Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2008 אקטיב - החלפת שמן גיר

Danielmalka16
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי את הרכב לא מזמן ואני נמצא כרגע בתהליך יישור קו מקיף.

כן אני יודע שאין הנחיה להחליף.

הרכב יד שניה, (אותו בעלים בשתי הידיים) וטופל במוסך מורשה רוב חייו ככה שהשמן לא הוחלף ככל הנראה.

הרכב עשה כבר 200,000 קילומטר על אותו השמן, הגוון שלו חום בהיר ללא חלקיקים או משהו כזה.

להחליף או לא?

(Daihatsu Sirion 07 (SOLD

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה למוסכים מורשי מאזדה עם הרכב הזה כנראה- לאבא שלי יש מאזדה 3 ספיריט 2007 ואמרו לו בחברה "לא לגעת" בשמן הגיר.

למה ? (פרשנות שלי- להחליף/לתקן /לשפץ גיר יקר ומשתלם יותר מהחלפת שמן).

לגבי שאלתך,היו כאן לא מעט שרשורים בנושא בפורום ובגדול,אם הגיר תקין בלבד (אין דפיקות בין ההילוכים או בהעברת ההילוכים ואין קפיצות /לא נדלקה מנורת AT) אפשר לבצע החלפה חלקית +מסנן חיצוני (אם קיים בכלל כזה).

אני מודה,שלו זה הרכב שלי הייתי חושש מעט אם באמת במהלך 200,000 ק"מ לא הוחלף השמן כי במידה ויש תקלה מסויימת בגיר כרגע,החלפת שמן עלולה להזיק ולגרום לגיר לשבוק (וגם שרשורים כאלו יש). הנה דוגמא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?403284-%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%95-S70-99-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה למוסכים מורשי מאזדה עם הרכב הזה כנראה- לאבא שלי יש מאזדה 3 ספיריט 2007 ואמרו לו בחברה "לא לגעת" בשמן הגיר.

למה ? (פרשנות שלי- להחליף/לתקן /לשפץ גיר יקר ומשתלם יותר מהחלפת שמן).

לגבי שאלתך,היו כאן לא מעט שרשורים בנושא בפורום ובגדול,אם הגיר תקין בלבד (אין דפיקות בין ההילוכים או בהעברת ההילוכים ואין קפיצות /לא נדלקה מנורת AT) אפשר לבצע החלפה חלקית +מסנן חיצוני (אם קיים בכלל כזה).

אני מודה,שלו זה הרכב שלי הייתי חושש מעט אם באמת במהלך 200,000 ק"מ לא הוחלף השמן כי במידה ויש תקלה מסויימת בגיר כרגע,החלפת שמן עלולה להזיק ולגרום לגיר לשבוק (וגם שרשורים כאלו יש). הנה דוגמא:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?403284-%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%95-S70-99-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8

זהו, שמעתי הרבה סיפורים כאלה אז אני מפחד להחליף.

סך הכל הגיר בסדר, ההילוכים עוברים קצת חזק בבוקר, במיוחד בין 1 ל2 אבל הבנתי שאמורים להרגיש משהו כשההילוכים עוברים, בכל זאת מדובר בגיר אוטומט ולא רציף.

בבדיקה לא כתבו כלום לגבי זה

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן גיר גם במאזדות האלה אמור להיות מוחלף מתי שהוא. זה שהמורשה לא נוגע זה לא בגלל שלא צריך אלא סתם חוסר הרצון לקחת אחריות אם ייקרה משהו לגיר. בכל מיקרה אתה יכול להתחיל בהחלפה חלקית בלבד אין שום בעיה. רק דאג שהשמן יהיה מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן גיר גם במאזדות האלה אמור להיות מוחלף מתי שהוא. זה שהמורשה לא נוגע זה לא בגלל שלא צריך אלא סתם חוסר הרצון לקחת אחריות אם ייקרה משהו לגיר. בכל מיקרה אתה יכול להתחיל בהחלפה חלקית בלבד אין שום בעיה. רק דאג שהשמן יהיה מתאים.

במידה ואני מחליף שמן, אני שם רק נוזל מקורי בתקן M-V כמו שנדרש.

השאלה היא אם זה לא מסוכן, השמן לא הוחלף מעולם אבל מצד שני גם הצבע שלו חום בהיר וללא חלקיקים.

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן בצבע חום בהיר זה אומר שהוא מתחיל להישרף. השמן אמור להיות בצבע אדמדם. בכל מיקרה אם הגיר תקין לחלוטין החלפה חלקית תאריך לו ימים. אם הגיר דפוק או מתחיל להידפק להחלפה של השמן לא יהיה שום קשר לזה שהוא יעשה בעיות אך במיקרה שלך ניראה שהגיר תקין לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלפה לא מבוצעת כי כתוב לבדוק את השמן בטיפולים, ולא להחליף. ככה שבבונים מצויים מבינים את זה בתור 'לא להחליף כי לא כתוב' אבל כמובן שצריך להחליף בשלב בו הצבע במדיד מפסיק להיות בהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלפה לא מבוצעת כי כתוב לבדוק את השמן בטיפולים, ולא להחליף. ככה שבבונים מצויים מבינים את זה בתור 'לא להחליף כי לא כתוב' אבל כמובן שצריך להחליף בשלב בו הצבע במדיד מפסיק להיות בהיר.

ביקורת מקצועית כבודה במקומה מונח אבל,המשפט השני עם המילה "בבונים" קצת פוגם.

היה לי ויכוח עם אבא שלי ואמרתי לו שהגיר יהרס והוא אמר שזה מה שאמרו בחברה.

ויתרתי ?,כמובן שלא והלכתי למוסך שהיה מורשה מאזדה והיום מומחה (מוסך ברק),שבו עובד חבר לשכבה שלי לשעבר.

הוא גם אמר,שלא כדאי לגעת.

בינתיים,הרכב שנת 2007,עבר 1100000 קמ לערך ללא החלפת שמן והגיר מעביר הילוכים תקין..

אולי מזל ואולי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מליון מאה זה המון קמ

וברצינות, זו הטעות הנפוצה בגלל איך שיצרן מגדיר מרווחי טיפולים. אגב, זה כך גם עם נוזל בלם ולעיתים נוזל קירור.

ולא לגעת זה מיתוס נפוץ בעולם המוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מליון מאה זה המון קמ

וברצינות, זו הטעות הנפוצה בגלל איך שיצרן מגדיר מרווחי טיפולים. אגב, זה כך גם עם נוזל בלם ולעיתים נוזל קירור.

ולא לגעת זה מיתוס נפוץ בעולם המוסכים.

גם אני חושב שהיצרן טועה אבל,אולי הוא חושב יותר על כיסו ועל רווח עתידי משיפוץ גיר על פני החלפת שמן שעולה כמה מאות שקלים פעם ב 3 שנים ?

לא יכול לחשוב על שיקול אחר,כי לפחות לדעתי,אין במוסכי מאזדה בעיה של חוסר ידע.

הייתי שמח לשמוע את דעתו של חבר הפורום,מוסך שי לי על הסוגיה- בכל זאת,אולי מנהל מקצועי של מוסך מורשה מאזדה יפתור לנו את החלידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן בצבע חום בהיר זה אומר שהוא מתחיל להישרף. השמן אמור להיות בצבע אדמדם. בכל מיקרה אם הגיר תקין לחלוטין החלפה חלקית תאריך לו ימים. אם הגיר דפוק או מתחיל להידפק להחלפה של השמן לא יהיה שום קשר לזה שהוא יעשה בעיות אך במיקרה שלך ניראה שהגיר תקין לחלוטין.

https://imgur.com/uz3ZFtL

(Mazda 3 Active 08 (OWN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בתור בבונים מצויים (שראו מאזדה או שתיים בחיים) גם אנחנו לא מחליפים למאזדה שמן גיר.

המאזדה 2 של המוסך שורדת ככה עם 370,000 ק"מ (and counting) והפרטית שלי שרדה ככה 310,000 (והיום ממשיכה לנסוע ביד הבאה).

לראיה, יש למאזדה רכבים שדווקא כן ממליצים להחליף בהן - מיאטה, למשל - בה אנחנו מחליפים בכל 90,000 ק"מ ואפילו מייבאים כמעט בלעדית את השמן המאוד איכותי שמומלץ לרכב הזה. לא מאמין שבמאזדה 3 יש ליצרן שיקול כלכלי עתידי בשיפוץ גיר ובמיאטה לא...

כמו כן, יש גם לפורד דגמים שדורשים החלפה בכל 60,000 ק"מ (מונדאו אקובוסט למשל) וכאלה שלא (פוקוס שראיתי כבר עם מעל 450,000 ק"מ על אותו שמן).

בכל מקרה מכבד את הדעה של מאור, כמובן, איש בעיניו יעשה :)

עדי

עריכה אחרונה על ידי מרכז שירות שי-לי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם הויכוח הבלתי נגמר על שמן גיר. ברכב הזה כנראה לא משנה אם תחליף או לא. אני החלפתי כמה פעמים במאזדה שלי.

ברכבים אחרים זה קריטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...