Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מנוע - משפיע על הקנייה?

ירוןמ
שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים חברים,

אם הדיון אינו מתאים לפורום, מתנצל מראש, ואשמח אם המנהלים יעבירו אותו למקום הנכון.

באחרונה אני מחפש אחר סופר מיני, ונתקלתי בכמה וכמה רכבים, ורציתי להעלות שאלה לדיון/המלצה

באחד הרכבים שבדקתי (הונדה ג'אז, פחות רלוונטי), נאמר לי ביושר ע"י בעל הרכב, כי הוחלף מנוע לפני כשנה עקב כשל במנוע.

ברכב הותקן מנוע מפירוק ע"י מוסך מורשה משרד התחבורה (יש קבלות והכל), ואע"פ שמד ק"מ מראה 120K, בפועל המנוע גמע כ80K (שוב, מופיע בקבלות וחתום ע"י המוסך, הבנתי שיש חוק שאסור לשנות את המספר המופיע במד הרכב)

ולשאלה, האם החלפת מנוע ברכב היא תמרור עצור בכל הקשור לרכישת הרכב? (אני מניח שעל אותו משקל, האם החלפת מכלול מרכזי ברכב היא לחיוב או לשלילה, ככל שמדובר ברכישת רכב מיד שנייה)

האם מאחר והמנוע גמע ק"מ נמוך מהמופיע במד הק"מ, שווי השוק שלו גדל בהתאם?

אשמח ללמוד ולהעשיר את הידע שלי בעניין זה

ירון

מה שהיה הוא שיהיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל אצבע - החלפת מנוע מורידה מערך הרכב.

קודם כל המנוע ה"חדש" הוא מפירוק ואף אחד לא יודע בדיוק כמה הוא עבר לפני שהושתל ברכב.

בנוסף לכך, מוסך בארץ, טוב ככל שיהיה - בדרך יעשה התקנת מנוע (וכל הרכיבים שמתחברים אליו) לא באותה הרמה כמו במפעל של היצרן, במוסך לא משתמשים באותם הכלים ויש להם פחות נסיון בידיים מאשר לפועלי ייצור \ רובוטים שעושים את זה כל יום כל היום במפעל ההרכבה של הונדה.

יש מוסכים שיעשו את זה טוב, אבל עדיין ככלל אצבע במפעל של היצרן - עושים את זה יותר טוב.

בנוסף קשה להשוות את הבקרת איכות של מפעל היצרן לעומת הבקרת איכות של מוסך בארץ.

בגלל שתי הסיבות הנ"ל - החלפת מנוע מפירוק מורידה מערך הרכב.

עריכה אחרונה על ידי rolling_stony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איגוד השמאים קובע ירידת ערך של 12% (עד כמה שזכור לי) בגין החלפת מנוע. כקונה, אין ספק שזה מרתיע - כמה עבר המנוע ובאילו תנאים? האם מספר הקילומטרים שעבר אמיתי או לא? אילו "ידיים" עמלו על תהליך ההחלפה? ועוד. ככל שיש לך יותר מידע, ואתה רגוע לגביו, לא תמיד כדאי ולמהר לשלול את הרכב על הסף. כמובן גם שהמחיר צריך להיות בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני האישי :

בשנת 2000 קניתי קורולה מודל 93 עם 105000 ק"מ.

לאחר כמה חודשים הוחלף המנוע כנראה עקב התחממות שלא טופלה.

אינני יודע כמה ק"מ היו למנוע החדש אך נאמר לי על ידי המתקין שהוא מכר של המשפחה שהק"מ נמוך והמנוע מצויין.

כל עשר השנים שהייתי עם האוטו לא היו בעיות מנוע.

בשנת 2010 מכרתי אותו במחיר יחסית טוב ומצב המנוע עזר למכירה.

השאלה כמה תרצה להחזיק את האוטו ? אם לזמן קצר , יד כאן סיכון של שוק חלש.

אם לזמן רב ונותנים לך הנחה יפה , אפשר לשקול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף לא להתעסק, אלא אם אתה מוסכניק ויודע לסדר לבד כל מיני בעיות. מי שיקנה ממך את הרכב לא יאמין לאף מילה שלך, וכנראה שתשאר עם הרכב עד סוף חייו. אם זה מתאים לך, סבבה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכהזזז צודק: יהיה קשה מאוד למכור את הרכב בהמשך, בין אם זה מוצדק או לא. כיוון שמדובר ברכב נפוץ אני לא רואה סיבה מיוחדת לקחת סיכון.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב,שהתגובות פה לא יכולות להיות מקצועיות בטח ובטח שלא יודעים את סוג הרכב,שנה וכו..

התגובות נכונות אולי לרכב חדש וגם כאן יש לפעמים תקלות יצרן ומרכיבים מנוע מהקופסא (היה כאן שרשור על פיקנטו כזו לא מזמן).

אבל,אם מדובר ברכב ישן,יכול להיות בלאי טבעי או בגלל התחממות יתר (בחלק מהרכבים הישנים שיפוץ ראש הוא ברכה לבטלה והמנוע מתחיל לאכול שמן לא הרבה אחרי השיפוץ (מאזדה לאנטיס מבחר שנתונים מ 95 למשל) או סובארו עם מנוע בוקסר,שיש לה שני ראשי מנוע ואולי השיפוץ פחות כלכלי מהחלפת מנוע קומפלט.

לסיכום- כל מקרה לגופו ומסיבותיו וגם סחירות הרכב בשוק היא גורם משפיע.

אם מדובר ברכב שמלכתחילה לא מבוקש או סחיר הקונה ינסה להוריד חזק במחיר עד כמה שניתן יחסית למחירון ואם הרכב סחיר יותר,כנראה שההשפעה תהיה פחות גדולה.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...