Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלו הנהגים המסוכנים ששברו את שיאי המהירות ב-2019

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלו הנהגים ששברו את שיאי המהירות במכשירי המדידה של משטרת התנועה - וזה המחיר ששילמו

פני התופעה הקטלנית: עשרות נהגים נתפסו השנה על הכביש כשהם דוהרים במהירות של יותר מ-200 קמ"ש, לעיתים בהשפעת אלכוהול. לידי החדשות 12 הגיע "דירוג" המהירויות - וצעדי הענישה כלפיהם. אחד מהם אף ניסה לברוח לשיחים לפני שנתפס: כל הפרטים

קישור לכתבה המלאה:

https://www.mako.co.il/news-law/2019_q4/Article-c20b3a7e734ee61027.htm?sCh=a52cb2eb226bb110&pId=25483675

מצרף תובנות וחוות דעת כדי שהפוסט לא יוסר (כפי שנאמר לי בהודעה אישית):

בלי גזענות. באמת.

כאחד שנמצא המון על הכביש, אני נחשף לא מעט לנערים מהמגזר הערבי, שבאופן כוללני כמובן, נוהגים בלי שום ערך לחייהם שלהם, ולסובבים בכלל.

זאת תוצאה של מערכת משפט שלא מרתיעה ולכן אנשים ימשיכו לצפצף על החוק.

הישמרו לנפשותיכם חברים. תשנו מספיק, תתרעננו, ושימו את הפלאפון בצד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אלה הנהגים שנתפסו נוהגים במהירות העולה בשיעור ניכר על המותר. מכאן ועד למסוכנים ביותר (פרט להוא שנפתס שיכור, שבאופן די ברור מסוכן, ולא בגלל המהירות), או מסוכנים בכלל, הקורלציה לא תמיד ברורה או קיימת, בדיוק כמו שאין קורלציה ברורה בין ענישה למניעת עבירות. חבל שפוסט כזה נפתח בפורום חובבי רכב.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפשית את הגרוש מתחת לפנס.

עבירות מהירות זה סקסי בכותרות אבל איפה עבירות עקיפה על קו לבן?

זאת עבירה מסוכנת.

במקום זה צדים נהגים שנוסעים מהר בקו ישר...

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK, מסכים לחלוטין. ניתן לראות תיעדוף מעוות בכל הנוגע לאכיפה, אני לדוגמא נתקל כמעט באופן קבוע בכל יום ב 2 ממלזים בנסיעה אחת בתוך ירושלים של סביבות 11 ק"מ. כאשר באופן כללי נדיר מאוד לראות אכיפה של בריונות בפקקים, טלפון וכו בתוך העיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעות מסוכנות - נסיעה ברמזור אדום, אי ציות לתמרורים בתוך העיר, התעסקות בנייד, נהיגה בשכרות וכו וכו.

בכל העולם וגם בארץ (כבר) ידוע שכמות התאונות כתוצאה ממהירות מופרזת היא מזערית (עובדתית). מנסים לעשות מאתנו צחוק.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני לוקח את הבן שלי לגן אני רואה הורים (גברים וגם נשים) חסרי אחריות, שהילדים שלהם עומדים מאחורה לא חגורים ומשתוללים.

יום אחד פניתי לאחד כזה והערתי לו בעדינות. התשובה שלו הייתה "נכון אתה צודק, אבל א' אני נוסע בתוך העיר וב', אתה באמת מקפיד שהילדים יהיו חגורים כל הזמן?".

אמרתי לו שאצלי אף אחד לא זז עד שכולם חגורים. אותו נהג, לדעתי, לא פחות מסוכן מאותו אחד שנוסע במהירויות הללו ואפילו יותר. וחבל שהמשטרה לא אוכפת מספיק עבירות כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לו שאצלי אף אחד לא זז עד שכולם חגורים. אותו נהג, לדעתי, לא פחות מסוכן מאותו אחד שנוסע במהירויות הללו ואפילו יותר. וחבל שהמשטרה לא אוכפת מספיק עבירות כאלו.

בדיוק! גם אצלי זה הכלל, והבנות התרגלו בעצמן להגיד לי שהן חגורות כדי שאוכל להתחיל לנסוע, כי הן יודעות שלפני זה לא נוסעים. אם זה נוסעים מבוגרים, על אחת כמה וכמה, והיו מקרים שעצרתי באמצע לטובת כל מיני חכמולוגים שלא חגרו או פתחו חגורות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביחס לכמות הדוחות לא נראה שנתפסו הרבה נהגים במהירות מעל 200 קמ"ש .

מעניין מתי תפסו את האדם בכביש 60 ובאיזה קטע . ( לפני או אחרי שנהרג אדם שהתעופף עם מכוניתו לנחל בלפוריה )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כתבה פופוליסטית. הקשר בין מהירות לכמות התאונות מקרי בהחלט. דווקא מבן אדם שנוהג מהר יחסית יש לי פחות חשש שיהיה עסוק בקשקושים שלא קשורים לנהיגה. כמובן שאני לא מצדיק את המהירויות המטורפות הנ"ל אבל חוץ מהנהג השיכור ובהנחה שהכביש נוח ופתוח ביחס למהירות, הסיכון הוא אפסי.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה קבועה במישור לאורך מרחק רב כשאין נהגים בכביש, אכן המהירות לא בהכרח גורם מסכן

אך המהירות כן מהווה גורם חשוב בכמה דוגמאות:

1.תקלה מכנית ברכב - פנצ'ר,פיצוץ צמיג,רכב נכבה וכו'

2.עבודות בכביש שלאחר מכן נוצר פקק - קורה המון במיוחד בלילה בכבישים ראשיים שדוהרים ויש פקק

3.כל מה שקשור למעבר בין נתיבים, מסוכן מאוד. נהג נוסע על 100 קמ"ש ועובר נתיב, קצת מאחוריו דוהר מישהו על 160 קמ"ש, זה שעל מהירות נמוכה לא תמיד מספיק לראות ולעבד את המרחק בין המכוניות כשהוא מסתכל על המראה ואז זה יכול לגרום לתאונה קטלנית

4. ובכלל קלות ראש, חוסר ריכוז, אני נוסע המון בלילה וזה דבר שאני נתקל בו המון, נהגים שנוסעים במהירות גבוהה מאוד, לא מרוכזים וברגע האחרון מבינים שהם צריכים לעלות על מחלף או לקחת פנייה כלשהי ופשוט חותכים את כולם

זה שהאכיפה היא לעיתים נטו למטרת כסף, כמו הצבת מצלמת מהירות בירידה או הצבת מצלמות מאחורי שיח זה דבר מגעיל

אי אפשר להצדיק מהירות נסיעה גבוהה מהרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.עבודות בכביש שלאחר מכן נוצר פקק - קורה המון במיוחד בלילה בכבישים ראשיים שדוהרים ויש פקק

מי שדוהר ושומר מרחק או מסתכל מספיק רחוק, יזהה פקק. מי שנוהג מהר וחולם, לא יזהה. הבעיה היא לא המהירות.

3.כל מה שקשור למעבר בין נתיבים, מסוכן מאוד. נהג נוסע על 100 קמ"ש ועובר נתיב, קצת מאחוריו דוהר מישהו על 160 קמ"ש, זה שעל מהירות נמוכה לא תמיד מספיק לראות ולעבד את המרחק בין המכוניות כשהוא מסתכל על המראה ואז זה יכול לגרום לתאונה קטלנית

זה שנוהג 100 ועובר נתיב בלי שיודע להעריך מהירות, שילמד להעריך מהירות. לא קשה לקלוט מישהו עם פער מהירות גבוה משלך.

4. ובכלל קלות ראש, חוסר ריכוז, אני נוסע המון בלילה וזה דבר שאני נתקל בו המון, נהגים שנוסעים במהירות גבוהה מאוד, לא מרוכזים וברגע האחרון מבינים שהם צריכים לעלות על מחלף או לקחת פנייה כלשהי ופשוט חותכים את כולם

זה לא ייחודי למי שנוסע מהר. זה די רוחבי.

זה שהאכיפה היא לעיתים נטו למטרת כסף, כמו הצבת מצלמת מהירות בירידה או הצבת מצלמות מאחורי שיח זה דבר מגעיל

אי אפשר להצדיק מהירות נסיעה גבוהה מהרגיל.

אתה לא יכול להצדיק. אחרים ישאלו שאלות, כמו מה זה גבוה מהרגיל, למה הרגיל הוא שנקבע, ומה עניין שמיטה להר סיני, כהן לבית קברות והגבלת מהירות שנוצרה במשבר הנפט של 73 על המכוניות של אז ל-2020.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK - אני חולק עליך.

כל העבירות שנמנו בשרשור מסוכנות ומחייבות אכיפה, שלא תמיד קיימת. למעשה נדיר שקיימת, וחבל. זה לא סותר את הסיכון שבמהירות מופרזת (ושים לב שאני משתמש במונח "מופרזת", לא "גבוהה" או משהו אחר).

חריגות מסויימות במהירות מעל המותר אינן מסוכנות - כיוון שמתכנני כביש מביאים אותן בחשבון. מתכננים כביש עם מקדמי בטיחות של 20-30-40 קמ"ש, לא של 110 קמ"ש (יש כאן מהנדס כבישים, נשמח אם ייתן אינפוט מקצועי). הכביש לא מתוכנן למהירויות כאלה מבחינת רדיוס העקומות, שיפועי צד (ואצלנו, ולא רק אצלנו, יש לעתים שיפועים הפוכים שיכולים לגרום לרכב ממהר כזה לרדת מהמיסעה על כל הסיכון שבכך) שדה ראיה, תאורה, סימון - וכל אלה לפני שהופיע על הכביש הנהג שנוהג לפי הספר או אפילו טיפה מתחת. נניח 85 קמ"ש (אמיתיים) בקטע בו מותר 90 קמ"ש.

כולנו מכירים את הבעייתיות שנובעת מהפרשי מהירויות. נהגים שנוסעים מעל 200 קמ"ש - ולמעשה אפילו פחות, נניח מעל 150 קמ"ש בכביש מהיר ישראלי) יוצרים הפרשי מהירויות גדולים ומסוכנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה הנהגים שנתפסו נוהגים במהירות העולה בשיעור ניכר על המותר. מכאן ועד למסוכנים ביותר (פרט להוא שנפתס שיכור, שבאופן די ברור מסוכן, ולא בגלל המהירות), או מסוכנים בכלל, הקורלציה לא תמיד ברורה או קיימת, בדיוק כמו שאין קורלציה ברורה בין ענישה למניעת עבירות. חבל שפוסט כזה נפתח בפורום חובבי רכב.

אתה מגזים.

כולנו פה חושבים ששיעור האכיפה נגד מהירות הוא מוגזם ולא פרופורציונלי ביחס לשאר העבירות מסכנות החיים (כי זה סקסי).

אבל בעיניי גם נהג שנוהג במישור, ישר, בכביש שש בחלקים הסלולים הטובים ביותר ונוהג במהירות קיצונית כמו 236 קמ"ש הוא רוצח פוטנציאלי.

עבירה חמורה בדיוק כמו עקיפה על פס לבן. יש הבדל בין התקטננות שוטרים על עבירת מהירות של 130 בכביש של 110, אבל 236 (!!!) קמ"ש היא מהירות ששמורה למסלולים.

אנקדוטה קטנה - אני בן 24 ולפני שנה נהגתי באוטובאהן במהירות של 200 קמ"ש במרצדס חדשה.

מותר? כן.

מרגש? כן.

מיוחד? כן.

חכם/נכון/בטיחותי? - לא! אפילו בכבישים המאד בטוחים וסלולים היטב בגרמניה (שבהם גם יש תרבות נהיגה נכונה, להבדיל מהמדינה שלנו).

דבר נוסף - קחו בחשבון שהנהגים שנתפסים במהירויות הפסיכיות האלה (גם בכביש 6), הם לרב גם אלו שירשו לעצמם לנהוג ב150 קמ"ש בדרך נמיר באמצע יום כיפור, "לשרוף" אדומים, לחתוך מימין בתמרונים הזויים, לעקוף על פס לבן/במקום שאין בו ראות וכו'.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מסלול בארץ, ומעטים בעולם, בהם תגיע ל-236 קמ"ש, או קרוב לכך.

ולא, הם לא בהכרח רוצחים. מהירות אינה ערך מוחלט, אלא יחסי. 250 קמ"ש בכביש 6 ב-2 לילה לא באמת מסוכנים, 140 קמ"ש ב-7 בבוקר ביום ב' - כן.

לגבי שאר מה שכתבת על אופיים של אותם עברייני הצמרת אינו אלא ספקולציה והשלכה מסולם הערכים הפרטי שלך על השאר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא, הם לא בהכרח רוצחים. מהירות אינה ערך מוחלט, אלא יחסי. 250 קמ"ש בכביש 6 ב-2 לילה לא באמת מסוכנים, 140 קמ"ש ב-7 בבוקר ביום ב' - כן.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

250 קמ"ש בכביש 6 ב-2 בלילה, כאשר על השול יש משאית/רכב תקוע/כמה חיילים בשיירת ג'יפים שנוסעת לאט זאת מהירות מסוכנת מאד.

רק בתנאי מעבדה (נהג מיומן, מרוכז, ללא פגעי מזג האוויר, ללא סלילה באיכות משתנה, ללא חול על הכביש ו/או קיומם של עוד משתמשי דרך באותה שעה) מדובר במהירות שהיא לא מסוכנת.

לגבי שאר מה שכתבת על אופיים של אותם עברייני הצמרת אינו אלא ספקולציה והשלכה מסולם הערכים הפרטי שלך על השאר.

לא הכללתי. יכול להיות אדם שכינויו בפורום מכוניות RK שמסוגל לנסוע ב250 קמ"ש ב-2 בלילב בכביש שש, אבל לעולם לא יעקוף מימין/יחתוך קו רצוף/יתמרן את רכבו בצורה מסוכנת/ישרוף אדומים/ינהג שיכור וכיו"ב.

אבל מבחינה סטטיסטית מי שמרשה לעצמו לנהוג במהירות מופרזת ללא כל התחשבות בקיומו של חוק במדינה (ולא משנה מה תורתו בהקשר של מהירות והקשר שלה לתאונות דרכים), לרב ירשה לעצמו לצפצף על עוד הרבה חוקים אחרים.

ולא, אני לא הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מספיק שתקרא את הכתבה:

נהג ראשון שנהג במהירות מופרזת וגרם למות אם וביתה - ממזרח ירושלים

נהג שני (בן 20), שיאן המהירות - מטירה

נהג שלישי ב230 קמ"ש - מג'דידה מכר

נהג רביעי - באר שבע (במקרה זה ייתכן ששייך למיעוט מסוים, וייתכן שלא)

נהג חמישי - בן 22, נצרת

נהג שישי - מירוץ מכוניות, לא ברור מהיכן הנהגים

נהגת שביעית - בת 24 מלוד (גם כאן ייתכן ששייכת למיעוט מסוים אך לא ברור).

אני ממש לא גזען אבל תרבות הנהיגה הבעייתית ועבירות התנועה החמורות שמתבצעות ברחבי המגזר הערבי ידועות לכל, והכתבה הנ"ל היא רק עדות לכך.

מקווה שתסכים איתי שכנראה לא מדובר באנשים כמוך שחקרו את העניין ומאמינים שמהירות לא הורגת כמו עבירות אחרות ולכן הם מרשים לעצמם, אלא מדובר באנשים שמצפצפים על חוק באשר הוא חוק (גם זה שאוסר עליך לעקוף מימין, או לעקוף ללא שדה ראיה, או לא לשרוף אדום וכיו"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...