Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חופשה בברלין לפני הכריסמס/חג המולד

שומאכר
שימו לב! השרשור הזה בן 1564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי חיפוש בפורום, קראתי המון בפורומים שונים וכתבות כאלו ואחרות.

ועדיין, אשמח לקבל המלצות מחברי הפורום שביקרו בעיר המעניינת הזאת:

אטרקציות עיקריות (בגדר חובה שאסור לפספס), אתרים, מקומות בילוי, מסעדות עם אוכל טעים, תחב"צ (האם כדאי כרטיס לכל התקופה או לא? מתכוון להגיע עם רכבת משדה התעופה שונפלד למלון - מגיע כ300 מטר מהמלון).

טס ב20 לחודש עד 23 (הבנתי שחג המולד חל ב24 ואז הכל נסגר).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי זה היינו הך - כך או כך לא אהיה שם כבר :-P

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסגירה - ברוב ארצות אירופה המערבית הסגירה היא בערב החג, כלומר משעות הערב של 24 בדצמבר.

לגבי התחב"צ - בדוק איזה כרטיס דרוש לך, עד כמה שאני זוכר שונפלד נמצא במעגל השלישי של התחב"צ, אבל ההפרש במחיר בין 2 ל-3 מעגלים לא גדול. מכל מקום, העיר הזו פרושה על מרחבים עצומים ולכן תסע הרבה מאד בתחב"צ. בתכנון עליך להתחשב בזמני הנסיעה, שיהיו ארוכים בגלל המרחקים הגדולים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לפני כמה שנים בנובמבר.

היינו במלון מול הסוני סנטר, איזור כיכר פוטסדאם. יש שם רחוב קטן שנקרא אלטה-פוטסדאם, שיש בו קניון נחמד. ברחוב הזה, בשעות הלילה היה שוק כריסמס נחמד מאוד. לא יודע איזה מזג אוויר יהיה לכם, אנחנו הסתובבנו שם בטמפ' קרובות לאפס, בלי גשם או שלג, והיה מלא אנשים, מלא דוכנים וממש כיף.

בכל מקרה, תכינו תוכניות למקרה שמזג אויר לא יאפשר להסתובב בחוץ. מוזיאונים, קניונים, בתי קפה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק סיימתי שם כמה ימים

היה קר היה קצת גשם היה קר אמרתי.

נגד קור לובשים עוד משהו.

יש מספר must

n

מוזיאון השואה היהודי מוזיאון של 2711 אבנים לא רחוק מהרייכסטאג מקום הבונקר של היטלר

מוזיאון הבריחה של אלה שברחו מהמזרח למערב ליד צ'ק פוסט צ'ארלי

מוזיאון פרגמון ולידו מיצג אור קולי מדהים על חיי העיר.

המון שווקי חג המולד , סתם להיזרק לאכול נקניקיה לשתות כוס בירה או יין חם.

מקום מיוחד שהוא קצת מחוץ למרכז העיר הוא רציף מספר 17 בגרונולד משם נשלחו יהודי ברלין מזרחה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להמשיך בקו של ישה, אבל זכרונות מביקור לפני הרבה זמןף

מוזיאון פרגמון נמצא על "אי המוזיאונים" וסמוך לו "בית הנשק", המוזיאון לתןלדות גרמניה וגם כנסיה גדולה. יש בסמוך שוק פשפשים.

אם אתה בענייני יהדות ויהודים אז המוזיאון היהודי ובית הכנסת הגדול באורניינבורגרשטראסה (שחזור חלקי של בית הכנסת שנהרס). מחוץ לעיר העיירה ואנזה עם בית ועידת ואנזה (וקשה לדבר על כך, אבל העירה הזו מדהימה, ממש ניגוד למה שהתרחש בה), וזה על קו הרכבת לפוטסדאם, לביקור בארמון. או בכיוון אחר ארומון שארלוטנבורג.

שייט על נהר השפרה על בקבוק בירה.

ביקור ברייכסטאג (לדעתי צריך לתאם מראש את הכניסה לכיפה).

מבני שבחקר בברלן לא מזמן עם חבורה צעירה הבנתי שיש מוזיאון מדע שאפשר לבלות בו ימים.

כעקרון העיר הזו מצריכה שבועיים ויותר. למלא 3-4 ימים אין כל קושי, ואתה צריך לתכנן היטב את המעברים בין האתרים כדי לבזבז כמה שפחות זמן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

כעיקרון המהות היא לא רק הזיקה ליהדות, זה מעולה מבחינתנו לבקר גם באתרים מעניינים שלא בהכרח קשורים ליהדות (כמו הרייכסטאג, הזמנו כרטיסי כניסה מראש לכיפה).

שוב תודה!

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר לטייל ו"לספוג" תרבות. אשמח אם תוסיף עוד אתרים נחמדים ומסעדות רלוונטיות, תודה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאמר ישה נכון, אבל המקום הראשון בברלין שהוא חובה מבחינתי הוא הclassic remise בWebestrasse.

כל פעם שמגיעים לשם רואים דברים חדשים.

הנה השירשור שהעליתי בפעם הראשונה שהייתי שם, כשהמקום עוד נקרא בשמו הקודם: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?194981-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-Meilenwerk-Berlin

אתר האינטרנט: http://www.remise.de/

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר לטייל ו"לספוג" תרבות. אשמח אם תוסיף עוד אתרים נחמדים ומסעדות רלוונטיות, תודה.

לא ענית למה ששאלתי.

לטייל אתה יכול לשוטט או לצאת מחוץ לעיר

או סתם להסתובב בtiergarten

תרבות, מה מעניין אותך? מועדונים ? מסיבות? תרבות בילוי? תרבות היסטורית? תרבות "תרבות" ?

מסעדות תיכנס ל tripadvisor, תלך לפי דירוג ומה שקרוב-טעים לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ידידה שתחזור בימים הקרובים מטיול כריסמס בברלין. אעדכן.

כחובב רכב, הייתי ממליץ לבקר בקלאסיק ראמיס ולא משנה באיזו תקופה של השנה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שנה שעברה (פעם שלישית שלנו בעיר המדהימה הזו) עם בת הזוג ושני חברים - היה כיף לאללה.

בגדול הסתבבנו ושתינו יין כל היום. והיה ממש כיף. מספר נקודות שממש אהבנו:

- סוכנות מרצדס ליד הנהר: היתה כולה באווירת חג. כל הרכבים היו פתוחים [גם AMG GT R] העברנו שם כמה שעות מהנות מאוד.

- מסיבה "סודית", שהיתה לא עמוסה בכלל EL VOLCAN - מוזיקה מגניבה ממש.

- טומי'ס בורגר ( Invalidenstraße 160, 10115 Berlin, Germany) - יש כמה שעונים לשם הזה.

- חומת ברלין זה MUST לדעתי, אבל אתה תמות מקור אז תתלבש כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועדון FKK טוב ולמי אכפת מה פתוח ומתי!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...