשבילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית בלימה וסטיית הגה זה הדבר הראשון שעשיתי ולא נסיעה ללא בלימה תוך כדי התחמקות ממכשול.

בכביש מהיר במהירות 100 ויותר אי אפשר לדעת איך שאר הרכבים יתנהגו, במבחן הם בודקים רכבים במהירות 75 קמ״ש.

1. הדרך להתמודד עם מכשול פתאומי שמתגלה מאוחר מדי לבלימה אפקטיבית, היא תמרון וסטיה בנסיון להתחמק מפגיעה בו, בלימה אינה רלבנטית במרחק של מטרים בודדים, ודאי כך במהירות גבוהה.

2. לפי התזה שלך המבחנים האלו למעשה מיותרים, כי לא מעורבת בהם בלימה בצד התמרון.

3. ומבלי קשר לאמור לעיל, המבחנים הללו גם ואולי בעיקר מגלים את יכולות אחיזת הכביש והיציבות הכיוונית וטוב יותר מכל סקירה ותחושה סובייקטיבית של אדם ספציפי שמערבת בגיבושה פרמטרים רבים אחרים שעיקר ייחודם בשונות בין נהג אחד למשנהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- מניח שיש מקרים ויש מקרים, אם כי לי קשה לחשוב על מקרה ללא בלימה. אבל אם חבר פורום YNV היה מנסה לבצע סטיה ואחריה סטיה חזרה לכביש ללא בלימה, רוב הסיכויים שהוא היה מתנגש בעמוד בעוצמה וזה מקרה מציאותי שיכול לקרות לכול אחד. במציאות תנאי הכביש הם ללא קונוסים מסודרים ללא תנועת רכבים או עמודים.

2- אישית חושב מבחני ריסוק חשובים יותר, אם כי רכב שהיה עף מהמסלול או מתהפך היה גורם לנורה אדומה.

3- אכן המבחנים הללו מראים כיצד הרכבים מתנהגים, כאשר אני בוחן רכב איני מבצע מבחן כזה, אלא נהיגה דינמית כמו שאר כתבי הרכב שאני רואה או קורא את המבחנים שלהם. זה גם נותן תחושה איזה רכב יציב יותר ואיזה פחות.

אם כי המיקרה לגמרי נותנת תחושת ביטחון בכבישים מפותלים ולא הייתי קורא לרכב מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...