Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה תפקיד המדבקות 3M על רפידות הבלם?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן. להחליף רפידות ולא לכווץ את הקפיץ כאשר מרכיבים על הקליפר.

מצורפת תמונה של הרפידה.

שים לב לקפיץ עם ה 3 אצבעות. אסור לכווץ אותו.Screenshot_2019-12-06-17-18-33.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקפיץ הזה לא אמורים לכווץ בכלל, הוא נכנס בלחץ לתוך הבוכנה.

אבל מה עם הרפידה השניה, שם אין קפיץ?

מדבקות כאלה לא ראיתי הום רפידה של Hi-Q שיצא לי לראות.

נכון. לא צריך וגם אסור לכווץ אותו. כל העיקרון שהרפידה תכנס בלחץ.

יש מכונאים שאינם מבינים זאת ובשביל להקל על ההרכבה מכווצים מעט את הקפיץ.

לרפידה השניה אם אינני טועה ( היה לפני 8 שנים) קפיץ מהחלק העליון של הקליפר לחלק התחתון שנותן לחץ לרפידה החיצונית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 שנים זה מצב טוב, אני החלפתי רפידות קדמיות לפני כמה חודשים ושכחתי שיש את הקפיץ הזה על הצד החיצוני של הקליפור :-)

Screenshot_20191206-181110(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפידות הבלם חייב להיות חופש מסוים בתוך הקליפר והם לא צריכות להיות דבוקות לשום מכלול.

התפקיד של הטייפים האלו זה רק מה שאיציק כתב, לצור חיץ גמיש בין הרפידה לבין הבוכנה והאוכף כדי "לשבור" את התדר היוצר את רעשי החיכוך בין הרפידה לצלחת ומונע התפסות של הרפידה לאוכף עקב חלודה.

את רעשי הנקישות בזמן נסיעה בכביש משובש מונעים סט הקפיצים שיש מעל ומתחת לרפידה (אחת מהשיטות שקיימות) ואם יש רעש חריג אז הסט קפיצים הזה לא תקין, או שהרפידה לא במידה הנכונה של החלק המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינתי, זאת אחת השיטות, קפיץ על הרפידה עצמה זו שיטה שניה. יש גם רפידות ללא שום קפיץ ואז שומעים את רעשי הנקישה האלו מידי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפידות הבלם חייב להיות חופש מסוים בתוך הקליפר והם לא צריכות להיות דבוקות לשום מכלול.

התפקיד של הטייפים האלו זה רק מה שאיציק כתב, לצור חיץ גמיש בין הרפידה לבין הבוכנה והאוכף כדי "לשבור" את התדר היוצר את רעשי החיכוך בין הרפידה לצלחת ומונע התפסות של הרפידה לאוכף עקב חלודה.

השאלה פה מדוע משתמשים דווקא בחומר דביק שכן מדביק את הרפידות לקליפר במידה מסויימת ולא בפד מבודד לא דביק כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבק בסופו של דבר משמש כסוג של חומר גמיש ומבודד ולא ממש משמש להדבקה קשיחה.

בוא נגיד שהוא מרגיש לך שהוא נדבק בזמן ההרכבה, אך בבלימה הראשונה ההדבקה תתנתק.

יש גם רפידות עם סוג של שכבה רכה כזאת על החלק החיצוני שלהם, בדיוק לאותה מטרה, רק שזה כנראה יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהוא לא מחזיק את הרפידה חזק.

פשוט לא מובן היתרון של הדבק (שגם צובר אבק ולכלוך, ) על פני פד גומי רגיל שלא דביק בצידו החיצוני.

עריכה: יש תשובה בעריכה שלך :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המקוריות מקדימה מגיעות עם מדבקה. בברלינגו ומרבית הדגמים.

באיזה דגם?

בשלי (2016) ברפידות הקידמיות יש את הקפיץ 3 אצבעות שאסי דיבר עליו.

הרכבתי את הסט הזה שהוא מקורי ואין שם מדבקות.

Screenshot_20191206-203503(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בדגם שלך(2016), רפידה חיצונית מקורית עם דבק(הפנימית עם קפיץ) וגם קפיץ חיצוני.

אריזה קצת שונה ממה שאני מכיר בתמונה שלך, ב3 שנים האחרונות בכל הרפידות שראיתי וראיתי מאות - היה דבק.

בהחלט נתת כאן כיוון מעניין!

אני סובל מרעשי נקישות/כדרורים ברכבי (מאזדה 6 07) שנשמעים מאיזור המתלה הקד' צד ימין.

עד כה החלפתי 90% מהפרונט ללא שום פתרון!

בפעם האחרונה התקינו לי רפידות של HI-Q. האם הן מגיעות עם המדבקות הללו?

האם יש קשר בין הדברים?

יש לציין שהרעשים נשמעים רק בכבישים משובשים/בורות ביוב ובאמפרים מסויימים,

בכבישים בהם קיימים אבנים משתלבות/אקרשטיין הרעשים מתגברים עוד יותר!

זה מה שאמרתי לך בפרטי בזמנו...

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בדגם שלך(2016), רפידה חיצונית מקורית עם דבק(הפנימית עם קפיץ) וגם קפיץ חיצוני.

אריזה קצת שונה ממה שאני מכיר בתמונה שלך, ב3 שנים האחרונות בכל הרפידות שראיתי וראיתי מאות - היה דבק.

קפיץ ברפידה פנימית יש, קפיץ חיצוני גם יש (הוא לא חלק מסט הרפידות) אבל דבק לא היה. כנראה זה עידכון של השנים האחרונות ומה שאני קניתי היה סט ששכב הרבה זמן במלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

במקרה נתקלתי בשרשור הזה ולמרות שהוא ישן נראה לי שיהיה נכון להקפיץ אותו.

האם יש מצב שהדבק הזה קיים עבור לוחית מתכת שמחברים לעיתים בגב הרפידה?

ככה לדוגמא נראית באינטרנט רפידה של מיילא שהחלפתי בעבר:

denckermann-b110860.jpg

אפשר לראות את הלוחית שצמודה לרפידות.

בפועל הרפידות שקיבלתי היו ללא הלוחיות האלה, אבל עם דבק במקום.

העברתי את הלוחיות מהרפידה הישנה (לא זוכר של איזו חברה) והורדתי את פס הדבק כדי שהלוחית תצמד כמו שצריך לפרידה החדשה.

הרפידות תפקדו הייטב מבחינת בלימה ומבחינת רעש.

עריכה:

קראתי קצת באינטרנט ונראה שאכן יש רפידות שהלוחיות האלה (brake shims) מודבקות על הרפידה כדי להשאיר את הלוחית במקום בזמן התקנה. זה מאוד מסתדר לי מבחינת ההגיון, כי ברכב אחר נלחמתי בלוחיות כאלה המון זמן כי הן כל הזמן זזו בזמן התקנה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...