Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פשוט לסופש +קמצן - האם עובד ביחד?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תמיד היה לי חיבה לרכבים ידניים זריזים וספרטניים.

התחיל מהסיטרואן ZX 1.8 של אבא שלי בזמנו, והמשיך ליאריס TS שהייתה לי .

לנהוג ביום יום 120 ק"מ עם רכב כזה, זה לא פרקטי מבחינתי. ולכן חשבתי לקנות משהו בסגנון לסופשים ולפנאי מדי פעם.

יש כמה חברי פורום שיש ברשותם 205, 106 ואולי גם אלפא 147 ישנות בתור רכבים שניים ואלי ראשונים גם, מלבד הקניה כמה עלות אחזקה ריאלי לרכב בסגנון במהלך השנה?

לוקח סביב ה-1200 טסט

1200 -3000 ביטוח חובה+(אולי צד ג)

טיפול שנתי של 500 שקל

1500 שקל נלווים(תקלות קטנות, צמיגים, מצבר ושאר שטויות)

האם זה ריאלי הוצאות כאלה או שאני אצפה לרדאטור, קלאצ', משולשים מיסביים באלפי שקלים בשנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי במצב של הרכב שאתה קונה, כי ההוצאה העיקרית תהיה על יישור הקו+השנה הראשונה לטעמי.

לאחר מכן שאתה כבר יודע מה יש לך ביד ההוצאות שציינת נשמעות הגיוניות.

אני משלם על 205:

ביטוח - 2200 (ג+חובה).

אגרה - כ800 שקלים. תוסיף על האגרה עוד כ-600 שקל בשנה של אישור רכב מיושן+העברת טסט פעמיים בשנה, אישית אני לא משלם את זה אבל צריך לספור את זה.

עד כאן הוצאות קבועות.

מחירי החלקים הם זולים מאוד, פה היתרון הגדול.

דוגמאות:

קלאצ׳? 300 שקל לוולאו.

ברקסים? 190 שקל לצלחות+רפידות (ברמבו+רפידות ספרדיות).

תושבת מנוע? 60-90 שקל מהפולני.

פילטרים? גם גרוש וחצי.

רדיאטור? 300 שקל.

טיימינג? 300-400 שקל לקיט מלא כולל משאבה - בארץ.

תוסיף כמובן עבודה במוסך, אבל עדיין מדובר בסכומים לא גבוהים כי חלק מהרכבים יחסית מאוד קלים ונגישים לטיפול.

ההמלצה שלי היא לחפש בסבלנות אקזמפלר במצב הזוי, יד 1-2, קמ בריצפה (5000 בשנה), תיעוד טיפולים.

נשמע בלתי אפשרי לרכב בן 20+ אבל מדי פעם צץ משהו כזה בלוח.

זו נקודת התחלה מעולה שתחסוך הרבה כסף ביישור הקו, משם תוכל להתייחס לזה כתחביב שעולה כ-400 שקלים בחודש לפני דלק.

אעלה סקירה על השנה השלישית עם ה-205 בסוף החודש אני מקווה.

לגבי “קמצן”, צריך לאהוב את זה באמת. אלו רכבים ישנים. תמיד יכול לקרות משהו. באופן אישי לקחתי את זה די צעד קדימה, יש לי כבר מחסן חלפים קטן מתחת למיטה שהזמנתי Just in case.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש 7, תודה על המענה.

הרכב צפוי לנסוע סביב ה-2000 קילומטר בשנה. יש לי את הרכב הראשי שלי שלי שהוא יבצע את כול הנסיעות, ולבת זוג יש רשיון רק על אוטומט.

לא יודע מה הנסועה שלך, אבל אם במהלך ה-3 שנים שהרכב ברשותך היו לך איזה שהם תקלות או בלאי יקר ? (יקר= מעל 1000 שקל)

הלפרין, תודה על ההצעה, אבל הרעיון הוא לא בתחבורה זולה עם שנתון כמה שיותר גבוה. אלא רכבים עם זריזות, התנהגות כביש טובה, זוויות גלגול נמוכות, והגה מדוייק.

המשותף לאלטו לצרפתיות הישנות זה שיש להם תא נוסעים עלוב, ו-4 גלגלים. זהו בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפארקש סיפק תשובה מצוינת וממצה, מעבר לכך? זה הכל עניין של אלת המזל. יישור קו הוא אכן החלק היקר (לפעמים יקר מאוד - תלוי ברכב), אלא אם רצה המזל ומצאת מישהו שרכש את הרכב מאותן הסיבות בדיוק והשקיע בו כמו ברכב שאוהבים ולא רק את המינימום הנדרש כפי שלרוב עושים עם רכב ישן (למרות שזה צריך להיות הפוך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1200 -3000 ביטוח חובה+(אולי צד ג)

?

לא "אולי" צד ג'. חייב צד ג', אחרת התחביב הזה יכול להפיל אותך לבור עמוק. 100-150 ש"ח לחודש, לא הייתי מעז להתניע את הרכב בלי הכיסוי.

תהנה!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייב בקצרה.

הרכב נקנה עם 114500 ק״מ.

את השנה השלישית אצלי הוא יסיים עם 138k.

הרכב נקנה במצב מצויין, עם תיעוד טיפולים, וגם מה שלא היה לו תיעוד הסתבר שהוחלף אותו חלק חשוד.

שקניתי אותו ביצעתי לו טיימינג די מיותר כי הסתבר שזה שהיה ברכב היה די חדש. קלאץ גם הוחלף (יכל למשוך עוד קצת) ותושבת מנוע עליונה שבאמת הייתה קרועה.

השנה הייתה השנה הראשונה שנתקלתי בתקלות בלאי.

הייתה נזילה מהרדיאטור מהנקודה בה מתחבר יוניט החום מנוע/טרמוסטט אני כבר לא זוכר.

לדעתי זה יכל להיפתר עם טפלון, אבל לא הייתי בארץ והחליפו לי רדיאטור (רדיאטור עולה 300 שקל). שמרתי את הישן ובהזדמנות אבחן אותו.

בנוסף שיפוץ אלטרנטור.

מעבר לכך הציריה הימנית דופקת עכשיו. אני מחכה לציריה שנשלחה מחול כי אין בארץ (200 שקל ציריה+200 שקל משלוח). אנסה לשפץ את הנוכחית אם לא אפשרי פשוט אחליף.

פרט לכך לא היו תקלות. אולי גברים קטנים שאני לא זוכר/החלפתי משיגעון.

*מה שאצלי נגמר בנזק קטן של כמה מאות שקלים יכל בקלות לעלות יותר. אני עוקב אחר מפלס השמן והמים בכל פעם שהרכב מונע. אני שם לב לכל שינוי הכי קטן. הנזילה מהרדיאטור הייתה מאוד מאוד קטנה, לא משהו שבולט לעין. בלי מעקב תדיר זה יכל להיגמר בראש מנוע, לכן ברכבים האלה זה גם מזל וגם להיות במעקב צמוד אחר הרכב.

אני לא מתייחס לצמיגים/מצבר. מבחינתי אלו הוצאות קבועות. קח מחיר של צמיגים+מצבר תחלק ב-5 (רכב שלא נוסע הרבה), תקבל כמה עשרות בודדות של שקלים בחודש.

כמו שהזכיר ספריאל, צד ג זה לא שיקול זה חובה. חוץ מזה רק עניין השמשות והגרירה נותן שקט.

עלות של צד ג לי זה 800 שקל. לא משהו שהייתי אפילו שוקל לא לקחת.

שוב כל זה נכון לרכב שלי. הכל בסוך מסתכם במצב של הרכב שאתה קונה. לא מזמן חבר פורום (דיסקו) רכש פה עוד צרפתיה אפילו זקנה יותר עם נתונים נדירים. מעניין מה המצב אצלו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אכן אני מאלו שעוקב אחרי הרכב, לא בדיוק שגר ושכח מטיפול לטיפול. כך גם קונה חלקים לבד.

נשמע כמו "סיכון" שאפשר לקחת. עכשיו רק צריך למצוא את הכלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את הזמן. שיקח כמה שיקח.

אם תמצא אחת שהיא כבר בסטטוס אספנות, (יש כבר כאלה), או קרוב לכך תחסוך לא מעט כסף. תשלם על זה בהגבלת שעות הנסיעה שאני מניח שלא יפריע לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב על מכוניות כמו 205, חפש אוטו מודל 89-90. זה קצת קשה עבל עדיין אפשר למצוא.

ברכב אספנות כל ההוצאות הקבועות הן שליש מברכב רכיל. טסט שנתי 350 ש"ח, גם ביטוח חובה וצד ג' כל אחד מהם באיזור הזה. וטסט פעם בשנה ולא פעם בחצי שנה.

בגדול, אם אתה מבסס את כל התחזוקה על טיפולים במוסך, זה לא ייצא זול.

כמה שיוצר תלמד לעשות לבד, כך תוריד באופן משמעותי את עליות האחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שרכבים כאלה לא "מחפשים" - הם נופלים בהזדמנות וקונים.

רשמו לך פה וזה הכי חשוב- לקחת אקזמפלר שמור ומטופל.

תקח אחד שהוזנח - זה הימור וכל ההזנחה יכולה ליפול עליך בדמות תקלות.

ועדיף ללמוד לטפל לבד- אם זה רכב סופ"ש אין בעיה שהוא יעמוד על בוקים כמה ימים.

כנ"ל לגבי חלפים - עדיף להזמין מחו"ל ברוב המקרים גם אם התקלה "משביתה"

לי יש קליאו ספורט, נוסעת בעיקר בסופ"שים, היו תקופות שהגעתי למעל 1000 ש"ח לחודש לא כולל דלק וביטוח (רק עלות חלקים כי אני מטפל לבד). אבל זה נבע מרצון שלי ליישר קו / לשנות ולשפר, פחות עניין של תקלות.

אני יודע שהאחזקה של ה 106/205/206 נמוכות יותר, אבל לרכוש אלפא או רכב 'אקזוטי' אחר - אל תצפה ל1500 בשנה אלא לקצת יותר.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על 205. אם תמצא אחת אספנות עוד יותר טוב.

חלקים זולים , הרוב משותף עם AX/106 .

קל לטפל (תא מנוע עצום ביחס ל106) , והרכב דיי נפוץ בארץ.

בקיצור - ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא רכבים עם זריזות, התנהגות כביש טובה, זוויות גלגול נמוכות, והגה מדוייק.

התנהגות כביש מצוינת,

זוויות גלגול נמוכות? ב 205? הצחקת אותי.

הגה מדוייק - כן, אבל שים לב שלא יהיה שם הגה כח.

וברכבים כאלה הפלסטיקה תהיה מעאפנה, לא כי לא שמרו על הרכב, אלא כי ככה החומר כשהיא יצאה מהמפעל.

הכותב נוסע כדיילי היום בפיג'ו 309 מודל 93, ונהנה מכל רגע. אבל גם מקלל תוך כדי נסיעה לא מעט.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...