Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב 0 ק"מ - התייעצות

Moran.adler
שימו לב! השרשור הזה בן 1565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם.

לאחר ניסיון לא קל במכירת הרכב הפרטי שלנו וההתמודדות עם המחירים שמציאים לנו, שרחוקים להעיל ממחיר המחירון... אנחנו מתלבטים הרבה על הרכב הבא שלנו.

התעניינו בשלושה רכבים שמתאימים לרצונות ולצרכים שלנו- טויוטה קורולה הייבריד, טויוטה c-hr הייבריד והקיה נירו הייבריד.

אחרי חיפושים רבים באיזור המרכז והרבה בדיקות, הבנו שכולם יקרים לתקציב שלנו, חלקם אפילו יותר. אפילו גלשנו קצת לבדיקות באיזור חיפה וראשלצ. כל הבדיקות הובילו אותנו לעשות החלטה לא קלה, לבחור אחת מבין האופציות הבאות:

1. לקנות את הטויוטה קורולה הייבריד מיבואן מקביל. להירשם כבעלים ראשונים. הרכב הוא שנתון 2019. 0 ק"מ ולהוסיף לסכום שכנראה נקבל על הרכב שלנו עוד 70 אלף שקלים. אציין שזה הרכב בעדיפות השנייה שלנו אבל הראשון שמתקרב לתקציב המקורי.

2. לקנות את הקיה נירו ישירות מן היבואן. לעשות טרייד אין, לקבל קצת יותר על הרכב ממה שהציעו לנו בפרטי, ולהוסיף על רכב שנתון 2020 כ-90 אלף שקלים! לגירסא המאובזרת כמובן. אציין שזה הרכב בעדיפות הראשונה שלנו. כמובן שברמת תקציב זה יגרור אותנו לכך שבמהלך חמש שנים לפחות לא נוכל להחליף את הרכב, לפחות. גם התקציב יתפח משמעותית.

3. לקנות את הקיה נירו מאחת ממגרשי הליסינג למינהם בעלות של 12-13 אלף פחות מהיבואן. להירשם כיד שניה. 0 קמ כמובן. שנתון 2019. רמת איבזור הכי בסיס. ובעצם להוסיף כ-80 אלף למחיר מכירת הרכב בפרטי (הטרייד אין במקומות הללו לא משתלם בעליל). שוב, קפיצת מדרגה בתקציב וגם כאן התחייבות ל5 שנים להשארת הרכב אצלנו בגלל גודל ההלוואה.

4. טויוטה Chr אותו הסיפור כמו עם הנירו... אבל היא בעדיפות שלישית שלנו.

האם שווה להשקיע את עצמנו בתוך רכב ישר מהיבואן רק כדי להירשם יד ראשונה ולקבל איבזור מלא?

או האם עדיף להירשם יד 2 אם גם ככה הרכב יהיה בבעלותנו חמש שנים, אבל גם להתמודד עם רמת איבזור בסיס?

מה זה אומר ברמת ההיבט של ירידת ערך?!

או שעלינו לוותר ולרכוש את הבחירה השנייה שלנו וזהו?

אציין, רכב יד 2- לא בא בחשבון מסיבות רבות שלנו.

תודה מאוד לכל העונים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקיה נירו עבר לאחרונה מתיחת פנים. השאלה אם במגרשי הליסינג יש את הדגם החדש או את הישן. אם מדובר גם בחדש, אז אולי עדיף לקנות מהם כי תחסכו 10 א' ש"ח.

אם זה הדגם הישן, לא משתלם.

השיקול בין הקורולה לנירו זה טעם אישי נטו. שניהם רכבים טובים. השוני בעיקר במרכב, משפחתית 4 דלתות או ג'יפון.

ה CHR יותר צפופה עם תא מטען קטן, פחות תתאים כרכב משפחתי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נירו מהיבואן. בגרסת הליסינג אין מזגן מאחור וזה נורא מבחינתי. מן הסתם גם במכירה תקבלי יותר.

יש להם גם שאריות מהדגם הישן אז אולי מחירו יתקרב לדגם הליסינג ה"חדש".

קורולה סדאן לא נוחה למשפחה בגלל המרכב.

CHR זה רכב נהג ולנוסע הקדמי בלבד. קונים אותו רק לפוזה שאין לו כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מכונית טובה מאוד.

הייתי בוחר בה כי פער המחיר לא מוצדק.

בקש עליה לכביש בינואר ובדוק איזה מערכות בטיחות נותן היבואן המקביל.

אם כבר בדקת באפס קילומטר, יש דילים טובים על האיוניק.

איזה רכב אתה מנסה למכור ומה הסיבה שקשה להשיג עליו מחיר טוב?

קח בחשבון שעיסקה ללא טרייד אין תוזיל את מחיר הרכב החדש בכמה אלפים (נירו מהיבואן).

ככה שאולי שווה להפסיד קצת במכירה עצמאית ולהרוויח יותר בקניה ללא טרייד אין.

עריכה אחרונה על ידי markb205

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם קנינו מהמגרשים האחרים את הנירו ב10 אלף פחות ואנחנו בעצם נהיה יד 2 ומדובר ברמת איבזור בסיסי, האם זה לא משפיע על איבוד הערך במכירה בעוד 4-5 שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה סדאן הייבריד, בעדיפות שנייה שלנו נטו בגלל המחיר הזול יותר ל0 ק"מ שאפשר למצוא אותה גם בכל מקום. העדיפות הראשונה היא הנירו. אין ספק שרמות השדרוג בהחלט גם רצויות מבחינתנו... אבל מדובר על תוספת של 90 אלך שקלים למחיר שנקבל על הרכב הנוכחי שלנו... זה משמעותי. האם זה שנשקיע את כל כספנו ובעצם נסגור עצמנו על הרכב הזה לחמש שנים הבאות, לא ישפיע על מחיר המכירה אחר כך? הרי אומרים שלא שווה לקנות רכב חדש מהחברה רק בגלל הירידת ערך העצומה. מצד שני, לקנות רכב ממגרש גם אם הוא 0 קמ, או לקנות רכב 0 קמ כשאתה נרשם כיד שניה, גם מוריד, לא? אנחנו ממש אובדי עצות... בעיקר כי המחיר שכנראה הרכב שלנו יימכר הוא 20 אלף מתחת למחירון שלו בלית ברירה. אז האם שווה לעשות טרייד אין בפרוטות תמורת מחירון מלא על החדש? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מכונית טובה מאוד.

הייתי בוחר בה כי פער המחיר לא מוצדק.

בקש עליה לכביש בינואר ובדוק איזה מערכות בטיחות נותן היבואן המקביל.

אם כבר בדקת באפס קילומטר, יש דילים טובים על האיוניק.

איזה רכב אתה מנסה למכור ומה הסיבה שקשה להשיג עליו מחיר טוב?

קח בחשבון שעיסקה ללא טרייד אין תוזיל את מחיר הרכב החדש בכמה אלפים (נירו מהיבואן).

ככה שאולי שווה להפסיד קצת במכירה עצמאית ולהרוויח יותר בקניה ללא טרייד אין.

אשמח אם תראה את שתי ההודעות האחרונות שכתבתי ותחווה דעתך. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציית קניית נירו lx מליסינג 0 קילומטר הינה אופציה רעה מבחינה כלכלית.

מדובר בדגם שנמכר רק לציי הרכב. ולכן כשתרצה למכור, תאלץ להתמודד מול הצפה של הדגם במחירי כסאח.

קניית רכב חדש היא לא קניה נכונה כלכלית.

אבל שללתם אופציה של יד2.

סתם דוגמא. חברים שלנו החליפו נירו 2017 בנירו חדשה. ונתנו את המשומשת בטרייד אין (טריידמוביל).

הרכב שווה קצת יותר ממאה אלף ומצבו כמעט חדש.

1. למה לשלול אופציה של רכישת רכב כזה (משומש).

2. לא ענית לגבי סוג הרכב הנוכחי ומצבו.

3. אם על קורולה 0 קילומטר ניתן לקבל הנחות גדולות, זו צריכה להיות האופציה המועדפת עליכם, כנ"ל לגבי האיוניק.

רכב 0 קילומטר קונים רק אם ההנחה משמעותית ואמיתית. (לאחר מיקוח אצל היבואן תוכל לדעת מה שווי הרכב בפועל ולא מה המחירון שלו).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה סדאן לא נוחה למשפחה בגלל המרכב.

זה רכב נהג ולנוסע הקדמי בלבד

אולי אתה מתכוון לקורולה בגרסת cc (קופה-קונברטיבל)?

בגרסת cc בהחלט יש בעיה של מושבים אחוריים תיאורטיים ובגאז׳ מזערי בגלל המנגנון של הגג.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש

אם אני מבין נכון נכוותם ממכירת רכב משומש. זה אכן כיף קטן מאוד.... מהטעם שהמחירים מאכזבים לדבריך.

אני גם מבין מהודעתך שחמש שנים נראית לך תקופה ארוכה להחזקת רכב.

ואתה פוסל רכבים יד שניה.

הכל טוב ויפה אבל הפתרון היחיד לשלושת העניינים הללו הוא להוציא יותר כסף....

אני מציע לך להפנים שהדרך היותר כלכלית לרכוש רכב חדש (יבואן או אפס ק"מ) היא לרכוש ולהחזיק בו יותר שנים.

זאת נראית לי הפשרה הנכונה.

זה גם הופך את ההוצאה כעת על הרכב המועדף ובאבזור המועדף ליותר סבירה.

כמו כן החזקה של שנים רבות משפרת את הצעות ה 0 קמ, כי העניין הרישומי מאבד את רוב המשמעות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה מתכוון לקורולה בגרסת cc (קופה-קונברטיבל)?

בגרסת cc בהחלט יש בעיה של מושבים אחוריים תיאורטיים ובגאז׳ מזערי בגלל המנגנון של הגג.

למה אתה מצטט חצי הודעה? אמרתי את זה על CHR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. אני מתנצל.

פריסת ההודעה ב tapatalk שיבשה הכל... וייחסה לך את האמירה על "רכב לנהג ונוסע" לקורולה....

מה שבאמת נשמע לי מאוד מאוד מוזר.

טוב שהבהרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור של מגילת אסתר ורות יחד ללא הגדרות ברורות.

מה הצרכים ? ( כמה אנשים יסעו ברכב (בעיקר במושב האחורי),כמה ק"מ תסע בשנה והכי חשוב,מה מסגרת התקציב שממנה לא תוכל לחרוג ?מסגרת תקציב היא שיקול חשוב ובלי להיכנס לכיסו של אף חבר כאן,לא ממליץ לחרוג מיכולות החזר סבירות שמתאימות לכיס.

לא חוכמה לקנות רכב חדש ולשלם עליו משכנתא ל 5 שנים ולחנוק את עצמך במקרה הטוב או חלילה לאבד את הרכב בגלל אי עמידה בתשלומים במקרה הרע וכך מגיעים רכבים רבים לכונסי נכסים.

אם התקציב בעייתי,הייתי הולך על משומשת בת 2-3 מיד פרטית (טרייד אין של אחד היבואנים) ובמידת הצורך מחליף עוד 4-5 שנים.

מייעץ לך מישהו ששבע מ 3 קניות של רכבים בעסקאות מימון לא הכי זולות אבל גם לא בלתי אפשריות.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת קצת סלט וכמו שכבר אמרו לפני אם אין אז אין טעם לקפוץ מעל הפופיק.

דבר שני אם הרכב הנוכחי לא כזה נוראי ואפשר לסחוב איתו עוד קצת ולנסות למכור לבד זאת תהיה האופציה הכי טובה, במיוחד אם התקציב לחוץ.

ודבר אחרון, אני לא ממליץ לרכוש 2019 אלא אם מקבלים הנחה משמעותית. עוד דקה 2020, ואם אתם הולכים להחזיק את הרכב כמה שנים טובות במחשבה לבצע טרייד אין אתם פשוט תפסידו ירידת ערך של שנתון שלם בגלל 20 יום, בטרייד אין לא לוקחים בחשבון חודשי עלייה לכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק בטויוטה סלקט רכב כמעט חדש שיעלה 100,000 וישאיר לכם כסף לבזבוזים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1565 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...