Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

4x4 לאיסלנד. סוזוקי ויטרה VS קיה ספורטאז

dani666
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

לא נדרש 4x4 רציני - רק אפשרות בסיסית לעליות קצרות לכבישי F.

מתוכנן טיול של 19 ימים וקצת מעל 4,000 ק'מ.

2 נוסעים.

הויטרה כנראה 2019, 1.6. הספורטאז' 2 ליטר 2018.

המחיר - זהה.

דעתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת בחברת ההשכרה שהדגמים מאושרים לכבישי F?

וידאת שהתכנית שלך מתאימה לרכבים האלה, ולא מחייבת "סופר ג'יפ" או איזה כלי יותר עביר?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שניהם מאושרים. שניהם 4X4. וכמו שציינתי בהתחלה (אולי לא הכי ברור) אני ממש לא מתכנן מסע עבירות. בעקרון - כביש 1. ה 4x4 זה רק להיות בטוח למידה וכן אקפוץ לגיחות קצרות לכביש F (למשל, במקום אחד אני כבר יודע שיהיה לי קטע של כ 5 ק'מ על כביש F [למעשה 10 - הלוך וחזור], ללא מעבר מים).

לטיולים שנכנסים למרכז - אני מתכנן לקחת סיורים מאורגנים של יום.

אם הייתי מתכנן משהו רציני יותר לכיוון מרכז האי, לא הייתי נוסע כרכב 1, ובהחלט הייתי בונה על "סופר ג'יפ".

זוכר שכבר היית שם. :-)

Screenshot_20191210_211825.png

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רק שבוע, מסנייפלסנס עד ויק, ובאוקטובר, כך שכבישי F סגורים. עם אוקטביה סטיישן 4X4, והיו לי רגעים של תחושת סף החלקה על כביש 41.

אני מניח שאתה מתכנן את הקיץ הקרוב. אם טרם עשית זאת, כדאי למהר ולהזמין מקומות לינה, למרות שהתיירות לאיסלנד בירידה מאז ש-WOW קרסו.

ממליץ לך על קבוצת "ישראלים אוהבי איסלנד" בפייסבוק. יש שם כמה מקצוענים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמנתי בזמנו דרך blue car rental והזמנתי סוזוקי וויטרה ושדרגו אותי לספורטז׳(דיזל).

יש סיקור שלי על הטיול גם פה בפורום.

לגבי הנסיעה בכבישי f - תתכנן אותה טוב מבחינת זמנים ותבדוק מעברי מים(מעבר מים גבוהה מידיי ימנע ממך להמשיך), הספורטז׳ היה בסדר בסופו של יום לכבישי f שאני עברתי בהם אבל כן הייתי לוקח משהו יותר גבוהה(גם מהוויטרה).

הספורטז לא 4x4 אלא awd(יש הבדל) אבל כן מאושר ע״י חברות ההשכרה לכבישי f, קח בחשבון שאם דפקת את התחתית של הרכב/הטבעת אותו במעבר מים אין לך אחריות ותחוייב במלוא הנזק ולא משנה כמה מותר לך להיכנס איתו לכבישי f.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שכרתי רכב מהרץ (אוקטביה סטיישן, לא היתה לי שום כוונה לרדת לכבישי F) - באמצעות הסוכנות הישראלית שלה, ואחרי מספר בירורים טלםוניים מול דלפק ההשכרה בקפלאוויק.

ממליץ לך לקרוא בעיון את השרשור של נוקנוק (גם אנית רמתי מניסיוני, אבל מאז חלפו שנתיים, אולי יש שינויים). דגשים מיוחדים על כך שאסור לרדת מהדרכים המסומנות - זה נכון לדרכים לרכב וגם לשבילי הליכה!! הסיבה כפולה - שמירת הטבע וגם בטיחות. כמוכן חייבים לרכוש את כל הרחבות הביטוח ולביא בחשבון השתתפות עצמית גבוהה מאד בחלק מהסעיפים (למשל ה-SAAP), וסיפור הדלתות שהזכיר נוקנוק יכול לגרום לאבדן הרכב בשלמותו.

המלצה חשובה - לבדוק כל יום ואפילו פעמיים ביום את ההנחיות באתר של כבישי איסלנד ואתר מזג האויר (יש להם גם אפליקציות), ואם יש ספק אין ספק - לא לצאת לדרך. תמיד להחזיק ברכב איזה מלאי חרום של מזון ומים - בעקר כאשר מזג האויר לא אופטימלי - ואם יוצאים לשטח להרשם באתר ייעודי כך שבמקרה צורך בחילוץ המחלצים ידעו לאן להגיע. ובאותו עניין - לשלם בארץ תמורת הרחבות הביטוח הדרושות בביטוח הנסיעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נוקנוק, ספריאל - קודם כל תודה.

שוב, אדגיש, לא מתכנן איתם שום דבר מעבר לכביש 1 וגלישות מינימליות ל F. לא יהיו מעברי מים (למעשה, אף אחד מרכבי ה 4X4v הסטנדרטיים המוצעים לא באמת בנוי למעבר מים מעבר לזרימה קלה). אני ער שהספורטאג' הוא AWD ולא 4WD, לטוב (כביש רגיל) ולרע (שטח, שלא מהווה שיקול עיקרי). אני צריך אותם כ 4X4 לכיסוי תחת למקרים הקצרים שכן אסע ב Fים.

מה שחשוב לי, שיהיו מרווחים ונוחים לשהיה ולנהיגה של מעל 4,000 ק'מ ב 19 יום בכבישים של איסלנד. אם לא היתה גלישה מדי פעם ל F הייתי לוקח 2X4. אין לי ניסיון לא בזה ולא בזה ואני ער שהוויטרה קטן יותר. ולכן שואל לחוו'ד של מי ש(אולי) מכיר הן אותם והן את איסלנד.

אופציה נוספת שמעט יותר יקרה אבל אפשרית היא RAV4 (כמובן שגם 4X4). אם יש השגות ורעיונות לגביו ביחס לשני הקודמים - אשמח גם לשמוע.

והערה -

אם זה היה טיול קצר יותר הייתי לוקח את הדאסטר. אבל הם רק ידניים ובסיטואציה האיסלנדית החלטתי לקחת אוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...