Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש מומחי רשתות בקהל? המלצה לראוטר קווי ו נקודת גישה

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

מעוניין "לפצל" את הראוטר + מתג + נקודת גישה (ALL IN ONE) שלי, לרכיבים בודדים.

להבנתי זה אומר שאני עולה מרמה של ציוד consumer grade לציוד soho / enterprise grade. אין לי חשש להגדות CLI אבל מעדיף WEB UI, ורוצה יציבות, כלומר אחרי שהגדרתי הכל, המערכת תמשיך לעבוד בלי התערבות ידנית כל שני וחמישי.

המטרה היא ללמוד קצת רשתות וגם לפצל את רשת ה WIFI ל VLANים שונים (למכשירים שאני סומך עליהם כגון טלפונים ומחשבים ניידים של הדיירים, רשת לאורחים ורשת למכשירי IOT סיניים).

לא מדובר באחוזה אלה דירה סטנדרטית של 3 חדרים. בגלל שה WIFI היום לא מגיע לממ"ד כנראה אצטרך 2 נקודות גישה. כרגע יש מתג טיפש בארון תקשורת שמאפשר לי ליצור עד 5 נקודות קוויות בכל חדר שאצטרך. בצורה קווית יהיו מחוברים רק 2 מחשבים ושתי הנקודות גישה.

אני מחפש לרכוש נתב + מתג + נקודת גישה. תקציב באזור של 200דולרים לפני מס ומשלוח.

מקריאה שעשיתי הרבה אנשים ממליצים על מוצרים של ubiquiti כגון נתב ER-X ונקודות גישה UAP-AC-LITE. ה ER-X מסוגל גם למתג ככה שחוסך לי מתג חיצוני.

תוהה האם יש אופציות אחרות שמומלצות יותר (כגון מוצרים של MIKROTIK) שיתנו תמורה טובה יותר עבור הכסף. קצת חושש מה ER-X והייתי מעדיף ללכת על ER-4 אבל הוא יקר פי 3 לזכרוני. כמו כן אין לי אופציה לחבר את ה APים על התקרה, רק לשים על השולחן.

כרגע אני עם בזק 100\5 אבל כנראה אשדרג בקרוב לUNLIMITED ב 500\500.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אני מבין נכון אתה רוצה נקודות גישה שייצרו 3 רשתות, כאשר התעבורה מנקודת הגישה לכיוון הראוטר תתוייג בטאג (לדעתי ממש אין צורך במתג מנוהל נפרד) שלא יאפשר תעבורה בין רשתות, אבל יאפשר תעבורה מכל רשת החוצה לאינטרנט.

אני עובד עם שתי יחידות unifi uap ac pro כבר שלוש שנים. לרוב אין בעיות ויכול להמליץ על זה כאל ציוד שיחסית עושה את עבודתו נאמנה. זכור לי שקראתי ביקורות לא כ"כ חיוביות על מיקרוטיק, אבל מצד שני לא חסרות כאלה גם על היוניפיי.

בשביל הראוטר הייתי בודק את ה- pfsense. מדובר על תוכנה שיכולה לרוץ על כל מיני ציודים שהזול מביניהם לא רחוק מהתקציב שלך ולא ישאיר המון לנקודות הגישה. אולי למישהו אחר יש פתרונות זולים יותר.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה!

הבנת נכון!

שמעתי דברים טובים על ה UAP-AC-LITE אבל הוא יקר יותר מה EAP225 של TP-LINK שגם עליו שמעתי דברים טובים.

לגבי ה PFSENSE, קראתי עליו אבל אי אפשר להגיע איתו לרמה של ראוטרים קטנים מבחינת הגודל והצריכה של החשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדירה לא צריך יותר מ 2 יחידות uap lite

ראוטר תשתמש ב ugs

כל מה שהוזכר כאן אינו soho (מלבד הטיפילינק) ובטח שלא אנטרפרייז שזה הקצה השני של הסקאלה.

Unifi הינם smb

אין לך ממש "מחלקות" בבית או ציוד מיוחד שמצדיק vlan.

ב unifi אתה יכול ליצור רשת אלחוטית לאורחים

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי אתה יכול לעשות את כל מה שרשמת עם אחד מהדגמים של אסוס.

אצלנו בבית יש את ה-88u וניתן להפעיל עליו מספר רשתות אלחוטיות שונות. אחת ראשית לטובת בני הבית ועוד 3 לאורחים כשלכל אחת מרשתות אורחים יש מזהה נפרד. כך אתה יכול ליצור רשת אורחים ורשת IoT נפרדות בינהן ונפרדות מהרשת הראשית.

אסוס מאפשרים יצירת רשת mesh ע"י שימוש בנתבים הרגילים שלהם (אלו שתומכים ביכולת) כך תוכל להוסיף נתב נוסף שלהם לשיפור כיסוי הבית.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsu16v

החומרה של USG מיושנת. נגיד והוא היה עולה כמו ה ER-X אז ניחא, אבל הוא עולה פי שתיים יותר ומצריך קונטרולר שעולה עוד 50-70דולר.

אורי מ.

לא רוצה להחיף מוצר CONSUMER אחד באחר. ה TPLINK גם יודע (לדעתי עם חומרה צד ג') לחלק כמה SSID. הרעיון זה לעבור לציוד יותר רציני הן בגלל היכולת להחליף או למקם רכיב נפרד במקום אידיאלי יותר (רואטר ביתי לרוב אי אפשר למקם בחופשיות כמו AP) והן בגלל סקרנות ללמוד קצת ניהול רשתות.

אני שוקל פשוט לרכוש את ה EAP225 ולקוות שהוא יהיה מספיק חזק לדירה. יחד איתו לרכוש מתג חצי מנוהל שלא יזרוק לי פקטות עם VLAN TAG ואת ה ER-X.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Usg לא מצריך קונטרולר חומרתי

מאיפה הנתון לגבי החומרה ביחס למכשיר השני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שצריך או להתקין את התוכנה למחשב שמחובר לרשת או לקנות קונטרולר חומרתי. תקן אותי אם אני טועה.

לגבי החומרה, חוזר בי. קראתי איפשהוא שה USG לא עודכן מעל עשור. אבל מבדיקה שניה נראה ששניהם יצאו פחות או יותר באותו הזמן אבל עדיין החומרה של ה USG לא כל כך שונה מה ER-X, ככה שלא בטוח שהוא מצדיק עוד 60דולרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה usg מגדירים מתוכנת קונטרולר שמותקנת על מחשב/CK

לאחר סיום ההגדרות הקונטרולר לא חייב להיות מחובר לרשת.

(יהיו מספר פיצרים שלא יעבדו)

הייתרון שלו על המקביל מסדרת edge הז שהו נשלט מאותה תכנה כמו הנקודות גישה של unifi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי!

הבעיה היא שהסדרת ה UNIFI מייקרת הכל. אם כבר לקנות USG (שגם ככה יקר יותר ב 60 דולר מה ER-X) אז גם לקנות UAP-AC שיקר יותר מה EAP225 באזור ה 20 דולר + מיסים (כי זה כבר עובר את ה 75 דולר, ונכון להיום את ה EAP225 אפשר לרכוש ב 61 דולר מאמזון). ואם כבר אז גם המתג צריך להיות UNIFI שהם גם לא זולים.

כל זה מסתכם בעוד כ 100-150 דולר יותר רק בשביל לקבל את היתרון של UNIFI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שווה לשלם את הפרמיה הזו כדי לקבל את הציוד של ubiquiti. אפשר לרכוש er-x, לא חייבים usg למרות שהניהול המרכזי יותר טוב. בזמנו כשבדקתי בנדא מכרו לכל דכפין שביקש UAP-AC-LITE במחיר שהפך יבוא מאמאזון לבלתי משתלם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להשוות טיפילינק ליוביקויטי.

אתה לא צריך/חייב סויטש של יוניפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Nemesis, לא ידעתי שבנדה מוכרים ציוד של UBIQUITI. פנית אליהם ישירות?

gsi16v, מסכים אבל ה EAP225 הוא מתחרה מאוד מאוד ראוי ל UAP-AC-LITE.

וברור שלו חייבים מתג יוניפי, אבל אם כבר הולכים על פלטפורמה של יוניפי אז למה לא ללכת עליה עד הסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי המתג של יוניפי הוא מנוהל וזה ממש מייקר ואם לא צריך vlanים או דברים כאלו אז אין משמעות לסויטש, זה רכיב שקוף ברשת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Nemesis, לא ידעתי שבנדה מוכרים ציוד של UBIQUITI. פנית אליהם ישירות?

gsi16v, מסכים אבל ה EAP225 הוא מתחרה מאוד מאוד ראוי ל UAP-AC-LITE.

וברור שלו חייבים מתג יוניפי, אבל אם כבר הולכים על פלטפורמה של יוניפי אז למה לא ללכת עליה עד הסוף.

אכן, פניתי אליהם ישירות ונתנו הצעה. שני חברים ששלחתי אליהם רכשו מהם חלק מהרכיבים. חלק כמו controller או usg משתלם יותר לרכוש באמאזון, בזמנו לפחות חלק מנקודות הגישה השתלם לרכוש אצלם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...