Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פשוט לסופש +קמצן - האם עובד ביחד?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיר את הדיל. כבר הייתה לי טויוטה סטארלט, ללא הגה כוח, פלסטיקה של אוטובוס אגד משנות ה 80, וריח של דלק בכול מקום.

נהנתי מכול רגע.(חוץ מלחכות לגרר כשהרכב היה נתקע ומסרב להניע).

ברור שליום יום זה לא אידיאלי, אבל לסופשים מדי פעם - סבבה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצנ הקבועה שלי - גולף דור 2 מודל 1990, בתקווה למצוא 1.6 ידני. ואם לא אז גם 1.3 לא כזה גרוע כמו שחושבים, תשאל את Slow Ride :-)

הפלסטיקה שם לא מתפרקת, המון חלקים מתאימים מהדורות הבאים של הגולף, זה אוטו שאם נקנה במצב טוב אפשר להחזיק בעלות מינימלית בנסיעה של 2000 ק"מ בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק אם אפשר.

גם אני התחלתי לחשוב בכיוון של רכב כייפי ידני ופשוט לסופ"שים.

ברור שיהיו תקלות ובלאי ברכבים שמגרדים את גיל ה15-20 מלמעלה, אך אני מוכן גם ללמוד חלק מהדברים לבד (נוזלים ופילטרים זה כנראה מאסט כדי לחסוך עלויות).

ראיתי יאריס TS, קליאו RS, וכן פ'יגו 106 ו-205 בעניין (אם כי אין משהו מעניין עדיין בלוחות).

רוב הרכבים עם 200K ק"מ ומעלה, כמה עוד ק"מ יש במנועים האלו?

מעבר לפלסטיקה שלמה ופנים שמור (בלי בד קרוע וכו), על מה עוד כדאי להתמקד (מעבר לרכב 'רגיל')?

על אילו דגמים/תתי דגם ומנועים אתם ממליצים להתמקד?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל הפג׳ו המנועים טובים. יכולים לעשות עוד הרבה אם טופלו נכון ולא עברו קטסטרופה, אבל וזה אבל גדול יש כל כך הרבה חלקים אחרים שמתבלים שמנוע זה עסק קטן.

הייתי ממתין לרכב שנסעו בו פחות אלה אם הבעלים ״דפוק״ ומתחזק את הרכב ממש טוב או שזה משהו מיוחד (ראלי/XSI/GTI).

לגבי מה לקנות. הייתי נמנע מ205 מוזרקת. שלי מוזרקת ואני בפחד תמידי שההזרקה תתפגר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוזרקת זה תלוי שנה? דגם? ה-GTI בלבד?

ומסכים שיש עוד הרבה חלקי בלאי שיחדיו יקרים יותר מהמנוע (חלקי מתלה, בולמים, צינורות, רדיאטור, אלטרנטור, מזגן ועוד הרבה חברים D:)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב205 מוזרקת אני מתכוון לרגילות.

הGTI גם מוזרקת אבל זו הזרקה רב נקודתית שלהבנתי אפשר לתקן במקרה של תקלה.

ב205 הרגילות זו הזרקה חד נקודתית וממה שהבנתי אם היא נדפקת זו חתיכת בעיה, שווה אולי לחכות לדעה יותר מלומדת אבל אותי הפחידו.

ה205 המאוחרות הגיעו מוזרקת, לא זוכר מאיזה שנה בדיוק. לדעתי 97 הם כבר מוזרקות, בכל מקרה קרבורטור זה לא ממש משהו שאפשר להסתיר...

אם הזכרת 106 תוסיף גם סקסו לרשימת החיפושים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגילות מוזרקות מ 1994, כמו כל רכב אחר בישראל. באותה שנה נכנסו לתוקף בארץ תקנות היורו ולא ניתן היה יותר למכור מכוניות עם קרבורטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב205 מוזרקת אני מתכוון לרגילות.

הGTI גם מוזרקת אבל זו הזרקה רב נקודתית שלהבנתי אפשר לתקן במקרה של תקלה.

ב205 הרגילות זו הזרקה חד נקודתית וממה שהבנתי אם היא נדפקת זו חתיכת בעיה, שווה אולי לחכות לדעה יותר מלומדת אבל אותי הפחידו.

ה205 המאוחרות הגיעו מוזרקת, לא זוכר מאיזה שנה בדיוק. לדעתי 97 הם כבר מוזרקות, בכל מקרה קרבורטור זה לא ממש משהו שאפשר להסתיר...

אם הזכרת 106 תוסיף גם סקסו לרשימת החיפושים.

ככה נוצרות סטיגמות על כלום.

ההזרקה החד נקודתית ב205 מעולה. אמינה מאוד והרוויחה ביושר את המושג - קרבורטור חשמלי. כל המערכת שם מיוצרת ע"י בוש ואמינה מאוד , מדי פעם רק החיישן צעדים מתעייף מפיח וברגע שזה קורה מנקים.

ב205 גרסאות הGTI , מה שהולך שם ויוצא מכיוון זה ה-Airflowmeter .

יש כלל פשוט מאוד. תקלות תמיד יכולות להופיע , לא משנה לאיזה רכב ובאיזה גיל. ברגע שהרכב מתוחזק כמו שצריך הסבירות שתצוץ תקלה נמוכה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סייגתי את דברי בכוונה, לא יודע אם סתם הפחידו אותי או לא. בכל מקרה אני מדבר על תקלה משביתה. להבנתי אין חלפים ל"קרבורטור החשמלי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההזרקה פשוטה ואמינה, עד שמתקלקלת.

יש שם חיישן מצב מצערת שהמוליכים שלו נשחקים.

אין להשיג חדש

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באמת לא ניתן למצוא את החלק הזה? הרכב הזה יוצר בכמויות גדולות מאד ונמכר בכל העולם, אולי חוץ מצפון אמריקה. אין גם באיביי או באיזה אתר חלקים צרפתי?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...