Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי אמר ששוק היד2 מת? או, איך קונים פיקנטו ספורט במחיר שפוי?

markb205
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור התחיל לפני שלושה שבועות עת נתבקשתי לעזור לאחי למצוא רכב לביתו החיילת, תקציב סביב 40000 שקל. הילדה רוצה... פיאט 500.

בדקנו והבנו שהפיאט לא תתן ראש שקט לחיילת שתיסע בפקקים של איילון כל יום.

הצעתי פיקנטו ספורט כאופציה שפויה שנראת מצויין (לדעתי).

החלו החיפושים.

הדגם לא ממש נדיר (אוטומט שנתונים 14-16 עם עדיפות לכאלה מאמצע 2015 לאחר מתיחת פנים).

כל הרכבים ביד2 מפורסמים במחירים גבוהים של 10-15% מעל למחירון משוקלל!

רכב שמתפרסם במחיר שפוי, נעלם מהלוח תוך כמה שעות.

לפני שבוע פורסמה אחת יפה 2015,מחירון 42000 (משוקלל 46000). מבקש 43000.

קבענו עם המוכר שעה לאחר שהמודעה פורסמה.

כשהגענו, הבחור מבקש סליחה ומציג בפנינו את הקונה המאושר שהגיע 5 דקות לפנינו.

לאחר יומיים הרכב מתפרסם שוב. הפעם במגרש בחיפה.

מסתבר שהקונה הוא סוחר רכבים ששילם "מזומן, בלי בדיקה" 39000 שקל ודורש עכשיו 49000!

התייאשנו והחלו מחשבות על i10 פיקנטו ex או ספארק.

אבל גם שם המצב לא להיט. הרבה יוצאות ליסינג, הרבה סוחרים ומעט פרטיים שדורשים מחירים גבוהים. ומוכרים תוך שעות ספורות.

לבסוף נמצאה האחת.

פיקנטו ספורט 2016, ראשונה פרטית, 58000 ק"מ.

מבקש מחירון בסיס (48500) ולא משוקלל (50000) אבל לא מוכן להתגמש (בצדק).

חצי שעה לאחר הפרסום כבר היינו שם ולחצנו ידיים.

הרכב עבר בעלות היום לאחר בדיקה שיצאה נקיה לחלוטין.

המוכר מספר שבכמה שעות שהמודעה היתה באויר, הוא קיבל המון שיחות. גם מכאלה שהציעו לו 50000 (יותר ממה שהוא דרש במודעה!).

אז שוק רכבי המיני (חוץ מפיאט 500 ואופל אדם) ממש רותח.

למרות כל העובדות שאמורות לרסק את מחירי הדגמים האלה (הצפה בחברות הליסינג ומחירי 0 קילומטר מפתים).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זה העניין. מתסכל מאוד לקונים,טוב למוכרים.

רכב מיני עם נתונים טובים, נמכר מהר מאוד ולא ברור לי למה.

לפני כמה שבועות פרסמתי אץ הספייסטאר שלי למכירה ב 10 אחוז מעל המחירון(בערך מחירון משוקלל)

תוך 3 ימים הורדתי את המודעה כי הטלפון לא הפסיק לצלצל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם נמכרים מאוד מהר כי הם בין תקציב של 30-40K ופשוט מקבלים רכב משומש במצב של חדש עם קילומטרז' נמוך ושנתון מאוד גבוה.

סה"כ מי שמחפש רכב אמין ויחסית חדש בתקציב ממוצע למרוויח משכורת 7-8K .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את השוק של האוטו הזה, אבל בתחושה מעריך שפיקנטו שאינה "ספורט" תמכר קצת לאט יותר ובמחיר אטרקטיבי בהרבה ( וזה אגב מנסיון, בן שלוש שנים אמנם, שבו פיקנטו נורמלית עם כלום ק"מ ויד ראשונה זכתה להתלהבות הרבה יותר קטנה אצל הקונים שלא באו בכלל, בקושי התקשרו ). וזה ממחיש עד כמה אנחנו שבויים בענין הזה של מיתוג ותדמית, שהרי אחרי הכל האוטו הזה מיועד לאלו שמוכרחים ליישר קו עם דרישות הסביבה, חוץ משלוש דלתות, פנסים אחוריים מפחידים וכנראה איזו מדבקה או שתיים, אין לאוטו הזה שום יתרון מכני או אחר על אחיו ה"מרובע" יותר. אז שווה התרוצצות ועוד כמה אלפים טובים ? אולי, לא ממש בטוח.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים, אחרי ששמעתי המון סיפורים על כך ששוק יד שניה חלש ומכוניות בנות 15 אף אחד לא רוצה, פירסמתי למכירה הונדה סיוויק הצ'בק 2003 עם נתונים טובים אבל לא במצב אידיאלי.

את המודעה העלתי בערב שבת, הטלפון התחיל לצלצל 10 דקות אחרי ולא הפסיק לצלצל כל השבת, ביום ראשון בבוקר העברת בעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אז שוק רכבי המיני (חוץ מפיאט 500 ואופל אדם) ממש רותח."

לא מסכים איתך לגביי הפיאט 500, מניסיון שהיה לי ממש לאחרונה. (לא יודע מה לגביי האופל אדם)

מכרתי את הפיאט 500 שהייתה לי (ועוד ידנית) תוך כשבועיים ומעל המחירון (פחות ממחירון משוקלל, אך מעל המחירון הרגיל).

הייתה לא מעט התעניינות ברכב, גם בפייסבוק וגם ביד 2.

יש מצב שאם הייתה לי רובוטית הייתי מוכר אפילו יותר מהר, כי חלק מהאנשים חיפשו אוטומטי ולא ידני.

עקבתי גם אחרי פיאט 500 ידניות מהשנתון שלי ביד 2 ונראה שבזמן שאני פרסמתי, חלק מהמפרסמים גם הצליחו למכור את הרכב שלהם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את התופעה מקרוב קרוב כאחד שמחפש Mazda2PureWhite לבת הזוג. המצב בלתי נסבל.

קבעתי עם בנאדם שעתיים אחרי שפורסמה המודעה והוא ביטל לי שעה אחרי.

זה קרה בערך 4 פעמים בחודש האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 בקושי נמכרת ביד 2 אז מובן למה שהיא תהיה גם מבוקשת

אבל רכבים כמו הפיקנטו או הספייסטאר שיש אותם כמו זבל? לא ברור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ספורט בפיקנטו בדיוק?

מדובר בדגם ספורט של הפיקנטו.

מרכב 3 דלתות.

חלון בגג, פגושים ספורטיביים, פנסים אחוריים שונים, יציאת אגזוז כפולה וג'אנט 15" בעיצוב מיוחד.

אכן, אין קשר בין שם הדגם ליכולת הרכב.

המנוע הוא אותו מנוע 1250 של קיה/יונדאי עם 85 כ"ס.

הרכב נרכש לחיילת שממש חשוב לה המראה החיצוני של הרכב. לכן רצתה 500/אדם.

התפשרה על פיקנטו ספורט, לא רצתה פיקנטו רגילה.

שוק הפיקנטו הרגילות מתחלק לשתיים:

lx יוצאות ליסינג שיש המון אצל סוחרים

.

ex פרטיות.

הלוח מוצף בסוג הראשון. וכאשר מתפרסם רכב " נורמאלי" מהסוג השני, הוא נמכר די מהר.

אומנם לא מהר כמו דגם הספורט, אבל עדיין מהר במונחים של שוק היד2 בארץ.

מחיר המחירון של פיקנטו ואיי10 לא ירד בחודשיים האחרונים.

מסכים שזו לא המכונית הכי טובה שניתן להשיג בתקציב הזה.

הרי 208 שמורה מאותו שנתון ניתן לרכוש באותו מחיר.

אבל לשם כך נפתח הדיון. כדי להראות שאין תמיד הגיון בשוק היד 2.

לגבי הפיאט 500.

החיפוש התחיל שם.

חיפשנו 500 רובוטית ברמת גימור לאונג'.

מכוניות טובות היו הרבה זמן בלוח והיתה נכונות של הבעלים להפחית במחיר.

נסיעת מבחן על אחת שמורה מודל 16. המחישה כמה הרכב הזה חלש ולא נעים לנהיגה (תנוחת ישיבה, פעולת הגיר).

שיחות עם קציני רכב ובעל מוסך. רמזו לרדת מהרעיון.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שהפיאט 500 הייתה חלשה עבורך אבל הפיקנטו לא.

יש לי ניסיון עם פיקנטו מהדור הנוכחי עם גיר אוטומטי ופיאט 500 טרום מתיחת הפנים (אבל זה אותו מנוע שיש גם בדגם מתוח הפנים) עם גיר ידני, הנתונים על הנייר ב-500 זהים מבחינת זמני תאוצה וכו', ה-500 מרגישה הרבה יותר זריזה וסוחבת יותר טוב מחוץ לעיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו 1250 דווקא מאוד זריזה. לא ברורה לי העדפה ל'ספורט' שכן עד המתיחת פנים הדגם הגיע עם 3 דלתות לא פרקטיות, מה שמחליש מאוד את יתרון הנראות כביכול, לעומת דגם הex שזהה מכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים שמורים, מה שמוגדר אצל מרבית הקונים רכבים אם ק"מ נמוך ויד 00 לרוב במצב חיצוני \ פנימי \ מכני נקי (ללא פגמים נראים לעין), זה רכבים שלרוב נמכרים במחירון או קצת מעל ונחטפים יחסית מהר, זה נכון לגבי פיקנטו וגם נכון לגבי פיאט 500.

נכון תמיד יש יוצאים מן הכלל אבל בגדול ל"שמורים" יש ביקוש לא משנה מה המותג, ההגיון לכך די פשוט יש הרבה יותר לא שמורים מאשר שמורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בזה באחרונה כשניסיתי לסייע ברכישת פיקנטו ספורט.

בסוף נרכשה 5 דלתות EX 2017 מהצורה החדשה, הק"מ היה קצת גבוה אבל עדיין שולם מחירון משוקלל. מה שכן זה יצא זול יותר מפיקנטו ספורט 2016.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שאתה עובר 7-8 רכבים עם סיפורי חארטות(אהה 01 זה לא יד ראשונה...וההשכרה לפני שכחת??).

ועוד 3-4 מגרשים שהרכבים נראים כאילו ילד בטרום חובה צבע אותם,

אתה מבין שלשלם יותר על רכב במצב טוב זה לא כזה נורא וממש לא מוציא אותך פראייר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...