Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה משונה בת"ה AL4 סיטרואן C5

avz
שימו לב! השרשור הזה בן 1566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב שלי - סיטרואן C5 שנת 2010 ישנה תיבת הילוכים אוטומטית AL4. לפני מס' ימים, בעת נסיעה בבוקר לעבודה התיבה נכנסה למצב תקלה (התראה בלוח השעונים) התיבה ננעלת במצב D3. הגעתי כך לעבודה וכיביתי את הרכב. כעבור מס' שעות התנעתי את הרכב - שום סימן לתקלה - ונסעתי הביתה. מרחק הנסיעה כ- 30 ק"מ. הרכב נסע כרגיל , כאילו מעולם לא היתה תקלה. חלפו מספר ימים, ללא כל תקלה. הבוקר, שוב בנסיעה לעבודה חזרה התופעה. בצהריים, בנסיעה חזרה הביתה, שוב, הכל כרגיל ללא כל חיווי תקלה. האם מישהו נתקל בדבר כזה? האם סביר להניח שמקור הבעיה באלקטרוניקה כלשהי? אני חושב שלו אכן היתה תקלה פיזית בתיבה עצמה, היא היתה קיימת כל הזמן ולא מופיעה ונעלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הפעמים התקלה נובעת מתקלה בשסתום ויסות לחצים בגיר.

יש להתחבר עם מכשיר אבחון ולקרוא תקלות ולוודא שזאת אכן התקלה המופיעה במחשב. לאחר מכן יש לבדוק את איכות השמן וגובה שמן גיר.

שמן גיר שרוף יכול להעיד על גיר לקראת סוף חייו.

גם חוסר בשמן גיר יכול לגרום לתקלה.

אם מופיעה תקלה אחרת יש לתקן לפי הקוד תקלה במחשב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מאוד סביר שאחד מהסולונאידים הולך לעולמו.

עלות תיקון, באזור האלפיה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלי - סיטרואן C5 שנת 2010 ישנה תיבת הילוכים אוטומטית AL4. לפני מס' ימים, בעת נסיעה בבוקר לעבודה התיבה נכנסה למצב תקלה (התראה בלוח השעונים) התיבה ננעלת במצב D3. הגעתי כך לעבודה וכיביתי את הרכב. כעבור מס' שעות התנעתי את הרכב - שום סימן לתקלה - ונסעתי הביתה. מרחק הנסיעה כ- 30 ק"מ. הרכב נסע כרגיל , כאילו מעולם לא היתה תקלה. חלפו מספר ימים, ללא כל תקלה. הבוקר, שוב בנסיעה לעבודה חזרה התופעה. בצהריים, בנסיעה חזרה הביתה, שוב, הכל כרגיל ללא כל חיווי תקלה. האם מישהו נתקל בדבר כזה? האם סביר להניח שמקור הבעיה באלקטרוניקה כלשהי? אני חושב שלו אכן היתה תקלה פיזית בתיבה עצמה, היא היתה קיימת כל הזמן ולא מופיעה ונעלמת.

האם לפני שהתקלה קורית, מרגישים כאילו דפקו לך מכה, ורק אז ננעל הגיר על D3? אם כן, זה השסתומים.

אחחח, תופעת AL4 שהייתה קיימת לי גם בC4 שנת 2008 בעברי, אם זיכרוני אינו מטעה, שסתומי גיר היו הבעיה, יש צורך בבדיקה, מחיר כולל עבודה סביב ה1000-1400,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט ודאי, שסתום לחץ שמן (EVMׂ) בגיר תקול ויש צורך להחליפו. אכן התקלה מתרחשת רק בבוקר כשהשמן גיר לא הספיק להתחמם והגיר נכנס למוד חירום (נתקע על הילוך 3), אם אתה מכבה את הרכב ומניע שוב, הגיר מסתדר עד הפעם הבאה (שוב בבוקר).

זו המחלה ב AL4 אני החלפתי כבר שניים במהלך 100k

כדאי לשים שסתום מקורי. בפעם האחרונה עלה לי 700 ש"ח כולל עבודה. המחירים אכן נעים גם לכפול ויותר מזה. לדעתי לא צריך לשלם יותר מ 1000 ש"ח. השסתום המקורי עלותו כ-200 ש"ח, העבודה שעה, שעה וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הזמן השסתומים סופחים שבבי מתכת פנימה ולאט ולאט מעבר השמן בתוכם נסתם.

כאשר מגיעים ימים קרים, השמן בבוקר סמיך יותר מאשר בימים חמים - ולכן קשה לו לעבור בשסתומים, וזו הסיבה שאחרי שהשמן מעט מתחמם ואתה מכבה ומדליק שוב את הרכב, התקלה לא חוזרת על עצמה.

לפעמים החלפה של שמן משפרת או פותרת את הבעיה, אבל הניסיון לאורך זמן לימד שברגע שזה מתחיל סימן שהמעברים בשסתומים כבר צרים ומלוכלכים ואין מנוס מלהחליפם.

https://www.aliexpress.com/item/1960382835.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.365c1267ODqYB9&algo_pvid=b607a658-1393-40f3-8004-6d6b3b2d118e&algo_expid=b607a658-1393-40f3-8004-6d6b3b2d118e-0&btsid=be5a047d-2e7d-4839-a026-3cd71ce57112&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הזמן השסתומים סופחים שבבי מתכת פנימה ולאט ולאט מעבר השמן בתוכם נסתם.

כאשר מגיעים ימים קרים, השמן בבוקר סמיך יותר מאשר בימים חמים - ולכן קשה לו לעבור בשסתומים, וזו הסיבה שאחרי שהשמן מעט מתחמם ואתה מכבה ומדליק שוב את הרכב, התקלה לא חוזרת על עצמה.

לפעמים החלפה של שמן משפרת או פותרת את הבעיה, אבל הניסיון לאורך זמן לימד שברגע שזה מתחיל סימן שהמעברים בשסתומים כבר צרים ומלוכלכים ואין מנוס מלהחליפם.

ההסבר נשמע הגיוני אבל יש בו נקודה שמוזרה לי.סביר לחניח שאכן השמן צמיג יותר בבוקר עקב טמפרטורה נמוכה. אבל ציינתי שהתופעה הופיעה לא מייד עם תחילת הנסיעה , אלא לאחר נסיעה של כ-20 ק"מ, מה שמאפשר לשמן מספיק זמן כדי להתחמם ולהגיע לטמפרטורת עבודה רגילה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במקרים כאלו, שהמעבר בשסתומים כבר מספיק צר - או שבגלל ליכלוך הוא לא מחזיק לחץ, זה יכול לקרות גם במהירויות שיוט אפילו אחרי 20 דקות נסיעה.

בשני התרחישים *לרוב* מדובר בשסתומי ויסות לחצים.

כדאי לקרוא את התקלות ואם תמצא משהו שקשור לויסות לחצים (pressure regulation) אז אתה בכיוון הנכון.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ עבר הרכב?

קח בחשבון שהחלפת שמן לרענן יותר "להעיר" תקלה שקשורה לבריחת לחץ במקום אחר (שמגיעה דווקא שהגיר מתחמם והשמן החדש דליל יותר ועובר ביתר קלות).

ובלי קשר, תיבת ההודעות שלך מלאה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נשאר רק לבדוק שהשמן לא שרוף( דבר המעיד שהגיר בסוף חייו) ושאין חוסר שמן בגיר.

אם שניהם תקינים תחליף שסתומים בגיר ( 2 שסתומים - אחד אחראי על הנעילת ממיר מומנט והשני על ויסות לחצים בגיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נשאר רק לבדוק שהשמן לא שרוף( דבר המעיד שהגיר בסוף חייו) ושאין חוסר שמן בגיר.

אם שניהם תקינים תחליף שסתומים בגיר ( 2 שסתומים - אחד אחראי על הנעילת ממיר מומנט והשני על ויסות לחצים בגיר).

בס"ד

בדר"כ, רק סולונואיד אחד לא תקין, אין חובה להחליף את שניהם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר שאלות.

1. האם ניתן לבצע לבד את החלפת השסתומים ואם כן, איפה יש מדריך או הסבר לביצוע?

2. נאמר לי שלפני החלפת השסתומים יש לבצע עידכון גירסא של תוכנת הגיר כדי שהתוכנה "תכיר" את השסתומים החדשים.

3. באותו מעמד של החלפת השסתומים מחליפים גם את שמן הגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, אין חובה להחליף את שניהם אך מומלץ ביחוד שאיננו יודעים כמה ק"מ הרכב עבר. אם הק"מ ממש נמוך הייתי מוותר על החלפת שסתום של הממיר מומנט. אם הק"מ ממוצע או גבוה הייתי מחליף את שניהם.

לגבי השאלות:

מומלץ להחליף את השמן גיר, ניתן לעשות את העבודה באופן עצמאי אך יש כלי ספציפי שיש לדאוג לו.

בדגם שלך אין חובה לבצע עדכון כדי "להתאים" את השסתומים. זה היה נכון בגרסאות הראשונות של הגיר בתחילת שנות ה 2000 אך מומלץ לעשות עדכון אם קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם ניתן לבצע לבד את החלפת השסתומים ואם כן, איפה יש מדריך או הסבר לביצוע?

יש מדריך שאיציק עשה על סיטרואן קסארה לפני הרבה שנים, בדף הפרוייקטים שבדביקים בראש הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...