Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רק אחת מצלחות הבילום האחוריות

shimshia
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צלחות למגאן 2 ?!

בוא אלי למוסך לך לערימה של הברזל וקח כמה צלחות משומשות שתרצה.

מכאן תסיק כמה חדשות מוחלפות, ואם תרצה בטח ובוודאי שיש לנו חדשות מקוריות ותחליפיות לבקשתך.

כל שצריך לעשות הוא להתקין על הצלחות חדשות מייסבים(חדש או להעביר את הישנים באם תקינים) ואת הטבעת המגנטית של ה abs.

הטבעת abs היא נמכרת רק עם צלחות מקוריות ביחד לכן העלות גבוהה, מפירוק מה שאתה מקסימום תצטרך זה הטבעת abs אם שלך פגומה. מייסב לא עולה הרבה ואם תחליט לחסוך אז לא אגיד מילה אם תרכיב משומש תקין.

אבל להגיד שאין צלחות של מגאן 2 זה כבר מוגזם.

ודבר אחרון חובה להחליף אומים למייסבים האחוריים בחדשים בלבד! מדובר באומים עם אבטחה חד פעמית ומי שלא מחליף מסתכן מאוד.

קודם כל תודה רבה על ההזמנה. איפה אתם נמצאים כי אני צפוני.

בכל מקרה אבדוק גם את האופציה של הרכבת הצלחת השנייה מפירוק עם הabs המקורי מאותו רכב שלקחתי את הראשונה. עליי לציין, שלמרות שה abs חזר להיות תקין אחרי ההחלפה יש לי התחושה שהמוסך הקודם דפק ועיוות גם את הצלחת השנייה והטבעת abs שעדיין נמצאים על הרכב, כי יש לי מידי פעם חריקות חזקות בבלימה לפני עצירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקיצור אם אני מבין נכון.. אז מה שהיה דפוק אצלו ברכב זה המיסב והטבעת של ה ABS בצד אחד.

המקורי היה יקר, אז הבחור הביא מפירוק צלחת קומפלט , כולל מיסב וכולל הטבעת ABS שהייתה דפוקה אצלו.

לדעתי אתה יכול לנסוע לשלום .. עד החלפת הרפידות הבאות,

בפעם הבאה תחליף במוסך שיודע להעביר את המיסבים והטבעות ABS בלי להרוס אותם

ותחליף 2 צלחות (לא מקוריות).

תיאור פחות או יותר די מדוייק.

כפי שאמרתי המוסך הקודם (זה קרה לפני 5 חודשים) פגע קשות בצלחות והטבעות הabs, על ידי דפיקות פטיש ארוכות כשהרכיב מייסבים חדשים (הגעתי אליו בגלל מייסבים אחוריים מרעישים). מערכת הבילום התחילה אט אט מאז לעשות לי יותר ויותר בעיות ככל שחלף הזמן וכפי שאתם רואים אני עדיין עסוק בתיקון הנזקים. אצל המוסך הזה ביקר השבוע נציג של משרד התחבורה עקב תלונה רשמית שלי על אותה עבודה. על התלונה והטיפול בה אספר בפוסט נפרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תקין, צלחות בילום וחלקי בלמים בכלל, חיייבים להיות זהים בין הצדדים.

לא צריך להיחלץ ולהזמין גרר, אבל תתארגן בהקדם על החלפת הצלחת בצד שני לצלחת בילום מסוג זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי דופק על צלחות כדי להרכיב ולפרק מייסבים? יש כלים יעודיים לכך כמו פרס הידראולי שלא ייגרם שום נזק לצלחת או לנאבה. חשוב שברגע שמאבחנים שמייסב כלשהו דפוק או חלק ממנו שדורש חילוץ המיסב שיהיה במקום פרס יעודי. אם אין אז פשוט לא לתת למוסך לעשות את החילוץ בדרך הפרימיטיבית והפטישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה לעבוד עם פטיש ודורן כדי להחליף מסיבים לגלגלים (או בכל מקום אחר), לא בכל מקום זה אפשרי וצריך לדעת כמובן מה עושים ואיפה דופקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הנה מקום שחושב שהוא יודע איפה הוא דופק והופ..מעקם צלחת במיקרה הטוב או דופק נאבה במיקרה הפחות טוב..למה להיסתכן? אני אישית מוריד את המיכלול שאליו צמוד המייסב וניגש לביצוע הפרדה בפרס...וזה גם לא בושה לבקש מכל מוסך שנקלע למצב שכזה פשוט לא לדפוק גם אם הוא חושב שלא ייקרה כלום אלא להשתמש בכלים יעודיים. מוסך שרואה מה הלקוח מבין מההרחשות יכבד את הבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה קרה שם, לא ראיתי או בחנתי את החלק הפגום. גם אתה לא.

בכל מקרה לדפוק עם פטיש להסרת מיסבים זה לגמרי עבודת מכונאות קלאסית, שאתה מחוסר ידע ותעמולת אנטי מוסכים, מוכר לנו עכשיו שזה פסול קטגורית .

אגב, גם עם מכבש (פרס) אפשר לעשות נזקים, אם לא עובדים בצורה מקצועית ונכונה ואיפה שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא אנטי מוסכים אלא אתה יותר אנטי אני ואתה יכול קצת לגגל בשירשורים אפילו אחרונים על כמה המלצות על מוסכים אני נותן במיוחד מומלצי הפורום אבל זה לא הדיון. סהכ באתי להעיר את עיני הלקוח מהצד האישי שלי מי שכייף לו לראות ולחוות שדופקים לו על מיכלולים ברכב עם פטיש שיש אופציות הגיוניות יותר וכלים יעודיים יותר אז בכייף, עניין שלו. מי שרואה בזה כהערה כן בונה אז מה טוב. בחיי כבר הספקתי להגיד במקומות "תרגע עם הפטיש יש חולץ תפוחים" והופ...כניראה שהחולץ שיכנע ולא הפטיש..ולא ניגרם נזק שאולי יכל להיגרם. לפטיש יש הרבה חלופות רק מתעצלים להשתמש בהם או שלא דואגים שהם יהיו במלאי וחבל..אבל זו רק דעתי, ואתה לא חייב לקבל זאת אבל לקחת את לכיוון של אנטי מוסכים זה ממש לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר היה נפוץ יותר להשתמש בזוג מייסבים קוניים קטנים בכל צד בסרן, וכדי להחליף את המייסבים היה צריך לחלוץ את הקסוות שלהם בעזרת פטיש ודורן כמו שדניאל אמר קודם.

ברנו מגאן 2 מדובר במייסב גלילי ארוך יחסית וכדי לחלוץ/להרכיב זה עם פרס, דפיקות פטיש יגרמו נזק למייסב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היום מיסבים קוניים זה נפוץ, פשוט פחות ברכב הפרטי.

מיסב גליל אפשר לחלוץ בכל מיני שיטות, גם עם פטיש וצריך פשוט לדעת איך לבצע זאת ויש כמובן מקומות שפרס זה השיטה היותר טובה או היחידה שלא תגרום לנזק.

פה המקרה זה לא נזק למיסב, אלא משהו אחר שלא ממש ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל היום אחרי חצי שנה של בעיות מהעבודה הזאת הכל די ברור, הנזק היה למיסבים, לצלחות ולטבעות abs. לכל המכלול.

עליי לציין, שהמוסך שביצע את הנזק אומנם מוסך קטן, אך טוען להתמחות בצרפתיות ומטפל בהרבה מהן.

כשהמוסך העכשווי סובב את הצלחת הפגועה, ישר שמעו רעש מהמיסב (החדש שהקודמים שמו).

אני מבין את הרצון לתת צ'אנס מסויים למוסך (לא בציניות), תאמין לי גם אני פועל כך. בעבודה הזו סמכתי על המכונאים וישבתי לי בחדר ההמתנה וחיכיתי. מה שהוציא אותי משם מספר פעמים, היו דפיקות הפטיש שנמשכו דקות ארוכות, בהפסקות, מפני שהם לא הצליחו לחלץ את המייסבים. שאלתי אותם אם זה לא עושה נזק והם אמרו שככה צריך לעשות והכל בסדר. הרגיש לי שהדפיקות לא נעשו ברגיעה ובתשומת לב יתרה, אחד מהם היה מאוד עצבני כשזה לא הלך, אבל המשיך עוד לדפוק לאחר מכן.

בשורה תחתונה, הגעתי בשעה 9 למוסך לעבודה של שעתיים גג ויצאתי בשעה 3 אחה"צ. כאשר הצלחות והגלגלים ירדו ועלו מהאוטו פעמיים במשך הזמן הזה, והאוטו התחבר למחשב 3 פעמים ארוכות לניקוי התקלות שנוצרו.

יכול להיות שניתן במצבים מסויימים להשתמש בפטיש לחלוץ מייסבים בצורה מקצועית, קטונתי מלהגיד אני לא בעל מקצוע, יחד עם זאת במקרה הזה התוצאה למערכת הבילום היתה קשה.

בפוסט בעניין שפרסמתי, אפשר לקרוא בשלבים, על הסאגה במוסך.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?682373-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%A9%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A4%D7%92%D7%A2-%D7%9B%D7%A0%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-abs

גם הפנייה הרשמית שלי למשרד התחבורה בעניין, הייתה אחרי מחשבה ארוכה ומספר חודשים לאחר ביצוע העבודה כשעשיתי 1+1 והבנתי שמה שהלך שם היתה רשלנות לשמה. הכסף והזמן שביזבזתי אחר כך לתיקון התקלה פחות עניינו אותי, אלא יותר שהמוסך הזה לא יחזור על רשלנותו ללקוחות הבאים.

המעניין היה שהבודק של משרד התחבורה שהגיע למוסך, כן מצא שם מכבש "פרס", יחד עם זאת בעלי המוסך שזכר את העבודה הזאת, לא ידע לתת הסבר מספק של מה הלך שם עם דפיקות הפטיש הארוכות וכל הזמן שינה גירסאות.

לגבי סיום העניין שלי מול המוסך, נציג משרד התחבורה הציע לי שתי אופציות, או להביא להם את הצלחת שירדה מהרכב להמשך בדיקה, או להגיע עם המוסך להסדר כספי שיכסה לי את הנזק שנעשה ולבטל את התלונה נגדו.

החלטתי להסתפק בבדיקה של המשרד במקום ובהלם שבעל המוסך חווה בבדיקה הזו (הוא היה נסער בשיחת טלפון איתי), והצעתי לבעל המוסך שיפצה אותי בסכום סמלי יחסית על מה ששילמתי לתיקון הנזקים (ויתרתי על פיצוי לזמן שבזבזבתי לניטור התקלות ועוגמת הנפש שחוויתי)

לאחר שבעל המוסך הסכים מייד לפצות, משכתי את התלונה.

שורה תחתונה ואולי הכי חשובה, אני מקווה שהמוסך ייקח את עצמו בידיים בעבודות הדומות הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שנגרם נזק בגלל עבודת המוסך להחלפת מיסבים.

לא ברור מהו בדיוק הנזק (הרי קרה שם משהו עם המיסב שאותו החליפו שלא יצא ממקומו) ואם באמת בעבודת חילוץ עם מכבש זה היה נמנע.

היה יותר טוב עם תעדכן את הסיפור שלך בשרשור שפתחת עם המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...