Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מכון בדיקה - קיה ריו

Pilot99
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, לקחתי היום קיה ריו ידנית למכון בדיקה,

התוצאות לא מושלמות [כלומר האוטו די בסדר, אבל ישנם מס' תיקונים תלויי בלאי שהמוכר לא ביצע מעולם והגיע הזמן (76,000ק"מ)]. המחיר שלהם יוצא ממש יקר, וכשסגרנו מחיר על הרכב (עוד לפני הבדיקה) -לא ידעתי שיש לפניי את אותם דברים.

כמובן שעדיין לא חתמנו על שום הסכם מכר, ואני חופשי לעזוב אם לא נגיע להסדר.

אני מצרף פה את הדוח, והייתי שמח לשמוע על מה חשוב להתעקש שהמוכר יסדר לפני ההעברת בעלות. [אישית באופי שלי, הייתי מסדר את הכל, כי אני מעוניין לנסוע ברכב שמצבו מושלם. אבל עדיין, שאלתי היא מה נחשב "נורמאלי" ומקובל לדרוש].

(נ.ב. המוכר ממש קשוח מבחינת להבין אותי, הוציא לי את החשק לקנות ממנו את האוטו.)

לפניכם הדו"ח:

דדSharedScreenshot.jpg

עריכה אחרונה על ידי Pilot99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן משהו מיוחד - 4 צמיגים, בלמים ותיקון נזילה ( לא ברור עד כמה המצב חמור ומה מקור הנזילה, אולי סתם הזעה ).

מצמד מפריד נמוך זה דווקא טוב - כאשר הוא נשחק, הוא מפריד גבוה ( הבוחן כנראה התבלבל בין המילים ) - גם בכלל לא בטוח שצריך לעשות משהו, אולי סתם כסת"ח.

לא הייתי מפוצץ עסקה ( בדיקה לא רעה, רכב ללא תאונות בכלל ), יש כאן משהו כמו 2000₪ -3000₪ השקעה בתיקונים. אולי תצליח להוציא משהו מזה מהמוכר.

כל רכב שתבדוק יהיה צורך להשקיע בו מיידית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד רטיבות של השמן באיזור רצועת המנוע אני לא רואה פה משהו חריג מידי. אם מדובר במחזירי שמן נוזלים צריך לראות למה..גם לחץ עוקה יכול לגרום להתפרצות של מחזירי שמן אז צריך להבין מה קורה שם בדיוק שגורם לרטיבות. המוכר לא מוכן להתחשב בכלום? כמה הוא רוצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד רטיבות של השמן באיזור רצועת המנוע אני לא רואה פה משהו חריג מידי. אם מדובר במחזירי שמן נוזלים צריך לראות למה..גם לחץ עוקה יכול לגרום להתפרצות של מחזירי שמן אז צריך להבין מה קורה שם בדיוק שגורם לרטיבות. המוכר לא מוכן להתחשב בכלום? כמה הוא רוצה?

המחיר כרגע אחרי מיקוח עומד על 30K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן משהו מיוחד - 4 צמיגים, בלמים ותיקון נזילה ( לא ברור עד כמה המצב חמור ומה מקור הנזילה, אולי סתם הזעה ).

מצמד מפריד נמוך זה דווקא טוב - כאשר הוא נשחק, הוא מפריד גבוה ( הבוחן כנראה התבלבל בין המילים ) - גם בכלל לא בטוח שצריך לעשות משהו, אולי סתם כסת"ח.

לא הייתי מפוצץ עסקה ( בדיקה לא רעה, רכב ללא תאונות בכלל ), יש כאן משהו כמו 2000₪ -3000₪ השקעה בתיקונים. אולי תצליח להוציא משהו מזה מהמוכר.

כל רכב שתבדוק יהיה צורך להשקיע בו מיידית.

הנזילה- בשיחה עם הבודק הוא הבהיר לי שזה לא דבר להזניח. אמנם לא מטפטף שמן, אבל נראה שזה בעתיד הקרוב.

קלאץ'- מפריד מצמד נמוך גם מסמן שחיקה. רק לא שחיקה של הדיסק שמתחכך, אלא של הדיסק שמצמיד את הדיסק שמתחכך [הדיסק עם הקפיצים].

שחיקה שלו מתבטאת באיבוד אלסטיות בקפיצים ומפריד נמוך. [בעוד שחיקה של הדיסק של החיכוך מתבטא במפריד גבוה].

ברקסים- תלוי כמובן בחוות דעת ומדידת עובי [דיסק ורפידות] של מוסכניק. אבל אם מצריך החלפה, זה גם יהיה לפחות 800 לזוג עם עבודה.

נראה שזה מלכתחילה לרכוש רכב עם המון המון "יישור קו". בסכום שעולה מעל הנורמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שנה הרכב?

עליה לכביש תחילת 2016. [ינואר אם אני לא טועה. שזה עוד עניין- הטסט בעוד חודש. אבל על זה אני כבר לא יכול לעשות כלום כי זה לא הוסתר ממני בזמן שדיברנו על הכסף. אלא שמשום מה זה חמק לי מתשומת הלב, ומצד הוגנות, לא אריב איתו על זה פתאום.]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בן 3 שנים עם קילומטראז נמוך יחסית וכבר נזילות מהמחזירים בעיניי יכול טיפה להדליק נורה אדומה. הייתי בודק עוד רכבים ומשאיר אותו על אש קטנה. גם אם יימכור יש עוד מציאות בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בן 3 שנים עם קילומטראז נמוך יחסית וכבר נזילות מהמחזירים בעיניי יכול טיפה להדליק נורה אדומה. הייתי בודק עוד רכבים ומשאיר אותו על אש קטנה. גם אם יימכור יש עוד מציאות בשוק.

א. אפשר מהנתונים פה להסיק שזה נזילה מהמחזירים? זה הרי יכול להיות מעוד מלא מקומות.

ב. נניח שזה מהמחזירים [כנ"ל אם מכל מקום אחר], אם זה דבר שניתן לתיקון- ממה נורת אזהרה שכזו מזהירה אותי??

*שואל מחוסר הבנה בתחום. לא חולק על אף דעה פה.

ומאוד מודה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טופס 'נקי' מדי.

רכב בן 3 שנים שסעיף שלדה/מרכב עם ציון V?!

אין מעיכות/שריטות/פגמים בצבע/מרכב? הפגושים מושלמים?!

מע' ההיגוי והמתלים ללא שוום אזכור, אפילו אין צורך בכיוון/בדיקת זוויות היגוי?!

במידה והטופס מעיד על הסחורה, לנסות להפחית במחיר קצת, לקנות וסע לשלום.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טופס 'נקי' מדי.

רכב בן 3 שנים שסעיף שלדה/מרכב עם ציון V?!

אין מעיכות/שריטות/פגמים בצבע/מרכב? הפגושים מושלמים?!

מע' ההיגוי והמתלים ללא שוום אזכור, אפילו אין צורך בכיוון/בדיקת זוויות היגוי?!

במידה והטופס מעיד על הסחורה, לנסות להפחית במחיר קצת, לקנות וסע לשלום.

תודות רבות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיקה מושלמת של רכב במצב מושלם כמו חדש, עד כדי כך שקשה להאמין שזה אמיתי.

תבדוק את זהות המוכר מול שם הבעלים שרשום ברישיון, תבדוק ספר טיפולים לאימות ק"מ ואם הכל תקין ואתה בטוח במיליון אחוז שזו בדיקה אמיתית - שלם לו את הסכום שהוא מבקש.

אבל שוב, תבדוק לעומק כי "אין דברים כאלה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לדעת מה המחירון של הרכב.

יש כאן השקעה ראשונית של טסט, צמיגים וכנראה טיפול שנתי.

מאמין שכל זה יביא את מחיר הרכב למחיר קרוב למחירון. שזה מחיר מצויין לרכב בן 4 שזו תוצאת הבדיקה שלו.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזילת שמן- במידה והרכב עבר טיפולים לפי הוראות היצרן, אז הוא עדיין באחריות. לגשת למוסך מורשה לאבחון מעמיק לפני התקדמות בעסקה.

צמיגים- תחליף 4 ואם תצליח להוציא כמה שקלים מהמוכר, מצויין. אם לא, השקעה טובה לעתיד.

מצמד ובלמים- לדעתי כסת"ח.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...