Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רביעיית צמיגים 205/55R16 התלבטות לגבי קוד מהירות ויצרן

KipodYam
שימו לב! השרשור הזה בן 1580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

מחפש רביעיית צמיגים טרייה לסיטרואן C4 רגילה לא פיקאסו 2015 מנוע 1.2 טורבו.

עפ הרשיון נדרש 205/55R16 91H

לא עושים הרבה קמ שנתי סביב 10-15, כן נוסעים מדי פעם 130 קמ ביום במהירות גבוההה, לרוב חונים בשמש לצערי.

על הרכב מורכבים שני זוגות סיניים עם קוד W.

אחד מהם הורכב אפילו במוסך היבואן, אין לי מושג מי השאיר צמיג מישלן מקורי אחרי שנתיים במוסך היבואן ויצא עם סיני... אבל סיני אחרי שנתיים דינו לפח.

לא סגור אם לקחת H. נראה לי V הכי מתאים כי נוסעים מהיר פעם בשבוע וW יהיה קשה ויקר.

בקיצור - מתלבט בין

Kleber HP3 ב240 בעיקר כי מותקן ברכב השני ומרוצה ממנו לא

Kleber HP4 במחיר 330 שח שנראה לא משתלם יחסית ואין חוות דעת.

Dunlop blueresponse 91V במחיר 273 שלא בטוח שהוא אמיתי. בטח לכיוון 300 וצפונה. המלצות? מילכודים?

Goodyear efficient grip 91V במחיר 330. אם עולה 290 כמו ביד2 נראה לי אקנה. לבדוק שכתוב עליו performance ? ארץ ייצור??

Conti CPC5 91V במחיר 330. מניח שצריך לבדוק שאכן קיים ותוצרת גרמניה.

מישלן Primacy4 91V ב340 שהדעות עליו קצת חלוקות?

אופציות נוספות??

Pirelli דגם P1? P7?? לא מבין בהם כלום.

נראה שהמחירים באתר טייר דיל גבוהים בהרבה ממחירי יד2.

מחפש באיזור ראשון או בית דגן בעיקר. התקנתי בעבר בצמיגי דורון לדרך ברכב שכבר נמכר וההתקנה היתה מאוד מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לגלגלי המגן , צומת בין דגן.

הם עובדים עד חצות.

הם יחסית זולים והם ישוו כל הצעה זולה שתקבל כולל הסברים. לדעתי ה efficientgrip בחירה מוצלחת .

גילוי נאות : אני עם ה primacy4 בגלל מרחק בלימה בכביש רטוב .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נדרש H תתקין H.

אין שום סיבה להתקין V או W.

H - עד 210 קמ"ש.

V- עד 240.

זה לא ייתן שום דבר ולפעמים קוד מהירות גבוהה יותר אומר צמיג קשה יותר.

אתה לא תגיע ל-210. גם לא פעם בשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקין צמיגים בעלי קוד מהירות שרשום ברישיון הרכב. אם צריך H והצמיגים שאתה רוצה לקנות רק בעלי קוד V, אין שום בעיה. אבל אם יש אותם עם שני הקודים, אל תשלם יותר על קוד יותר גבוה שלא מחייב.

ממליץ על גלגלי המגן בית דגן ( אבל צריך להתקשר ולבדוק מה יש במלאי - אם אין, הם מזמינים מהיום למחר ).

אין שום דעות חלוקות לגבי מישלין פרימסי 4 - צמיגי נוחות משובחים.

במקרה שלך, שהרכב לא נוסע הרבה, הייתי קונה dunlop bluresponce , כי הם נוחים מאוד, שקטים ( יותר מאשר קלבר ) ועדיין לא יקרים כמו מישלין.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאני לא אגיע ל210. השאלה עך מה עוד הקוד מהירות משפיע.

שאלה טכנית -

הקוד מהירות זה מעבר בהצלחה של מבחן stress שבוחן בתנאי מעבדה את הצמיג בנסיעה בת סביב 30 דקות במהירות הנ"ל.

בעיקר החום הנוצר וההשלכות שלו על שלמות המבנה של הצמיג.

בנוסף אם הצמיג קשה יותר, עפ התיאוריה היבשה יהיו לו מרחקי בלימה קצרים יותר ויכולת עמידה בכוחות צד טובים יותר.

והנה שאלה - האם יש הבדל פיזי בין שני צמיגים זהים מאותו יצרן עם הבדל של דרגה אחת? למשל H שזה 210 לעומת V שזה 240? או V לעומת W שזה 270?

הם שמים יותר חוטי פלדה? (שזה דורש שינוי ממשי בתהליך הייצור?)

תרכובת גומי קשה יותר ועמידה בחום וחיכוך? (שזה שינוי פשוט יותר להטמעה)

או שאולי זה רק branding פנימי של חלק מהיצרנים? כי צריך לתת לשוק צמיג H אז מייצרים בתקן V ומטביעים על חלקם H.

היום הרכב נועל שני זוגות סיניים עם קוד

W שאחד מהם כאמור הותקן במוסך יבואן. לפחות הם לא M+S כמו שיצא לי לראות לאחרונה על מספר רכבי משפחתיים/מנהלים...

דווקא הסיטרואן הוא לא רכב קשה, ויש לו נטייה קלה לתת היגוי, אז אני רואה הגיון מסויים לא להתקין H וללכת על V.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תרגיש שום הבדל בין H ל V, לא בבלימה ולא בנוחות. ההבדל היחיד מבחינתך זה כיתוב על הצמיג ו 30-50₪ נוספים.

M+S זה בוץ ושלג, אין מה להרכיב צמיגים כאלה בארץ.

לא סיניים ולא מישלין. הם רועשים יותר ונוחים פחות.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין H של חברה נורמלית.

כרגע הכיוון הוא Goodyear epigrip perf תוצרת גרמניה אבל זה קוד W ב340 שח לצמיג

או

מישלן Primacy4 קוד V ב360 שח

מה עדיף לרכב הנ"ל לנסועה של 10-15k בשנה ורוב הזמן בשמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי קונה מישלין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישלין יותר נוח ואוחז.

הדגם הזה של קונטיננטל זה צמיג "ירוק".

בכמות הנסיעות שלך הייתי קונה מישלין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מעדכן - נקנתה רביעיית מישלן primacy 4 תוצרת גרמניה מגלגלי המגן.

הרכב שקט ועוד יותר נוח. הפסיקו כל מיני ציוצים מהצמיגים בככרות הדוקות.

חייב לציין שמאוד התרשמתי מהמקצועניות.

קודם כל אחד המקומות הבודדים שלא מנסים לדחוף ללקוח אקראי צמיגים סיניים.

מבינים וחיים את השוק.

אחד המקומות הבודדים שראיתי שמקפיד להכניס את ברגי הגלגלים ידנית מספר מכובד של כריכות לפני חיזוק עם פטיש אוויר. שגם הוא נראה היה שנעשה בצורה נורמלית (לא מספר רב של לחיצות והפסקות כפי שיצא לי לראות).

אגב, הציע לי גם רביעיית conti eco contact 6 החדש. ציינו שאין להם הרבה נסיון איתו ושזה דגם חדש. לאחר שיטוט קצר באינטרנט ירדתי ממנו עפ כמה חוות דגם באתר הבריטי. הדגם הזה אכן עם עומק חריצים נמוך של 6ממ כלומר אין הרבה "בשר" על הצמיג. אהשים התלוננו על שחיקה מהירה. בנובף גם נראה שהמבנה של הצמיג מאוד עדין עם כל מיני חתכי ניקוז קטנים ועדינים. נראה לי פחות מסתדר עם כבישים באיכות לא מיטבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...