Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידת מפלס נוזל קירור ברכב בן שנה

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שבשבועיים האחרונים התחלת להשתמש בחימום הפנימי, ולא עשית זאת לפני?

מעניין, אתמול הפעלתי את החימום לראשונה השנה. אבל הרכב אצלי מינואר, כך שהוא הופעל כבר בשנה שעברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלוש שנים האחרונות החלפתי שלושה רכבים מהניילונים אחת לשנה - בכולם היתה ירידה איטית ועיקבית במפלס נוזל הקירור. גם בקיה ריו (בה הירידה היתה הכי "מהירה"), גם ביונדאי איוניק (מפלס נוזל קירור של הממיר החשמלי נשאר קבוע, רק המפלס של נוזל המנוע ירד) וגם במזדה 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב- ASX, כ-5 חודשים 3850 ק"ם, המפלס בין הסימן MIN ל-MAX, בדיוק באמצע. כשקניתי את הרכב זה היה על קו ה-MAX.

ברכב של שכן שלי, קיה ספורטאגי חדשה גם כן, עם 7000 ק"ם, ושנה על הכביש, נוזל הקרור בדיוק על קו ה-MIN.

כמו שאמרו לפניי, זה תקין לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחלה לVAGיות עם משאבת המים.

היתה לי סופרב 4*4 2016 שביום שקיבלתי אותה ,

קיבלתי התראה על מים ומאז במשך שנתיים כל חצי שנה התראה על חוסר של כליטר.

אחרי שנתיים המשאבה הלכה...הוחלפה באחריות ומאז עד למכירה שנה וחצי + ללא שום איבוד.

בתוך השנתיים בדקו קומפרסיה והכל..ולא מצאו כלום.

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכללה מיותרת.

מאז 2001 היו לי ארבע VAG, מהן שלוש גולף ואחת פאסאט (היחידה שנקנתה יד שניה). באף אחת מהן לא הייתה בעיה עם משאבת המים לאורך השנים שהיו בבעלותי, וגם לא עם מפלס נוזל הקירור. כיום אני עם ה- VAG החמישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי סופרב 4*4 2016 שביום שקיבלתי אותה ,

קיבלתי התראה על מים ומאז במשך שנתיים כל חצי שנה התראה על חוסר של כליטר.

אחרי שנתיים המשאבה הלכה...הוחלפה באחריות ומאז עד למכירה שנה וחצי + ללא שום איבוד.

בתוך השנתיים בדקו קומפרסיה והכל..ולא מצאו כלום.

שמו משאבה חדשה חליפית או מקורית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות לשניכם

אכן ברכב של אשתי גולף 2011 מעולם לא היתה ירידת מים.

אבל אני חבר בקבוצה בפייס של סיאט וסקודה ויש שם המון דיווחים על כך בתקופת האחריות

ואין לי מושג איזו משאבה שמו , היא עבדה תקין עד שהאוטו נמכר.

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה היא שנוזל הקירור משמן את ציר המשאבה? איך נוזל קירור מבצע פעולת שימון?

מחזיר הנוזל שעל ציר המשאבה או חור יעודי מאפשר מעבר של נוזל קירור, נוזלי הקירור המודרניים הם לא מים רגילים עם תוספים אלא נוזלים על בסיס מים שמאפשרים לנוזל להיות גם גורם מסכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל קירור מכיל את התוסף שימון, אבל יותר חשוב זה האטם ציר של המשאבת מים שחייב להיות רטוב עם נוזל קירור ולכן יש נזילה קטנה מאוד דרך המשאבה. אגב, לא כל משאבת מים היא בעלת מבנה כזה שדורש מעבר נוזל קירור דרכה ולכן יש רכבים עם איבוד נוזל קירור כמעט אפסי בין טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדברי ייצרני מערכות הקירור אכן נוזל הקירור משמן את ציר המשאבה.

Pages from Engine Cooling-Behr.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...