Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית תקלת מנוע ברכב פורד גלקסי שנת 2013 (מנוע אקובוסט 2000)

moshikoit
שימו לב! השרשור הזה בן 1594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעבר לאמור בכותרת מדובר גם במנוע טורבו בנזין.

לפני שבוע הכנסתי את הרכב לטיפול שנתי גדול של 130 אלף ק"מ. בין היתר הטיפול כלל החלפת 4 פלגים אירידיום והחלפת נוזל קירור פרנסטון אדום. אציין כי בעת הכנסת הרכב לטיפול המנוע היה ממש מלוכלך מאבק כך שבסיום הטיפול המוסכניק התיז לי חומר ניקוי ירוק (אולי ייעודי) על המנוע ושטף את כל הלכלוך עם לחץ מים בגרניק ולאחר מכן ריסס בספריי נגד קורוזיה או משהו. ובאמת לאחר השטיפה כייף לראות את המנוע הכל נקי ומטופח.לצערי, ביום שישי האחרון, שבוע לאחר הטיפול פתאום נדלקה לי נורת תקלה צהובה של המנוע. חיברתי את קורא התקלות של אנג'י והעלה לי את קוד התקלה: P2177 "מערכת בקרת אוויר ודלק - חומרה לא ידועה, קח את הרכב לבדיקה. כאשר המצערת לא במצב סרק תערובת דלק ענייה (יש יותר מידי אוויר בתרכובת). המערכת שומרת על מאזן בין אויר לדלק באמצעות תהליך ממוחשב ושולטת על כמות האוויר והדלק במנוע. בין הפרמטרים שנבדקים בתהליך זה הם לחץ אוויר, לחץ דלק, לחץ ברומטרי, טמפרטורת אוויר מבחוץ, מזרקי דלק ועוד.."אציין כי הרכב נוסע חלק ורגיל ואני לא מרגיש שום שינוי בנסיעה מלבד הנורה שנדלקה.ממה התקלה יכולה לנבוע? אולי הפלגים שהוחלפו לא מתאימים? אשמח להסבר באיזה מצערת מדובר? אולי לנקות אותה? ומה זה שהיא אינה במצב סרק? אולי תקלה בחיישן או משהו אחר?אשמח לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את השטיפות מנוע הטיפשיות האלה שמקומות עושים. התקלה יכולה לנבוע מקצר שניגרם בעיקבות המיים גם אם זה קרה רק אחרי שבוע. עכשיו לך תוכיח באמת שזה בגלל זה. תיגש למוסך ששטף וספר לו את הסיפור ושייבדוק מה התקלה בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך למה שמאור כתב וכמו שאמר,אחד מחברי הפורום צביקה קרבורטור ז"ל:

"אין צירוף מקרים,אלא הצטרפות של מקרים".

אם התקלה לא הייתה קיימת עד השטיפה ובנוסף לא כוסו הרכיבים האלקטרוניים-חשמליים לפני שביצעו אותה (טעות בפני עצמה) אז רוב הסיכויים,שיש קשר בין השטיפה לבין התקלה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

סביר מאוד להניח שבשטיפה הוא השפריץ על חיישן ה MAF(יושב על קופסת הפילטר האוויר), תנקה את החיישן עם חומר ייעודי ותראה עם הנורה נכבית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות. לצערי הוא לא שאל אותי ופשוט ביצע. האם יש מצב שבעקבות קצר באחד הרכיבים נשרף אחד הפיוזים שגרם לתקלה? שווה לבדוק בקופסת הפיוזים שבתא מנוע? והאם התקלה היא רק בקריאת הנתונים או שהתקלה באמת גורמת כעת להכנסת תערובת ענייה למנוע? אוכל להמשיך לנסוע עד הטיפול או עדיף שלא?

רותם - אשמח באם תוכל לשלוח תמונה על מיקום החיישן ואנסה לנקות אותו (הלוואי ויעבוד). יש לך המלצה לשם חומר ניקוי מתאים לעניין שאקנה אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות. לצערי הוא לא שאל אותי ופשוט ביצע. האם יש מצב שבעקבות קצר באחד הרכיבים נשרף אחד הפיוזים שגרם לתקלה? שווה לבדוק בקופסת הפיוזים שבתא מנוע? והאם התקלה היא רק בקריאת הנתונים או שהתקלה באמת גורמת כעת להכנסת תערובת ענייה למנוע? אוכל להמשיך לנסוע עד הטיפול או עדיף שלא?

רותם - אשמח באם תוכל לשלוח תמונה על מיקום החיישן ואנסה לנקות אותו (הלוואי ויעבוד). יש לך המלצה לשם חומר ניקוי מתאים לעניין שאקנה אותו?

בס"ד

אם לא מובן, תיידע אותי.

לגבי חומר הניקוי, בכל חנות חלקי חילוף קיים אחד כזה, רק תציין לניקוי חיישן MAF. 30a157ddcaa251d123f62a379c844b83.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רותם. ממש עוזר :-) בהקדם אקנה ספריי יעודי לניקוי חיישן MAFבנוסף, קראתי כעת באיזה מקום שגם תקלה בחיישן מיקום שסתום EGR עלול לגרום לתערובות ענייה כשהוא סגור מידי - אתה יודע במקרה היכן הוא ממוקם בפורד גלקסי? אולי כדאי לבדוק ולנקות גם אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר. תיכננתי ביום שישי הקרוב לקנות את ספריי לניקוי חיישן MAF. (עולה 55 שקלים) אבל משום מה אתמול הנורה בדוק מנוע הצהובה נכבתה לי. אציין שגם עם הנורה שדלקה וגם כעת הרכב נוסע חלק ללא בעיות.האם בכל זאת כדאי לי לקנות את הספריי ולהתיז על חיישן ה- MAF ככה מלמעלה? או עדיף כבר לעזוב את העניין כי הנורה כבתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

כרגע?, אם שום דבר לא דולק והרכב מתנהג כרגיל, לא מוצא סיבה לקנות את הספריי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...