Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת אחזקה מבקשת תשלום מיוחד, מי אחראי לתשלום?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

שוכר א' גר בדירה 8 מתוך 12 חודשים בשנה (שלושה רבעים משנה).

שוכר ב' גר בדירה 4/12 חודשים (רבע שנה).

חברת אחזקה של הבניין מבקשת תשלום מיוחד, שחרג מדמי ועד הבית, עבור 4 קריאות מיוחדות במהלך אותה שנה קלנדרית.

3 מתוכן התרחשו בשלושת רבעי השנה שבה התגורר שוכר א'.

אחת התחרשה ברבע השנה במהלכה גר שוכר ב'.

מי אמור לשלם את המחיר?

1. האם הדבר ההוגן לחלק 3/4 שוכר א' ורבע שוכר ב'?

2. האם שוכר ב' אחראי לשלם הכל משום שהוא השוכר הנוכחי?

האם ההיגיון (אופציה 1) מגובה בחוק?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, אופציה ג', שנראית לי לא הגיונית: בעל הדירה. חברת האחזקה קראה במכתב לבעלי הדירות ושמו מצורף שם. אולי זה סתם ניסוח קלוקל?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קריאות מיוחדות? אם מדובר בתיקונים האחריות היא על בעל הדירה ולא על השוכר.
תודה. זה המכתב:

00d6839c06d314aa4c599ed1aba922e7.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בתיקונים. גם כך זה לא בסדר שדמי הועד מכילים גם באפר עבור תיקונים, וגם את זה השוכרים לא אמורים לשלם. אבל בטח ובטח גביה מיוחדת עבור תיקונים חלה על בעל הדירה ולא על השוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירה שכורה תשלום מסי הועד אמורלהיות מוסדר בחוזה בין בעלה דירה לשוכר, כאשר מקובל שעל תחזוקה שוטפת משלם השוכר ועל שדרוגים שמעלים את ערך הדירה משלם הבעלים.

מהמכתב נראה שמדובר על תיקונים של מערכות קיימות, כך שפחות סביר שהעלות תיפול על בעל הדירה.

היות ומדובר על 4 קריאות שמתחלקו יפה גם לפי תקופת השכירות היחסית, נראה לי הגיוני שהעלות תתחלק באותה צורה.

העובדה שדרישת התשלום הגיעה אחרי ששוכר א׳ עזב עלולה לגרום לקושי בגביה ואז שוכר ב׳ יצטרך להחליט כמה הוא רוצה להלחם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה קובע החוזה בין בעלי הדירות לבין חברת האחזקה - פתיחת סתימת ביוב אינה פעולה חריגה. מקביל לחוזה אחזקת רכב שכן או לא כולל החלפת צמיגים או מצבר אחת לתקופה מסויימת.

צודק נמסיס - דמי הועד אמורים לכלול גם עודף מסויים לתיקון תקלות לא צפויות ללא צורך בגביה מיוחדת. כאשר גרתי ברב קומות (36 דירות) הועד החזיק יתרה של כ-100,000 ש"ח לצרכים כאלה, ובזכות השיטה לא היתה שום בעיה כאשר ביוב נסתם בשבת או היה צורך בתיקון חריג במערכת המים.

ודרך אגב - האם הרכוש המשותף מבוטח?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חוקי. על פי התיקון האחרון לחוק השכירות והשאילה תיקון נזק שלא נגרם על ידי השוכר חל על המשכיר.

ולפיכך כל התיקונים האלה צריכים להיות משולמים על ידי בעל הדירה. גם הגביה של רזרבה משוכר כדי לממן תיקונים היא עקרונית לא חוקית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה נמסיס וכולם.

תודה גם על התיקונים. 30 שעות ערות פוגעות בקוגניציה.

בגדול בעל הדירה ממש אחלה וכשיש בעיה הוא מטפל. אני פשוט לא יודע אם לפנות אליו או אל השוכר א'.

לא מאוד קריטי לי להילחם, כי הדירה לשביעות רצוני ומחירה זול משמעותית מהאזור, אך אולי גם לא יהיה צורך. רק רציתי לדעת למי לפנות ראשית ואיפה עומד החוק.

החוזה הוא חוזה תל אביבי סטנדטרטי. תיקונים על בעל הדירה למעט מה שאינו בלאי סביר.

דמי ועד עליי.

מה קורה פה במקרה המוזר הזה אני לא יודע.

בעלי הדירות עובדים עם חברת האחזקה משום שאף אחד לא רוצה להיות ועד וכולם שוכרים בבניין. החברה עצמה די גרועה, אבל זה מה יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שאלה או נעלם או משהו בלתי ידוע. הוא צריך לשלם וזהו.

אם אתה משלם משמעותית פחות ממחיר השוק וחושש להרגיז את בעל הדירה בזוטות זה שיקול אחר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי שוכר/דייר משלם לחברת ניהול?

כל אחד מהם משלם ועד חודשי, התשלום החריג מהשוטף לחברת הניהול צריך לצאת מוועד הבית

*או שלא הוסבר/הבנתי את הסיטואציה כראוי

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. זה המכתב:

00d6839c06d314aa4c599ed1aba922e7.jpg

בנוסף לדברי בהודעה הקודמת (שנרשמה איכשהו ש tapatalk לא הציג לי תגובות לאשכול).

אני מחזיק גם בחברת ניהול מבנים ואני מכיר את התחום ולאחר קריאת המסמך הזה נשארתי דומה לשימי תבורי לא מעט זמן.

מי שילם 10000 שח עבור התיקונים במשך כל השנה ועכשיו הבניין חייב לו?

האמת ששמרתי את המסמך ואני הולך להתדיין עליו, לנסות להנדס איך הדברים מתנהלים בכוכב הזה שהדפיסו אותו, אולי פה בכדור הארץ עושים משהו לא נכון [emoji3166]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חוקי. על פי התיקון האחרון לחוק השכירות והשאילה תיקון נזק שלא נגרם על ידי השוכר חל על המשכיר.

בדקתי את החוק, זה לא נכון. יש התייחסות מפורשת להסכם ולמה שמוגדר ״מקובל״. למיטב ידיעתי זהו התיקון האחרון מ-2017.

״חובת תיקון המושכר (תיקון מס' 1) תשע"ז-2017

7. (א) המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שלו המשמש את המושכר, כל דבר הגורם הפרעה של ממש לשימוש הרגיל במושכר או לשימוש בו על פי המוסכם בינו ובין השוכר (להלן – פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן, זולת פגם שהשוכר אחראי לו לפי חוק השומרים, תשכ"ז-1967, או שתיקונו, לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות, אינו חל על המשכיר.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...