Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לחומרי ניקוי ואוטם צבע - חידוש מלאי והשלמות

שימו לב! השרשור הזה בן 1569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

APC אחד החומרים הטובים שקניתי, מעבר לשימוש לניקוי הרכב, משמש אותי גם לנקות דברים בבית, חידשתי איתו ריפודים של כיסאות לא פעם ולא פעמיים ויצא מעולה.

לגביי דחיית מים - היה לי בפיאט והיה אחלה, היה דוחה את המים בצורה טובה, במהירויות של 60-80 קמ"ש למשל בקושי הייתי צריך להפעיל מגבים.

אני נוסע יחסית הרבה למרכז עכשיו ושם גשום יותר, אז יכול להיות נחמד.

לגביי הסרת חרקים - מוכן לנסות ONR, אראה איך זה יעבוד. נתפסים הרבה חרקים לרכב בנסיעה בינעירונית, בייחוד באביב, אבל גם עכשיו לא חסר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למישהו יש ניסיון עם החומר הבא:

https://www.autostore.co.il/product/%d7%92%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%96-chemical-guys-white-light/

ויכול לחוות את דעתו?

באמאזון הוא עולה כ-24$, אבל העלות היא לא השיקול כאן, אלא איך הוא ביחס למנזרנה.

ראשית כל מדובר על גלייז ולא אוטם צבע כמו מנזרנה.

גלייז תפקידו למסך מעט סווירלים ומשמש גם בתור פוליש ממש עדין. כלומר עושה כמה תפקידים

אך יש צורך ליישם מעליו אוטם צבע.

White Light דומה לאחיו Black. לאחר שימוש ממושך בו מדובר על גלייז ברמה נמוכה.

אם אתה מחפש שילוב מנצח לך על srp + מנזרנה. שילוב מוכר על ידי דיטיילרים לאורך שנים. (יש שלל ביקורות ברשת על השילוב הנ"ל)

בעיקרון גלייז מיישמים כאשר הצבע לא במצב מיטבי ( צבע ישן) וכבר לא רוצים לגלח את הלכה, כי אין ממש ממה.

אני משתמש בו רבות כדי לנקות את הצבע ממזהמים, במקום להשתמש בפוליש. על מנזרנה דובר רבות, יכולת ההגנה שלו וקלות היישום שלו הם המעניינים בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הרכב יהיה חדש (2020), לכן אשתמש בפוליש עדין כלשהו (בתקווה שזה יספיק) ואיישם אוטם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על רכב חדש הייתי שוקל לעשות ציפוי איכותי לאחר הכנה כמובן. (פלסטלינה ופוליש פיניש)

לא חסרים ציפויים קלים ליישום. (לא כמו בעבר שהם היו מיועדים רק למקצוענים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לבצע הכנה טובה בלי מכונת פוליש ורק עם פוליש עדין?

לגביי הפלסטלינה, יש לי כזה:

https://www.amazon.com/gp/product/B00CUAWEUM

יתאים?

יש לך דוגמה לציפוי כזה ומה העלויות שלו? כמה זמן יכול להחזיק ציפוי כזה לעומת ציפוי שיישם דיטיילר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על רכב חדש אפשרי בהחלט ליישום פוליש ידני. רק צריך לבחור חברות טובות כגון: Scholl / Menzerna למשל.

יישמתי כמה פעמים פוליש של שול S30+ יצא מדהים גם באופן ידני. ( עבודה די סיזיפית)

ציפויים, יש כמה מעניינים לאחרונה, CarPro Cquartz, FEYNLAB CERAMIC LITE, Gtechniq Exo V3 רק דוגמאות.

אך ההכנה היא המפתח להצלחה ושרידות הציפוי. כלומר שטיפה טובה, פלסטלינה, פוליש, שטיפה נוספת ומעבר עם IPA. (חובה)

יש הסברים על כל מה שציינתי בפורום. הפלסטלינה טובה אך תבחר את העדינה. (עבודה לא נכונה עם פלסטלינה יוצרת הולוגרמות)

כמובן ממליץ לך ללמוד טוב טוב את הנושא, לפני שאתה ניגש לגעת ברכב חדש. בנוסף קח בחשבון שיישום ציפוי מחייב מקום סגור ללא אבק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות,

אבל לצערי אין לי מקום כזה לעבוד על ציפוי.

מה הבעיה עם הפלסטלינה שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לפני רכישת רכב מתקדם (לא מחייב מהחברה) ושוקל בכובד ראש לעשות ציפוי אצל דיטיילר.

מהסיבה שאין לי מקום סגור, למרות שיש לי את הידע. אין מה לעשות לפעמים זה עדיף למי שחשוב לו איך הרכב נראה ונשמר.

ציפויים איכותיים יכולים להחזיק שנה עד שלוש שנים בתחזוקה נכונה. מבחינתי זה הדבר הנכון. מעבר להגנה על הצבע (מוסיף שכבה מקרונית נוספת מעל הצבע) מגן ממזהמים, מראה והידרופוביות מרשימה, והבונוס הוא קלות ניקיון. (מעבר אפילו רק עם מים, הרכב נראה כמו חדש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע מה היתרון של הציפוי, היה לי בפיאט ויש גם בפיקנטו, אבל לא יודע אם אני רוצה להוציא על זה סכום כסף לא קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלא צריך APC. צריך מאד. זה שימושי למגוון רחב של עבודות ברכב וגם כמובן בבית. מה שאני אומר שאפשר בהחלט להסתפק ל95 אחוז מהעבודות האלה במנקה שמוכרים בסופרים. כמו זה של חברת קלין שעולה איזה 10-12 שח לארבעה ליטר. או ברמי לוי, או בחצי חינם. השתמשתי בזה של קלין להרבה עבודות על הרכב, צמיגים, מנוע וכו'. והוא עובד מצוין ולא עושה נזק.

הוא עושה גם עבודה של דגריזר ברוב המקרים. השתמשתי בדגריזר כימיקל גייז שהיה לי, אבל לא הייתי ממש חייב אותו. מנקה כללי חזק בדילולים שונים עושה את העבודה הזו מצוין.

דבר הכי שימושי שהדגריזר של כימיקל גייז עשה בשבילי - הסיר (כשהוא לא מדולל בכלל, ריכוז מלא) בקלות , טיפה אחת ממנו בלבד, הסירה בקלות יתרה שרף עצים שהתקשה על הפח של הרכב.

לגבי מוצרים לפלסטיק וגומי - מיותר לדעתי לקנות מוצר נפרד לצמיגים, ומוצר נפרד לפלסטיקה חיצונית, מוצר נפרד לגומיות איטום בדלתות ומוצר נפרד לדשבורד ופלסטיק בפנים. הרבה מוצרים לגומי/פלסטיק יכולים לכסות את כל הנושא הזה גם. STP למשל ממש זול ויעיל. ואפילו המוצר לגומי/פלסטיק של בלק מג'יק גם יעיל לצמיגים מאד.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני השתמשתי באוטם צבע של CHEMICAL GUYS בשם JET SEAL

מוצר לא פחות ממדהים בעיני,

החזיק כעשרה חודשים בערך, מומלץ בערך בכל מקום אפשרי, כולל פה בפורום,

קניתי באמאזון, שמתי לבד על הרכב, ידנית, לא פשוט, אבל שווה את זה.

https://www.amazon.com/gp/product/B001TFE38A/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה JETSEAL הוא לא ציפוי אלא אוטם צבע, אחלה מוצר אופן העבודה איתו הוא דיי פשוט: מריחה, המתנה של 10-20 דק (לא בשמש כמובן) והסרה.

אבל הוא לא בא למסך סווירלים זה עושה פוליש או filler כגון SRP או גלייזים שונים

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אבל כפי שזה נראה כרגע ה-Jetseal לא זמין למשלוח לארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ומצב הצבע בסה"כ טוב לדעתי שילוב של פוליש ידני עם essence (שמוריד פגמים קלים ומשאיר שכבת sio2) ועליו ציפוי מבוסס sio2 כמו hydroslick יהיה שילוב מעולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרם קיבלתי את הרכב כך שאני לא יודע מה מצב הצבע, אבל להבנתי הרכב שלי הגיע לא מזמן לארץ (כך שהוא לא יספיק לצבור הרבה לכלוך, באופן יחסי) ושהוא ישטף ידנית טרם המסירה ולא במכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...