Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי רכישת רכב חדש או יד שנייה

bar333
שימו לב! השרשור הזה בן 1568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

חדש בפורום ומתנצל אם כבר שאלו בעבר שאלה כזאת..

העניין הוא כזה -

יש לנו במשפחה 2 סיאט לאון שנת 2017 - רכבים שרכשנו מהייבואן - כלומר יד ראשונה שלנו - שלי ושלא אישתי.

מבחינה היסטורית, בוא ניקח את 10 השנים האחרונות - תמיד דגלתי ברכישת רכב חדש מהסיבה שרכב חדש לא יעשה לי בעיות מכאניות ולא אצטרך לבלות במוסך...מה שהתברר כנכון, מצד שני ירידת הערך היא מטורפת בעיקר בשנים האחרונות.

הלאון עלתה 110 - ועכשיו לאחר שנתיים וחצי בערך - שווה לפי לוי יצחק - 68 - לכשארצה למכור - מה שאני עושה בדרך כלל זה טרייד אין מול היבואן - אולי תהיה שווה 50. כלומר איבדה חצי מהערך שלה ב3 שנים.

מצד שני אם אחכה ולא אמכור - אז לאחר 5-6 שנים תהיה שווה עוד פחות ואז אולי יתחילו בעיות וביקורים במוסך.

מן הסתם אם ארצה לקנות רכב חדש לאחר 5-6 שנים אצטרך להשלים יותר מאשר אם אקנה לאחר 3 שנים.

כך או כך - רכב חדש או רכב יש שנייה - באיזשהו שלב אצטרך להוציא כמו עשרות אלפי שקלים אם לא הרבה יותר.

כרגע אני משלם על הרכבים עם הלוואות יחסית קטנת - 30-40 אלף על כל רכב.

בקיצור מבולבל.

אשמח לדעתכם בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי אבל הצעד שלך ממש לא מתברר כנכון.

אתה בעצמך ראית שהפסדת כ50 אלף ש״ח רק ב3 שנים באחרונות ואם אתה טוען שאתה עושה כך ב10 שנים האחרונות אז הפסדת 150 אלף ש״ח על כל רכב.

אתה צריך לקנות ריינג׳ רובר 2004 עם 200 אלף ק״מ כדי לבזבז סכום כזה על תיקונים ותקלות

העצה שלי היא לקנות רכב בן 3 שספג את רוב הירידת ערך, עדיין יחשב כאמין ואולי אף באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מבולבל. זו שאלה או תשובה? ואם זו שאלה, אז מה השאלה בדיוק?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי אבל הצעד שלך ממש לא מתברר כנכון.

אתה בעצמך ראית שהפסדת כ50 אלף ש״ח רק ב3 שנים באחרונות ואם אתה טוען שאתה עושה כך ב10 שנים האחרונות אז הפסדת 150 אלף ש״ח על כל רכב.

אתה צריך לקנות ריינג׳ רובר 2004 עם 200 אלף ק״מ כדי לבזבז סכום כזה על תיקונים ותקלות

העצה שלי היא לקנות רכב בן 3 שספג את רוב הירידת ערך, עדיין יחשב כאמין ואולי אף באחריות.

+1

מבחינה כלכלית כך מומלץ לנהוג. לרכוש רכב בין 3-4 ולהחליפו כל 3 שנים. כך אתה מקבל רכב שעדיין נהנה מאמינות (יחסית) ומרגיש די חדיש אבל מצליח שלא לספוג את ירידת הערך העצומה של השנים הראשונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...