Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגני הדור החדש, מה זה?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הייתה כתבה ב ynet, לגבי זה שטכנאי מזגנים מעכשיו יצטרך רשיון, שזה אחלה לדעתי, גם אם ייקר את הטיפול.

בכל מקרה, אני מצוטט את הכתבה "כניסתם של הדור החדש של המזגנים הכולל שילוב של מערכות גזים דליקים".

מה זה הדור החדש? מה שונה ממה שהיום?

הכוונה רק לגז פריאון או בכלל לצורת העבודה?

תודה,

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הדור החדש? מה שונה ממה שהיום?

הכוונה רק לגז פריאון או בכלל לצורת העבודה?

תודה,

ליאור.

המזגנים של היום עובדים עם גז R410a, שנחשב מסוכן לשיכבת האוזון. הדור הבא של המזגנים (להבנתי מ2020) יגיע עם גז R32 שנחשב פחות מסוכן לשכבת האוזון, וגם עתיד לחסוך כ10% בהוצאות החשמל. החדשות הרעות הן שהוא דליק.

אגב המקררים של היום כבר עברו את השינוי המדובר, וכיום רוב המקררים מגיעים עם גז R600 שגם הוא דליק. משיחה שלי עם טכנאי מקררים וותיק, היום כבר לא משתלם לו לרוקן\למלא גז במקררים מודרנים כי זה דורש ציוד מיוחד וסביבה מאווררת\ציוד שיוצא מחוץ לחלון, לכן כאשר מגיעים למצב שצריך לרוקן\למלא גז, פשוט ממליצים ללקוח להחליף מקרר. עצוב.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגנים של היום עובדים עם גז R410a, שנחשב מסוכן לשיכבת האוזון. הדור הבא של המזגנים (להבנתי מ2020) יגיע עם גז R32 שנחשב פחות מסוכן לשכבת האוזון, וגם עתיד לחסוך כ10% בהוצאות החשמל. החדשות הרעות הן שהוא דליק.

אגב המקררים של היום כבר עברו את השינוי המדובר, וכיום רוב המקררים מגיעים עם גז R600 שגם הוא דליק. משיחה שלי עם טכנאי מקררים וותיק, היום כבר לא משתלם לו לרוקן\למלא גז במקררים מודרנים כי זה דורש ציוד מיוחד וסביבה מאווררת\ציוד שיוצא מחוץ לחלון, לכן כאשר מגיעים למצב שצריך לרוקן\למלא גז, פשוט ממליצים ללקוח להחליף מקרר. עצוב.

אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמעתי על מילוי גז במקרר מודרני, זה עדיין קורה שצריך למלא גז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מעניין אם מישהו בחן את ההשפעה של יצור ושינוע כמויות גדולות יותר של מקררים על הסביבה, כתוצאה מזה שלא משתלם להחליף את הגז החדש וה"ירוק" הזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מזגן מיני-מרכזי כזה הביטוח תכולה הופך לחובה הא. :? תודה על המידע הזה, לא ידעתי.

במפרט של מזגן/מקרר מציינים את זה בצורה כלשהי?

בוודאי, מצויין במפרט הטכני

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הגז הזה יקר מאוד. סדר גודל עלות של פי 3-4 יותר מהגז שהשתמשו בו עד עכשיו.

דווקא מנסיוני (בחו"ל) מחירים הr410 עלו משמעותית בשנים האחרונות בגלל כניסת הr32. הזדקקתי לתוספת גז אחרי שהוספתי יחידה למערכת המולטי אצלי בבית, המחיר היה סביר מאוד.

מעניין אם מישהו בחן את ההשפעה של יצור ושינוע כמויות גדולות יותר של מקררים על הסביבה, כתוצאה מזה שלא משתלם להחליף את הגז החדש וה"ירוק" הזה.

יש פה סוג של טרייד אוף. מצד אחד יש זיהום מהייצור, מאידך מקררים חדשים לרוב יעילים משמעותית ממקררים ישנים, והמקררים שיוצאים משימוש עוברים לרוב מחזור.

עם מזגן מיני-מרכזי כזה הביטוח תכולה הופך לחובה הא. :? תודה על המידע הזה, לא ידעתי.

במפרט של מזגן/מקרר מציינים את זה בצורה כלשהי?

ביטוח תכולה מומלץ בלי קשר, אבל הגז הזה לא כזה דליק כמו שעושים ממנו. זה לא גז בישול והוא מתלקח רק בתנאים מאוד מסויימים של טמפרטורה ולחץ. מה שכן, החאפריות של טכנאים שעושים פרג' במקום וואקום תהפוך לפחות משתלמת כי עכשיו המחיר יהיה לא רק יעילות מופחתת של המזגן ואורך חיים קצר יותר אם יש אוויר במערכת, אלא פיצוץ בתוך המדחס כתוצאה מאפקט דיזל בנוכחות חמצן. זה כבר ישבית את המזגן לחלוטין.

ועוד משהו שנזכרתי בו, כנראה השוני במזגן עצמו לא כזה גדול. במערכת שלי היחידות הפנימיות תומכות גם בקרר r410 וגם בr32, ההבדל הוא רק במעבה.

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...