Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית בעלות והתרשמות מפורשה 911

לאון
שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אזור תעשייה די שומם ואני ממהר ליעדי, עצירה בעצור, פנייה ימינה ולחיצה חזקה קצת על הגז, בדיוק כפי שאני לוחץ בסיוויק ושלום שלום! מי יצא לטייל אם זה לא התחת הרחב של ה911.

התערבות אלקטרונית מחזירה את כולם לתלם ומשאירה אותי עם תחושה של קצת המום עם תחושה של עוד.

לקח לי בערך 5 ימים לעשות את ההיגוי יתר הראשון שלי, באמת שלא חיפשתי דרמות אלא נהגתי כמו שהייתי נוהג על הסיוויק שלי, רק שהפורשה לא בדיוק סיוויק. קפיצת המדרגה מרכב הנעה קדמית עם 140 כ"ס לרכב ספורט הנעה כפולה (רוב הזמן הכח עובר לגלגלים האחוריים) עם 400 כ"ס מחייב לסגל הרגלי ויכולות נהיגה חדשים. בניגוד לכל רכב שנהגתי בו עד עכשיו היה קשה מאוד ליצור פרובוקציה, כאן צריך להיזהר לא לייצר אחת.

קצת פרטים, מדובר על גרסת 4S שנת 2013 עם מנוע 3.8 ליטר עם 400 כ״ס שמשודך לתיבה כפולת מצמדים עם 7 הילוכים שמשודכת להנעה כפולה, בדגם שלאחר המתיחת פנים הם עברו למנוע 3 ליטר טורבו מה שמעמיד את גרסת הטורבו בבעיה מבחינת השם...

השמועות מדברות על 0-100 בפחות מ4 שניות, אני באופן אישי לא מאמין ואצטרך לבדוק את העניין בעצמי.

לפני המסירה.

הרכב הוא יד שנייה שנקנה מסוכנות רשמית של פורשה והיה זכאי לשנתיים מלאות של אחריות בחינם ואופציה להאריך לעוד שנתיים. הסטנדרט של פורשה לרכבי היד שניה שלהם הוא מאוד גבוה והיישור קו שנעשה לרכב פשוט מטורף, קיבלתי תדפיס של 10 עמודים! של מה נעשה לרכב: כל הבלמים בארבעת הפינות הוחלפו, כל הנוזלים הוחלפו כולל נוזל בלמים ונוזל דפרנצאל קדמי ואחורי, כל הפילטרים,סעפת פליטה צד נהג, שני צמיגים קדמיים, שעון של חבילת הספורט כרונו, פלאגים, איזון גלגלים, דיטיילינג מבפנים כולל תיקון צבע של העור, העלות עמדה על יותר מ10 אלפים דולר, על חשבון הסוכנות!

מה אני אוהב בה?

קודם כל את המראה, אני מסוגל סתם לרדת לגראז׳ רק כדי להסתכל עליה, כפי שאמרו חז״ל, I like big buts and I cannot lie, או שזה היה Mc hammer, לרכב הזה יש תחת רחב יותר ב8 ס״מ מגרסאת ההנעה האחורית וזה נראה טוב, ממש טוווווב, במיוחד שהוא מכיל גלגלי 20 אינץ׳ ברוחב 305 מ״מ מאחורה ו245 מ״מ מקדימה. או שאוהבים את האוטו הזה או שהגיע הזמן לעשות בדיקת ראיה.

אהבתי את תחושת הקוקפיט, הכל עוטף אותך, המושב עם 18 כיוונים שיכול לחבק אותך במקומות שגובלים בהטרדה מינית, ההגה הקטן, ידית ההילוכים גבוהה וקרובה למרות שאני לא אגע בה בנהיגה מבצעית והקונסולה שמכילה שלל כפתורים שבאים עם חבילת הספורט כרונו ושולטים על מצבי הנהיגה (נגיע אליהם אחר כך).

COLD START! לדגם הספציפי הזה יש אגזוז ספורט שכולל שני מצבים: ״אל תשימו לב אליי אני טסלה״ ו״מההה???????? לא שמעתי מה אמרת!״. אני מוכן להישבע שבזמן ההנעה האגזוז במצב פתוח כי זה כל כך רועש שזה מעלה חיוך כל פעם מחדש.

היות ונהגתי בה רק שבוע עוד לא יצא לי לגרד עשירית מהיכולות הדינמיות שלה, אז אני בטוח שהמשך יבוא.

מה פחות אהבתי?

אני מודה שאני לא חסיד של חבילת הaerokit שכוללת פגוש שונה וכנף אחורית, זאת תוספת אפטרמארקט (אבל מקורית) שהתקין הבעלים הקודמים, העלות שלה היא כ5500 דולר אמריקאי לפני מיסים, משלוח, התקנה וצביעה, אאוץ׳. היו לי מחשבות למכור את הספויילר ולהתקין בחזרה את הספויילר הנשלף אבל אמרו לי ששום דבר לא ליופי ב911 וברגע שמשנים את האווירודינמיקה מאחורה, חייבים לאזן אותה מקדימה וזה תפקידו של הפגוש הקדמי, נצטרך להישאר עם התוספת הזאת.

מחזיקי הכוסות הסופר מהונדסים מתבררים כלא יעילים, המחזיק השמאלי מותקן מעל המזגן והמערכת סטריאו ואם ישפך הקפה, זה יעלה המון כסף. המחזיק הימני עומד בדרכו של הנוסע כשהוא נכנס ויוצא מהרכב ויש מצב לשבור את המחזיק הזה אם לא שמים לב.

ההגה! איך לעזאזל פורשה שיחררו 911 עם הגה כזה גרוע? ואני מדבר על ההגה הספציפי הזה, הוא דק מדי, מכוער מדי והשיא, אין לו מנופים להעברת הילוכים אלא כפתורים על ההגה שהם מאוד לא אינטואיטיביים, כנראה שהוא יוחלף בהגה שהותקן ב991 לאחר מתיחת הפנים/ מקאן שנראה הרבה יותר טוב וכולל מנופים להעברת הילוכים, ימין מעלה הילוך ושמאל מוריד הילוך, פשוט!

הרכב נמוך ונוקשה יחסית ל2 הרכבים האחרים שאני נוהג עליהם וזה מחייב אותי לתכנן את המעבר ביציאה/ כניסה לחניה, פסי האטה וכל דבר שעלול לגרד את הפגוש הקדמי. כבר למדתי לפני שאני מתקרב למצב כזה, אני שם את המתלים על ספורט, כן ספורט, דהיינו מקשיח אותם וזאת בניגוד להגיון. הסיבה לכך היא לצמצם את תנועת המתלה ולמנוע סגירת מהלך. התחת שלי פחות אוהב את זה, אבל הפגוש והארנק אמרו את דברם.

החלק שאני הכי לא אוהב זה שהיא נכנסה לשינת חורף☹️.

איך זה לנהוג בה? שונה וזהה.

הישיבה הראשונה (גם השנייה והשלישית) מרגישה שונה, אתה יושב מאוד נמוך, מראות הצד מאוד קטנות, שבהן רואים את הירכיים ואיזה ירכיים רחבים!. דרך השמשה הקדמית רואים את שתי הבליטות של הפנסים הקדמיים שגם הם תורמים למראה המנופח והשרירי, החלון האחורי משתפל, רואים דרכו את הספויילר אבל לא בצורה שמפריעה לראות.

כשמתחילים לנסוע במצב נהיגה רגיל היא גורמת לך לחשוב ״זה הכל, בשביל זה חיכיתי 29 שנים?״ יש לה הגה, רדיו ווישרים, היא יכולה להיות נטולת דרמות ועדיין לנייד אותנו כמשפחה עם 2 ילדים ומטען קטן, אחלה דיילי ו Nothing to see here. למרות שזה פחות מעניין ברכב כזה אבל המחשב מראה על צריכת דלק של כ1/8 וזאת כאשר 60% הייתה נהיגה עירונית. עוד לא יצא לי לתדלק אותה ולחשב צריכת דלק ״במשאבה״.

זוכרים את מצבי הנהיגה? אז ככה, תדמיינו שאתם אוכלים המבורגר עם מייק טייסון, צוחקים , הוא מספר מה היה הטעם של האוזן של הוליפילד, נהנים ואתה חושב לעצמך ״וואו הוא ממש בנאדם רגיל כמו כולם, אולי אני אשלח לו בקשת חברות בלינקדאין״, זה המצב נהיגה הרגיל. פתאום מייק טייסון צוחק על זה ששירתת כשיקמיסט בקרייה וכתגובה מאוד טיפשית אתה מוריד לו סטירה שגוררת נהמה מצידו ופליאה מצידך, אין לך מושג מה קרה עכשיו, זה מצב ספורט.

בתגובה הוא מביא לך אגרוף שגורם לך לאבד את חמשת החושים בו זמנית, זה מצב ספורט פלוס. במעבר למצב הזה הרכב מוריד באותו רגע שני הילוכים והגיר עובר למצב ידני שגורם למנוע להיכנס לרצועת המומנט שלו שנמצאת מעל ל5000 סל״ד, המתלים מתקשים, האגזוז נפתח (אם לא היית במצב ספורט לפני זה), הדוושה שהייתה מאוד כבדה על מנת למנוע זליגה של 400 כ״ס הופכת להדק מאוד רגיש ומוכנה לפקודתך לשגר את אותם 400 הכ״ס לארבעת הגלגלים ואותך לעזאזל. יורד במהירות סופר סטנדרטית בעיקול של 270 מעלות לכביש מהיר שבמהלכה אני כבר עובר למצב ספורט פלוס ורק מחכה לישורת כמו שטייס F-16 מחכה להינעל על מטרה. ההגה מתיישר וכך גם רגל ימין שסוחטת את הדוושה עד הסוף, המנוע מטפס במהירות ל 7000 סל״ד רועשים, העלת הילוך סופר מהירה וה911 ממשיכה לטוס כאילו היא לא שמעה על התנגדות אוויר, חיכוך ועוד שטויות כאלה. אין לי מושג באיזה מהירות או הילוך הרכב נמצא, הכל קורה כל כך מהר, אני לא שומע כלום בגלל האגזוז אבל מרגיש את הצוואר נאבק בכוחות הG ורואה איך שאר המכוניות משלבות לרוורס ומתחילות לנסוע אחורה ומבלי לשים לב אתה על 150. לא לא, הכל קרה מהר, מהר מדי. בולם חזרה ל90 רק כדי לעשות את זה שוב, ההאצות משכרות, מטמטמות וממכרות. בדיוק כמו רעש האגזוז.

אחרי כמה סשנים כאלה אני מאט ל120, חוזר למצב נהיגה רגיל, מדליק את האיוורור של המושב לצנן אותי קצת, משחרר את התמיכת צד של המושב (18 כיוונים, כבר אמרתי?) מדליק בקרת שיוט, עובר לנתיב הימני ופותח רדיו. דוקטור ג׳ייקל ומיסטר הייד.

יורד מהכביש המהיר ונעצר ברמזור, מתפתה לשגר אותה אבל לא רוצה להראות כמו מטומטם, גם ככה האגזוז במצב פתוח, אז אני סוחט רק שליש דוושה ואני מוכן להשבע שהרגע היה לידי רכב שפתאום נעלם גם מהמראה האחורית. מגיע לשכונה ובכביש מפותל ונטוש אני מאתגר את הצד הדימני שלה ועובר סדרה קטנה של פיתולים שה911 לא התאמצה ולא הראתה שום קושי לגהץ אותם, הפידבק היחיד שכרגע אתה עובר דרך סדרת פניות זה כוחות הג'י שמטלטלים אותך בתוך המושב. ההגה חד וכבד כנראה בגלל ההנעה הכפולה ולמרות שהוא חשמלי הוא מרגיש מאוד הידראולי. אין צורך ביותר מדי גז וכל זה במצב נהיגה רגיל.

חוזרים הבייתה, מכבה את המנוע ובחנייה סגורה זה כמעט מרגיש כמו ואקום לעבור מאגזוז ספורט למנוע כבוי. המושב מאוד מחבק ויודע גם לזוז אחורה על מנת להקל על היציאה/ כניסה לאוטו, חייב מבט אחרון לפני שהיא הולכת לישון, אני נועל אותה ואני כמעט בטוח שהיא מהבהבת לי חזרה עם הוינקרים.

לצערי זאת לא תהיה שנת לילה אלא יותר לכיוון שנת חורף, הרבה התלבטויות היו לי לגבי האם אני אנהג בה בחורף ולאחר התייעצות ואכילת ראש מאסיבית לחבר עם 911 GT3, הוחלט לתת לה לנוח. יקח לי זמן ללמוד את הרכב הזה, יכולות האחיזה שלו, הגבולות והכיף שהוא יכול לייצר ואת זה צריך לעשות בימים חמים יותר אחרי החורף.

אז מה הלאה? קניתי מטען ואני הולך להטעין אותה כאחרון האייפונים, אני עושה מחקר על החלפת ההגה שידרוש החלפה של כרית אוויר ומתאם עבור השליטה מההגה, זול זה לא יהיה אבל זה ללא ספק ישפר את חווית הנהיגה. לאחר החורף אני אעשה לה תיקון צבע אצל דיטיילר שיתקן כמה צ׳יפים בצבע וכיסוי מלא לפרונט של XPEL. אבל הדבר הכי חשוב זה קורס עם מדריך במסלול אמיתי. הדילר שקניתי ממנו את הפורשה מארגן ימי מסלול עם מדריך שיגרום לך לצרוח כמו ילדה קטנה עם קוקיות, את החוויה הזאת נעשה עם אישתי כי גם היא מאוד התלהבה מזה ולמען האמת היא הקדימה אותי והייתה הראשונה בינינו לעבור חוויה כזאת בדמות קורס נהיגה עוד בארץ עם מדריך פרטי על פורשה 911 4S שנת 2008. דמאט!

12075099_10156095079445716_3675958247343886657_n.jpgIMG_5653.jpgIMG_5652.jpgIMG_5654.jpgIMG_5659.jpgIMG_5660.jpgIMG_5662.jpgIMG_5649.jpgIMG_5651.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כמה דקות עם חיוך מטופש מרוח על הפנים על הבוקר

Sent from my Motorola Dynatac 8000x using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה, כתיבה משעשעת!

אם אני מבין נכון אתה מכניס אותה להחסנה עוד לפני שיצא לך לשרוף אפילו טנק דלק 1? :shock: טוב, זה יהיה קשה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל את המראה, אני מסוגל סתם לרדת לגראז׳ רק כדי להסתכל עליה, כפי שאמרו חז״ל, I like big buts and I cannot lie, או שזה היה Mc hammer, לרכב

לא ולא, זה היה - Sir Mix A Lot.

תתחדש ותהנה, לא יכל לדמיין את המעבר הקיצוני הזה. הצבע מדהים! לא משעמם אבל מצד שני לא צורח ללתשןמת לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתבייש ונכלם על הטעות של מבצע השיר, רק שתדעו שעמדתי בפינה כעונש ואני אעלה מאוחר יותר תמונה של אבטיח כהוכחה.

לגבי שנת החורף, מעולם לא עקבתי אחר מזג האוויר כמו שאני עוקב בימים אלה, אני מודה שהוצאתי אותה לאוורר את השסתומים כאשר הכבישים נקיים משלג והטמפ׳ מעל 5 מעלות.

Iluxxxa, כן אפילו לא שרפתי מיכל אחד:(

מיץ פטל, תלוי מה הציפיות שלך ;)

כפי שציינתי בחורף אני נוהג על הונדה סיוויק 2011 ואשתי על סנטה פה 2010 עם V6. כנראה עוד שנתיים נחליף את אחד הרכבים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...